Kobra 11

• Česko Kobra 11 (viac)
TV spot
Nemecko, (1996–2022), 323 h 27 min (Minutáž: 44–105 min)

Scenár:

Arne Nolting, Jan Martin Scharf, Andreas Brune, Jürgen Matthäi (viac)

Erdogan Atalay, Mark Keller, René Steinke, Tom Beck, Christian Oliver, Daniel Roesner, Vinzenz Kiefer, Gedeon Burkhard, Johannes Brandrup, Gottfried Vollmer (viac)

Ich revírom je diaľnica, ich tempo vražedné, ich súpermi sú zlodeji áut, vrahovia, vydierači...  Hlavnými hrdinami azda najúspešnejšieho nemeckého akčného krimiseriálu vôbec, sú dvaja skvelo zohratí policajní dôstojníci fiktívneho kriminálneho oddelenia diaľničnej polície. V úplne prvých častiach seriálu tento tím tvorili komisári Frank Stolte (Johannes Brandrup) a Ingo Fischer (Rainer Strecker), no už v tretej epizóde vstúpil do deja dnes už služobne najstarší - a zjavne i najvytrvalejší a najodolnejší - komisár Semir Gerkhan (Erdogan Atalay) a nahradil Inga, ktorého zastrelili v akcii. O ďalších sedem epizód nahradil jeho partnera Franka, v podstate bez vysvetlenia, drsný komisár André Fux (Mark Keller), ktorý tragicky zahynul na konci tretej série pri nasadení na Malorke, keď sa po zásahu harpúnou zrútil do Stredozemného mora. jeho telo sa však nikdy nenašlo. Od pilotného filmu k štvrtej sérii sa novým Semirovým partnerom stal komisár Tom Kranich (René Steinke), s ktorým – s menšou prestávkou – vytvoril nerozlučnú dvojicu viac ako sedem rokov! Na začiatku siedmej série dostal Semir nového partnera, pretože Tom sa po tragickej smrti svojej tehotnej priateľky pri výbuchu bomby, ktorú im do auta nastražil drogový díler a ktorá vlastne mala zabiť jeho, psychicky zrútil a od svojho náročného zamestnania si potreboval oddýchnuť, na neurčito… Jeho nástupcom sa stal mladý dynamický komisár Jan Richter (Christian Oliver), ktorý sa k diaľničnej polícii nechal preveliť z oddelenia krádeží. Na konci ôsmej série sa Jan z deja vyparil, vysvetlenie jeho zmiznutia i tentoraz absentovalo… Na začiatku deviatej série však Semir vyhľadal Toma a požiadal ho o pomoc pri vyšetrovaní aktuálneho prípadu – bol totiž jediný, kto poznal tvár bombového atentátnika, ktorého považovali za mŕtveho a ktorého dovtedy nik nedokázal spoľahlivo identifikovať. A hoci Tom pôvodne plánoval po uzavretí tohto prípadu svoju prácu definitívne zavesiť na klinec, rozhodol sa napokon pre pravý opak – vrátil sa k diaľničnej polícii a znovu sa stal Semirovým partnerom. Toto rozhodnutie sa však v konečnom dôsledku pre oboch ukázalo ako tragické, ba priam osudové - na konci desiatej série totiž Toma zastrelili... Od jedenástej série sa prázdne miesto po Semirovom boku snažil zaplniť skúsený komisár Chris Ritter (Gedeon Burkhard), pracujúci dlhé roky v utajení, ktorý však len po dvoch sériách tragicky zahynul pri pokuse o záchranu bývalej priateľky. Od trinástej série sa tak novým Semirovým partnerom stal mladý komisár Ben Jäger (Tom Beck)! Nuž a keď sa ten napokon po zrelej úvahe rozhodol zavesiť policajný odznak i zbraň definitívne na klinec a venovať sa radšej sľubne sa rozvíjajúcej hudobnej kariére, od devätnástej série si Semir opäť zvykal na nového partnera, komisára Alexa Brandta (Vinzenz Kiefer). Od dvadsiatej prvej série sa Semirovým novým partnerom stal sympaťák Paul Renner (Daniel Roesner), pre ktorého bol Semir už detstva obrovským vzorom - a práca pre diaľničnú políciu splneným snom! (TV Markíza)

Recenzie používateľa Wacoslav1 k tomuto seriálu (26)

Koniec sveta (2009) (S14E01)

Tak uz se z ty Kobry 11 zacina stavat slusna parodie v tomto dile se tentokrat Japonsky teroristi vydaji do Nemecka aby odtamtud zavinili apokalypsu pomoci jakehosi superviru bohuzel maji tu smulu ze narazi na Semira s partakem kteri z pomoci konspiracniho fanatika zabrani i konci sveta! co k tomu rict tohle se uz samozrejmne neda brat ale lautr vubec vazne takze z rezervou berte i moje hodnoceni dostaval jsem totiz po celou dobu sledovani takovy vytlemy ze tomu proste za tu zabavnost musim ty 2* mrsknout ale ze seriozni kvalitou serialu uz to tady jde povazlive do kytek ()

Atentát (2010) (S15E01)

Tak posledni dobou jsem to s tou Kobrou 11 nejak rozjel no tohle je naprosto prumernej pilot kterej prehnanosti nijak nevybocuje z obvykleho standartu hlavni padouch ma samozrejmne grandiozni plan pri kterym nevaha usmrtit stovky lidi jakousi magnetickou verzi atomovky! no trochu mne srala ta linie se zachranou autobusu plnyho fakanu s tim ostrovtipem se to tu uz taky obcas lehce prehani a uprimne receno tenhle partak Semira neni kdovijakej borec ale dalo se na to koukat proste v ramci serialu prumerna zalezitost ()

72 hodín strachu (2011) (S16E01) odpad!

Sorry ale tohle uz jsem fakt nerozdejchal nechapu jak to mohlo jit z Kobrou 11 takhle do kopru ale holt uz je ten potencial vybrakovanej az do mrte a tohle je uz jenom dojeni mrtvy kravy oni uz ty predchozi piloty byly vicemene sebeparodii ale aspon to jeste mistama bylo vtipny a clovek se ty stupidite aspon zasmal ale tohle uz proste neni sranda tohle uz je jenom totalne prekombinovana dementni slatanina a definitivni pohreb tohohle serialu skoda kdyz to srovnam se starsimy dily je to az propastny skok dolu ale neda se nic delat tohle mne uz fakt znechutilo a na dalsi novy dily uz nemam ani pomysleni radsi jeste zkouknu par starsich tomuto skvostu doporucuji vyhnout se obloukem ()

Anjel smrti (2012) (S17E01)

Tak se ke mě dostala další užovka 12, teda pardon Kobra 11. Říkal jsem si kam se tento zdánlivě nekonečný seriál může posunout, ale po tom co jsem viděl 72 hodin v Istanbulu což byl ten největší odpad všech odpadů, tak jsem usoudil, že toto je absolutní dno tohoto seriálu a od teď to může být jenom lepší. No a musím konstatovat, že jsem se nespletl Anděl smrti je opět zase docela koukatelnej pilot. Humor se omezuje na minimum, pár hlášek tu je, ale naštěstí se to tentokrát nepřehání s nepřirozenými vtipy za každou cenu. Akce je tradičně přehnaná tak nějak přiměřeně, ale kouká se na to docela dobře. Samozřejmně je třeba vypnout mozek, protože kravina to je, ale dá se to přežít. Plusový body pak určitě přidávám za účast Ralfa Moellera jako hlavního záporáka a taky mě potěšila smrt toho konspiračního fanatika jehož postava byla opravdu neskutečně otravná a z duše jsem jí nenáviděl. Celkově je to průměrnej počin v rámci tohoto seriálu kterej neurazí a skalní fanoušky určitě potěší. K těm já se nepočítám, ale jak jsem napsal nijak mě to neiritovalo, takže to vidím tak na 50% ()

Vzkriesenie (2013) (S18E01)

No tak jsem se rozhodl zkouknout nejnovější pilot ke Kobře 11 a předem díky uživateli mzss1 za jeho koment i za spoilery! (sice jsem věděl dopředu jak to dopadne, ale páč se v Němčině moc nechytám, tak jsem aspoň věděl o čem to je) No a musím konstatovat, že se tenhle pilot celkem povedl. Je to laděný na vážnější notu vtípků ubylo to je patrný už od začátku. To však rozhodně není na škodu neboť se z tohoto seriálu v poslední době pomalu, ale jistě stávala sebeparodie. Celý příběh z tajemným návratem Semirova exparťáka je nad rámec scénářů Kobry 11 a je vcelku originální a dobře vymyšlenej. Plus finále kdy se kámoš mění v padoucha a nakonec umírá heroickou smrtí. Celý je to celkem slušně podaný akce je standartní. No co mi vadilo? Ta story s nevěrou Andrey tam byla zbytečně dělali z toho Tisíc a jednu noc. Občas nějaký ty hluchý místa. Všechno nebylo úplně vysvětleno... Takže každopádně po Andělu smrti opět celkem odraz vzhůru a poměrně slušnej díl. Jenom si už, ale budoucností tohoto seriálu nejsem příliš jistej. Prej bude další parťák... No uvidíme každopádně Semir tu bude asi strašit i v penzi. Aby jsme se jednou nedočkali titulu : Kobra11 Semir zasahuje z domova důchodců! Umění je vědět kdy skončit a to se ne vždy podaří. Každopádně tento pilot vidím na velmi lehký nadprůměr a konečných 55% ()

Revolúcia (2014) (S18E08)

Boha jeho... To byla, ale trapná a ubohá vaginální píčovina. Nechal jsem se na to nalákat posledními dvěma slušnými piloty k užovce 11, ale tohle byla fakt ztráta času. To máte tak když někdo neví kdy skončit. Tenhle seriál připomínající Neverending story měl skončit už dávno, ale proč se v těch sračkách ještě trochu neporochnit když jde ještě vydělat nějaký ty Eura že jo? Hlavní charizmatickej hrdina se vypařil kamsi do řiti a i když je mi jasný, že ho chtěli prostě zdramatizovat a zdrsnět, tak stejně nechápu proč tady musí Semir vypadat jak bezďák z hlaváku. Asi proto, že už ho to evidentně nebaví a hraje v tom jenom pro prachy a taky z důvodu, že kdyby pustil tuhle roli, tak už se na něj ani pes nevysere. Ještě mohl nasadit víc strhanej a trpitelskej výraz a asi bych šel blejt. Jeho novej parťák je pak další rádoby drsnej týpek kteýmu teče mlíko po bradě a na penisu se ještě holit nezačal. To jak si naprosto nepřesvědčivě hraje na tvrďáka mě fakt ohromilo (ironicky míněno) Jinak na rovinu přiznávám, že o čem to bylo jsem moc nepobral. To bude tím, že já něpaněmáju po Germánsku. Volně přeloženo Německy nerozumím ani píču a jediný slovo co mi bylo jasný bylo scheise. To je, ale celkem fuck, protože mě to stejně nechytlo. Vystupuje tu jakási radikální teroristická organizace co si říká kdo ví proč Kontra (asi proto, že to zní drsně a cool) akce mě tentokrát vůbec nebavila. Zase je to dosraný těma rádoby efektníma zpomalovačkama. Navíc např scéna kdy hrdinové utíkají lesem a kolem nich vybuchují miny byla WTF i na Kobru 11. Jedna hvězda nakonec za to, že se Semir (SPOILER) na konci oholil (chápej na ksichtě ne v rozkroku) a já si vzpomněl na to, že mě kdysi jeho postava ve starších dílech i docela bavila. Teď už tomu absolutně, ale nemá co dát a další série budou jenom natahováním nekonečné agónie dělané čistě pro prachy, ale co už. Kdo chce kam, pomozme mu tam...15% ()