M3GAN je zázrak umelej inteligencie. Bábika ako živá, naprogramovaná tak, aby bola dokonalým spoločníkom dieťaťa a najväčším spojencom rodiča. Navrhla ju Gemma, geniálna autorka robotov z hračkárskej spoločnosti. M3GAN dokáže počúvať, pozorovať, učiť sa. Predovšetkým je však najlepším priateľom, učiteľom, partnerom a ochrancom dieťaťa, ku ktorému je pripútaný.  Gemma sa nečakane ocitne v situácii, na ktorú vôbec nie je pripravená. Stane pestúnkou  a náhradným rodičom svojej osirelej malej netere Cady. Pod silným tlakom v práci sa preto rozhodne spojiť Cady so svojím prototypom bábikou M3GAN a pokúsiť sa vyriešiť oba problémy. Toto rozhodnutie má nepredstaviteľné dôsledky. (CinemArt SK)

Mamlas

Prvních 70 minut je o tom, jak vzniká AI panenka, jak si s ní holčička hraje a povídá a jak je nasraná, že si s ní zrovna hrát nemůže. Kromě tak 5 zajímavých minut je to otravná a užvaněná pohádka pro děti. Zajímavá je pak poslední půlhodinka, ale jen zkraje, protože zakončení je jen k smíchu či k pláči, můžete si sami vybrat. Asi by to byl docela dobrý půlhodinový krátkometrážní film, kdyby vystříhali pohádku, nechali jen to dospělácké a úplně předělali ten trapácký konec. (20%) ()

SAINTS

Jednou z ústredných tém filmu je to,  ako sa ľudia vyrovnávaju so stratou a so svojími emociami- v dnešnej dobe sa mnohí z nás upínaju na elektroniku, snažia sa prehlušiť negatívne pocity a myšlienky prílivom medialného obsahu, či už ide o videá na internete, streamované serialy, alebo hudbu. Takto to rieši aj Gemma, no čoskoro zistí, že Cady sa so smrťou svojích rodičov vôbec nevyrovnala a namiesto toho sa nezdravo naviazala na M3GAN. Tempo deja je vhodne vyvážené, desive sceny naberaju na intenzite postupne. M3GAN je jednou z najcharizmatickejších hororových postáv aké v posledných rokoch vznikli. Je drzá a často naháňa strach, ale počas konverzácie s Cady vzbudzuje dôveru.Snímka má silne posolstvo týkajuce sa mentálneho zdravia a súčastnej doby plnej technologii, ktoré nie vždy pracuju v nás prospech.Filmu nechýba ani štipka čierneho humoru. Tvorcovia ohlasili, že už pripravujú pokračovanie, ktoré by malo mať premieru začiatkom roka 2025. ()

Binne

Tématika umělé inteligence mě baví asi stejně, jako každého druhého člověka. I na to tedy vsadili tvůrci, a vytvořili půvabnou a takřka dokonalou kamarádku pro velmi zranitelné děvče. Celý tento proces je poměrně těžkopádný a nelogický, počínaje panenkou, která je schopná od samého začátku (ještě před útokem zvířete) simulovat autentické lidské emoce a chování, až po vztah společnosti zabývající se výrobou hraček k této panence. Na filmu je po logické stránce velmi špatný scénář i stopáž snímku. Herecké výkony jsou dobré, i to ale spočívá v tom, že výběr těchto hereček byl tah na jistotu (Allison Williams (Dokonalost) nebo Violet McGraw (The Hauting)). Film je zábavný, plynulý a utíká rychle. Zcela v něm chybí napětí nebo snaha o vyvolání strachu u diváka.  Panenka je schopná relativně explicitního násilí, které dokáže překvapit (asi jako jediný aspekt filmu).Hledáme-li ve snímku logiku, dostáváme se k několika problémům, pakliže by nebylo dopředu zcela evidentní, že minimálně na to dítě bude mít autenticita panenky velmi negativní dopad, mohlo aspoň společnosti, která se rozhodne, že budou tuto "hračku" propagovat dojít, že by bylo dobré ji nejdříve otestovat. Problematika umělé inteligence je voda velmi zrádná a snímek se odehrává v tomto čase, nikoli ve vodách budoucích. Žádná vývojářská společnost si nedovolí takového hazardu s AI a počínaje již Isaacem Asimovem (autorem skvělé knihy "Duch ve stroji") se potýkáme s teoriemi o tom, že AI bude mít jednou na svědomí vyhubení lidstva. Vděčné jednoduché téma, plytký scénář, průměrná kamera, explicitní násilí, příjemné prostředí a sympatické, kvalitní obsazení - vzorec na výdělečný film. ()

Rayen1

Bejt to rating R a nemít to tak zdlouhavej začátek, kde se všechno zajímavý stane až na konci (a navíc mimo obraz), byl by to fajn slasher se zajímavým nápadem o AI panence. Ale takhle je to jen "meh-hm", na kterej do dvou dnů zapomenu. Za mě slabý tři hvězdy... Btw, je tu nejakej fanoušek Portalu? Proč mi místy hlas M3GAN připomínal hlas Turretů? "Whos there??" 😅 ()

LdaVinci

Já jsem nadšenej. Zprvu je třeba si říct, že horor je to jen okrajově. Je to hlavně drama, ve kterém je jasná myšlenka- moderní technologie a umělá inteligence. Stále opakovaná otázka "Co když nás umělá inteligence ovládne". Kromě toho taky dopad moderních technologií na děti. Mně tohle zpracování velmi sedlo, protože tu máme nevinný pomalý vývoj, který svými kroky dává smysl. Finále je lehce přemrštěné, ale jako proč ne. ()

Pitryx

Chucky v modernějším hávu. Dějově dost nuda. Až pár posledních minut, které jsou jakž takž dobré. Nevím nač chtějí točit další film. To měla tato slátanina skutečně takový úspěch? Nepřineslo to nic nového a některé scény byly zbytečně dlouhé. Prostě nic pro mne. ()

tkey

Čekal jsem nic moc, ale ve výsledku to ušlo. Lidi si tak říkají, že se tohle nemůže stát, ale vzhledem k tomu, že jsem ajťák a vidím jak má spousta lidí směrové klapky na očích když něco tvoří, tak to zas tak daleko od pravdy není. ()

kubas369

5/10. Taková málopovedená epizoda z cyklu Black Mirror. Recyklát bez nějakého většího nápadu. Vzbouřená hračka, sebeuvědoměla AI a těžko zastavitelný robot, to vše už jsme viděli a většinou lépe zpracované. Je to nuda k u zoufání. ()

borohub

Tento "horor" má dvě zajímavé myšlenky. První z nich je, že dost "moderních dětí" spíše vychovají různé chytré hračky, než jejich rodiče, druhá myšlenka je, že jakákoliv technologie může dost rychle lidem přerůst přes hlavu. Každopádně si nemyslím, že tohle byl autorův záměr. Když to shrnu obecně, tak to není nic jiného než taková Chucky na steroidech. 55% ()

hrumsrt

Je to panenka Chucky nebo není?.. No s chutí bych dal přednost kultovní Dětské hře než znovu projít touhle vypočítavou a předem předchystaným horovým křížencem.. Nebyl důvod čekat, že by se mohl projekt výrazně podařit a stát po letech za zmínku, ale když pak vidíte, že za scénářem stojí Akela Cooper, které nedávno překvapila a bodovala s jiným hororem Zhoubným zlem, jenž navíc kromě žánrové zábavy nabídl i něco doposud neviděného. No napodruhé se takový zázrak nekoná.. Ani by mi nevadilo, že to nakonec není vůbec originální, ale ono to nakonec ani není propracované. Od prvních chvil víte, co asi bude následovat a kudy se Megan vydá, a i když se to občas snaží okořenit nějakou etickou polemikou, stejně to není dost, a tak skutečně jinak nepřinese nic navíc.. Poslední dobou jsou tyhle traumatem zasažení hrdinové svými trablemi asi tak postiženi, jako politici chudobou, ale hlavně že nám jsou tím hrdinové polidštěni.. Takže bohužel i, jasně dle šablony, očekávatelné závěrečné "utržení ze řetězu" vypadá bez nápadu.. Sice by tak Megan s Chuckym udělala rychlý proces, ale co do psychologie samotné "hračky" je legendární panenka pořád silně ve vedení.. Někdo mladší by si to mohl užít, ale zase ho nejspíše úplně mine prolínaní s traumaty. Megan wasn't fun.. 50% ()

