Kobra 11

• Česko Kobra 11 (viac)
TV spot
Nemecko, (1996–2022), 323 h 27 min (Minutáž: 44–105 min)

Scenár:

Arne Nolting, Jan Martin Scharf, Andreas Brune, Jürgen Matthäi (viac)

Erdogan Atalay, Mark Keller, René Steinke, Tom Beck, Christian Oliver, Daniel Roesner, Vinzenz Kiefer, Gedeon Burkhard, Johannes Brandrup, Gottfried Vollmer (viac)

Ich revírom je diaľnica, ich tempo vražedné, ich súpermi sú zlodeji áut, vrahovia, vydierači...  Hlavnými hrdinami azda najúspešnejšieho nemeckého akčného krimiseriálu vôbec, sú dvaja skvelo zohratí policajní dôstojníci fiktívneho kriminálneho oddelenia diaľničnej polície. V úplne prvých častiach seriálu tento tím tvorili komisári Frank Stolte (Johannes Brandrup) a Ingo Fischer (Rainer Strecker), no už v tretej epizóde vstúpil do deja dnes už služobne najstarší - a zjavne i najvytrvalejší a najodolnejší - komisár Semir Gerkhan (Erdogan Atalay) a nahradil Inga, ktorého zastrelili v akcii. O ďalších sedem epizód nahradil jeho partnera Franka, v podstate bez vysvetlenia, drsný komisár André Fux (Mark Keller), ktorý tragicky zahynul na konci tretej série pri nasadení na Malorke, keď sa po zásahu harpúnou zrútil do Stredozemného mora. jeho telo sa však nikdy nenašlo. Od pilotného filmu k štvrtej sérii sa novým Semirovým partnerom stal komisár Tom Kranich (René Steinke), s ktorým – s menšou prestávkou – vytvoril nerozlučnú dvojicu viac ako sedem rokov! Na začiatku siedmej série dostal Semir nového partnera, pretože Tom sa po tragickej smrti svojej tehotnej priateľky pri výbuchu bomby, ktorú im do auta nastražil drogový díler a ktorá vlastne mala zabiť jeho, psychicky zrútil a od svojho náročného zamestnania si potreboval oddýchnuť, na neurčito… Jeho nástupcom sa stal mladý dynamický komisár Jan Richter (Christian Oliver), ktorý sa k diaľničnej polícii nechal preveliť z oddelenia krádeží. Na konci ôsmej série sa Jan z deja vyparil, vysvetlenie jeho zmiznutia i tentoraz absentovalo… Na začiatku deviatej série však Semir vyhľadal Toma a požiadal ho o pomoc pri vyšetrovaní aktuálneho prípadu – bol totiž jediný, kto poznal tvár bombového atentátnika, ktorého považovali za mŕtveho a ktorého dovtedy nik nedokázal spoľahlivo identifikovať. A hoci Tom pôvodne plánoval po uzavretí tohto prípadu svoju prácu definitívne zavesiť na klinec, rozhodol sa napokon pre pravý opak – vrátil sa k diaľničnej polícii a znovu sa stal Semirovým partnerom. Toto rozhodnutie sa však v konečnom dôsledku pre oboch ukázalo ako tragické, ba priam osudové - na konci desiatej série totiž Toma zastrelili... Od jedenástej série sa prázdne miesto po Semirovom boku snažil zaplniť skúsený komisár Chris Ritter (Gedeon Burkhard), pracujúci dlhé roky v utajení, ktorý však len po dvoch sériách tragicky zahynul pri pokuse o záchranu bývalej priateľky. Od trinástej série sa tak novým Semirovým partnerom stal mladý komisár Ben Jäger (Tom Beck)! Nuž a keď sa ten napokon po zrelej úvahe rozhodol zavesiť policajný odznak i zbraň definitívne na klinec a venovať sa radšej sľubne sa rozvíjajúcej hudobnej kariére, od devätnástej série si Semir opäť zvykal na nového partnera, komisára Alexa Brandta (Vinzenz Kiefer). Od dvadsiatej prvej série sa Semirovým novým partnerom stal sympaťák Paul Renner (Daniel Roesner), pre ktorého bol Semir už detstva obrovským vzorom - a práca pre diaľničnú políciu splneným snom! (TV Markíza)

Kryton odpad!

V Německu neexistuje žádna policie než dopravní. Jedine oni jsou ty pravý, kteří vyšetřují atentáty a další věci, které nemají v popisu práce. Je to jako kdyby hlídač na parkovišti začal fušovat do protiteroristý jednotky. Nemluvě o tom jak tam vše vybuchuje už jen pohledem hlavního hrdiny. WOW (What Oh What) ()

FFilipCZ

Tohle se těžko hodnotí. Jako malej jsem nevynechal ani jeden díl, čekal jsem na něj vždy před zprávami a žral Simýra s Tomem (případně Andrém). Teď, když vidím jen část scény, vstávají mi hrůzou vlasy na hlavě a kroutí se mi nehty na nohou. Takže plus mínus (rozmlácený) autobus to vychází na tři hvězdy. ()

Krt.Ek

Dostál jsem neodkladnou chuť ve svých komentářích zamávat (dost ostré slovo, nic takového ale nečekejte, budu mírný, neumím respektive nechci být veřejně vulgární) s germánským seriálovým Scheiße, které ještě do nedávné doby okupovalo polední program naších komerčních kanálů. Před malým momentem jsem něco málo napsal k rakouskému Komisaři Rexovi (sice ne úplně germánské, ale berte v potaz třeba Anšlus) a jelikož Komisař Rex a Kobra 11 byli hlavním zástupcem tohoto proudu, nabízí se možnost srovnání. Oba jsou na tom co do popularity velmi podobně (někteří je žerou, ostatní nenávidí). Já osobně bych radši sledoval Komisaře Rexe. Ano, oba seriály posílám, dá se říct, do žumpy, ale malé rozdíly vidím. Podotýkám ale, že stejně jako u KR i u Kobry jsem viděl tak málo epizod, že by nevydali ani na jednu sérii, přičemž je jedná série něco málo přes 20 dílů. ___ Samotná Kobra 11 je tupý (tím ale nechci naznačit, že jsou všichni ti, kteří ji sleduji tupci) seriál, kde "dopraváci" řeší velké případy, např. demontuji bombu, ničí drogové kartely (už je asi nebaví rozdávat blokové pokuty), auta vybuchují při honičkách, samozřejmě několik hlavních hrdinů umře (musíme mít přece nějaký emocionální efekt), zůstává jenom neměnný Turek (politický korektní Němci, nabízí se otázka zda i u nás bude velké případy místo URNy či BISky řešit Demeter Lakatoš). Abych řekl pravdu už si ani nepamatuji, proč jsem nedal odpad!. Asi nějaká slabší chvilka. 15% ()

Paxxx.cz

Tenhle seriál jsem před lety sledoval naprosto pravidelně. Simir nesmrtelný Gerchan se stal mým oblíbeným akčním hrdinou. V současné době to už pro mě jen seriál, na který se rád podívám, když zrovna v televizi nehraje nic lepšího. Zkrátka staré díly byly lepší než ty nové. Hlavně mě už nudí na nekonečné střídání parťáku vedle Simira. Takže za řady 2-8 dávám 4 hvězdy za novější 2 a půl hvězdy...celkem 6/10. ()

Z0oMb3E

Ako ohodnotiť seriál, ktorého časti sú nehorázny útok na odpad!, no niektoré sú hodné na plných päť? S touto dilemou sa lopotí asi každý užívateľ ktorý sa rozhodne hodnotiť tento seriál. Neodmysliteľnou súčasťou seriálu sú scény lietajúcich áut či megavýbuchov. Diváka tiež upútajú slušné výkony kaskadérov či výborné automobilové scény. ()

SaNcHeZ_cz

AUTA! EXPLOZE! STŘELBA! AKCE! To ovšem není vše pánové. Německý hlavní televizní export spolu se Stefanie na české obrazovky je těžce umělá televizní fraška hrající na efekt a nic více. Jako malého mě to možná bavilo. Nyní střízlivýma očima čekám od akčního seriálu přecejen něco více. ()

Asgy

Souhlasým s komentářem Tosima, protože mezi německými akčnímy seriály je podle mě tento jeden z nejlepších. Ale jinak se o nic převratného nejedná - nevídané jsou akorát náklady na jeden díl, které jsou opět v rámci seriálů hodně vysoké. Kvalita se liší díl od dílu, ale na občasné vymytí mozku to stačí :) Po shlédnutí některých novějších epizod musím snížit hodnocení, protože to už je spíš akční parodie - ale zasmál jsem se. ××× Po náhodném shlédnutí prvního dílu třinácté řady musím ještě doplnit svůj komentář, protože tohle už je fakt moc. James Bond hadr. ()

ArsenalEagle

Měří to asi 150 centimetrů a nedá se to zabít. Co to je? Semir Gerkhan! ... asi takto se dá zhodnotit přes 300 dílů dlouhý seriál, na který se dá dívat i po 20 letech. V porovnání s většinou rakousko/německých kriminálek jde o celkem zdařilý počin. ()

Jillen odpad!

Takové mrhání penězi a taková škoda těch rozmlácených aut. Nechápu kde na to berou a také nechápu, že to mělo takovou sledovanost. Bouračky asi lidi baví. Dávám 0% ()

aluna odpad!

Jestli z něčeho dostávám kopřivku, astmatickej záchvat, hemoroidy a sračku najednou, tak ze Simíra Gerchána a celý dálniční autobahno policie. PS: Kdy už ho taky konečně zabijou a bude konec?! Nesnáším to... čirou, nefalšovanou nenávistí.... ()

Laxik

Každý díl je jak přes kopírák, jen Semir stárne, jeho parťáci se mění a na místo povedeného humoru se natlačil trapný humor cpaný v dvojitých dávkách. První díly 4*, sem tam nějaká pětka, ale poslední dobou samej odpad. nejlepší byli André a Tom. ()

PKD

Tak samo, že to je kokotina. Dopravní policie, která neřeší dopravu. ;-) Ale ty první sezony (než začali býti Semírovi parťáci, čím+dál+víc, na přeshubu) byly, dobrá zábava. Ty 3 jsou vlastně a hl., za Toma Kranicha. Ten byl the best. ;-) A tuším, že vydržel snad nejdéle ze všech postranních kopálistů.:)))) ()

gogos

Jeden z mych nejoblibenejsich nemeckych krimi serialu. Je nabity akci, automobilovymi honickami a humorem, jen chybi vice napeti ci hezke zeny (Andrea ani sefova mezi krasavice zrovna nepatri). Prvni dily jsou takove o nicem ale tak od 3. serie se jedna uz o celkem dobrou kriminalku... ()