Armády tyranské moci si brousí zuby na mírumilovnou kolonii na okraji galaxie a jedinou nadějí na přežití jejích obyvatel se stane tajemná cizinka. (Netflix)

dr.horrible

Hromada postáv bez charakterov, odpudivý vizuál, necharizmatická hlavná hrdinka, nulové vtiahnutie do deja a asi tri fajn nápady (ktoré si už od včera nepamätám). Nepomohli tomu ani dvaja Dariovia Nahariovia. Vo všetkých ohľadoch, dekády po expiračnej dobe. Asi jak keby ste zobrali Sucker Punch, odobrali z neho všetko, čo ho činilo zaujímavým (pekné baby, pesničkový soundtrack, originálny nápad) a nahradili to generickou vykrádačkou Star Wars, s naozaj hodne  primitívnymi dialógmi. Normálne som Snyderov fanúšik, ale toto bol extrémne plytký výrobok. ()

InJo

Kolosální potvrzení, že Snyder se coby nadějný a řemeslně zručný filmař definitivně vyčerpal a že se ze svých chyb nehodlá nijak poučit. Stál jsem na jeho straně dlouho (i Armády mrtvých jsem se zastal), ale tady už není z čeho brát. Proti námětu v duchu 'Sedm statečných ve vesmíru' vůbec nic nemám, to by v tom filmu ale musela fungovat alespoň jedna věc pořádně. Čert vem, že se to - jak je u režiséra zvykem - bere hodně vážně (nevzpomínám si na žádné známky nadhledu), ale když je děj opravdu mizerně poslepovaný a nelogický, postavy tuctové a bez motivace, akce fádní a vizuální stránka chvílemi až otřesná (greenscreeny a kulisovost z toho úplně srší), těžko můžu být jakožto fanda epických akčních/dobrodružných sci-fi spokojený a film doporučit alespoň jako solidní žánrovou oddechovku na jedno použití. Má to docela sympatický casting (byť ne úplně využitý) a jeden ucházející zvrat, tím však výčet pozitiv bohužel končí. Na druhou část se asi podívám, očekávám od ní však vesměs totéž, tj. mizernou vykrádačku mnoha jiných (a ve většině případů výrazně lepších) filmů. Můj donedávna oblíbený tvůrce nezadržitelně míří ke dnu, zatímco jeho ego a přesvědčení o vlastní genialitě nepřestávají růst. Fakt je mi to líto a moc bych si přál, aby se Snyder vzpamatoval. Ideálně ve smyslu spolupráce se silným producentem, jemuž bude bedlivě naslouchat. Jinak ať už se na to fakt radši vyse*e... 35 % ()

Anderton

V dobe, kedy máte možnosť na streamoch spoznávať nové svety vo vesmíroch Star Wars, Star Trek, The Expanse, Foundation, Lost in Space a mnohých ďalších a v kinách sa čaká na ďalšiu Dunu a o nejaký čas na pokračovania Avatara, je rozhodnutie predstaviť ďalšiu "galaktickú ríšu" originálne ako ponúknuť vlastnú, akože inú verziu rýchlych áut s testosterónovými týpkami za volantmi v novej sérii. Snyder ale zvláda svoj vesmír asi ako Taliani béčkové variácie na Útek z New Yorku v osemdesiatkách, takže baviť je sa stále na čom, čím Rebel Moon vrele odporúčam, pretože nič podobné ste vo vysokorozpočtovom vydaní ešte nevideli. Hviezdičky sú zbytočné, je to skôr buď odpad (ak uveríme, že je to vážne Snyderov výtvor), alebo plná paľba (ak si predstavíme, že to nakrútil Mario Bava alebo Sergio Martino v Cinecittá v osemdesiatkách s dofinancovaním tureckou televíziou). ()

Spinosaurus odpad!

