Reacher

USA, (2022–2024), 12 h 46 min (Minutáž: 42–56 min)

Tvorcovia:

Nick Santora

Predloha:

Lee Child (kniha)

Hudba:

Tony Morales

Alan Ritchson, Maria Sten, Malcolm Goodwin, Willa Fitzgerald, Serinda Swan, Shaun Sipos, Ferdinand Kingsley, Robert Patrick, Bruce McGill, Chris Webster (viac)

Urukhaj98

S01: Možná to dost lidí, kteří se s Alanem Ritchsonem seznámili až zde, neví, ale ten chlap má obrovský komediální talent. Jeho Thad z Blue Moutain State ve své absolutní přepálenosti strká do kapsy třeba i Stiflera z Prciček. Zároveň má ale obří charisma a vážnou úlohu zvládá naprosto s přehledem, takže tuhle testosteronem nabitou detektivku, která mi nejednou připoměla Banshee, táhne mílovymi kroky dopředu. 8/10 ()

kondor77

Jako intelektuál a příležitostný filosof jsem byl tímto dílem vpravdě zhnusen, ale jako alkoholik a příležitostný hulič jsem se neskonale bavil. Z toho hovada v hlavní roli šel vážně strach (Tom Cruise se údajně po shlédnutí seriálu vykastroval). ()

ER

Ani mně nepřekvapilo, že týden po vydání seriálu Amazon ohlásil druhou řadu. Taková kriminálně akční pecka s konspirační zápletkou tu dlouho nebyla. Konečně je Reacher takový, jaký je i v knize. "Hulk", který se s tím nepáře, láme kosti, zabíjí lidi a přitom dokáže být i citlivý (a zachrání pejska). Sázka na Alana Ritchsona v hlavní roli je pak pro seriál  jackpotem, který bude přitahovat diváky. V jeho tváři se kloubí vše tak dokonale, že mu to baštíte i s navijákem. I bitky jsou výborné. Vyšetřování spletitého případu pak dokáže udržet v napětí po celou dobu, jen finále je trochu tuctové. Tady tvůrci seriálu dali příležitost všem postavám vyniknout, ale úplně se to nepovedlo, naštěstí jen drobná vada na kráse. Pochválit musím i dialogy, které  jsou úderné a mnohdy i humorně vypointované. Palec nahoru. ()

Nix

Chodící sekvoj vypadající jako Arnold za mlada s mozkem Sherlocka. Takový je Reacher, pekelná kombinace ze které srší atmosféra 90.tek už jen z úvodu. Je to naprosto pohlcující, stačila mi první slova a věděl jsem, že Reacher je to, co mne chytne za mé srdce, které bije 90.tkami. Pravda je, že v půlce se trochu tempo ustálí a začne se více konverzovat do hloubky, ale krásně se vše vyřeší parádní vyvražďovačkou ve skladu, tak jak se to dělalo v jiných letech. Tohle je pro milovníky akcí opravdu povinnost. Samozřejmě srovnání s Tomem není na místě, tohle je prostě jiný a i když jsem nečetl předlohu, určitě to bude k ní mít blíž. 2.série: Pořád stále super podívaná jako v první sérii. Tentokrát k Reacherovi se přidá jeho bývalá jednotka kterou někdo likviduje. Objeví se tu i Robert Patrick a celkově ten seriál fakt odsýpá, těch 8 dílů jsem měl shlédnuto fakt rychle. Beru to jako odpočinkovou záležitost a Alan je tu prostě skvělý podivín. Já se náramně bavil a už se těším na další sérii pokud bude. ()

Ivo

Tajemný a všemohoucí soudruh Reacher nám sice notně povyrostl (poté co Tomáška nahradil samotný Hulk, kterému jsou všechna trička malá), ale ve výsledku se spíš docela zmenšil do podoby nefalšované televizní novely, kdy trojice hláškujících nezranitelných hrdinů dojemně, vesele a veleúspěšně pobíhá a "pátrá" po globálních superpadoušských komplotech někde v Horním Bluesově. Scénky, dialogy, záběry a celková produkce jak vyšité z nějaké laciné lokální krajské TV, na pozadí buší monotónní basová hudba (asi licencovaná odněkud z pornhub?) a dialogy a obrazy troušeny v rámci těch nejprofláklejších klišé, kdy v každém okamžiku je nade vše jasné co nastane v tom příštím (a ono to fakt nastane). K tomu velmi věrohodná a samozřejmě zcela nezadaná policejní namalovaná super krasotinka (jakých je na každé policejní stanici běžně alespoň tucet), vrozené zázračné samoléčící schopnosti (bez šrámu i po padesáti ranách železnou tyčí po hlavě, blesková vzkříšení z klinické smrti pod vodou atd), no a v závěru i krásná a zasloužená pocta texaskému Rangerovi  (kopy a pif pafy s otočkou a postupně se střídající záběry na jednotlivé kungfující taneční páry). A je pěkné že se při tom nezapomnělo ani na reminiscenci slavného "I'll be back" (jen se nezměřilo který ze dvou terminátorů je vlastně větší - ale Arnold zase nezachránil pejska). A když vše (ne)očekávaně beze zbytku a bez nehody perfektně vyřešeno a odhaleno (včetně mistrova vítězoslavného velkého a již dávno předpovězeného finálního zjevení se na pozadí hořících a řítících se budov), hnedle jako mávnutím kouzelného proutku přicházejí ona poklidně dojemná a uniformně nažehlená závěrečná setkání, loučení a objetí (copak tam asi bude Miss lokální strážmistryně odteď zase dělat? Poručík Robert?) a jdeme o dům (a sérii) dál. Kapesníčky doporučeny. Ale na zkrácení dvanáctihodinového přesunu mezi kontinenty celkem fajn blbost:) První film s Tomáškem se mi ale líbil asi o něco víc. ()

Slavomír

**** 4 zlomené rebrá z 5tich. Takmer prosté zbytočných omáčok, za to * dole. Killing Floor som čítal ako prvú z Childových kníh a hneď predtým som si dal záväzok, že vôbec nebudem brať ohľad na to, čo som videl a dozvedel sa vo filmovom spracovaní Posledného výstrelu… a dobre som spravil. Aké bolo moje prekvapenie, keď som zistil, že postava Jacka Reachera nemá telíčko ôsmaka a nemusí chodiť na štekloch, ale je to mláťačka 195cm, 110kg živej váhy, ruky ako lopaty a rozbije vám piču, ak si nedáte pozor, čo z nej vypustíte alebo budete doňho zbytočne rýpať /niečo v zmysle “šlapneš mi na galošu, rozjebem ťa na kašu”/ No ak potrebujete pomoc, je tento vojenský policajt v dôchodku ochotný spraviť z akéhokoľvek amerického vidlákova kripelskanzen. Ritchson sa na Reachera dokonale hodí, má charizmu, pôsobi dojmom starý známy-neznámy, má tú správnu chlapácku auru. Najväčie pozitívum je, že to je seroš, takže sa nič zbytočne nemusí vynechávať a je tu dosť miesta, aj na srandu, aj na postavy a hlavne - rozbité držky, pretože kto je znalý predlohy, vie, že Reacher narobil viac invalidov, než vynález skateboardu. ()

bearmeedek

S01. Malé městečko, policejní stanice, úplatný starosta, mafiánský sponzor. Všechno klape. Najednou přijde do města cizinec (nový filmový Arnold) a lidé začnou umírat. Ne stářím, ne dobrovolně. Brutální vraždy, některé až rituální. A k vyšetřování je nedobrovolně přinucená nesourodá trojka. Film je úžasná kriminálka, která umí navodit správnou atmosféru městečka. Veškeré dění a vyšetřování má podání běžných kriminálek a je zde dost humorných hlášek a dialogů. Ne na smích, ale na spokojený úsměv. A do toho ty brutální vraždy a pak něco, co se zcela vymyká tomu "normálnímu" stylu. Reacher se umí chovat slušně, ale své protivníky drtí také brutálně a nekompromisně. Má sílu, úměrnou své postavě, takže běžně láme všechny končetiny a zastřelí vše, co se pohne. Má to tak prostě zažité z války. Ale jinak je docela milý. S02. Reacher opět skvělý. Oproti jedničce mírně slabší nadšení. Logicky v tomto jiném příběhu chyběla atmosféra malého prohnilého městečka. A ještě jsem měl dojem, že se tu více tlachá, aby klapla stopáž. Ale vždycky je někde schovaný nějaký trumf. Tady vše vykompenzovala Serinda Swan. ()

Monggol

Ach jaj, no začínalo to dobre, prvá polovica vynikajúca, ale nepomohlo tomu, že každý diel robil iný režisér. Nuž a posledné dva diely tomu uškodili najviac, pretože trpeli syndrómom zvaným Jean-Fu*king-Claude Van Damme.  Takže v skutočnosti 2 a pol. ()

CaladanChmur

Jak mě těžce sralo filmové zpracování T.Cruisem, který se na 99% nehodil do hlavních rolí tak tady jsem byl spokojený...i když podle knihy by měl být Reacher zjizvený a v 80% spíše ošuntělý a zarostlý..ale jako celek to hodnotím na 93%...těžce poctivá záležitost...příběh jsem znal a nikde jsem neviděl nějaký úlet od děje. Moc si přeju ať takto dají do oběhu i další Lee Childovo knihy. A těm kdo je nečetl a zajímá je Reacher je doporučuji všemi deseti...aspoň pochopíte moji averzi k T.Cruisovi.. ()

alldo.raine

Nechtělo se mi do toho, ale po pár úvodních dílech jsem si nakonec na toho velkého humpoláka zvykl. Reachera s Cruisem mám moc rád a toto na něj v ničem netrácelo. Ustřední trojka bavila, zápletka dobrá, akce jakbysmet. Pošlete tam další sérku. ()

DEMON

Tie 4* su s prizmuerenim oka, kedze hlavne posledny diel sa na moj vkus dost urval z retaze a nie v tom dobrom zmysle slova. Ale, co je podstatny dovod mojho pozitivneho hodnotenia, z vacsej casti (vratane toho z retaze urvateho posledneho dielu), sa tu tento serial zatulal z 90. rokov a pozerat ho ma bavilo a pripomenulo zabavne blbiny, nad ktorymi som presdel mladost. ()

Maniik88

Reacher hora ako má byť. Prvý diel ma fakt hoodne navnadil a bitky v base a rozbeh skvelý. Mne sa páčil casting a väčšina postáv mi sadla. Aj fajnoví záporáci. Páčil sa mi ľahko ironický Reacher, vyšetrovanie, romanca s Roscowe, čierny Colombo. No občas to strácalo dych, alebo to kazilo nelogičnosť postáv. Ale sklamal ma posledný diel. Tam to bola lacná prestrelka a nemal som z toho pocit uspokojenia. Každopádne ma to zaujalo a v podstate jedna séria, jedna záhada a vyšetrovačka. Rád si kuknem aj druhú keď bude. ()

Chamyl

Hodnotím po dvou sériích s pozitivním sentimentem k Childovým předlohám. Je zřejmé, že ke zhmotnění knižního Reachera opět bohužel nedošlo. Zatímco Tom Cruise mohl díky své fyzické konstituci splňovat pouze jeho intelektuální nároky, tak Alan Ritchson se svojí „hovadskou“ vizáží a „umírněným“ herectvím à la Arnold Schwarzenegger stačí pouze na požadavky fyzické. Geniální hora masa se tedy zatím pro obrazovky zdá být neřešitelným protimluvem. Tomu odpovídá i vyznění obou sérií: myšlenkové pochody a komplikované gejzíry inteligence ustupují do pozadí pěstím, zbraním a nekonečné škále technik zabití a mrzačení. Reacher se, i díky hereckému výkonu hlavního představitele, stává nepříliš sympatickým supermanem hulkovského typu, kterému se vyhýbají kulky ze samopalů a který bez potřeby zapojení svého „fištróna“ zlikviduje násobnou přesilu vycvičených a ozbrojených zabijáků, aby poté odešel ze zdemolovaného místa činu bez jakýchkoliv následků. Škoda, asi raději zůstanu u knih. ()

Mamlas

1️⃣ První díly první série byly slabé jako neumělý pokus o komedii. Trvalo, než jsem si přivykl na toporného, herectvím nenadaného steroida, kterého nezbylo než přetrpět. ➡️ 38% 2️⃣ Druhá série v první polovině je skoro jen žvatlání, chození. Nuda, otrava. On ten steroid v hlavní roli, když se mlátí nebo střílí, jde přetrpět, ale v jakékoli jiné civilnější roli je mimořádně toporně neschopný a tím to celé dost shazuje. V druhé půlce trocha akce, fajn, keců stále moc. ↘️ 30%. Celkově za obě série. ↘️ 34% ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD