Šialená noc

• Česko Šílená noc (viac)

Stráviť Vianoce so svojou panovačnou matkou (Beverly D'Angelo) len preto, že je nechutne bohatá je samo o sebe poriadne peklo. Keď však rodinu krátko pred štedrovečernou večerou prepadne ozbrojený gang, ktorého členovia chcú na Vianoce získať obsah rodinného trezoru, nastane kríza, ktorú si nikto nevedel predstaviť. Našťastie k lúpeži došlo v ten magický večer, keď aj zatvrdnutí pragmatici aspoň na chvíľu uveria v zázraky. Je to tiež noc, keď istý bradatý muž v červeno-bielom obleku lezie po strechách domov a rozdáva darčeky. V tomto filme je Santa Claus (David Harbour) životom unavený cynik, ktorý chce mať svoju najťažšiu ročnú zmenu rýchlo za sebou. To, že sa ocitne v dome, kde ozbrojenci držia rodinu ako rukojemníkov ho spočiatku nevyvedie z miery. Až do momentu, kedy ho najmladšia rukojemníčka poprosí o pomoc. Až vtedy si vyhrnie rukávy na červenom plášti a spustí sa akcia. Verte tomu alebo nie, ale nahnevanému Santovi by ste sa pod ruky dostať nechceli. Tichá noc sa určite spievať nebude, pretože tento Santa nie je svätý. (Cinemart SK)

Lupas888

Od tohoto filmu jsem nic moc neočekával. Maximálně klasická jednoduchá akční vyvraždovačka nějákých grázlů. No a  vlastně to se mi přesně vyplnilo, ale vlastně to bylo lepší než jsem očekával. Tento film dobře využil premisu s vánoci a hlavně se Santa Clausem a jeho zabíjením na vánoční způsoby. Rating R tomu filmu dost sedí a celkově jsem za tenhle film rád, přesto že klasický akčnáky nemusím. ()

nitrak

Viděl jsem náhodou v letadle, protože nic jiného nebylo.. Začátek slabší a vedlejší postavy dost špatný, ale jak se to rozjede.. Tohle jsem nečekal. Konečně pořádnej vánoční film oproti všem těm zamilovanejm slaďárnám! Harbour hraje skvěle a tu roli si užívá. Ta část se 'Sám doma' mě hodně pobavila a finální krb mě rozsekal. Samozřejmě to neni žádnej trhák a příběh skoro nulovej, ale i tak musim dát vyšší hodnocení, protože tohle si kolem vánoc zopáknu mnohem radši než všechny ty Lásky nebeský. ()

Martin0392

Vánoční řezačka ve velkém stylu. Tommy Wirkola odvedl slušnou práci, hodně se mi líbila kreativita kamera úhlů, kde využívá širší (těžší) spektrum, nejvíce to pocítíte při dialozích, kde Wirkola někdy vybírá místo střihu přesunutí. Kde ale naopak tápe, je především střih, kde některé sekvence nedávají až takový smysl (postava je na trošku jiném místě než měla být), toho si pravděpodobně normální divák nevšimne, takže ne pro každého je to nutně špatně. Stejně tak je na tom i kompozice scény, kde se Wirkola snaží předvést, ovšem taktéž se mi to moc nezamlouvá. Akční scény jsou ale dobré, Wirkola zde nijak neexperimentuje a dodává plnou přehlednost. Ke scénáři mám poněkud vágní názor, příběh je spíše nedominantní stránkou filmu a největší kámen úrazu byla deus ex machina, která byla otřesně podána. O něco méně horší jsou situace s moc velkou náhodou, ale nad tímto bodem lze polemizovat. Je ale nutné zmínit, že se mi nesmírně líbil troufalý styl celého filmu, kde nedostáváme průměrný romantický rodinný film, ale řežbu ve velkém stylu (s troškou satiry) a Santu s jeho drtičem lebek. Líbil se mi i styl podání historie, jak se Santa k tomu dostal, ale v některých situacích jsem si už myslel, že je to poněkud nucený. Podobně jsou na tom i odkazy na filmy, jako je Smrtonosná past 2 a Sám doma, apod. Celková myšlenka filmu se mi vcelku líbila, ovšem celkové rozuzlení není tak překvapující jak bych očekával. Hudebně to taktéž není špatné. David Harbour svou roli zahrál opravdu působivě, líbil se mi jeho rejpavější styl a celkově působil, tak jak bych očekával. Alex Hassell jako postava mi vadil, trošičku nepřístupnější styl mně na něm iritoval, Leah Brady nevyjímaje. 3+/5 ()

Reyer

Tak tomu říkám milé překvapení. Trochu jsem se obával, že to bude něco jako "Santa je Uchyl". Ale skutečnost byla úplně jiná. Jeste když do toho zakombinovali "Sam doma". Za mě super film...a hlavní role Santy BEST ()

Zagger

v podstate zkopiruju a doplnim, co jsem psal v diskuzi, kdyz jeste nebylo odemcene hodnoceni... cekal jsem treba mix die hard, purge 1 a home alone s vic odvazanou roli bezdaka ze sam doma jako hlavni postavu, treba ochlastu "byvaleho marinaka" santu z obchodaku a on to je santa Santa.. Caka to tam jak v tarantinovi, cili to trochu se santou pusobi zvlastne asi jako kdyby Krakonos rubal ozbrojence v lesni chate, aby zachranil Ance a Kubu s hajnym. Tlaci trochu moc na pilu, ale v pohode lepsi prumer vanocnak, ktery budou nejspis do budoucna donekonecna reprizovat na Nove v 10 vecer. ....Nechapu ten R rating, takto jak to je, je to spis film pro decka a cpat do toho krvave zabery zblizka, misto "animacovych" jako v Sam doma.. asi aby to bavilo i dospele? Ale pak to mel byt jen santa z obchodaku. Hned by to byl jiny film s uveritelnou rezbou, vtipnymi momenty, puny a hlaskami diky prevleku, stridanymi se surovosti a klasickou likvidaci one by one + boss jako Seagalovky a Die hard, a ne "pohadkova" postava, ktera krvaci a nema extra navrch, pricemz ke konci znicehonic jedne sve schopnosti najednou vyuzije. Cela ta zapletka s holcickou byla uplne marna a za me to vubec nefungovalo, ani si ted par dni od shlednuti vubec nevybavim, jestli byla aspon cute nebo neco, naprosto nevyrazna postava at scenaristicky, tak vyberem herecky, zlaty Kevin. Na akcni rezbu je to moc detske (nebo uz jsem boomer), a na vanocni taskarici a la Sam doma je to moc explicit krvave, takze se to zvlastne miji zacilenim a vyclenuje ty, kteri by si to asi uzili nejvic, tzn cca vek 11+ az 15.. Pri sledovani mi misty utekla myslenka na dil Simpsnu, kdy Homer nosil navrhy na scenare. ()

EPA

Nechala jsem se nachytat kladným hodnocením ostatních, ale byla jsem zklamaná. Film je zbytečně nechutně vulgární. Rodina ve filmu měla asi připomínat rodinu z filmu Na nože 1, ale bylo to přehrané a ubohé. Ty sentimentální scény byly k nevydržení. Klidně tam mohlo být více Santy a jeho akcí. ()

Hansolo35

Docela dobrá vyvražďovačka s mým oblíbeným Hopperem coby Santa Clausem. Trochu jsem doufal, že nezávislá scéna nás ušetří LQBT a povinných černochů. Bohužel. Hned druhý záběr je černoška bez jakéhokoli hereckého talentu. Její herecký výraz ve stylu Fantomase vás bude provázet celý film. Naštěstí to zachraňuje jejich dcera, která hraje přirozeně. Zbytek je škodolibá směs Sám doma a Smrtonosné pasti. ()

gfrusvk

Tak toto bol pre mňa dokonalý predčasný vianočný darček :D Santa, unavený a zmorený životom, snažiaci sa utopiť všetku túto mizériu v alkohole, vstáva od baru, utrie si pozvracanú bradu do rukáva a vydáva sa na každoročnú povinnú vianočnú roznášku. To ešte ale netuší, že v jednom z domov, ktorým je mimochodom obrovská vila patriaca megaúspešnej podnikateľke, narazí na po zuby vyzbrojenú skupinu zabijakov, ktorí sa ulakomili na jej miliónové bohatstvo a rozhodli sa prekaziť jej snobskú večeru s deťmi a vnúčatami. Santa, ktorý by sa odtiaľto najradšej potichu vyparil, ale nemôže nechať v tento deň rodinu v štichu, navyše čoskoro zisťuje, že nepozvaní návštevníci sú na zozname "zlobivých" :D Za mňa úžasná akčná drsná komédia, kde Santa nerozdáva neposlušným chlapcom a dievčatám uhlie, ale rany kladivom do lebky, počas toho ako nám v pozadí hrá vianočná pecka "Christmas time" od Bryana Adamsa :D Neni to síce jeden z filmov, ktoré by sa stali v budúcnosti kultom, ale skvelý David Harbour a ujetý, z reťaze utrhnutý humor, rozhodne za návštevu kina stáli :D ()

Bratyslavcan

Film sa strašne dlho rozbiehal a keď sme sa už konečne dostali k akcii, tak sa aj skončila. Čo mi strašne zavadzalo bol primitívny humor a presiakajúca americkosť. Z druhej strany, keď sme sa už dostali k tej akcii tak to stálo za to, no a finálny masker.... fúúúú to bola mňamkaDavid Harbour bol v role Santu mrte. Taká priemerná zábava. ()

LaaYosh odpad!

Podle trailerů jsem si říkal " konečně pořádná  crazy komedie " a nakonec .... nedodíval jsem se. Po 3/4 hodině jsem si uvědomil, že jsem se 4x zasmál a vlastně mě to vůbec neba. ()

Leira

Tak jo, bez mučení přiznávám, že pět hvězdiček dávám mimo jiné i proto, abych tomuhle filmu zlepšila celkové hodnocení. Ale dávají se mi snadno - tohle mě prostě bavilo. Za normálních okolností bych dala hvězdičky asi čtyři, ale obrovskou hvězdu si zaslouží Dominic Lewis a jeho luxusní soundtrack. Od první chvíle mi učaroval a doslova přibil k obrazovce. Málokdy se mi stává, abych chválila hudbu (v posledních letech muzika upadá) - a přitom osobně ji považuju za velmi důležitou složku kvality filmu. Tady jsem si po úvodních dvaceti minutách musela googlit, kdo že to dělal hudbu, protože to byly tak silné odkazy na Johna Williamse a jeho Sám doma, no bomba. Prvoplánové ploché charaktery jedné zámožné rodinky, co mají dělat prostě křoví, docela bavily, zneuctění amerického vánočního idolu jakbysmet - ne, není to rouhání, když se Santa pozvrací po tahu, a jeho osobnost je v průběhu filmu tak pěkně budovaná, že by si divák nejraději v závěru ty soby pohladil taky. Za mě nová pecka a nová vánoční tradice! Akorát bez dětí, no, ty si budou musset počkat na věk, kdy se v Émerice může chlastat :) ()

Zaks

Opakovane sa striedajú krátke zábavné časti s dlhými nudnými a najmä v strednej časti začal film silne moralizovať, až to bolo trápne. Škoda nevyváženosti, mohla z toho byť vianočná pecka, takto sme videli len ďalšiu wirkovolovinu do počtu. ()

LEFTFLANK

Tom Wirkola je hovado a to je dobréé. Produkčná spoločnosť stojaca za Bullet Train (2022) 87, navyše v titulkoch nechýba meno David Leitch a je jasné ktorá bije. Harbour ako ufrflaný Santa, mix Sám doma a Smrtonostnej pasce s Wirkolovským feelingom šialených stuntov, tak za to palec hore. Skôr na nič nehrajúce sa Béčko pre tých, ktorý majú plné zuby Popolušky. 7/10 ()

Hexx

Vida! Přeci jen zavál svěží vánoční vánek! A protože v Česku ještě film o Ježíškovi nevznikl (nebo o něm alespoň nevím), je to samozřejmě z mašinérie USA alá Santa Clause. Zábavného klejícího podivína, samozřejmě dobráka a vysloužilého válečníka s kladivem, který se bůhví jak proměnil na Santu. Ze všedního zanechání dárků u jedné zazobané rodiny je rázem boj s gangem, který se dostavil rodinu okrást. A tady končí a zejména začíná veškerá sranda! Btw. místo označení "horor" by se rozhodně hodilo fantasy. ()

Jittulle11

Dlouho jsem se tak nezasmála👌 výborné kombo oblíbených filmů, skvělí záporáci, krve jak z prasete, vytříbený slovník a Jim jako fucking klaďas top. Tohle se musí vidět. ()