Noomi Rapace ve filmu o postapokalyptickém světě, ve kterém musí šest vojáků tajně přepravit záhadný balík přes zamrzlé souostroví. (Netflix)

M.i.k.e

Netflix by asi v době natáčení nenapadlo, jak moc bude černý krab aktuální a minimálně ze startu nenavodí zrovna příjemné pocity. Celkově první půlka je velmi dobrá a má slušnou atmosféru beznaděje a povedený špinavý vizuál, ze které bude nejednomu divákovi regulérně zima. Bohužel druhá půlka, kdy se začne překonávat na bruslích zamrzlé moře hodně z toho kouzla ztrácí a v samotném závěru ho ztratí úplně. Noomi Rapace každopádně role takto sveřepých žen sedí a i když je tady hodně na hraně uvěřitelnosti, je to právě ona, kdo udrží diváka u televize i ve slabé druhé polovině...60 ()

Figu

Tady fakt už chyběla jen ta Sáblíková... Já ti nevím, já jsem prostě zklamanej! Zase jsem měl až moc velký očekávání, na což bych se měl s každou rádoby supr novinkou Netflixu, opravdu už vysrat! Copak o to, nějaký pasáže tam byly na vysoké úrovni, ale ty hluchý, natahovaný místa, to byl opravdu zážitek podobnej právě tomu, jak čumět na nekonečný objíždění ledové dráhy naší top bruslařky, kdy si nakonec stejně dojede pro tu zlatku. Jen tady se zlatka bohužel rozdávat nebude... Slabota! Noomi má rozhodně lepší bijáky! 55% ()

bourec

Film působí v současnosti bohužel hodně reálně. Začátek se skvělou atmoškou sliboval po oznámení plánu operace neskutečnou jízdu. Ta se ale nekonala v takový míře, jak sem čekal. Jo, jsou tam asi dvě nebo tři scény podle mýho gusta, ale jako celek podivný, s ne zrovna atraktivním koncem. Na druhou stranu pro Netflix spíš  lepší z toho, co poslední dobou stvořil. 60%. ()

C0r0ner

Chápu, co se na tom může komu nelíbit, ale za mě parádní jak válečný (bombardování základny!), tak apokalyptický film (protože apokalypsa právě probíhá - mrtvoly v ledu!), který je navíc ještě extrémně aktuální. Velké překvapení a velká spokojenost. 95% ()

Martrix

Adam Berg je jen o jeden den mladší než já. Je to tedy dospelý člověk, který by měl být schopen nějaké sebereflexe a soudnosti. Ale dobře, soudnost ani spisovatelské nadání nemá. To není na kulku do hlavy. Ale čekal bych, že tak hloupý scénář neprojde do produkce v Netflixu. Že ho zmačká a zahodí už někdo, kdo je pověřený prvním posouzením. Nebo že ho nepustí dál antispamová ochrana, pokud ho Berg poslal mailem. Nesnáším sci-fi, která mají jeden dobrý nápad, atraktivní lokace, slušné herce... ale  hloupý scénář. Ne špatný...ale hloupý. Ani jedna postava se nechovala normálně a jejich motivy by fungovaly, snad jen kdyby všichni měli IQ 70. A myslím tím všichni. Jak skupina krabů, tak nepřátelé i spojenci. Když tak o tom přemýšlím, tak je to skoro až kuriozita...opravdu všechny postavy udělaly, nebo řekly nějakou fatální blbost. Svět nepříliš vzdálené budoucnosti, je v tomto podání nejspíš napaden nějakou mozkožravou houbou. Asi díky ní se do sebe v bratrovražedném boji, pustili bílí a černí... vysvětlení kdo, proč...Berg nenabízí. Ale to by nevadilo, nebylo by to poprvé, kdy je divák vhozen do děje. Ten příběh byl zprvu soustředěný spíš na motivaci hlavní postavy splnit misi. Ale moc to nefungovalo, takže si musí divák vystačit s těmi působivými scénami na ledě. Dlouho mě nějaký film tak neotrávil, jako tahle pitomost. Přitom rozjezd byl slušný, ty hlouposti a za vlasy přitažené momenty, jsem považoval za rafinované scénáristické fintičky, které budou v pravou chvíli součástí twistu, nebo odhalení. Tak ani náhodou...byly jen součástí primitivního scénáře. ()

Juto

Film má všetky ingrediencie na to, aby vás chytil a vzal na vzrušujúcu jazdu, a občas sa mu to aj podarí, ale postupne sa rozpadá v ďalšej žánrovej patlanici Netflixu, ktorá vznikla na zákazku a väčšinou len kopíruje iné populárne filmy. 5,5/10 ()

PROCESOR

Filmu se skvěle podařilo vystihnout postapokalyptický svět, kde tradiční hodnoty jsou rozmetány na kusy. Ohavná šílená a zbytečná válka decimuje poslední zbytky lidskosti. Pevně doufám, že se podobných chvil nedožiju. Za vtažení a vykreslení tohoto světa si film u mě zaslouží vysoký hodnocení. ()

FrankSusta

Tenhle film je filmařsky dobrý, ale mě (pardon za ta slova) nasral! V téhle době dle mého nebylo příliš moudré dát do filmu dva hlavní představitele roku 2022, a to jest válku (na Ukrajině) a (korona)virus. Film v sobě měl naprosto úžasný potenciál, ale ten se v brutalitách (které mi vyloženě vadily, a opravdu, opravdu hodně!) ztrácel, až se pomalu vytratil úplně. A to je škoda... No, a ještě řeknu, že asi největší plus je kamera, která je skvělá! Hned těsně za ní jsou herci a překvapivě dobré efekty. 5/10 ()

CinemaRanger

Další týden, další Netflix přešlap. Zbytečné zdlouhavý, ničím nezajímavý, předvídatelný a především hloupý. Řekněme si to na rovinu: Nebýt války na Ukrajině, má tenhle film daleko nižší procenta. ()

majo0007 odpad!

