Hádej, kdo je vrah

• USA Bodies Bodies Bodies (viac)

Skupina bohatých dvacátníků plánuje večírek na odlehlém rodinném sídle. Společenská hra se rychle vymkne kontrole a stane se smrtelně nebezpečnou. Svěží a zábavný pohled na falešné přátelství. (HBO Max)

maddy

Knives Out pre influencerov. V prvom rade je potrebné schladiť očakávania, pretože trailer, ako aj názov filmu môže evokovať klasický slasher, nie je tomu tak. Napriek tomu, že tu k nejakému tomu úmrtiu dôjde, tak Bodies Bodies Bodies je skôr takou teenegerskou variáciou na klasické whoduntit zápletky ako z pera Agathy Christie, akurát v oveľa menej inteligentnejšom a pútavejšom podaní. Bodies Bodies Bodies by chcel z časti byť satirou, z časti čiernou komédiou, z časti thrillerom/hororom, z časti si uťahovať zo žánrových pravidiel, ale nič z toho nerobí poriadne. Má síce svoje momenty, ale za celú stopáž sa táto zámerne podvratná hra s divákom nikdy nestane tak zábavnou, aby skutočne bavila, tak napínavou, aby zaujala a ani tak zaujímavou, aby sa nad ňou oplatilo akokoľvek zamýšlať. Práve naopak, to rozuzlenie v závere v štýle middle finger in your face skôr vzbudí otrávené meh pocity. CELKOVO: 4/10 ()

AffectedFace

Je jasné, že celý snímek vznikl na základě "scream-like" konečného odhalení s trošku originálnějším twistem, což bylo na sto procent sepsáno už v prvních řádcích scénáře (možná od Chloe Okuno, třeba?). Jenže to rozhodně nestačí a film musí obsahovat nějaký ten build-up, který zde ani při nejmenším nefunguje. Všechny postavy stojí za vyliž prdel, homouškujou se, mají všechny možné duševní choroby a do toho fetujou, protože můžou. Nelogičnost ale zasahuje ještě dál a úmornost pokračovala už jenom ve sledování jedné z protagonistek, která bezhlavě šla převléct svoje oblečení při dešti do auta, aby jednoduše znovu zmokla při cestě nazpátek do domu a sežrala zbytek prošlých křupek - Ponaučení? Když už dojdou nápady a finální produkt dopadne se stopáží na 62 minut, tak tam domrskni tohle jen tak pro zábavu, aby se na to měl vůbec někdo chuť podívat. Běžně nerad dávám důraz na tyhle "nelogičnosti", protože se furt jedná jenom o béčkový brak na který se člověk podívá povětšinou z nudy, ale tady to bylo na podobný styl skoro každých deset minut, že by se pomalu ani Todd Sheets nestyděl. Otřesné dialogy, režie a hudba. Vesměs zde není vůbec, co pochválit kromě poslední twistové pěti minutovky. Za tu dávám jednu líznutou hvězdu sahající pro odpad. Vyžvejkat, vyflusnout a radši navždy na tohle zapomenout. Jednoduše: Škoda zahozeného potencionálu na jednak hezky promyšleném konci... ()

Murrro

Ak portál Rotten Tomatoes píše, že toto je "impeccably cast and smartly written", tak sa vysmieva poctivej kinematografii tak drzo, že si zaslúži skončiť ako postavy tohto filmu. Nesympatického, vykonštruovaného, predvídateľného. Najslabší kus, aký som doteraz z produkcie A24 videl. ()

M.i.k.e

za začátku je Bodies Bodies Bodies celkem otravné, pak se ovšem celkem rozjede a chvilku je to slušná zábava ala Vřískot a jemu podobné filmy.Pak ovšem přijde pasáž, která je opět uječená a otravná a až ve finále přijde zvrat, podle které to celé nejspíš mělo být něco jako parodie na slashery. To by samo osobě nebylo špatné, jenže to z celého filmu není absolutně poznat a divák ho tak bude brát jen jako další v nekonečné řadě teen vyvražďovaček. A v tomhle žánru je to bohužel jen podprůměr s celkem slušným soundtrackem...40% ()

Martin741

Vsetci tam boli  bohati, vyfetli, vysinuti a neviem aki a hladali vraha. Tak to ma byt, boj dobra so zlom, vysetrovanie vrazd a potrestanie grazlov.  ChvalaNajvyssej meteorologickej Entite tu vsak neboli taki normalni zabijaci ako v tom hnuse z roku 1994   : 20 % ()

Vyhy

Typické guilty pleasure, které by mohlo lépe fungovat, kdyby build up na začátku byl více zajímavý a postavy více sympatické. Přesto samotná zápletka a konec to vše vynahradil. ()

cariada odpad!

