Kevin Chan je policista, který chce společně se svými kolegy dostat před soud mafiána Toma Ku, který obchoduje s drogami. Během policejní akce s názve Hon na kance se Kevinovi podaří Kua a jeho kumpány chytit s kufrem plným peněz, ale nemá žádné důkazy na to, že skutečně obchodují s drogami. Svědčit by proti Kuovi mohla Salina, jeho milenka a spolupracovnice. Kevin a jeho nadřízení se snaží Salinu jako hlavní svědkyni donutit, aby vypovídala před soudem. Aby ji ochránili před drogovým gangem, zařídí jí policejní ochranu. Salina ale uteče a potom ji zajmou Kuovi mafiáni. Kevin proti Kuovi vypovídá před soudem, ale jeho výpověď nevede k odsouzení Kua, a ten je z vazby propuštěn. Kevin se snaží najít Salinu, aby ji ochránil a zároveň donutil vypovídat. Seržant Mao, který je podplacený Kuovými mafiány, na Kevina vymyslí léčku. Řekne Kuovi, kde Salinu vězní. Mafiáni potřebují, aby Salina zmizela nebo zemřela a chtějí to nastražit tak, aby Salinu zastřelil Kevin. Když Kevin dorazí do vily k Haulunu, kde má být Salina, popere se s mafiány a Salina během bitky uteče. Mafiáni Kevinovi vezmou služební zbraň a zastřelí s ní seržanta Maa. Když se po přestřelce Kevin vrátí do práce, jeho nadřízení ho obviní z vraždy Maa jen kvůli tomu, že byl zastřelen Kevinovou služební zbraní. (TV Prima)

PetrPan

Šílenec z Hong Kongu rozjíždí jednu ze svých skvělých akčních jízd. Všechny původní "policejní příběhy" mají pro mě nádech nostalgie, ale akce ani po letech neztratila nic ze svého půvabu, choreograficky šílené bitky s naprostým "mlátičkovým" peklem na závěr. I přes jednoduchoučký příběh a pitvorný asijský humor patří Police story k filmům, ke kterým se rád jednou za čas vracím. ()

ScarPoul

V zásade s tým filmom nemám najmenší problém. Ani po rokoch. A ani po vyše dekáde, kedy som ho videl po prvý raz. Jackie Chana mám v tomto jeho období veľmi rád. Či už nápaditosťou akčných scén, alebo veľmi sofistikovaným ale zároveň bláznivým humorom. Prvé Police Story je ale skvelou žánrovou záležitosťou, pretože veľmi umne a prezieravo kombinuje vážnu krimi s bláznivou akčnosťou. Postavy a zápletka fungujú a vytvárajú pomerne hutný príbeh o zlosynovi a dobrosrdečnom policajtovi. Do toho nejaké tie úplatky, korupcie a podplácanie a dve spanilé slečny snažiace držať krok s hlavným hrdinom, a prežiť. Jedna z najlepších Jackieho sérií. Tu naozaj zaváži len jediné. Či máte jeho filmy radi alebo nie. Pretože aj napriek kvalite a menším obmenám, je to v zásade stále to isté. ()

tom88

Jackieho Chana mám rád, ale jeho filmy ako také nie sú žiadnymi zázrakmi a Police Story nie je výnimkou. Je to síce lepší film, ale lepší na hranici priemernosti. Pár dobrých akčných scén nezachraňuje celkový obsah, ktorý nie je zas tak výnimočný. Je sa na čo pozerať, sem tam vtip, sem tam pekná a efektná mastenica v podaní tohoto blázna, ale celkový dojem z filmu je na 3*. 70% ()

genetique

Prečo musí Jackie do všetkého ťahať tú svoju komickú líniu! Jeho filmy mám rád, jeho akčné komédie nevynímajúc, no do niektorých filmov sa to proste nehodí. Z tohto by mohol byť akčný thriller ako delo, no proste komickosť to všetko skazí. Ale napriek tomu som sa Veľmi kvalitne bavil aj keď scenár nič moc. Škoda, že Jackiemu Hong Kong nestačil. Ostal by na vrchole ešte veľmi dlho! 80%. ()

Superpero

Že má Jackie vrcholnou formu je vidět z každého jeho pohybu, je úplně gumovej a sebevětší tríček udělá s až neuvěřitelnou lehkostí. Jackie je asi nejlepší kaskadér co znám a tenhle film to jasně potvrzuje, scéna s autobusem je nezapomenutlená a sjezd po tyči nebo rozbíjení skel hlavou taky asi není úplně nejejdnoduší věc na světě :-) Bojové scény mají výbornou choreografii a jsou skvěle dynamicky provedené, dost je vidět že i Jackie-režisér tomu rozumí a ví jak natočit adrenalinovou bitku, aby dobře vypadala. Humorná stránka je taky docela v pohodě a dostalo mě co Jackie dokáže vyždímat třeba z tak prvoplánové scény jako je šlápnutí do hovna. No a ten konec je o dost drsnější, než jsme z jiných Jackieho filmů zvyklí. ()

• Důvod proč má Police Story tak prostý název je ten, že pokaždé když Jackie Chan začal v Hong Kongu nový projekt, každý filmař se ho snažil napodobit. Například po oznámení Legendy o opilém Mistrovi (1994) se začalo natáčet plno filmů o opilém stylu boje. Ale od názvu Police Story nevěděl nikdo co očekávat, kromě toho že to bude film o policii a nikdy předtím nikdo v Hong Kongu kung-fu film o policii nenatočil. (Raztubyl)
  • Podle autobiografie považuje Jackie Chan z pohledu akce film Police Story za svůj nejlepší. (Rominator)

LFŠ ocení Hynka Bočana a Milana Lasicu

LFŠ ocení Hynka Bočana a Milana Lasicu

28.05.2019

Letní filmová škola Uherské Hradiště, která se letos koná v termínu 26. července až 4. srpna, přivítá dva významné představitele česko-slovenské kinematografie – režiséra Hynka Bočana a herce Milana… (viac)