M3GAN je zázrak umelej inteligencie. Bábika ako živá, naprogramovaná tak, aby bola dokonalým spoločníkom dieťaťa a najväčším spojencom rodiča. Navrhla ju Gemma, geniálna autorka robotov z hračkárskej spoločnosti. M3GAN dokáže počúvať, pozorovať, učiť sa. Predovšetkým je však najlepším priateľom, učiteľom, partnerom a ochrancom dieťaťa, ku ktorému je pripútaný.  Gemma sa nečakane ocitne v situácii, na ktorú vôbec nie je pripravená. Stane pestúnkou  a náhradným rodičom svojej osirelej malej netere Cady. Pod silným tlakom v práci sa preto rozhodne spojiť Cady so svojím prototypom bábikou M3GAN a pokúsiť sa vyriešiť oba problémy. Toto rozhodnutie má nepredstaviteľné dôsledky. (CinemArt SK)

wowylgu313

Nic moc, spíše nic. Takhle všechny filmy založený na životem nebo robotem probuzených panenek se musí brát s nadhledem. Jenže např u Chuckyho ač celá jeho série je blbost bylo tam aspoň násilí a brutalita a krev. Hodně krve. Zatímco tu? Chybělo poměrně dost věcí. Jasně, jako vždy a všude... Tuhle panenku doma prostě "nechcete" protože její kukuč vám jasně už od startu říká budu vraždit a zabiju vás. Nojo jenže to vraždění v tomhle filmu bylo chudé, nudné, nijak zajímavé, krve teklo málo, hodně málo... Vlastně se tu nestalo nic tak extra aby jste si řekli "coool" ... A ten konec už to prostě domrdal úplně ... Válka robotů? Vážně? :D ač jsem se na tenhle snímek těšil tak bohužel musím dát jen 40% ... Za kukuč a tanec ... Ende :-* ()

blondboss

Pre niektorých možno jemne otrepaný koncept v štýle Detskej hry, pre iných zase vynovený a moderný hororový koncept prichádzajúci s inovatívnym prototypom zloducha vyvinutého z umelej inteligencie. Podľa mňa je nápad a dejová linka super, škoda len, že posledná tretina sa už zvrhne do klasického hororového béčka vykrádajúceho všetky klišé koncepty, ktoré tu už boli. M3GAN je ale predsa len o level vyššie v rámci žánru a ponúka divákovi miestami dychberúci zážitok. Ja som sa bavil. 70 % ()

Kebabkony

Film je jednoduše špatná verze Terminátora a panenky Chuckie dohromady. Stačilo více goru a mohl to být průměrný snímek, ale kvůli přístupnosti pro mladší publikum hodně scén odstranili. 6/10 ()

ol4s3kk

Docela se divím, že tu v komentářích nikdo nezmínil seriál, kterým se už na první pohled režisér více než inspiroval. Po celou dobu filmu jsem se nemohl zbavit dojmu, že sleduji pouze další epizodu seriálu Lepší než my (seriál) (2018) , který je navíc ve všech aspektech lepší, než M3gan. O zařazení autorů do žánru horor bych tu navíc dost pochyboval. Vraždy tu navíc nejsou vůbec vidět, přičemž bych právě naopak čekal, že si režisér dá práci s tím, vymyslet něco originálního, protože to "vymyslela AI". Divákům, kteří podobných filmů neviděli mraky to může minimálně námětem připadat originální, ale reálně film oproti konkurenci nevyniká vůbec ničím, takže slabý průměr 45%. ()

Scanerior

U M3GAN na mě celkem zafungovala reklamní kampaň, kde ačkoliv jsem se dozvěděl o filmu teprve z traileru, tak mě to ihned upoutalo a věděl jsem, že to musím vidět. Líbí se mi, že film si jede poklidným tempem a nechává pěkně postupně gradovat příběh. Možná bych čekal ve filmu více "vtipno-tragických" scén a nebál bych se ke konci více temnějšího pojetí (pro mě byl konec spíš tím méně zajímavým, co film nabídl). Jinak každopádně celkem SUP3R thriller/horor. ()

Mamutol

Nejsem cílová skupina a ta 120 cm vysoká M3GAN nemohla už z principu mít takovou sílu. Závěrečný souboj je totální fraška a klišé. ()

DonBraso

Když jsem viděl James Wana jak o tom mluví, tak jsem si říkal,ze týhle krávovině dám šanci a třeba to nakonec bude aspoň dobrých 101 minut. No popravdě to byla zíváčka. Nápad dobrý, v modernějším hávu místo Chuckyho jednu vytvořenou Megan, nezajímavé scény,plno vaty, napětí do nuly a dvě scény, které ještě viděl v UNRATED verzi. Jestli tohle někdo chtěl hodit do hororu bez téhle verze,tak to vážně musel být tedy kotel 😀 Začátek kupodivu jde. Je to prostě jen ten nápad, který tvůrci ví, že to stačí.No bohužel už každý divák ví , že to dopadne až někdy ke konci,jen přesně neví jak. Nejhorší jsou kupodivu přesně tyhle rádoby akčnější sekvence, který jsou dvě za film, možná tři. To, že jsou natočeny tak blbě už je horší kapitolou. Film má přesah do budoucnosti, což je sice skvělé a možná to hororové na celém příběhu ,ale to je vlastně úplně vše. Máte model,za miliardy dolarů a jdete s ním někam do lesa.Jedna postava posílá dokumenty někomu, aby tahle postava zmizla ve dvouch větách s tím co udělal.Házíte na zem robota, skříň,aby byla dvacet metrů vedle Megan, která si kráčí dál. Konec v baráku je hroznej prostě.Najednou z vcelku dramatického filmu, musí přeskočit nějaká scéna a ta je blbá. Myšlenky dost mizerné, vraždy kromě jedné nic neříkající.Bejt tohle drama,tak ten film by možná byl mnohem lepší, než se u toho snažit udělat Chuckyho, kterýmu Megan nesahá ani po kotníky.35% ()

hematop92

Hodnocení tohoto filmu moc nechápu, ale rozumím, že zdejší hororhoniči očekávali tvrdé jatka v podání roztomile děsivé panenky. Jatka neočekávejte, ale i tak dostanete velmi rozumný, edukativní film, který nás varuje před tím, že bychom se měli vrátit do doby kamenné, lovit bizony, množit se v jeskyních a umělou inteligenci do naších životů radši nezvat. Bohužel jedná šikovná AJTÝ slečna vyvine Megan, která má plně nahradit výchovu a zabavení rozmazlené neteře, která sere diváka od první chvíle. Film má velice pomalé tempo, ovšem já se od první chvíle bavil. Megan potrestá a zprovodí ze světa přesně ty blbečky, které jsem chtěl vidět na onom světě. Díky Megan za tuto službu. Příště bych očekával více gore, více killcountu, ale jako celek si mě velice překvapila. V dalším díle prosím přitáhni strunu a bude to za pět hvězdiček. Sexy taneček byl geniální!!!! ()

Nikolas__

Konec je trochu slabší, jinak milá, sympatická, dobře zrežírovaná, perfektně natočená, kvalitně zahrané, když přijdou laciné scény které nejsou tolik záživné, vyváží to potom pár pěkných scén navíc. Vypadá to pěkně a šlape to, scénář někdy drhne a je to vidět, ale díky kvalitnímu zbytku to snímku mile rád odpustím. Prostředek filmu je parádní, zaslouží si to podle mě o něco větší hodnocení, já hodnotím kolem 75%, co vy? Dobře, nová Dětská hra se nekoná, ale já si M3GAN užil. ()

Tomko87

James Wan mi dal zase napapať. Sice je to zase..pokazená hračka, ale v jeho podaní je to zase inak pojaté. . Na pocit mi to ale prišlo pridlhé. Na štýl tohto žánru mal film až pridlhý úvod. Nie je to taká šialená brutalitka ako tuto Gabriel a jeho Malignant ale zabavil som sa dobre. ()

ricmont

Když jsem popravě slyšel o M3GAN tak jsem si řekl že je to Dětská hra. Jen místo Chuckyho zde máme M3GAN. A vlastně tento film sdílí dost věcí s remake Dětské hry z roku 2019. S tím rozdílem že M3GAN dělá vše o dost líp. Protože tam kde byla Dětská hra jen pouhou vyvraždovačkou tam šla M3GAN ještě dál. Vidíme dětskou závislost na technologii i to jak se musí člověk vyrovnat z odpovědnosti. Film je vlastně zčásti i rodinné drama o dvou lidech co k sobě musí najít cestu a u toho je M3GAN která se rozhodne že ona je to nejlepší co může dítě v životě mít. ()

Sea_star

Doufala jsem v moderní verzi Chuckyho a byla zklamaná. Robotická panenka je dlouho strašidelná spíše vizuálně než chováním. Graduje napětí a očekávání, které ale vyprchá rychle jako při jízdě na klouzačce. Všechno se vyřeší až moc lehce a s malým počtem obětí, u hororu jsem byla připravená na více šplouchanců krve z plátna. Po vizuální stránce je film velice čistý a uhlazený. Tvůrci si nechali prostor na pokračování, ale nejsem si jistá, zda by tuto možnost měli využít. Už teď mám pocit, že si dostatečně nevyhráli s panenkou a námětem. ()

chozze008

Jako je 100 filmů jak partička skončí nekde v lese, uvítal bych novou vlnu ala 100 filmu ztřeštěného AI, spousta věcí by se dal mnohem víc vychytat mohla z toho být dle mě čistá topka, uplně znalec nejsem, ale z mého pozorování hororů, kde se furt snaží co to jde vyhnut moderním technologiím (v tom lese prostě nesmí být signál), tendle horor nove technologie konečně etabluje par excelence. ()

ProsteDub

“Horor” propíchaný skrz na skrz stereotypy a zažitými praktikami. Nic světoborného nebo nového. Nejsilnějším prvkem je každopádně samotná M3gan. Dvě hvězdičky za snahu, ale novodobý Chucky z toho nebude. Škoda… ()

Ymbecill

Solidní sci-fi na téma umělé inteligence, co se vyhýbá hraničním motivům, které by narušovaly zážitek počestným inteligentním lidem. Jinými slovy jde o Ex-Machina bez sexuálních nesmyslů či Transcendenci se srozumitelným uzavřením, co si dává crossover s Chucky-m à la Univerzální uklízečka. Asi nejvíce jsem si užil formování morálních otázek na základě jednání postav a bylo skutečně uspokojující sledovat, jak si s nimi poradí umělá inteligence. V určitém momentě jsem se přistihl, že fandím androidce, jenomže nadšení okamžitě opadlo, jakmile si člověk vzpomene na žánr – horor. Všechny hlavní postavy si projdou smysluplným vývojem, který lze do značné míry předvídat, protože se řídí logikou. Žádné z překvapení nepřichází odnikud, kdy divák obdrží dostatek předzvěstí, a proto zcela chápe výsledek. Kromě toho nepotřebujete žádné technické znalosti, abyste si plnohodnotně vychutnali "uncanny valley" efekt. Trochu mi vadilo, že všechny mužské postavy ve filmu spadají do kategorie "inkompetentní emocionální idioti", ale tak už to chodí v dnešní Hollywoodské tvorbě. Jinak spokojenost. 9/10 ()

Úspěch M3GAN znamená rychlý sequel

Úspěch M3GAN znamená rychlý sequel

08.01.2023

Ačkoliv kina už měsíc drtí druhý Avatar, našel producent Jason Blum přece jen zase jednou skulinku k úspěchu. Hororová M3GAN o panence s umělou inteligencí, která se vydá na dráhu dalšího Chuckyho,… (viac)

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly