Bohatému majiteli obchodních center vyhrožuje neznámý vyděrač bombovým útokem. Cena za bezpečí je vysoká, 10 milionů dolarů. Policie se pouští do vyšetřování, ale obejde se bez svého nejlepšího člena, který se právě chystá odletět s přítelkyní na dovolenou? Nejspíš ne, a proto ho vyláká přímo z letadla, aby mohl celou akci vést. Přes překupníky dynamitu se dostane až k vyděračům. Ti jsou ale ještě nebezpečnější, než si dovedl představit, a neváhají unést jeho přítelkyni. V tu chvíli se pro něj tento případ stává osobní záležitostí. (oficiálny text distribútora)

ArdathBay

Jedna z mála vyjímek , kdy se dvojka minimálně vyrovnává jedničce a v lecčem ji i překonává. Jackie je opravdu ďábel a překonává sám sebe i za hranici pudu sebezáchovy. Je neuvěřitelné co ten člověk dokáže bez jakýchkoliv drátů, dablů a kaskadérů. Na dětské hřiště se už nikdy nebudu dívat stejně. Děj mě sice bavil méně než u jedničky, humoru je také méně, ale ty bitky, ty bitky... ()

Rominator

Ve finále Police Story 2 je největší kontrolovaný výbuch (exploze továrny) jaký, kdy byl v Asii natočený za pomoci několika tun výbušnin. Podle Jackieho slov chce na scéně skutečně vidět atmosféru ... energii a proto tyto nebezečné záběry netočil před modrým pozadím (dpověď na otázku v Jackie Chan: Fast, Funny and Furious proč takhle riskuje). ()

haj

Jackie ve druhém díle ještě o trochu přitvrdil a zvážněl, takže je ve filmu sice o něco méně humoru, ale akční scény jsou minimálně stejně dobré jako v jedničce nebo ještě o trochu lepší. Vynikající je hlavně souboj na dětském hřišti a scéna, kdy Jackie skočí z balkónu na náklaďák jedoucí jedním směrem, z něho na autobus ve druhém směru a z něj skrz okno do budovy záporáků, při tom všem se musí výhýbat billboardům. Tento díl sice není většinou hodnocen tak pozitivně jako díl první a třetí, ale podle mě se jim v oblasti akce vyrovná bez problémů, jen ten humor by mohl trochu scházet. ()

Superpero

Jackie Chan se tu nehorázně překonává a to jak bitkama tak i velmi příjemným humorem. Tohle je prototyp takovýho toho zábavnýho filmu o poldovi dobrákovi, co se bije s přesilou a nezvládá přítelkyni :) Dneska už se takovýhle akční jízdy prostě netočej a je to škoda. Co tam Jackie předvádí za akrobacii a choreografii je prostě nepopsatelný, radši se na to všichni podívejte. ()

Pedro Morales

Oproti jedničce se dvojka nese ve vážnějším duchu, úvodu a konci prakticky chybí nějaká strhující akční scéná jako v minulém díle, ale celkově je to tentokrát o něco akčnější. Různých soubojových a podobných scén přibylo a jejich choreografie je úžasná, byť jsou občas tyto bitky trochu nešikovně sestříhány. ()

• Kaskadérský tým Jackieho Chana v roce 1989 vyhrál cenu Hong Kong Film Award v kategorii nejlepší akční choreografie. (Rominator)
  • Ústřední filmovou melodii s názvem „Hero Story“ nazpíval Jackie Chan. V japonském sestřihu filmu zazní v úvodu a v závěru. (Rominator)
  • Film existuje ve třech sestřizích. Nejdelší verze snímku je japonská 122 min., následuje honkongská se 101 min. a americká s 92 min. (Rominator)