Watcher

• Veľká Británia Watcher

Žena sa so svojím manželom presťahuje do Rumunska. Oboch rozhodí správa o tom, že sa v okolí pohybuje sériový vrah, ktorý vraždí mladé ženy. Naviac sa zdá, že ich obyvateľ z bytu, ktorý stojí naproti, neustále pozoruje. Julia (Maika Monroe) začne mať pocit, že niečo nie je v poriadku a nie je ďaleko od pravdy. (Marceloo)

Skeksis

Keby prvé dve tretiny neboli absolútna demencia, tak by bol americký film v Rumunsku dracool. Tak po prvé, keď sa presťahujem do Rumunska, mala by som vedieť aspoň kváknuť po rumunsky, a po druhé, celý problém so zízaním do okna by vyriešili záclony. Takto mám pocit, že tam všetci všetkým zízajú do okien, a sú s tým v pohode. Ale kvôli poslednej tretine sa určite oplatil pozerať, lebo skvostný meravý panák Burn Gorman v ňom predviedol dokonalého psychopata. ()

sedm.1

Watcher si dovolím označit za skutečně solidní thriller, který bych klidně ohodnotil i vyšším počtem *, kdyby ovšem tvůrci měli o dost větší koule a nechali závěr tak jak jsem doufal, že ho nechají, tedy parádně netradiční, nekompromisní a bez posranýho happyendu, jenže to oni né, oni tam museli mermomocí narvat ještě pokračování oné scény a bylo po mé radosti, a tím pádem i po mé další * navíc! Jinak ale musím zopakovat, že se ve výsledku jedná o vážně působivou podívanou, které minimálně co se žánru týče, nechybí vůbec nic. Výborná atmosféra, pramenící především z rumunského velmi ponurého a zároveň fakt výrazného prostředí, perfektním způsobem fungující napětí, jenž je dávkováno v pravidelných intervalech a především jeho zpracování je opravdu mrazivé a skličující, postavy, které sice nejsou kdovíjak originální, ale v žádném případě si je nedovolím označit za nezajímavé, a to samozřejmě i díky skvělému castingu, kde mě hlavně bavila má oblíbenkyně a stoupající herecká hvězdička Maika Monroe, která svou paranoidní ústřední hrdinku sehrála velice přesvědčivě, i když tedy chvílemi bylo její chování na pár facek, nicméně je fakt, že v realitě dělá člověk takový koniny, že některé ty její afektované výstupy možná zas až tak nevěrohodný vlastně ani nebyly. Celkově má zkrátka Watcher určitě co nabídnout, celý film si dovolím v rámci žánru označit za opravdu působivý a příznivcům podobných podívaných udělá jistě velkou radost. ()

Silwer

Mam rad tyhle thrillery,ale dokaze mi je zkazit totalne debilni chovani postav, a to tu bohuzel je..ta si o to primo rikala aby ji nekdo sejmul😀 ()

borec999

V podstatespokojnosť. Zápletka nie je ničím inovatívna, ale nepostrehol som v nej žiadne nezmysly a poctivo trápi diváka s dilemou, či je hlavná hrdinka len príliš vzťahovačná alebo sa deje niečo neobvyklého a tajomný pán ju sleduje. Napätie a atmosféra sa buduje pomaly, postupne a je plne funkčné. Pomáha tomu i fakt, že postavy sa chovajú ako racionálne zmýšľajúci ľudia, o problémoch sa rozprávajú a v rámci možností ich i riešia. Výsledný dojem nahor ťahá najmä Maika Monroe v hlavnej úlohe a tiež i režisérka Chloe Okuno, ktorá aj napriek nie príliš objavnému scenáru dokázala podať zápletku tak, že ma bavila. Záver nakoniec ide v zabehnutých klišé koľajách (škoda), ale i tak je Watcher fajn trilerom/light hororom na jedno pozretie. Presne na 3,5*. 65% ()

KoRner

Tradičný paranoidný psycho thriller... Nemám nič proti, ale už by aj scenáristi týchto filmov mohli upgradovať na verziu 20.. Veď ten svet sa od čias Hitchcocka predsa len trochu zmenil a tu opäť žiaden internet, mobily, TV,... Ja viem, v Rumunsku sa asi namiesto toho pozerá susedom do okien, ale predsa. Slušná atmosféra, veľmi pekná Maika, depresívne počasie. Proste klasika. ()

HonzysKISS

To byla fakt blbost. Ze začátku to vypadá dosti zajímavě, ale po chvilce jsem si jen celou dobu filmu říkal, že koukám na pitomou vyschízovanou krávu. Je to hlavně tím, že úplně všechny postavy jsou těžce nesympatické. Takové divné bez života. Za mě bohužel ztráta času. I když po příběhové stránce to vypadá vážně pěkně. Závěr je strašně směšný. Asi by to byl mnohem víc fajn film, kdyby tu byly zajímavější postavy. Nebo tu chyběly i nějaké nápovědy pro diváka. 20/100 ()

woodsman

podla mna dobre napinave az do konca i ked bolo dost jasne ze to je ten zmd hned od zaciatku uz len ten ksich napoveda a ten herec hra aj v inch hororov ale herecka krasa vau a ked mala tie saty neuveritelne ()

b.dragonfly

Co uděláte, když zjistíte, že vás někdo sleduje? Zase po delší době dílko, které mě v rámci stalker thrillerů hodně bavilo od začátku až do konce. Na úvod je nutné říct, že Maika Monroe roli zahrála opravdu skvěle.  Samotná žena, cizí město, cizí lidé, pocit ohrožení, stupňující se strach. Film na mě přenesl přesně ten znepokojivý pocit, jaký se měl dostavit. Burn Gorman coby stalker měl přesně tu správnou vizáž podivína, slizouna a creepy úchyla. Takhle nějak si pořádného psychopata představuju. Atmosféra se místy dala krájet, jediné mínus byl možná trošku odfláknutý konec, kde bych si představovala to ještě trošku líp rozehrát. Jinak ale skvělé čtyři hvězdy. ()

KNicole

Tři hvězdy jsou trochu na hraně, ale co už. První polovinu seriálu si užíváte, že netušíte, kam se to posune a vede vás to až na hranu nadpřirozena. Potud výborná netflixovka. Pak to začne být taková prázdná přehlídka klišé událostí. Možní viníci se střídají rychleji než na obraz přicházejí nové postavy a nakonec už jenom pasivně vyčkáváte, kdy to celé skončí. Postavy jsou na rozhraní karikatur, ale to beru jako zajímavé osvěžení. Škoda toho děje, je to takové předvídatelné, nesmyslně zamotané a převymýšlené. K vypnutí mozku na dlouhý večery – proč ne. ()

Warhorr

Podprůměrný psychothriller bez jakýkoliv zvratů a téměř nulové atmoféry. Tyto věci jsou zásadními aspekty pro tento žánr a bez nich to prostě nemůže nikdy fungovat. Maika je sice fajn, stejně tak i vizuál, ale tím to končí. Gorman má od přírody ksicht zmrda a nebyl pro mě ničím překvapujícím. ()

warrenur

Trosku "klamanie telom" a trochu hra na prvu. Budovanie atmosfery a obav nie je zle, hoci sme ho videli mnohokrat. Kazdopadne Maika, ktoru som si prvykrat vsimol asi v Quest-ovi, kde bola podarena, je tu stale znepokojena a vystrasena viac-menej i pekne nalicena zena v cudzom meste. A do urcitej miery sa jej to da i verit. Gorman si to vsak cele ukradol pre seba, jeho tvar je ako stvorena pre znepokojive, mdle a podprahovo nebezpecne charaktery. Vdaka nemu sa to celkom oplatilo vidiet. Ako celok vsak nie moc vynimocny kusok obcas dokonca nudny a pri prechadzani mestom takmer noir-ovy. 40% ()

molcan2

Tento film sa začína veľmi pomaly a trvá celú večnosť, kým sa stane niečo zaujímavé alebo pútavé. A keď sa tak konečne stane, dostaneme prvú dávku mnohých idiotských rozhodnutí, kvôli ktorým je ťažké sa o postavu zaujímať. V tejto filmovej sláve vidíme ďalšie otravné trópy a veľmi málo odplaty. (1 pozretie, premiéra vo štvrtok 6.2.2022) SPOILERY Ešte niekoho iritovalo rozsiahle množstvo dialógov v rumunčine bez titulkov? Chápem, že sa snažia, aby sme sa cítili rovnako izolovaní, ako sa cíti postava, ale je to priťažujúce. Keď sa v obchode s potravinami odohrá prvý "strašidelný" moment, myslím si, že tu na otvorenom priestranstve s ľuďmi okolo je úplne v bezpečí. Ale ona sa rozhodne ísť do slabo osvetleného zázemia, kde nie je nikto naokolo. A aj po tom, čo vie, že je na úteku sériový vrah, opakovane kráča sama tmavou uličkou. Viem, že sa snažia budovať napätie, ale nemôžete to robiť na úkor dôveryhodnosti postavy. Potom dostaneme VEĽKÚ dávku jednej z najotravnejších trofejí v thrilleroch a najmä v hororoch: priateľ/manžel jej neverí. Na začiatku sa zdá byť veľmi solidárny, až do takej miery, že navrhne, aby sa išiel pozrieť na záznam z obchodu s potravinami. Potom ju však hodí pod nohy a tvrdí, že to ona naňho pozerá, hoci sme nevideli nič, čo by tento záver odôvodňovalo. Zvyšok filmu sa správa ako najhorší manžel na svete. Kým sa dostaneme k vyvrcholeniu, na hlavnej postave mi záležalo tak málo (ani si nepamätám jej meno) a manžela som tak nenávidel, že som naozaj chcel, aby zomrel, len aby sa cítil ako kus odpadu. Nemyslím si, že to bol zámer týchto tvorcov filmu. Záver je smiešny. Nie som lekár, ale som si istá, že prerezanie krčnej tepny vám nezabráni dýchať ani kričať. Potom sa doplazí k zbrani a hrá mŕtveho. Keď odíde, vezme zbraň a zastrelí ho. Ale prečo by sa vôbec hrala na mŕtvu? Mohla sa pred tým ľahko dostať k zbrani. Čo keby ju bodol viac alebo jej odrezal hlavu? A zrejme jej nepreťal krčnú tepnu, inak by bola o pár minút mŕtva. Zrejme preťal inú tepnu, z ktorej strieka veľké množstvo krvi, ale nezabije vás. Daj mi pokoj, film. ()

Rockerman

Běží osmdesátá minuta, Jules jede metrem se svým údajným pronásledovatelem a omlouvá se mu. Pak se konečně něco začne dít a je konec. Před tou hodinou dvacet se neděje prakticky nic. Nuda. ()

BOURQUE

Až príliš predpovedateľný a viac-menej s očakávaným vyvrcholením. Budovanie napätia a postupné začlenenie hlavnej hrdinky do Rumunského prostredia nie je zlé, ale celá koncepcia a vedenie príbehu má svoje rezervy. Dva + jedna veľmi malá hviezdička. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

figliar

Mrazivý thriller, ktorý sa nápadne podobá na Disturbiu so Shia LaBeoufom, no kvalitou je o triedu slabší. Rumunsko dodáva filmu tú správnu stalkerovskú atmosféru a Maika Monroe a jej úzkostné a beznádejné stavy držia až do konca v napätí. Škoda, že som hneď od začiatku prekukol, kto bude vrahom. ()

Daiker

Film který má skvělou psycho zneklidňující atmosféru.... Viděno bez cz titulků k rumunštině, což bylo pro vytvoření atmosféry plus.... Vrah je odporný a děsí...... Po dlouhé době kvalitní thriller..... ()