Watcher

• Veľká Británia Watcher

Žena sa so svojím manželom presťahuje do Rumunska. Oboch rozhodí správa o tom, že sa v okolí pohybuje sériový vrah, ktorý vraždí mladé ženy. Naviac sa zdá, že ich obyvateľ z bytu, ktorý stojí naproti, neustále pozoruje. Julia (Maika Monroe) začne mať pocit, že niečo nie je v poriadku a nie je ďaleko od pravdy. (Marceloo)

John80

Zaujímavý thriller kde mladá žena sa snaží prísť nato prečo ju sleduje sused z vedľajšieho domu a zápletka na konci je veľmi prekvapujúca, Pačil sa mi tento film jednoznačne žáner sedí Thriller  3* ()

mira.l

Velmi nudná  a velmi dlouhá hodina a půl s dost pošahaným koncem, se kterým by patrně zásadně nesouhlasil kdejaký student už (doufám teda že UŽ) prvního semestru medicíny. Jedna * za Maiku. ()

gemi

Zoufale nedramatická, nudná záležitost. Kdyby to byl studentský film, tak budiž, ale tohle je prostě nízkorozpočtová televizní inscenace. Navíc celý plot je postavený na debilní premise, že v bytě s obrovskými okny nemají závěsy. Přitom dvacet metrů naproti je barák, ze kterého k vám čumí hromada lidí. Ale pozor - ty závěsy se tam zázračně objeví, jakmile se zápletka zaplete... ()

Bezda22

Žádná očekávání občas přinesou příjemná překvapení. I tohle je ten případ. Příjemná houstnoucí atmosféra, žádná přehnaná dýlka a žádný žánr nebo sebeparodující prvky. I když nic novýho pod sluncem, tak i klasický schéma se dá udělat pěkně. 70% ()

papadoce

Sprvu nemastný neslaný a ku tomu tuctový srillerík s neznámym obsadením od neznámej režisérky. Sledovacích filmov sme tu už mali niekoľko a len tým, že tento zasadili do zaostalého Rumunska, z neho zaujímavý nebude. Prvý skutočne mrazivý moment bol niekedy v 43. minúte pri scéne s mávaním. To bolo desivé. Potom sme sa vrátili k nemastnosti a neslanosti na dlhé dlhé minúty. Len zriedkakedy sa stane, že deväťdesiat minútový psychologický thriller vás uťahá rozvláčnosťou. Pozorovateľovi sa to podarilo. Neviem prečo by niekto šiel bývať dobrovoľne do Rumunska, ale ak by aj, tak v momente, keď by ho denne sledoval nejaký úchyl, asi by sa zbalil a šiel, nie? Najmä keď boli v správach mladé ženy s odrezanými hlavami a sledovanou osobou je mladá blondína vo veku zavraždených. Jej partner tiež nebol práve hviezdnou oporou, takže. Logiku tu teda hľadať nemôžeme. Každopádne postupné budovanie napätia sa až tak nevydarilo a film neprišiel so žiadnym prekvapením. V podstate sme sa iba nudnou cestou dostali ku nevyhnutnému rozúzleniu. Ale Gorman bol vydareným úchylom, to áno. Na záver sa ešte režisérka pokúsila ohúriť diváka detailami tela bez hlavy a čerstvým rezom do krku hlavnej hrdinky, ale bola to iba slabá náplasť na deväťdesiat minút nudy. Dám dve hviezdy miesto jednej, lebo záver bol zvládnutý dobre. Škoda, že takto neprebiehal aj zvyšok filmu. ()

Binne

Pomineme-li poměrně neoriginální nápad a trochu utahané tempo, dostane se nám relativně napínavého thrilleru, který se nesnaží být něčím, čím není. Hlavní hrdinka je velice sympatická a scénář je napsán natolik obstojně, abychom souzněli a chápali každou postavu, tedy kromě hlavního úchyla. Hlavní antagonista je záporák už od pohledu, nemá ani žádnou snahu se tvářit jinak. To samozřejmě nahrává divákově teorii, že kromě hlavní hrdinky jsou všichni kolem absolutní vylízanci. Chvíli jsem přemýšlela, zda se nejedná o klasickou zápletku, kdy se záporák tváří jako kladný hrdina a divákova pozornost se obrací na toho nejvíce nesympatického člověka, který má ve skutečnosti srdce ze zlata. Nebylo tomu tak, a vlastně je to tak dobře. Thriller nenadchne ani neurazí. Závěr je poněkud patetický, ale dostane se nám určité satisfakce. Ještě bych tedy ráda zdůraznila, že pakliže z někoho vyteče takové množství krve, určitě se jen tak nepostaví a neusměje. ()

warlockerino

I s okoukanou zápletkou se dá natočit moderní a dobrý thriller. Chloe Okuno ve svém debutu předvádí svůj režisérský talent a velký potenciál. Maika Monroe je moderní scream queen. 7/10 ()