Něco tak strašného už jsem dlouho neviděl. Začít film lesbama byl první strašák. A ty všechny další tragické postavy, kdy je jedna otravnější než druhá. A přejete si aby je všechny hned zabili. Konec byl celkem zajímavý, ale ten zmar už to nezachrání. To měla být i komedie? A čemu jsme se měli smát? ()

Juto

Po prečítaní zhrnutia zápletky som bol na film nadšený, no film dopadol pre mňa úplne opačne. V podstate ide o to, že sa skupina priateľov stretne a zahrá si hru hádaj, kdo je vrah a potom jeden z nich bude zabitý. Väčšinou sa film zameriaval na pokus študovať rozklad ľudí v dôsledku podozrenia. Scenár a celé obsadenie pôsobí naozaj uponáhľane, niektorí z týchto hercov sú skvelí, len spolu dobre nefungovali. Tento film vôbec nie je slasher, ale skôr je to hlúpa dráma. 4/10 ()

HorrFi odpad!

Jestli tenhle komentář fakt někdo čtete, tak mam pro vás jen jedno - nemarněte svuj čas a místo tohohle si pusťte něco aspoň trošku kvalitního.. ()

Johnny.ARN

Ja som si túto čiernu a nenasvietenú komédiu s modernými prvkami džendžeru a hororu celkom aj išiel. Dalo sa nad tým premýšľať a čím dlhšie to išlo, tým viac bolo jasné, ako to skončí a kto je vrah. Ujačaný balast a chlpaté pazuchy mi neboli úplne po vôli, dalo sa to však prežiť. Za mňa príjemná blbina, ktorá neni úplne prvoplánová a má svojskú atmošku. S lepším obsadením a bez snahy zapáčiť sa všetkým podľuďom to mohol byť celkom slušný kino biják. 3 z 5 ()

oveckaoa

Na tohle jsem se hodně těšil už od doby kdy jsem se o tom dozvěděl a realita je taková, že to za to nestálo. Scénář k tomuto filmu psalo 5 lidí a stojí za hovno. 5 holek a 2 kluci jdu pařit do baráku venku je bouřka tak hrají hru těla , těla,  těla , který se hraje následovně vylosujete si papírek a kdo má x je vrah pak se zhasne a ten vrah se někoho dotkne a ten jako, že umře a všichni  pak tipují  kdo je vrah tady jsem teda nepochopil jak ten kdo má ´´umřít,, ví, že má umřít , když nikdo z nich neví ani kdo je vrah a nikdo si nedal ani tu práci to vysvětlit nicméně to není zas tak důležité. Pak umře jeden kluk a oni zjišťují, že jich někdo vraždí a takhle to jde až do konce. Na konci se dozvíme , že minimálně 3 z nich jsou cáklé na hlavu a léčili se s tím  tři z nich jsou lesby přičemž jedna má holku , ale má sex i s tou druhou o , kterém ta druhá neví. V čem je teda problém? no největší je v postavách jelikož jsou nesympatické máme zde 40 letého chlápka co zde pasuje asi tak jak papež na swingers party pak tu máme kluka co si hraje na největšího bouchače a hned na začátku přizná, že mu někdo rozmlátil hubu 3 lesby jednu herečku a ta poslední je tak nezajímavá, že ani nevím co nebo kdo byla. Pointa filmu je úplně debilní. Dialogy v tomhle filmu člověka zabíjejí jelikož se zde řeší strašné sračky ke konci je třeba scéna kdy jedna postřelí jinou a oni se tak 10 minut hádají ve stylu ty si mě postřelila ne nepostřelila , ale ano já krvácím  a před tím je třeba scéna kdy jedna říká jsem psychicky  nemocná léčím se s tím na to druhá říká  vím  jaké to je léčila sem se  s tím a na to třetí i já jsem nemocná. Pokud čekáte nějaké gore nebo kvalitní vraždy zklamu Vás nic tam není jen se chodí ve tmě a nacházejí se mrtvolky. 40 procent ()

borec999

"I have a reception!" Bodies, bodies, bodies je typický moderný (ne)horor, ktorý sa snaží o presah a sociálny komentár (kritika mladej generácie) a zároveň byť hororom. A je vidieť, že tvorci subžánru slasher vôbec nerozumejú: vrážd je málo, väčšina mimo záber a napätie s výnimkou možno posledných pár minút nehrozí. Byť tvorcami na hororovú stránku by som sa úplne vykašľal, veď aj tak jediné čo zo slasheru ostalo sú hlúpe teenagerske postavy. A v ich kritickom zobrazení sú omnoho presvedčivejší. Nesympatickejšiu partičku totálne vymletých a preafektovaných teenagerov riešiacich neustále "vážne problémy" som už dlho nevidel a každou minútou ma spoľahlivo vytáčali viac a viac (verím že to bol cieľ tvorcov). Tiež sa v kritických okamihoch pekne ukázala i faloš, kedy v okej situácii sú schopní objímať sa a hádzať si komplimenty, no keď ide do tuhého tak sa odhalí skutočný charakter a padnú i rozkošné vety typu: Škoda, že radšej neodrezali hlavu tebe, ty špina bez chrbtovej kosti!... Veľmi pekne tvorcovia zobrazili aj ďalší fenomén mladých a modernej doby- že dnes skoro každý má nejakú fóbiu, komplex alebo nejakú inú poruchu, ale aj tak sú všetci stále zalezení na soc. sieťach ktoré ich len prehlbujú. Skrátka, v oblasti kritiky novej generácie ma Bodies Bodies Bodies zaujal, vrátane krásne vymyslenej a jednoduchej pointy úvodného úmrtia a aj fajn záverečnej, zveličenej scény. Akurát, film sa popri kritike snažil byť aj hororom, čo mu absolútne nevyšlo a čo ma pri sledovaní dosť vyrušovalo. Preto len 2*. ()

Han22

Jeden z těch hororů, co měl v USA celkem úspěch a tady ho nikdo nezná. Hrdinkou je (woke) lesbická černoška, kromě ní je tu parta i na slasher mimořádných dementů a někdo je začne vyvražďovat na garden párty. Po půlhodině byste všechny pozabíjeli sami kdyby to šlo a je to na odpad. Pak se světe div se rozjede celkem slušná paranoia, ve které na sebe nejlepší "kamarádky" vyvalí takovou špínu, že jsem nestíhal žasnout. A pointa je taková, že jsem nevěděl jestli se smát, uznale pokývat hlavou, nebo být naštvaný, že si ze mě režisérka dělá prdel. Je to tak na 50%, nicméně postavy opravdu na zabití, o slušnou vraždu nezavadíte a režisérka nezvládá natočit ani akci aby to nevypadalo jako totální chaos. 3* si to nezaslouží, lepší 2* ano. ()

666Carnage

Hele je to fakt bída, koukat na problémy zbohatlejch děti na koksu. Máte chuť je pozabíjet taky, ale ty poslední dvě minutky tomu přidali procenta navíc. 50% ()

tenebrae86

Úvodní asi půlhodina, kde se seznamujeme s vrcholně nesympatickými postavami za doprovodu naprosto otřesné hudby, byla až nesnesitelná. Naštěstí po první mrtvole atmosféra zhoustne, děj se stane příjemně napínavým a mezi osazenstvem začne relativně uspokojivá vybíjená. "Humorné" hlášky jsem sice moc nepobíral, ale závěrečná pointa byla docela vtipná, takže jsem se nakonec i zasmál a jsem rád, že jsem ten strašný úvod vydržel. Tři hvězdičky akorát. ()

DavidHolub

Podle recenzí na Imdb a na rottenech jsem čekal horor roku, ale jsem opět zklamán, neříkám, že to bylo úplně špatné ani jsem se tolik nenudil, ale očekávání byla veliká. 5/10 ()

Flopik

Som naštvaný nakoľko ono to mohlo byť fakt super ALE. Celý film sledujeme hrozne uškriekané baby jak chodia po dome a furt na seba kričia. Raz to prežijem, ale celý film ? Bolo to neskutočne otravné. No a za druhé, ako komédia to nevyšlo ani v najmenšom. Reálne som sa zasmial raz na konci, keď odhalili pointu filmu. Tá to celé tak skvelo vysvetlí a je naozaj podarená. Dojem to však už nenapravilo. ()