Šialená noc

• Česko Šílená noc (viac)

Stráviť Vianoce so svojou panovačnou matkou (Beverly D'Angelo) len preto, že je nechutne bohatá je samo o sebe poriadne peklo. Keď však rodinu krátko pred štedrovečernou večerou prepadne ozbrojený gang, ktorého členovia chcú na Vianoce získať obsah rodinného trezoru, nastane kríza, ktorú si nikto nevedel predstaviť. Našťastie k lúpeži došlo v ten magický večer, keď aj zatvrdnutí pragmatici aspoň na chvíľu uveria v zázraky. Je to tiež noc, keď istý bradatý muž v červeno-bielom obleku lezie po strechách domov a rozdáva darčeky. V tomto filme je Santa Claus (David Harbour) životom unavený cynik, ktorý chce mať svoju najťažšiu ročnú zmenu rýchlo za sebou. To, že sa ocitne v dome, kde ozbrojenci držia rodinu ako rukojemníkov ho spočiatku nevyvedie z miery. Až do momentu, kedy ho najmladšia rukojemníčka poprosí o pomoc. Až vtedy si vyhrnie rukávy na červenom plášti a spustí sa akcia. Verte tomu alebo nie, ale nahnevanému Santovi by ste sa pod ruky dostať nechceli. Tichá noc sa určite spievať nebude, pretože tento Santa nie je svätý. (CinemArt SK)

Predator77

70 Procent, Musím říct že se jedná o celkem zábavný film který v sobě nese prvky filmů tipu sám doma, santa je úchyl nebo smrtonostné pasti a vcelku mu to vychází pokud teda nad tímhle snímkem moc nepřemýšlíte a jo v rámci filmové kinematografie toho nenabízí moc originálního ale pokud vypnete mozek a chcete se bavit tak tenhle snímek rozhodně stojí za zkoušku ;) ()

Dr_Berry

Děkuji ti Ježíšku za opožděný dárek - krásně zabalený akční béčkový film do vánoční atmosféry s velkou mašlí z krvavé akce. Rozmazleným a zhýralým světem unavený Santa se snaží zachránit od zlodějů holčičku, která ještě věří na kouzlo Vánoc. Samozřejmě se to neobejde bez černého humoru, suchých hlášek a pár krvavých fatalit u kterých jste netušili, že je chcete vidět a tady vám je naservírují jako hlavní chod na vánoční tabuli. Smrtonosná past řízlá Sám doma bez debat funguje a i když má pár hluchých míst, tak o zábavu pro dlouhý vánoční večer mezi svátkama se postará dokonale. ()

DAJAAAA

Po dlouhé době film,co mě fakt bavil. Je natočený v duchu Sám doma a Smrtonosné pasti,ale o dost šílenější s dost velkou dávkou fantazie.Je to šílené.A hlavně to má nádherný soundtrack,co píseň,to perla. 👍 ()

Heywood

Masakr, který rozpoutá naštvaný Santa byl sice úžasnou podívanou, ale má to jeden háček. Pokud film nebyl určen pro děti (a zřejmě nikoliv), pak ty sladkobolné scény malé holčičky věřící v Santu jsou tu spíše rušivé, než že by filmu přispěly. Nelze mít oboje: Vánoční idylku a horror v jednom. To první potom působí falešně. Také nám scénárista zatajil řadu zajímavých informací. Například, proč se rodiče dívenky rozešly, jak se podařil tatínkovi ten husarský kousek, když taková věc by vyžadovala nejen hodně času a nulovou pozornost všech členů ochranky, ale i technické možnosti. Ocenil, jsme, že rodina zbohatlíků byla vykreslena jako dost odporná (najdeme v Česku ukázkové vzory), že pubertální idiot žije jenom tím, co má na sociální síti, a že vyžírka pokládá své finanční požadavky za dárek tomu, koho hodlá připravit o peníze. To už hraničilo s kritikou české vlády, ale to asi byla jen shoda náhod, protože těžko se někde v USA starají o to, kdo občany Česka vyžírá nemorálností jejich filmové postavy. Profil matky jsem rovněž ocenil, nedávno jsem vedle takové stál v obchodě, a tyhle dámy s napíchanou hubou jsou doslova prefabrikovaným výtvorem. Za to ta třetí hvězda, když ke konci filmu jsem přemýšlel, zda vedle toho masakru (uříznutá hlava bruslí neměla chybu) tam bylo něco, čím by mi toto dílko přirostlo k srdci. Nebylo. 50% ()

Easykill

Santa jako zhýralej a sprostej vágus není žádná novinka. Ale tady kromě toho, že občas někomu nablinká na hlavu se umí ohánět kladívkem. Druhá polovina filmu mě bavila mnohem víc, protože v té první je santa jaksi nerozhodný a neví co má dělat. Pak se to díky bohu, nebo spíš tý malý kladopastičce nějakým způsobem rozjede, ale ne na dlouho. Jde vidět inspirace die hard I home alone, ale vánoční trhák to nejspíš nebude. Každopádně je to strašný béčko a herecké výkony jsou přímo k pos*ání. Pár dobrých mordů, ale to je dneska skoro všude. ()

bonovox

Nápad zaujímavý...spojiť Santu do filmu dosť pripomínajúci snímky Sám doma a Smrtonostná pasca...ale finálny scenár či celkové spracovanie sú velmi nedotiahnuté. V niektorých momentoch je to cool ale v ďalšej scéne sa to zrazu všetko pokazí. V hlavnej úlohe ale exceluje David Harbour, to je asi jediný dôvod na pozretie tohto filmu. Z tohto sa dalo vyťažiť ďaleko viac...vianočnou klasikou sa tento snímok asi nestane. 50% ()

Simon.Dobes

Skvelý námet a David Harbour! Zlyháva to pri záporných postavách, ktoré sú neuveriteľné - celkovo ich lúpež, ale i celá rodina pôsobia neuveriteľne. No bavil som sa poriadne! Snáď ešte Harboura ako Santu uvidíme. ()

Lilith03

Bohužel další patlanice, která se chce zavděčit všem... Tohle prostě nefunguje! Horor to nebyl zdaleka, ale ani ostatní žánry to nepokrylo. Buď z toho měla být vánoční komedie nebo tedy ten horor, ale matlat to dohromady bylo nelogické a zmetené. Nebavilo mě a asi už se znovu ani nepodívám, byť natočené je to hezký a herci předvedli fajn výkony. ()

Maraboy

Mohlo to být brutálnější a méně sentimentální, myslím, že se z toho dalo vytřískat víc. Pár vtipných scén tam také je. 40% ()

jarmil8

Kýčovité rodinné scénky s "úplně roztomilou" holčičkou střídají brutální scény akční a celé je to takový tradiční guláš s podivnými ingrediencemi. ()

vaclav.g.kar

Vůbec nechápu polohate na Tommyho Wirkolu. Tenhle Norskej ďábel mi nadělil instantní Vánoční klasiku. Film co si každý rok po Pelískách rad pustím. Nekompromisní jízda od začátku až do konce. David Harbour je strašně sympatický a zbytek obsazení je na jedničku. Jeden z Top filmů roku. 90% ()

UncleMorty

Ho ho ho vy neposlušní spratci! Uhlí by se vám zachtělo v době energeticky krizové, ale nasrat! Cukroví dostanete a ještě kladivem napřesdržku! Celý ty roky vám říkají jak je Santa nějakej vobtloustlej přizdisráč někde z polárního kruhu! Ale kdeže! Santa je vlastně drsnej Vikingskej nájezdník, kterej evidentně nasral samotnýho Thora s Odinem, protože místo veleslavného hodování ve Valhale musí tenhle týpek roznášet dárky těm nevychovaným sráčům natáčející videa na ŤíkŤák. Člověk se mu pak nediví že s tím chce seknout a ještě ke všemu tyhle sráče pořádně sesekat svým mocným kladivem. Jenže jak už to tak u pravého a skvělého vánočního filmu bývá, jedna nevinná dušička dá Santovi opět naději že svět v úplný prdeli ještě není a není lepšího afrodiziaka než sesekat pár kontraktorskejch špín. Šťastný a veselý vy šmejdi! ()

Little_Sawy

Nĕjak takhle by měl vypadať pořádnej Santa Claus a jeho drvič Lebek! Film měl zajímavé poňatí takže jsem se u něj i fajn zasmála, takže na škodu to až tak není. Vánoce? Byli tam. Šílenýho Santu který vše řeší chlastem a kladivem? Byl tam. Černej humor? Byl tam. Gore? Bylo tam. Plus to má jěště to, že sem v kině byla jen s přítelem a nikdo jinej, a to byla paráda, mohla jsem si v klíďu užít film. ()

Jaroslaw

7/10 Ano Šílená noc není originální snímek,avšak mix Sám doma a Smrtononosné pasti funguje skvěle.Nejvíce jsem si užil i Davida Harbora jako vyhořelého Santu a celá jeho mytologie také parádně funguje a jeho vztah s malou holčičkou jak by smet.Škoda jen zbytku rodinky,která je plná klišé postaviček,avšak záporák i jeho představitel si to tu neskutečně dává.A rkový rating tomu také napomáhá a je šťáven do maxima,za mě spokojenost,a určitě vánoční klasika,která o vánocích fakt bodne. ()

LooX

Tohle je strašná pecka. Jestli jste se obávali že to nejlepší už ukázal trailer, tak jste naomylu. Je to originální, brutální a vtipný. A opravdu vánoční! Strašně milé překvapení. ()

Polux

7/10 | Wirkola je extrémně šikovný tvůrce, který i s malým rozpočtem (a obvykle zajímavým nápadem) zvládne předvést parádní podívanou, což už několikrát v minulosti dokázal a v téhle hodně zábavné nízkorozpočtové variaci na první dva díly Die Hard, s malou příměsí Allenovského Santa Clause a praktické ukázky domácího kutilství z prvních dvou dílů Home Alone, to znovu všem divákům názorně dokazuje. Podobná vánoční klasika jako v případě dříve jmenovaných titulů Willise a Culkina se sice z filmu dost pravděpodobně nestane, ale tahle vtipná (značně černohumorná) a brutální jízda jednou rodinnou vánoční sešlostí se nemá vůbec za co stydět, protože své vlastní kvality rozhodně má. | Ve svém nejnovějším počinu Wirkola dovedně míchá svátečně výbušný koktejl tradičních propriet vánočních filmů (sváteční atmosféra, mírumilovná nálada, stromeček, ne/radostné rozbalování dárků, celá rodina zase pohromadě, přání pod stromeček, nepostradatelný dětský prvek, pohádková podstata postavy Santa Clause, atd.), podpořený i patřičně tematicky padnoucím OST a klasického akčního filmu se vším, co k tomu patří (suché hlášky, střelba, výbuchy, honičky, zajímaví záporáci, kterým lze do jisté míry fandit, plno krve a mrtvol, nejrůznější zábavně efektní způsoby likvidace záporáků, finální mano a mano souboj, atd.), aniž by se obě složky ve filmu rušily, naopak se výborně doplňují a jedna posiluje druhou. | Stran obsazení vévodí celému filmu samozřejmě Harbour, který je velký sympaťák, což potvrzuje všude, kde se objeví a zde tomu není jinak, Leguizamo tady má po letech opět pořádně výraznou roli a viditelně si ji užívá a Fletcher vystřihl skvělého psychopatického poskoka hlavního záporáka, jen na totálně plastikovou D’Angelo je docela smutný pohled, tak snad to byl záměr tvůrců s ohledem na požadované vyznění postavy a nikoliv reálný stav věcí. | Pravdou je, že mírou inspirace sérií Die Hard se film přibližuje nebezpečně blízko až termínu „vykrádačka“, protože těch „vypůjčených“ motivů je v příběhu opravdu spousta (ovšem přiznaně, jak ukazuje vtip s nejmenovaným vánočním dárkem, vytaženým ze Santova kouzelného pytle:-)) a to nejen na úrovni výchozí premisy „přepadení nějaké budovy s cílem uloupit velkou sumu peněz a s nepohodlným svědkem, který všem zkříží cestu, k tomu (v tomto případě tlusťochem v červených hadrech s velkým bílým fousem a pytlem dárků:-))“ a zasazení děje do období svátků s bohatou sněhovou nadílkou. Tudíž se divák ve filmu, dříve nebo později, dočká komunikace s hlavním záporákem přes vysílačku, ledového rampouchu jako smrtící zbraně, prolamování elektronického zámku u sejfu, nástupu záchranného týmu na scénu, „šokujícího“ odhalení o změně stran daného týmu, nebo honičky na sněžných skútrech. | Film po dějové stránce tak nemá diváka moc čím překvapit, protože nejrůznějších klišé je zde spousta (hlavní záporák trpící vánočním komplexem (přesně něco takového jsem předem očekával), napravování vztahu odloučených rodičů za dramatických okolností, morálně pokleslí ostatní členové rodiny, nebo přítel předem určený k likvidaci, protože nepatří do rodiny). Jednotlivé akční scény a jejich choreografie nejsou, bohužel, až tak propracované, jak by napovídala skutečnost, že jde o další produkci 87Eleven (na cokoliv z Wicka se tady nic nechytá a ani nějaký jasný hightlight, typu one-shot scény v Extraction, Atomic Blond nebo Nobodym, se nekoná). Rovněž je škoda, že na první pohled velice zajímavé minulosti hlavní postavy se nevěnuje v ději o trochu více času a totéž se týká samotného konceptu toho, jak se člověk stane Santa Clausem, o tom, že paní Columbová Clausová na zdejší večírek naneštěstí nakonec nedorazila, pak ani nemluvě (tak snad příště, protože potenciální dvojce bych se vůbec nebránil). | Nicméně pár pozitiv se přesto najde. Neudělat ze Santa Clause pohádkově nesmrtelnou postavu s nadlidskou silou, které se tak nemůže nic stát, ale člověka z masa a kostí, byl dobrý nápad. Hlavní postavě je dokonce ze strany tvůrců dopřán určitý charakterový oblouk („otráven svou prací a nevděčností obdarovávaných dětí pozabíjením desítek bezejmenných záporáků a záchrannou jedné malé holky a její rodiny jako vítaným bonusem k tomu opět našel ve svém životě smysl a naději do budoucna“:-)) a další plusové body směřují filmu za inovativní fatalitu ve finálním souboji Harboura s Leguizamem:-). | Především ale tady Wirkola úspěšně vzpomíná na své splatterové a slapstickové kořeny, protože naštěstí někdo ve studiu dostal rozum a padlo rozhodnutí, že jednak musí být podobná látka v eRku, což je něco, čeho se Wirkola ani náhodou nebojí a patřičně „šťavnatými“ gore efekty se v ději zdaleka nešetří (když Harbour dostane do ruky kladivo (plus vánoční ozdoby, lízátka a brusle), tak to divákům stojí za to (záporákům už moc ne:-)) a jednak takovou historku nelze brát vůbec vážně, takže je ve filmu nespočet, vydařených, humorných momentů (dvojice imbecilních poskoků, která na vlastní kůži pozná, že zahrávat si s dítětem a věcmi běžné potřeby v jeho dosahu není žádná legrace (tedy pro ně), diskuze o pořadí na vlastní popravu, idiotský přítel lomeno borec na papíře lomeno v jistých částech Asie populární herec:-)). | Celkově jde o skvělou žánrovou záležitost, Wirkola minimálně od dvojky Dead Snow zatím ani jednou nezklamal a tudíž znovu musím konstatovat, že je skutečně už nejvyšší čas, aby mu někdo odklepl 200m rozpočet a dal volnou ruku a Wirkola se tak od podobných malých žánrovek plynule přesunul do první ligy (jako se tomu stalo v případě stejně vyprofilovaných Jacksona a Raimiho). Každopádně už teď se těším na jeho příští projekt, ať už to bude dvojka nebo něco úplně jiného. | PeZet () (menej) (viac)

Raziel811

Po traileru celkem zklamání, ale na druhou stranu musím uznat a tvůrcům přičíst ke cti, že se nebáli a udělali celkem nekompromisní akční film, který má charismatického Davida Harboura, který je uvěřitelný a klidně by mohl přeskakovat mezi akčními scénami a dramatem bez mrknutí oka. Novodobá Vánoční klasika to asi nebude, ale to pro mě není ani Smrtonosná past. Opravdové vánoční filmy jsou jen Sám doma, na což se v tomto snímku vtipně odkazuje. ()

Pavelkedar

Nic, prostě NIC ! Akční střílečka  a vyvražďovačka. Po 20 minutách jsem to típnul. Kdybych na to šel do kina, byl bych pěkně nasranej........ Dolab Atmos taky žádná výhra. ()