xxmurphyxx

Maika Monroe s jej pekne zafarbeným hlasom a veľkými očami je celkom jebačka, ale nie zas tak veľká, aby ma bavilo čumieť hodinu a pol na to, ako sa nudí a haluzí. Celý film je nudný, viac menej predvídateľný bez potrebného twistu a napätia a nezachráni to ani posledná desať minútovka, kde sa mimochodom dej mal uťať po tom ( začiatok možného mierneho spoileru ) ako si debilko ľahol na koberec v obývačke, alebo videl malú cigánku naproti v okne a nie toto. Už som videl rôzne nelogické kokotiny, ale aby si niekto dal šlofíka na pár minút, zatiaľ čo mu valí krv z prerezanej krčnej tepny len preto, aby sa tri minúty na to zdvihol a dal dole nýmanda, tak ako sry, toto je riadne wtf. Jednoducho mala zhebnúť so slovami, ja som ti to hovorila alebo niečo také, čo bolo spomenuté v tom filme a nie takýto happy end ( koniec možného spoileru ). Nejakú tú atmosféru to miestami má, ale celé to je takí vlažné, pomalé, nudné, nič sa nedeje, nič sa neukáže.... ()

mata77

Dej filmu zaberá dve linky, vzťahovú drámu medzi manželmi a tou druhou je onen problém so stalkerom. U obidvoch tém ale tvorcovia naplno premárnili možnosti, pretože z príbehu cítiť náboj a trailer vo mne prebudil zvedavosť aj preto, že sa film odohráva v Rumunsku. Lenže práve minimalistické stvárnenie veľkomesta a fádnosť dialógov ma doslova nudili. Väčšinu filmu sa neudialo nič napínavé a na povrch tak vystupovali nelogičnosti rozhodujúcich scén. Najviac zo všetkého ma sklamal záver bez nápadu, alebo aspoň nejakého hlbšieho zmyslu. ()

JenYu

Obvykle si nepouštím filmy, u kterých je pravděpodobné, že se budu bát. Zde mě ale zaujal motiv sledování, přestěhování se do cizího města a atmosféra v ukázce. Musím říct, že to tedy byla jízda!!! Maika Monroe hraje bravurně, Bukurešť je řádně depresivní a odtažitá, a režisérka nechává diváka tápat do posledních minut. Co mě bavilo nejvíc, byla nejednoznačnost, pohrávání si s divákem, iluze, představy a paranoia, kterou ve mně film vyvolával (plus autentický hlavní pár). Máte-li rádi pocit nejistoty a znepokojení, vřele doporučuji. P.S. Skvělé byly nepřekládané dialogy v rumunštině, které dokreslovaly Juliiny niterné prožitky. ()

Maneken

Skvělá stalking/paranoia podívaná. Naprosto precizně natočeno. Do poslední chvíle není jasné zda je vše realné nebo je to paranoia manželky. A Maika Monroe. Nádherná ženská, která se role ujmula více než geniálně. Rozhodně jeden z nejlepších thrillerů tohoto roku! ()

KofiAnnan

2 hodiny bušení na dveře a plno igelitových tašek. Koho to baví asi nebude úplně olrajt. Nuda velká stalkerovská a to nemluvě o tom, že ženská umí i přes tepené krční krvácení vstávat z mrtvých. Ani na tu jednu hvězdu to není. ()

rigby

Autoři se snažili, seč to šlo. Pár okamžiků bylo takových, že jsem se zachvěl leknutím. Ale bohužel hlavní motiv nepůsobil tak, jak měl, a nechával mě po celou dobu lhostejným. Ono v dnešní době už asi nejde natočit nic, co bychom někdy někde neviděli. A tak jen opakované scény a trochu úsměvný konec, který mi byl opravdu úplně jedno. ()

topvideo

Nechápem nadšené recenzie na túto neskutočnú nudu. Idiotské chovanie hlavnej hrdinky podčiarkuje idiotský film. Nech si niekto skusí bez troch litrov krvi beng-beng. :-) ()

TesterX

Mrazive, i diky netradicnimu prostredi. Ale pres moc dobre vypracovanou atmosferu tomu chybel nejaky pribehovy moment prekvapeni. Takhle to jen spelo od zacatku k ocekavanemu konci. ()

Lilith03

Film funguje především na skvělé atmosféře, velmi příjemném prostředí a skvělých hereckých výkonech. Originální určitě není, to nám ovšem ani neslibuje a není to třeba. Dohromady to funguje, baví mě jak hlavní hrdinka poznává nové místo a vlastně se chová tak, jako bych se v nové zemi chovala já. Šla bych do kina, šla bych do kavárny a snažila se naučit řeči, přesně jako hlavní hrdinka. Sama mám ráda i trávení času sama se sebou. V podobných filmech mě už unavují ti samí nechápavý manželé, kteří si ze svých žen dělají dobrý den a neřeší stalkera. Kdybych já tohle řekla svému partnerovi, tak už toho prevíta skřípne :⁠-⁠D Jinak dávám palec nahoru za Maika Monroe, v tomhle filmu jsem si ji oblíbila a vrhám se na další filmy s ní. Překvapuje mě, že se o tak talentované herečce moc nemluví. ()