V roce 1977 nám George Lucas za  121 minut představil propracovaný nový svět, který chtěli všichni diváci dále prozkoumávat, seznamovat se s minulostí postav a nemohli se dočkat dalších pokračování. V roce 2023 nám Zack Snyder za 133 minut představil... velký hovno! Jedná se o výjimečný případ filmu, který selhal snad úplně po všech stránkách. Skoro mám pocit, jako by se dali dohromady Ed Wood s Uwe Bollem a záda jim produkčně krylo studio Asylum. Jen těch peněz se v tom utopilo znatelně více. A největší noční můrou je, že i z filmů jako Bloodrayne, nebo Ve jménu krále mi toho utkvělo v paměti více. Začněme zde naprosto příšerným vizuálem, který nám ukazuje rozmazané obrázky, nudné nebo vykradené motivy a digitální efekty, které sice působí oslnivě, ale všechny jsou jakoby odtržené od herců a odehrávají se na pozadí. Postavit herce před zelené plátno a na pozadí promítat vesmírné bitvy a výbuchy, to je skutečně vrchol filmařského umění. Dále tu máme skandální world building. Příběh je nerealistický, spojení Star Wars a Sedmi statečných rozhodně nemůže být prezentováno tímto způsobem. Svět absolutně nefunguje. Nevíme, kdy a kde se odehrává. Jestli to je lidská budoucnost, nebo úplně fantasy vesmír. Ani režisér v tom patrně nemá jasno, a tak můžeme vedle zrůd všeho druhu vidět osoby oblečené jako v moderní době. Hlavní záporák chodí v košili s kravatou (proč proboha!), skupina hrdinů zase v nějakých otrhaných hadrech, div že nejdou do bitvy nazí. Nefungují kostýmy, nedává to smysl, chybí tomu fantazie a jinakost oproti reálnému světu (pamatujete třeba na úžasné kostýmy ze Skryté hrozby?). Mrzelo mě dále trýznění skvělých herců v čele se Sofinkou a Djimonem Hounsou (ten už by fakt neměl brát všechno, co mu přijde na stůl). Ed Skrein hraje nejnudnějšího záporáka všech dob, který permanentně mele hubou, jen aby pak mohl provést nějaké laciné zabití. Když si vzpomenu, za co jiným skvělým režisérům (Stephen Sommers, Jonathan Liebesman) v Hollywoodu padaly hlavy, tak musím říct, že Zack Snyder si tímto filmem vysloužil jednosměrnou jízdenku do režisérského důchodu. ()

Slartibarkfast

Zas jeden tragéd (Snyder), co se zoufale snaží vymyslet velkolepou ságu od tří čtvrtin. Naprosto nudný řídký kus míchaného poťeru na podlahu hajzlu odpočivadla kamioňáků. Snaha slepit trhliny v jinak debilním a nudném příběhu, které nevyplní zřejmě ani dva kamiony pryskyřice, se jeví zcela marná, když vám do toho co chvíli někdo šlápne, případně se vysere. Tohle je vskutku zbytečně dlouhý večerníček pro nejmenší. Alespoň ti snad ocení jinak nezajímavou blockbusterovou sračku, když z toho ještě nemají rozum. Mrzí mne to už kvůli hercům, kteří nejspíš sami tušili, že strkají hlavu do oprátky hned na začátku kariéry. Upřímně se těším na druhý díl. Jsem totiž tuze zvědav, jestli se krapet neprodraží a jestli kvůli rozmařilosti jednoho blba nelehne studio. 20% ()

Chrustyn

Zack Snyder a jeho velkolepý, westernový Star Potter, který definitivně dokazuje, že režisér nemá soudnost. Rozmáchlé nic, které navíc slibuje další díl, překvapuje tím, jak nudný a špatně vypadající, může trikově přehlcený film být. Rebel Moon bohužel nefunguje ani jako guilty pleasure, kdy by si divák užíval tupost, která se před ním rozehrává a s vypnutým mozkem se pobavil. Rebel Moon je pouze rozmáchlou srajdou, která mohla být zábavným spektáklem ale nefunguje v ní prakticky nic od herců, přes velice marnou trikovou složku až po příběh. Snyder je jedním z mála lidí, kteří se z adorovaných tvůrců, dostali k nenávisti a opovrženíhodnosti. 30% ()