Nomii bola vlastne pekná v jednom filme - v "Nijakom"! A už sa niekto z vás korčuloval na zamrznutých morských 5 metrových vlnách?... Áno, je to horor sledovať! Pozitívum je, že Noomi ide film od filmu k strašidelnejšej frizúre - tak sa možno niekedy dočkáme ozaj scary remaku Exorzistu... Toto bolo sledovať trest Boží s odpychnutým rittbergerom a salchovom dokopy! ()

Mrkvič

Noomi Rapace moc nemusím, ale švédský postapo znělo zajímavě. A ono i zajímavé bylo. Bruslařským tématem. Rozvedení myšlenky už ale nijak úžasné nebylo a ani se neubránilo všelijakým klišé. Na svůj původ má ale film slušné efekty. I ten emotivní prvek se více méně povedl a neotravoval případným přemrštěným prostorem. Když jsem na konci četl jméno režiséra, tak jsem si chvíli myslel, že může jít o Petera Berga, což je také ke cti filmu. ()

Johnny.ARN

Toto mohlo byť také kulervouce, keby v tom nemal prsty Shitflix. Bez atmosféry, s pribúdajúcou minutážou ma stále viac sralo konanie všetkých postáv a ten sebecký záver, ďakujem neprosím. Tá tretia je tam len tak, okrajovo. Ultraslabé 3 z 5 ()

noriaki

Vítejte v blízké budoucnosti. Švédsko čelí invazi nepojmenovaného Nepřítele. Obranné síly utrpěly strašidelné ztráty a porážka je téměř neodvratná. Nastává čas hrdinů. Na přelomu osmdesátek a devadesátek by podobný úkol dostal Sly nebo Arnie. Bylo by to pitomé, ale bylo by to našlapané akcí a celkově fajn. Ve třetím desetiletí pořád ještě relativně nového tisíciletí dostala tuhle práci Noomi Rapace. Pořád je to pitomé, ale zdaleka to není fajn. Atmosféra se dostavila jen v jedné jediné scéně - ano, je to ta "s jezerem". Události na Ukrajině můžou zápletce dodat alespoň nějaký šmrnc, ale ani s tímto dopingem z toho zábavný, natož napínavý film nebude. ()

oveckaoa

4 vojáčci a 2 vojákyně jdou z místa A na bruslích na ledu do místa B kde mají dovézt biologickou zbraň a to je celý film. Jsou zde dvě dobré scény  jedna se zmrzlýma mrtvolama a jedna s tou lodí bohužel to kazí disneyovský pohádkový konec. Mělo to končit tím, že ty zbraně předala ne tím, že ženská s omrzlinama co chodí jak postižená a dohnal by ji totiž i beznohý vystřílí pár vojáčků a zničí tu zbraň. Jo a mimochodem pokud zalehnete granát tak Vás to roztrhá tohle je několikátý film v řadě co nám tvrdí, že se Vám nic nestane a jen Vás to zabije. 60 procent na debut to není špatné. ()

bizz_mjc

Docela dobrá atmosféra, pár pěkných scén, závěr slabší, kvůli němuž film z paměti vyprchá. A Noomi v kudrně tedy nedůvěryhodná. ()

lykan9

Severské země jsou v natáčení filmů už na takové úrovni, že se vyrovnají hollywoodským filmům. A proto už také budu muset být objektivnější. Černý krab je poměrně slušným akčním sci-fi, který má velmi zajímavé momenty, ale konec se mi zdá až moc natahovaný a hlavně předvídatelný, což je vlastně v celý průběh filmu. Moje oblíbenkyně Noomi Rapace byla opět skvělá, i když v jiných filmech mi vyhovovala více. Chyby tu prostě jsou, ale vidět to, stojí za to. ()

drackula

Atmosféra postapokalyptického sveta bola dokonalá. Beznádej, strach a zúfalstvo - tieto pocity boli všadeprítomné a film ich dokázal prenášať na diváka. Putovanie hlavných hrdinov síce malo hluché miesta, ale aj dostatok akčných scén. Problém však nastal v závere. Niekde som čítal, že ak by film ukončili v scéne, kde sa objavujú jazdci na koňoch, film by vyznel podstatne lepšie. Úplne s týmto tvrdením súhlasím, keďže to čo nasledovalo sa nedá označiť inak ako scenáristický guláš. Snaha o nejaké vyššie posolstvo vyšumela do prázdna. Tvorcovia sa mohli radšej venovať dôvodom konfliktu. 60% Netflix ()

blackJag

"TOHLE NENÍ KONEC VÁLKY. TOHLE JE KONEC VŠEHO." V dnešní zjitřené době, kdy Rusko útočí na Ukrajinu, byl začátek filmu povědomě znepokojivý. Vím, je to náhoda, ale hraje ve prospěch filmu a v atmosféře se daří i dál. Vojenská jednotka na bruslích na zamrzlé hladině moře je super nápad a daří se ho realizovat velmi slušně, první 2 třetiny filmu jsou skoro výborné... No a potom přijde finále, už někde od toho sniperského stanoviště, a začíná to být celé meh. Bohužel až do konce. Velká škoda. 50% ()

JohnSmith

Švédská apokalypsa v barvách Netflixu. Ze začátku to vypadalo dost zajímavě a jelo se podle klasického scénáře: různorodý tým, důležitá mise, postupné odpadávání členů týmu, pochybnosti o misi. Nebylo to sice špatné, ale druhá polovina filmu, krom pár akčních scén, poměrně nudí. K tomu nesympatická Rapace. ()