Takmer rozprávkový príbeh o láske, ktorá začala dvojmiliónovým prepitným... Hlavnou postavou príbehu je policajt Charlie Lang (Nicolas Cage), obyčajný pochôdzkar v newyorskej štvrti Queens, ktorý jedného dňa nemal drobné na prepitné, a tak napol žartom ponúkol mrzutej servírke Yvonne (Bridget Fondová)  polovicu svojho losu. Na tom by možno nebolo nič zvláštne, keby Charlie so svojou energickou manželkou Muriel (Rosie Perezová) nevyhrali práve na ten los štyri milióny dolárov. Charlie sa rozhodne dodržať slovo a prenechá Yvonne polovicu. Kým Muriel, túžiaca po lepšom živote, začne utrácať peniaze za kožuchy a podobné zbytočnosti, Charlie urobí radosť priateľovi, keď mu venuje doživotnú permanentku na zápasy jeho obľúbeného tímu. Yvonne si môže kúpiť maličké bistro, kde predtým pracovala ako čašníčka. Dvojica sa opäť stretne, keď im ujde loď, na ktorej sa usporiadali večierok pre všetkých výhercov lotérie, a strávia spolu vzrušujúci večer plný bláznivých nápadov. Príjemné chvíle, ktoré spolu strávia, sú pravým opakom toho, čo obaja prežívajú so svojimi partnermi. Kým notorický klamár Eddie nevyberaným spôsobom núti Yvonne, aby mu dala časť svojej výhry, chamtivá Muriel vyhodí Charlieho, ktorý netúži po „lepšom" živote... (TV Markíza)

Pekisan

Je to tak sladke, az som zacal potit med. Zalepilo mi to ritne polky a hned som sa zdravo nasral. Co ma potesilo. Lebo tolko pozitiva by mohlo mat na mna negativny dopad. Nastastie film si z toho nic nerobil a dospel svojou cestou k ocakavanemu happy endu. Az som slzu vyronil. Lebo som najdrsnejsie krajal cibulu. S rambo nozom. S kompasom. ()

Odpadlik

Docela příjemná komedie a romantika dohromady, příjemná podívaná na poklidné odpoledne, kdy se vám chce věřit že lidi jsou opravdu tak hodní a ušlechtilí, jako v tomto filmu. Je to sice nesmysl, ale pro těch zruba 90 minut tomu člověk věřit chce a může za to hlavně herecký výkon Nicholase Cage! ()

Martensson35

Díky celkovému sympatičnu,taženému hlavně neobyčejně "sladkou" ústřední dvojicí a stejnému naladění celého filmu,tak nějak v mantinelech žánru,se film pozvedá nad ostatní cajdáky.Kdo pro to nemá slabost, muže si ubrat hvězdu,neboť i tak se jedná o slušný počin. ()

Demonic189

Chcel som dat 4*, ale tá pocukrovanosť, rozpravkovosť (niekedy je ten film vyslovene plytky) a najmä striktne jednostranné postavy bez vývoja (dobro vs. zlo, nič medzi tým) mi nedá ísť tak vysoko. ()

Tamdydam

Filmy rozděluji do třech základních kategorií. Na dobré, špatné a na blbé, ale příjemně koukatelné. Tento film bych bez dlouhých okolků zařadil do té poslední. ()

GOGO3000

Nenáročná romantická komedie, při které jsem se zasmál i odpočinul. Je to fakt sladký slaďák skoro z růžové knihovny, to však nic nemění na kráse Bridget Fondové a nezaměnitelnému stylu Nicolase Cageho. 80% ()

Shitonit

Slaďáček, dojáček, pohádka. Muriel je turbokráva a Ivone najivní svině. Čárlí měl sbalit prachy a vypadnout. Ále protože je kokot, tak chtěl být charakter, a jak známo, každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán. No a tak se i stane, někde v půlce mě dost sral vyjevenej Kejdžúv vobličej, s výrazem alá.. Jak se to může jenom stát.. :-) No přežil jsem to, a tímpádem vám tady můžu dál servírovat tydlety kydy. ()

PATWIST

Taký silný rozprávkový príbeh štastia zmiešaný s láskou, policajt chce nechať prepitné servírke no nemá drobné, tak jej povie že keď vyhrá lotériu dá jej polovicu. Príbeh je komediálny v spojení s policajtovou manželkov ktorej sa jeho šialený nápad nepáči... ()

knihovna

Takový milý film na deštivé odpoledne. Někdo tady píše, že se jedná o příběh založený na skutečnosti, no nevím, ale možné to samozřejmě je. Mě by jen zajímalo, co by dělala moje žena, kdybych dal někomu takovéhle spropitné. Dlužno poznamenat, že takové jelito jako je ta filmová manželka opravdu není, ale na druhou stranu asi by mě nepochválila. ()

PlysovyMacko

Romantická komédia o policajtovi, ktorý sa rozdelí s výhrou v lotérii s čašníčkou a zamiluje sa do nej. To ako sa bude dej vyvíjať je jasné z pohľadu na manželku hlavného hrdinu. Poučenie, že láska je nad peniaze pôsobí prirodzene. Milé a pohodové. ()