SeBig

Film sem si užil. Smysl pro detail, nádherný vizuál, sympatičtí herci a twist na konci mě dostal. Ani minutu jsem se nenudil. ()

korbitch22

Vizuál ze kterého bych se doslova udělal, Sofia Nutella ze který bych se doslova udělal, líbezná akce a nápadů na tři pětihodinové seriály, jenže taky vykradený Riddick Kronika temna od A do Z, neskutečně stupidní dialogy ze kterých bolí uši a mozek teče jako želé nad sporákem. Snyder někde na půl cesty ztratil punc kvalitního filmaře (Watchmen) a začal točit prostě vizuální orgie, ke kterým používá scénáře jako by je psalo desetileté dítě s Dawnovým syndromem. Přesně nějak takhle bych si uměl představit natočený hraný Cyberpunk (scéna s pavoukem je doslova ulička v Night City) jenže by scénář musel napsat aspoň student prvního ročníku češtiny na pedáku. Jak říkám, úžasná vizuální stránka, skvělá a zajímavá monstra, nádherný kostýmy a styl ze kterýho se člověk sci-fi a Cyberpunku doslova pochčije blahem, ale scénář je příšerná sračka a dialogy psal mentál. Vizuální orgie bez mozku, u dvojky čekám úplně, ale úplně to samé. Pobavila dvoika herců, co hráli Daaria Nahadrise. 55%. ()

mcb

S tím, co Netflix udělal se současnou (velko)filmovou produkcí, je nutné začít zpětně doceňovat, že i ty nejprůměrnější blockbustery třeba 10 let zpátky vlastně nebyly vůbec špatné. Takový Jupiter vychází nebo John Carter byly vlastně solidně šlapající a temporytmicky vyvážené space opery, kterým se Rebel Moon se svou neexistující dramaturgií, tristním vedením (ne)příběhu, lowbudget lookem snažícím se působit velkolepě a prkennými herci ani zdaleka nemůže vyrovnat. Slátanina maskovaná za událost roku a zároveň nejhorší film Zacka Snydera. ()

Kailo

Chápu, že to původně Snyder pitchnul Lucasfilms (teď Disney), jako Star Wars universum film, takže tu podobu nebudu vyčítat. Ale Duna? Skandinávská historie? A ten objektiv? Co to má byt s tou soudkovitostí?! WTF? ()

HellFire odpad!

Zack Snyder se jal natočit příběh o obilí a nepřekvapivě z toho vylezla chaotická podívaná. Představoval bych si, že s přibývajícími zkušenostmi bude točit lepší a lepší filmy, ale on naopak zabředává do větších a větších sraček. Buď vůbec nechápe filmový jazyk, nebo ho totálně ignoruje a jede si svoje bez ohledu na výsledek. Rebel Moon selhává v příběhu, vyprávění, tricích, akčních scénách, kameře... a mohl bych pokračovat ještě deset minut. Tady opravdu nefunguje vůbec nic, snad jen CGI je ok. Vypustit já tohle do světa, půl roku chodím kanálem. Bezpochyby nejhorší film roku. Celkově to působí, jako kdyby se někdo snažil napodobit režijní styl Snydera, ale vůbec se mu to nepovedlo. ()

JASON_X

Jelikož zásadně nečtu cizí komentáře před napsáním toho mého, nevím proč tu má tahle příjemně relaxační sci-fi pohádka tak mizerná hodnocení. Možná od ní všichni ti nakrknutí lidičkové čekali něco jiného, kdo ví. Mně se automaticky nabízí srovnání s mnou velmi neoblíbenou "kultovní" sérií Star Wars. Takže: Na rozdíl od Star Wars je Rebel Moon výrazně méně infantilní (veliké plus), méně patetický, a ačkoliv má možná jednodušší děj (a la zfilmovaný comix), je záživnější a srovnatelně pohledný. Nic víc neřeším, těšil jsem se na trikově a vizuálně opulentní mozkovýplach a dostal jsem ho. A teď se budu těšit na druhý díl. No, a moje jediná vážnější výtka směřuje opět k trapnému netflixovskému rasismu. Protože zatímco armáda spravedlivých hraje všemi barvami, hajzlové jsou opět všichni do jednoho bílí. To samozřejmě nemůže být náhoda. A samozřejmě se už zase opakuju. ()

luka4615

Pokud ještě stále někdo doufal, že se Zack Snyder vzpamatuje ze své podivné mánie a začne zase točit pořádné snímky, po zhlédnutí jeho nejnovějšího počinu s názvem Rebel Moon už mu musí být více než jasné, že tohle je už zřejmě permanentní stav. Tato více než dvě hodiny trvající "space opera" je totiž definicí toho nejhoršího, co lze na jednom projektu pokazit. Avšak pro začátek začneme nesporným pozitivem ve formě vizuální stránky. Právě ta je v mých očích jediným tahákem, proč si Rebel Moon vlastně pustit. Snyder zkrátka umí vytvořit pestrobarevný svět, u něhož máte pocit, že každý záběr by měl viset ve formě rozmáchlého obrazu někde na stěně. Problém ale nastává ve chvíli, kdy ten na první pohled úžasný vesmír musí zaplnit dýchajícími postavami a dát mu nějaký hlubší rozměr. V ten moment se veškerá chatrná iluze zcela rozpadne a před Vámi se rozestře chaotická a nudná podívaná, která trpí pod tíhou egoistického maniaka a nevkusného fanboye. Právě Snyder a jeho neschopnost napsat smysluplný scénář a přirozené dialogy je tím nejhorším, co na tomto projektu budete muset přetrpět, pokud se rozhodnete si ho nakonec přeci jen pustit. Nechybí zde samozřejmě ani přehršel rádoby epických slow-motion záběrů, nesedící soundtrack a celková rozklíženost celého snímku, díky čemuž budete na displej hodinek koukat hodně často. Co tedy dodat na závěr? Rebel Moon je zjevně velmi ambiciózním počinem, který by v jiných schopnějších rukách určitě dostal nějakou ucelenou formu a dalo by se na něj s čistým svědomím koukat. Bohužel, u kormidla je zde Zack Snyder, jež zjevně ztratil i poslední špetku jakékoliv soudnosti, takže podle toho vypadá i výsledný produkt. Tohle už vážně nikdy nechci vidět. (Netflix) „This isn’t just pursuit of revolution.“ ()

becki_tu

A cenu za letošní nejdražší filmový fail získává Zack Snyder. Bohužel jen těžko se hledají nějaká pozitiva, Snyder tímto narazil na tvůrčí a filmařské dno. Scénář nejspíš vygenerovala umělá inteligence, kamera je často nepříjemně rozostřená, digitální triky jsou ve velké míře na úrovni televizních seriálů a herecké osazenstvo nemá moc co hrát, protože charaktery jejich postav nedostali potřebnou péči a je vám vlastně už od začátku jedno, jaký bude jejich další osud. Samotné univerzum je překvapivě zoufale nezajímavé a Snyder tak akorát divákům více či méně napádně naznačuje, z jakých oblíbených filmů čerpal inspiraci. Tohle nemůže spravit ani režisérský sestřih. ()

mm13

Keď čakáte vedro hovien a nakoniec ich v ňom dostanete v hoci len čiastočne zriedenej podobe, tak ste tomu aj celkom rád a ani vám to nepríde až také strašné. (nič pozitívnejšie na tento velikášsky, k divákovi neúctivý a na sebe samom sa chvíľami až vulgárne ukájajúci brak - bez náznaku talentu napísať a vyrozprávať - nevymyslím) ()

Morholt

Hlavní hrdinka sbírá tým, který by ochránil mírumilovné farmáře a postavil se tyranskému impériu. Tak trochu Sedm statečných zkřížených se Star Wars. No a proč vlastně ne? Že je to až příliš jednoduché mi nevadí. Ony totiž podobné filmy nejsou nikdy složité a platí to i pro neustále omílané SW. Že je tu zkopírované kdeco je mi také jedno. Vytvořit  do puntíku originální vesmírné universum dneska už asi ani nejde a Snyder to věděl a tudíž na to zcela správně rezignoval. Možná i proto jeho svět na mě častečně působil důvěrně známým dojmem. A to mě bavilo. Navíc pár fajn nápadů se tu najde. Tempo je možná místy příliš vláčné, ale i to je jeden z průvodních jevů Snyderova rukopisu, takže ani s tím nemám prooblém. No a co se akce týče, tak ta možná není tak kulervoucí, jak by člověk chtěl a některé slow motion momenty jsou občas trochu mimo, ale v zásadě jsem neměl nic proti. Navíc sekvence s pavoučicí byla boží. A nakonec to vyšlo i herecky. Boutellku žeru a její postavě se dá bez problémů fandit, Skreina ten parchant evidentně bavil a ostatní fungovali jako solidní stafáž. Výraznější výtka míří k závěru, který byl až moc sluníčkový a velká škoda je chybějící erko, ačkoliv to by snad měla režisérská verze napravit. Současné hodnocení (46%) vůbec nechápu. Ne poprvé mi připadá, jako by se hodnotilo podle nějakých notiček. No ale co už. Já se těším na další díl. 85% ()

Grran

Inspirace světem Warhammer 40k je zcela evidentní a mě to vlastně vůbec nevadí. Je to rozvláčné, místy mírně chaotické.. ale já si tu podobu se 40k těžce užívám.. ()

RelaxMan

Jako fanouškovi Star Wars a zároveň i Sedmi statečných, se mi to prostě muselo líbit. To cestování po planetách a nabírání zabijáků mě prostě bavilo. Už se moc těším na další díl. ()

ScarPoul

Mne ani nevadí priamočiarosť a predvídateľnosť. Hoci by som v tomto prípade ocenil, kebyže sa to neberie tak vážne. Čo mi ale bytostne vadí, je očividná snaha ukázať nejakú hĺbku ( v spore, v minulosti postáv, vo svete ktorí obývajú) pričom dostanete len plytkú mláku. Jediné, čo ma možno trošku upokojuje, je fakt, že toto je PG-13 verzia. A údajne má ešte tento rok prísť skutočná R - ková Snyderová verzia. Sám v rozhovoroch povedal, že toto bolo na zákazku Netflixu a jeho skutočná vízia je iná. Preto nechcem až tak veľmi odsudzovať. Ale chýba tu všetko. Od skutočných motivácií, uveriteľných charakterov a dokonca pôsobivých súbojov. Je to len taká príjemná vizuálna jednohubka, na ktorú sa rýchlo zabudne a ktorá nemá čím nadchnúť, možno len trošku naštve cringy dialógmi. Páčil sa mi ale Ray Fisher, ktorého postava rezonovala asi najviac. Každopádne decká do 10 rokov to budú mať asi radi. Inak je to na úrovni súčasných marveloviek. ()

Proč Lucasfilm zamítl Star Wars od Snydera?

Proč Lucasfilm zamítl Star Wars od Snydera?

05.07.2023

Koncem roku uvede na Netflixu režisér Zack Snyder (Muž z oceli, Watchmen) svoji novou epickou sci-fi Rebel Moon, respektive její první část. Dvoudílná sága ale bude údajně jenom začátkem, už nyní… (viac)

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze