20. januára 1942 sa vo vile na pobreží berlínskeho Wannsee stretli poprední predstavitelia nacistického režimu. Prišli na pozvanie Reinharda Heydricha a program ich stretnutia mal len jeden bod - to, čo nazvali "konečným riešením židovskej otázky." Film, ktorý sa opiera o protokoly z tohto stretnutia, je historicky veľmi presným znázornením toho, akým spôsobom bolo plánované masové vyvraždenie miliónov európskych židov. (RTVS)

šakal007

Nudně statické zpracování. Nevidět hraný dokument na stejné téma, myslel bych si, že se takový film ani atraktivněji natočit nedá. Řekl bych ale, že to je výzva pro dobrého režiséra. I tak je ale drsné, jak pár papalášů či spíš úředníků na papíře maří životy milionů lidí. ()

Amonasr

Jde v podstatě o hraný dokument, svým provedením německy precizní. Věcnost, s jakou se téměř bez emocí probírá plán na vyhlazení Židů je až děsivá. Německá důkladnost je ztvárněna naprosto uvěřitelně a profesionálně, na druhou stranu je film natolik chladný, že jen stěží mu můžu přiznat víc než průměrné hodnocení. ()

Pulper

Film si něco bere z verze z roku 1984, něco z nejslavnější z roku 2001. Problém je v tom, že režisér zřejmě chtěl po hercích, ať hrají nenuceně a chladně, ale výsledkem je bohužel strašná nuda. Ono se tam obsahově moc vymýšlet nedá, takže musíte změnit formu, ale takhle fakt ne. Navíc, někteří herci typově vůbec nesedí, ale to je problém všech tří verzí. ()

ostravak30

Konference je precizním přepisem jednoho zápisu ze setkání čelních představitelů nacistického Německa. Veškerý děj bývá označován jako fikce, přestože tento jediný dokument existuje, tak nevím, co v něm vlastně jest napsáno. Každopádně je šokující, ale z filmového hlediska i fascinující s jakým ledovým klidem řeší nacisti problémy konečné otázky. Jako by se bavili o přeplněném trhu jablek, zamořené Evropě komáry nebo nedostatku obilí. Prostě jen tak. V klidu. Jako by nešlo o lidské jednotky. Bohužel jim to z části vyšlo, ale film bych svým obsahem za jiných okolností klidně řadil i k hororům. Je to děsivé hodinu a půl poslouchat partu zrůd bavit se bez okolků o zatím živých lidech. ()

carl.oesch

Z filmového hlediska velmi průměrné, z hereckého lehce podprůměrné. Proč byl vlastně natočen tenhle film? Aby v němčině zopakoval to, co  Frank Pierson podal dokonale ve snímku Konference va Wannsee v roce 2001. Co tenhle film přinesl jiného a nebo nového? Hochmair vypadal jako playboy, jeden z vysoce výkonných ssáků by se hodil do role Paula Orgozowa, pkud by Němci chtěli natočit něco skutečně nového - třeba životní příběh Paula Heussera se všemi širšími souvislostmi a v delším časovém období. OPakování je matka moudrosti, ale točit něco, co už natočil někdo přede mnou, jenom že je výročí a udělat to méně kvalitně, než tomu bylo u Piersona mi smysl vůbec nedává. Při sledování zrůdnosti myšlení všech přítomných jsem si uložil, zjistit, co dělali jednotliví účastníci dál a jak byli (s výjimkou Heydricha - tomu zbýval poslední půlrok života a Eichmana) potrestáni...nic víc mně tenhle opus nedal. ()

jungewolf

Velice přesné zpracování brutálně mrazící tím, jak se naci-bonzové baví o vyvražďování miliónů lidí stylem, jako by šlo o něco normálního,běžného. Přišlo mi to místy jako debata manažerů o logistických problémech s např. s průmyslovou výrobou... . Cynické stvůry, fakt darda. Jasně 5 * a 85 % . DOSTUPNÉ na ČT 2, pátek 16.6.2023, 22.05 . ()

wowylgu313

Nemůžu srovnávat, neviděl jsem předchozí starší verze. Takže samostatné hodnocení. Čistých 60% ... Ten fakt že jsme v jedné místnosti a divák je vlastně posluchač. I tak nešel přehlédnout krásně zpracovaný detail nadřazenosti, jednání, gestikulace, mimika. Bral bych toto celé spíše jako dokument na konkrétní téma té doby, dozvíte se něco nového, připomenete si něco co už znáte z jiných filmů. Jako informační kanál a pozorování jednotlivých postav a jejich chování to účel plní. Nic jiného se tu nekoná. Každopádně co si budem, po shlédnutí tohoto filmu, zjišťuji že to zas tak perfektně vymyšlené neměli, nedotažené a nepodložené. Takže prd organizace, spíš bordel už od stolu. ()

Tillia

Stáhnul jsem omylem místo verze r roku 84. Tato nová mi přijde dost nevydařená. Účastníci konverzují jak o pořádání charitativní sbírky. Nic tak herecky placatého jsem léta neviděl. ()

PTuranyi

Nepovedal by som, že záznam z konferencie môže byť takáto dráma. Vďaka skvelým hereckým výkonom a kvalitnej produkcii to však možné je. Ale podstatnou ingredienciou v tejto lahôdke však je definitívne riešenie židovskej otázky. Je fascinujúce sledovať nacistických pohlavárov baviť sa o miliónoch ľudských životoch, prehadzovať desaťtisíc sem, desaťtisíc tam a riešiť efektivitu. Pri tých obrovských číslach nadobúda celá akcia obludné rozmery. Atmosféra nie je síce temná ale dostatočne hrozivá, aby si každý uvedomil, že jedno nesprávne slovo môže kľudne znamenať stratu kariéry ak nie jeho život. ()

chingy

Porovnaniu s Konference ve Wannsee sa asi nevyhne, nemá ani prečo, mňa ale bavil menej. Síce len o trochu, ale menej. Spracovanie je fajn, prostredie a arichitektura až mrazivo realistická (strohé, šedé, nanajvýš formálne), v čom je výrazne film iný od svojho predchodcu je vedenie dialogovej linky a samozrejme herecké prevedenie. Tam asi nie je o čom, v Conspiracy sa totiž zišla najvyšia bristká herecká liga a to samozrejme  bolo poznať počas celého "posedeníčka". Prekvapivo ale, u Heydricha mi nevoňal ani jeden. Hochmaier je príliš laxný, nevýrazný a hlavne málo autoritatívny, kdežto Branagh je zase príliš žoviálny, v podstate dobrácky šéf, ktorého keď nasereš je zle, ale vlastne sa ani nemusíš báť, lebo ho nikdy ani nenasereš. Keďže dochovaných materiálov o strýcovi Reinhardovi je mnoho, výber kľučovej postavy podcenili obe verzie. Inak oba filmy nadpriemer, pekná rekonštrukcia a za mňa spokojnosť. 85% ()

Zeman007

Je to vyrazne slabsi nez film s Kenneth Branaghem ale stale je to koukatelna hruza o neuveritelnem pristupu lidi,vlastne ne lidi ale monster,kteri sami sobe verili,ze maji pravdu a postupovali opravdu bezohledne.Kazdy by tento film mel videt,driv nez si zacne hrat na valku. ()

Hanka_M

Mám pocit, že verze z roku 2001 byla o poznání lepší. Přesto v tomto filmu najdeme opravdu děsivé dialogy a místy velmi dobře vystavěné momenty, které velmi pravdivě exponují skutečnost nacistické byrokracie. Konference je vedena tak klidnými rozhovory, jakoby se jednalo o přesunu obilí, nebo stavebního materiálu. Největším pokladem filmu je vynikající herecké obsazení, ve kterém najdete celou řadu hvězd německé kinematografie. ()