Rozhodujúci úder Jackieho Chana

• Česko První rána (viac)

Hongkonský policajt Chan Ka Kui (Jackie Chan) prijme úlohu sledovať ruskú krásavicu Natashu (Nonna Grishayeva) na ceste do Ruska. Spočiatku to vyzerá na jednoduchú, dokonca príjemnú úlohu - ale iba do chvíle, kým sa dievčina stretne so svojím milencom Jacksonom Tsuim (Jackson Liu), ktorý ilegálne obchoduje so zbraňami. Vzápätí sa totiž v hre ocitne aj ukradnutá ukrajinská jadrová hlavica a Chan Ka Kui má od tej chvíle plné ruky práce! Pokojné sledovanie v službách CIA a ruskej tajnej služby sa mení na životu nebezpečné prenasledovanie Tsuia, Natashe a celej bandy ďalších zločincov... Od zasnežených hôr Ukrajiny až po žralokmi zamorené vody v Austrálii sa Chan Ka Kui musí vyhýbať nielen nebezpečným nástrahám, guľkám a smrtiacim úderom, ale tiež falošnému obvineniu z vraždy... (TV Markíza)

Wormboy

Jackie ma nesmiernny pohybovy talent a je v podstate aj dobrym komikom. Akonahle je vsak obsadeny do seriozne tvariaceho sa filmu, je to bieda. A ked sa este k tomu prida fakt, ze ten film sa skutocne len tvari byt seriozny, vysledok je tu. Okrem dvoch troch v celku zaujimavych scen a jednej skvelej rebrikovej sceny tento film nema co ponuknut. Jackie to jednoducho vie lepsie. ()

pakobylka

Je to tak trochu guláš - sice nesourodý, ale chutný a pikantní: Hong Kong říznutý Jamesem Bondem v dárkovém balení à la Hollywood. Kromě toho - díváte se snad na filmy s Jackie Chanem kvůli bezchybnému scénáři ? P.S.: S žádným dílem "Police story" se "První rána" srovnávat nemůže, ale díky dynamické, kreativní choreografii akčních scén na slabší 4* přece jenom má. ()

necisty

Na tomto snímku je patrné, že už má něco za sebou a dnešního diváka tolik neuchvátí. Spíš jsem se u toho zasmál, než abych ty bojové scény hltal. Možná bych tomu před 12 roky dal víc. Ale Jackie je machr o tom žádná. ()

Martrix

Měl jsem náladu na srandokungfu. Jenže to jsem netušil, že První rána je jakousi přílepkou k sérii Police story....která mě moc nebrala. Ale co...komedie s J. Chanem nemůže být špatná, ne? Jenže ona to moc komedie není. Spíš špionážní drama s typicky Chanovskými legráckami a opičáctvím. Ty sice nepobaví vždy, ale ze strany Chana je to obdivuhodné každým coulem. Příběh je ovšem notně vyčpělý a to i když se lokace střídají jako v Bondovi...chvíli Ukrajina, pak Rusko, Austrálie, vrtulníky, honičky na lyžích, dokonce ponorka...vše je typicky starobondovské. Jenže tento typ filmů stárne velmi rychle a jen srandokungfu, mi ani náhodou nestačí. ()

Icefist

Jeden z nejlepších Jackieho filmů. V roli policajta nás provede Ukrajinou či Austrálií. Jako tradičně můžeme očekávat svižnou akci v kombinaci s mírnou dávkou humoru. Stopáž je poměrně krátká, takže nuda určitě nehrozí. Ano, najdou se nelogičnosti a chyby (z voleje mě napadá suché a upravené Jackieho tričko po vyběhnutí z akvária na konci), ale i přesto dávám 80 %. Oblíbená část- akce s žebříkem ()

Vecko99

Klasika v podání Jackiho Chana, každý si spíš bude pamatovat boj se žralokem, chůdy či jízdu na snowboardů než příběh, který se tentokrát moc nepovedl, ale tři si to rozhodně zaslouží. ()

hans500

Poněkus slabší příbuzný so série Police story, ale pořád slušný Chanovský akční film, kterému by neškodilo mírně přidat na tempu a trochu zapracovat na příběhu, jinak ale stále dobrá podívané. Spokojené 3,5*. ()

Mrkvič

Snad nejzábavnější ze všech Jackieho filmů. Při scénách pod vodou jsem se řezal smíchy. První polovina je docela trapná a Jackie na sněhu není moc přesvědčivý ani po jeho osvědčených stránkách. Potom se to ale rozjede a Jackie dokazuje že umí. Jen pár toporných herců dál kazí dojem a připomíná ten trapnější začátek. ()

Jazzzz odpad!

Dřív mě Jackie Chan celkem bavil, ale ted je pro mě synonymem pro nudu. Jakýkoliv film kde tenhle šašek hraje stojí za prd. ()

ywo666

Jackie je Jackie. Film neponúka nič viac ako bežne ponúkajú jeho filmy. Podľa mňa by nemal byť centrom celej pozornosti, ale deliť sa o priestor s ďalšími hlavnými postvami. S Tuckerom, alebo Wilsonom mu to šlo. V tomto filme som zaznamenal zaujímavú vec. Jacckie minimalizoval bojové umenie na minimum hlavne na začiatku zameriava sa hlavne akrobaciu. Pri Jackiem Chanovi si niesom istý či vynálezcom parkouru je David Belle. ()

haj

Ačkoliv jde o čtvrtý díl Police Story, je zde spousta odlišností. Jackieho policista změnil jméno, ve filmu se vůbec neobjeví jeho snoubenka (Maggie Cheung), Jackie už nestojí proti asijským mafiánům ale celosvětovému spiknutí. Zkrátka film se nese mnohem víc v duchu hollywoodských filmů než předchozích dílů, akce už není tak tvrdá (ale je rozhodně zábavná a originální- Jackie na snowboardu, zápas se žebříkem, boj pod vodou v bazénu plném žraloků), ani kaskadérské kousky tak nebezpečné, ale i tak jde o jeden z nejlepších Jackieho filmů posledních deseti let. Silnou stránkou filmu je i humor, kterého je zde opravdu hodně a ve většině případů je velmi povedený. Je vidět, že Jackie si se Stanley Tongem rozumí. ()

sedm.1

První rána patří 100% k tomu lepšímu z Jackieho produkce.Jde především o velmi zábavný film.Humorem ani akcí tentokrát neni ani trochu šetřeno, a tak těch 80 minut uběhne jak voda.A především prostory,kde Jackie předvání své umění,jsou opravdu parádní(voda,chůdy,žebřík,lyže),takže už jenom kvůli tomu to stojí vidět! ()