Arigato

Že by zrovna Blumhouse přišli s něčím takovým, jsem zrovna nečekal. Nejsem zklamaný, spíš mi přijde, že oproti většině hororů, na které jsme od nich zvyklí, je M3GAN jen neškodnou oddechovkou, jež mohla využít svůj potenciál mnohem více. Celý film má spíše jen lehce znepokojující atmosféru a v pozvolném tempu prezentuje myšlenku o tom, jak dokáže být moderní technologie zrádná. Neokoukané Allison Williams s mladou Violet McGraw se sem poměrně hodily. ()

L-wyz

Už když jsem viděl trailer, přišla mi na mysl otázka, na kterou jsem ovšem po celou dobu trvání filmu nedostal odpověď. Má vagínu? Nejblíže k rozřešení oné záhady byl Brandon. Když ji povalil na záda, tak jsem myslel, že ji začne anatomicky prozkoumávat, ale on ji ten pyčus začal akorát fackovat. Nu což, alespoň tím vzniklo nové přísloví: Tak dlouho se M3GAN fackuje, až se ucho utrhne. No snad se odpovědi dočkám ve druhém díle. ()

AndrewNewman

Asi takto by vyzerala ženská verzia Terminátora či? Každopádne čakal som totálnu frašku ale bol som milo prekvapený. Napokon to bolo celkom sympatické, občas dokonca aj vtipné a vizuálne veľmi schpné béčko. Ten Wanov typický štýl, v ktorom prevažne buduje atmosféru dobre vystavaný ľakačkami ma bavil už od čias Conjuringu, no a M3GAN bola fakt „podarená“. Policajti to v tomto filme nemali ľahké. Teda vysvetľovať príbuzným obetí, že ich zabila 120 cm umelá bábika, to by muselo byť fakt potešenie. ()

cernakus

Mimořádně nevyužitý potenciál. Sice si to vydělalo na další díl, ale mohlo to být nejen kasovní trhák, ale i trhák kritiků. Prvních 50 minut bylo bez debat za pět, byť tam bylo pár nelogičností, jako proč dělat panenku k dětem z materiálů jako kdybyste dělali Terminátora. Pak začala Megan řádit. Dělala to sice chytře, ale prokládala to WTF momenty. Tento úsek sundal hodnocení o hvězdu.  Ovšem pak přišlo posledních 20 minut, nadčasová myšlenka i předchozích 80 minut vylétlo z okna a Megan řádí tupě, bez nápadu, jako Chucky a se schopnostmi, které si nezadají s T-X. To těchto 20 minut bohužel skopne hodnocení o další 2 hvězdy. Přitom jediné co padá je scénář, vše ostatní funguje stále stejně od začátku do konce. Jenže ono to dává smysl, stačí se podívat, kdo za scénářem stojí - scénáristka seriálů. V tom je jádro pudla, ono udělat dobrý scénář na 40 minut dokáže kde kdo, ale udržet kvalitu na dvojnásobné stopáži, to je už jiná káva. ()

Úspěch M3GAN znamená rychlý sequel

Úspěch M3GAN znamená rychlý sequel

08.01.2023

Ačkoliv kina už měsíc drtí druhý Avatar, našel producent Jason Blum přece jen zase jednou skulinku k úspěchu. Hororová M3GAN o panence s umělou inteligencí, která se vydá na dráhu dalšího Chuckyho,… (viac)

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly