Šialená noc

• Česko Šílená noc (viac)

Stráviť Vianoce so svojou panovačnou matkou (Beverly D'Angelo) len preto, že je nechutne bohatá je samo o sebe poriadne peklo. Keď však rodinu krátko pred štedrovečernou večerou prepadne ozbrojený gang, ktorého členovia chcú na Vianoce získať obsah rodinného trezoru, nastane kríza, ktorú si nikto nevedel predstaviť. Našťastie k lúpeži došlo v ten magický večer, keď aj zatvrdnutí pragmatici aspoň na chvíľu uveria v zázraky. Je to tiež noc, keď istý bradatý muž v červeno-bielom obleku lezie po strechách domov a rozdáva darčeky. V tomto filme je Santa Claus (David Harbour) životom unavený cynik, ktorý chce mať svoju najťažšiu ročnú zmenu rýchlo za sebou. To, že sa ocitne v dome, kde ozbrojenci držia rodinu ako rukojemníkov ho spočiatku nevyvedie z miery. Až do momentu, kedy ho najmladšia rukojemníčka poprosí o pomoc. Až vtedy si vyhrnie rukávy na červenom plášti a spustí sa akcia. Verte tomu alebo nie, ale nahnevanému Santovi by ste sa pod ruky dostať nechceli. Tichá noc sa určite spievať nebude, pretože tento Santa nie je svätý. (Cinemart SK)

Casull

Pokud od toho dopředu nic nečekáte, tak budete minimálně velmi spokojeni. Neotřelý originální námět, který je samozřejmě občas proložený recyklovanými vtipy, ale celkově to do sebe skvěle zpadá. Černá komedie, jak má být. Úvodní scéna z baru  (hlavně její závěr) mne opravdu dostala. Škoda jen sentimentálních "amerických" dialogů an téma vánoc a hlavně typického hollywoodského závěru, který za mne sráží celkové hodnocení min. o 20 %. ()

kubas369

6/10. Ale no tak, Tommy, my víme že dokážeš být brilantní, tak proč se zahazuješ s tak špatnými scénáři? Scéna alá sám doma a lízátko je perfektní a to je tak všechno. Tolik promarněných příležitostí, nedokáže vynahradit ani charismatický David Harbour. ()

tkey

Za mě dobrý, nečekal jsem moc a nakonec dobrý. Pár známých tváří, je to svižný, rovnou přiznají, co vykrádají ( Home alone a Smrtonosný hovadiny), takový fajn vánoční film pro děti... ()

titmok

Problém je v tom, že to má strašne blbý lacný scénar, typická americká blbosť. Človek by čakal viac čierneho humoru, lepších bojových scén, a ani mi nejako z toho necítiť tú vianočnú atmosféru, ktorú som od toho trochu očakával. Celé mi to dáva pocit rýchlo splácaného filmu. Not great, not THAT terrible 2.5/5 ()

MartinTerran

Za mě nejlepší Vánoční/Santovský film co jsem viděl. Příjemný humor, plno přehnaných řádně brutálních akčních scén a Skandinávský Santa s kladivem - to prostě musí každý vidět! Rozličná plejáda "zbraní" ala vše jde použít jako zbraň je mi velmi sympatická a dobře se na to dívá. Jasně je to Vánoční film, a proto je zde i dost patosu, ale není toho až příliš. Odkaz (i inspirace) na Sám doma mě velmi potěšil! Hodně cením i pěkný soudtrack, který k tomu sedí. Hodnocení: 88/100. ()

Blazkowicz

David Harbour jako Santa Klaus je vlastně to jediné dobré na tomto filmu. Ty tři hvězdičky jen za něj. Nikdo jiný nestojí za řeč. Podprůměrní herci hrají úplně zbytečné postavy. Vsadilo se tady zase na rádoby hláškování, ale je to na nic. Je vám snad deset? Mně už ne, takže já se z toho nepodělám. Jen u Santy to vcelku funguje. Tak od poloviny filmu jsem si nemohl pomoct, ale připadalo mi to celé nějaké divné a spíš by to víc sedělo na severské filmy, kde vraždí starý dědek ve sněhu. A ejhle, dělal to Fin. Stejný rukopis, stejná akce jak u těch nazi zombíků. Jak píšu, ta brutální akce mi k tomu neseděla a kvůli délce už jí bylo moc. 3* ()

PlayEasy

Obtloustlý Santa pohazující si kladívkem, "Christmas Time" Bryana Adamse na plné pecky, a vzduchem lítá nejen sváteční vůně purpury a vánočky, ale také SPOUSTA lidských hlav. Zkrátka a dobře, tatíkovská pocta Kevinovi a McClaneovi se nadmíru vydařila a nedává nám na výběr; příště zas, snad i se sequelem! 80% ()

mivr

Koho by napadlo že takáto kombinácia bude tak dobre fungovať. Naozaj je to Vianočné, naozaj je to akčné a brutálne, naozaj je to vtipné a zábavné a Santa Claus je naozaj skutočný :). Dostatok akcie, avšak ja osobne by som uvítal ešte navyše a mohli na konci niečo s pani C. ešte dodať a vysvetliť viac vecí okolo toho Santu. Keby Santu hrá Bruce Willis, mal by som pocit že pozerám nový diel "Smrtonostnej Pasce" :). ()

Sady1993

Výborné. Dlouho jsem se v kině takto nebavil. Akce solidní a jen trochu přepálená, výborný humor, příjemná zápletka s docela hravě podanými vánočními a rodinnými klišé, fenomenální David Harbour v ústřední roli, co tomu vlastně vytknout? No za mě jen cringe úplný závěr a naprosto přehnaná brutalita. Je to fakt masakr. Trailer si vynásobte deseti, ať nejste v šoku jako já (a to si myslím, že vydržím spíš víc než míň). Komu nevoní Avatar, vřele doporučuju tuhle vánoční dospěláckou akční oddechovku 🙂 Za mě příjemné filmové překvapení roku. ()

cguio

Trochu Die Hard, trochu Sám doma, ale hlavně je tam srdíčko a nezapomíná se na Christmas magic. Final kill se zapíše do učebnic kinematografie. ()

toomm

Pořádná vánoční řežba s notnou dávkou té "pravé" vánoční atmosféry. Od "Once Upon a Time in Hollywood" suverénně nejlepší kino zážitek. Má to nápad, má to vtip, má to krev a týká se to Vánoc. Má to prostě vše. 90% ()

HanzoBureshi

Díky tomuhle filmu to byla opravdu šílená noc! Je to film, kde převáží brutalita a hlášky, které se střídají s kouzelnými dialogy a ono to sakra frunguje!!! David Harbour se sem perfektně hodí a jako Santa je prostě cool a ta akce a to jak se při ní chová je prostě bombastická. Začátek vypadal nějak zvláštně a nejistě, ale poté se z to vyklubalo docela slušné překvápko, u kterého jsem se prostě bavil a to je to hlavní. Je to děsná blbina, ALE děsně zábavná blbina. Mé hodnocení: 7/10 ()

wowylgu313

Tenhle kousek v mé hlavě udělal zmatek. Byli totiž okamžiky kdy jsem se tak moc nudil nekonečně dlouhejma průpovídkama že jsem si byl jistý že dám jen dvě hvězdy. Jenže pak se prostě něco stalo a pak zas a pak zas a v závěru prostě super. Rozhodně a to jako první musím napsat prostě obsazení! Super! Bojové/krvavé scénky, alkoholem nasáklý Santa a černý humor. To vše super ale co bylo nejvíc super a díky tomu jsem tleskal bylo asi tak 20 minut věnovaných filmu Sám Doma. Pasti v podání Kevina jen v režimu 18+ ;) prostě úžasný a hned na to jsem si říkal hmmmm dokázal bych si představit celovečerní film nového Sám Doma jen né pro děti ale pro dospělé v nějaké takové režiji jako si to tu na chvilku zkusila ta malá slečna. Za to všechno co jaem tady viděl a co jsem neviděl dávám krásných 70-75% ()

xxmurphyxx

Neurazí, nenadchne. Čakať, že sa z toho stane nový Vianočný evergreen môže len málo kto, na to to bolo príliš priemerné. Harbour si ide svoje, hláškuje, fuckuje a sem tam láme väzy, ale chýba tomu určitá elegantnosť Johna Wicka alebo prirodzenosť Nobodyho. Cením snahu o vykreslenie Santu, ako ,,obyčajného skoro smrteľníka,, ktorého jediné kúzlo spočíva v preťahovaní komínov hore dole a teraz nemám na mysli anál, pomocou čarodejného srmkanca z nosa, ale vzhľadom na akčné poňatie filmu by si zaslúžil aspoň nejaký bojový skill, lebo takto pôsobí dosť veľa akčných scén tak trochu amatérsky. Nie žeby nudili, ale nemá to potrebnú šťavu. Inak je to taká klasika, starý biely, stará čierna, svokra na facku, decko na boštek, záporák na lakeť, plot twist žiaden ...obsadenie v celku fajn, žiadne terno, ale nikto ma tam vyslovene nesral a film som dal na jeden krát aj bez pretáčania. Akurát som predsa len čakal viac. Viac akcie, viac hlášok, viac všetkého. ()

heavy66

Vypadá to, že Tommy ve svém věku pořád věří na Santu, což má na děj filmu mírně negativní vliv. Ale postavit Santu, místo Johna McClane, proti bandě gangsterů nakonec není vůbec špatná volba! Ježíšku, to je ale kokotina! ()

Frca

"Videohra, videohra, videohra. To nikdo nechtěl třeba baseballovou pálku nebo molotovovy koktejly?!" Děti, musíte být hodné nebo vám Santa nedonese dárečky. V tomhle případě, pokud jste OPRAVDU HODNĚ zlobili (asi tak jako záporáci v tomhle filmu) tak je mi vás i docela líto, protože tohle zkrátka nechceš.  Bohatá rodina je přepadena, a zachránit je může pouze Santa. Avšak tohohle Santu zkrátka nezkoušejte naštvat, jinak skončíte doslova v pekle, protože tenhle vousáč v typických červeno-bílých barvách se s vámi rozhodně mazat nebude. Líbí se mi i prokreslení Santova původu a tohle prostě NENÍ ten chlapík, který jen nosí dárky, ale pořádnej motherfucker, kterej se zlobivými zkrátka nemá slitování.  Tohle rozhodně nepouštějte svým malým dětem nebo budou mít trauma do konce života.  David Harbour si to tu strašně dává a kdyby byl takový i jeho Hellboy, mohl pekelník skončit mnohem lépe.  A scénka s komínem.... Jak říkám, tohle zkrátka nechceš,,, ()

jemine odpad!

Dlooooouho jsem neviděl takovou s*ačku. Neexistuje snad film, který by trio Casey, Miller a  Wirkola nevykradlo; Sám doma, Rambo, Smrtonosná past 2, možná i Mrazík, Otec prasátek..., cokoliv vás napadne, ve filmu najdete, a to v nevkusném koktejlu, který by byl hoden gangbang párty Suchánka, Genzera a pošťáka Ondry.  Není mi, bohužel,  třináct, abych hýkal smíchy nad zvratky, nejsem, snad, ani natolik primitiv, ani natolik Ortel, aby mne těšilo samoúčelné násilí, nejsem spirituálně laděná lesana, abych se dojímal nad duchem Vánoc, nejsem ani dostatečně pedofilní křesťan, abych věřil, že všechno zachrání upřímná víra rasově neurčitého dítka ženského, možná, pohlaví... Takže bych byl možná raději, kdyby se Santa dřív, než zasáhne do vánočního setkání jedné obzvláště nechutné rodiny, udusil vlastními zvratky. A jakožto ctitel glam rocku trpím, když závěrečné titulky provází píseň Merry Christmas Everybody skupiny Slade...  Kdyby Noddy Holder ten film viděl, možná by se i jeho zmocnilo berserkerovské vražedné šílenství. ()