Reacher

USA, (2022–2024), 12 h 46 min (Minutáž: 42–56 min)

Tvorcovia:

Nick Santora

Predloha:

Lee Child (kniha)

Hudba:

Tony Morales

Alan Ritchson, Maria Sten, Malcolm Goodwin, Willa Fitzgerald, Serinda Swan, Shaun Sipos, Ferdinand Kingsley, Robert Patrick, Bruce McGill, Chris Webster (viac)

BullittSF

Jsem jako fanda Lee Childa nadšený z Alana Ritchsona, ale seriálu chybí trochu větší tah na branku, aby to bylo zábavné pokoukání a trochu jízda, pro mě to je trochu jak Walker Texas Ranger 21. století, ostatní postavy jsou dost schématické a jednoduché, Reacher je obdařen na těle i duchu, takže on najde semínko na tkaničce a má jasno... Tom Cruise neměl fyzické parametry, ale zase to byl jiný level zábavy. Seroš je trochu jako fast food. ()

Tr0nic

Nie je to ďalšie Banshee, ale... Vlastne žiadne ale. Prvé dve a posledné dve časti sú dobré, zvyšok je vata. Umelo natiahnuté epizódy vyplnené akčnými scénami na niekoho určite urobia dojem. Na mňa nie. Edit po druhej sérii: To čo mi v prvej chýbalo je tu dvojnásobne. Lepšie a zaujímavejšie postavy, plynulejší a zaujímavejší dej. Nadpriemer. ()

Polux

S1 | 8/10 | Filmová adaptace s Cruisem (přesněji řečeno první díl) se mi před lety dost líbila, což možná souviselo s faktem, že jsem předlohu nečetl (platí úspěšně dosud:-)) a tudíž tehdejší, dozajista oprávněná, kritika na ne-až-tak-vhodný casting hlavní postavy ze strany čtenářů Childových/Grantových knih tak šla úplně mimo mne. Teprve s nejnovější seriálovou adaptací, věnující se první knize o Reacherovi, jsem naplno poznal, jaká "svatokrádež" to pro jeho fanoušky výběrem zrovna Cruise asi musela být:-) Nicméně i po zhlédnutí série trvám na tom, že (zejména první) film je hodně fajn (i když v něm Reacher není ten úplně "pravý" Reacher, no):-). | Předně je v případě série tak potřeba vypíchnout pochopitelně Ritchsona, který je v hlavní roli naprosto parádní a pokud mohu (jako nečtenář) soudit, tak i přesný vůči předloze, protože svým výkonem a samozřejmě především svou nepřehlédnutelnou fyzickou konstitucí potírá všechny podstatné výtky, které se u filmu na Cruise snesly stran jeho zpodobnění titulního mohutného, inteligentního, spravedlivého a málomluvného hrdiny. | Pouze věrně působící (a dobře zahraná) hlavní postava by ale na dobrou sérii nestačila, ale zde naštěstí i všechny ostatní ingredience plní svou úlohu na výbornou. Od samotného napínavého detektivního příběhu, ve kterém divák odhaluje temná tajemství městečka a jeho obyvatel spolu s Reacherem pěkně pozvolna a po malých kouscích, přes dusnou atmosféru "starého dobrého Jihu", plnou typických rednecků (ideální to lidský materiál pro někoho jako je Reacher:-)), po říznou a nekompromisní akci, které sice není nějak přehnaně moc (což je možná trochu škoda), ale když už nastane, tak funguje skvěle a celkově pomáhá "old school" pojetí série v nejlepším duchu akčňáků a thrillerů z 80s a 90s. | Díky chvályhodnému tvůrčímu rozhodnutí adaptovat jako první Childovu/Grantovu nejstarší knihu v sérii a nikoliv nějakou náhodně zvolenou, lze s úspěchem předpokládat, že v nadcházejících sezónách se pojede hezky chronologicky co jedna kniha, to jedna sezóna a vzhledem k dosavadnímu úspěchu série tak nezbývá, než doufat, že tvůrci nepoleví v kvalitě a diváci se dočkají tolika sezón, kolika to jen půjde. | S2 | 7/10 | První sezóna s hromotlukem Ritchsonem v hlavní roli byla nečekaně příjemné překvapení a pro všechny pravověrné fanoušky předlohy se jistě stala velkým zadostiučiněním po filmových adaptacích s "trpaslíkem" Cruisem. Po skvělé premiérové řadě tudíž byla očekávání u druhé sezóny nastavena opravdu vysoko. Dobrou zprávou je, že do značné míry byla naplněna, byť bez jistých kompromisů se to bohužel tentokrát neobešlo. | První sezóna vcelku logicky zadaptovala první Childovu/Grantovu knihu v sérii, s druhou sezónou se ovšem trochu překvapivě nepokračovalo plynule v řadě a přednost dostala kniha, která se v dosavadní sérii nachází někde zhruba uprostřed. Jako neznalec předlohy nemohu posoudit, zda to v porovnání s druhou knihou byla moudrá volba nebo ne, ale faktem je, že příběhová linka druhé sezóny není tak vydařená jako tomu bylo minule. | Ať už se jedná o samotnou podstatu případu, osobu hlavního záporáka (Patrickova účast se samozřejmě neobešla bez narážky na jeho nejslavnější roli, bohužel je to ale to nejzajímavější/nejzábavnější, co v celé sezóně předvede), přenesení děje z atmosférou oplývajícího vidlákova do zaměnitelného velkoměsta (atraktivita NYC prakticky zcela nevyužita), vedlejší flashbackovou linku, která se průběžně dělí o pozornost s hlavním dějem (a spíše jej zdržuje než obohacuje), nebo nápad přepnout z víceméně solitérní one man army mise na regulérní týmovku, čehož výsledkem je bohužel o něco menší prostor vyhrazený v ději highlightu celé série a totiž hlavnímu hrdinovi. | Co naštěstí funguje stejně skvěle jako v první sezóně je samotný Ritchson v roli nezastavitelné mlátičky s jasným morálním kompasem, který se nebojí ušpinit, pokud jde o spravedlivou věc. Na samotnou akci a bitky se zase tak často nedostane (první sezóna na tom nebyla o moc lépe), ale je stále příjemně nekompromisní a úderná, rivalita mezi Ritchsonem a Lombardozzim má správné grády, detektivní pátrání je náležitě zapeklité, členové týmu mají mezi sebou slušnou chemii, přičemž zejména Sten a nová posila Swan se více než osvědčily (pokud si někdo zaslouží označení "milf", tak rozhodně Swan:-)) a ne všechny kladné postavy se dočkají šťastného konce. Těším se na potvrzenou třetí sezónu. | PeZet () (menej) (viac)

Updated_Cake

Z pohledu akční detektivky a dramatu to je vážně úspěch. Z pohledu složitosti zápletky a pointy jako takové už to takový úspěch není. Amazon si dal očividně záležet a seriál zaujal, hlavní postava v podání Alan Ritchson je akční, je to mlátící kolos, který umí používat hlavu a posunout příběh. Celý start působí trochu chaoticky ale svěže. Ovšem závěr už takový zajímavý není, o předvídatelnosti děje a chování postav nemluvě. Pořád si ale myslím, že jde o solidní akční detektivku, která nadchne. ()

RoyBatty444

Je to americká šou jedného muža so syndrómom sociopata a Sh.Holmesa, ale celkom dobre urobená. Hlavnú postavu hrá neherec s nadmerným opuchom čo je, ale na to čo robí aspoň uveriteľné. Samozrejme sa jedná o dnes populárne čím horšie tým lepšie čo sa násilia a nechutností týka. Nie je to, ale ani zdaleka tak depresívne ako severské ekvivalenty, ale americky ľahko stráviteľné. Pästné súboje sú prehľadné a s dobrou choroškou až na to, že v neskorších dieloch protivníci nabiehajú na rany. Príbeh je plynulý a vie zaujať. Hlavný ťahúň je samozrejme vandrák/vojak/3-ja chalapy v jednom Reacher. ()

varg

Aj keď to má mušky dávam tomu 5, lebo takto má vyzerať a chovať sa Reacher. Dočkal som sa konečne vizuálneho spracovania tejto nenáročnej postavy americkej paperbackovej beletrie a som spokojný. Že je Alan neherec ??? Však Reacher nie je Othello ani Hamlet. Tak to má byť !!! Kľudne by som bol za 19 sérií ... myslím, že toľko je kníh, prípadov. Určite by som chcel Varovný Signál ak som už Jatka dostal ako predjedlo. ()

Blatocvachta

Přečetl jsem všechny knihy a tohle je Reacher jak má být.... Viděl jsem zatím jen pilot, ale paráda... Tak jsem to dokoukal a fakt paráda doufám že uvidíme více serii a to cameo autora na konci bylo dobré... ()

DerfelCadarn

Za mě spokojenost. Filmy s TC nebyly špatný, ale do seriálu se prostě vejde víc detailů. Jatka jsou prvním dílem v knižní serii o týpkovi, kterej se potlouká amerikou a podle vlastního morálního kompasu řeší nepravosti, se kterýma se náhodně na své cestě potkává. Využívá k tomu své zkušenosti z armády i svoji trochu přerostlou postavu a problémy řeší přímočaře a brutálně. Děj seriálu plyne rychle kupředu, slušné bitky a postavy, co se chovaj vcelku inteligentně a nemáte nutkání u televize koulet očima a říkat "to je ale blbec". Komu se líbí podobný seriály, tak určitě doporučuju, pro fanoušky knih povinost. ()

EricNor

Reacher je obr, tedy pořád ne takovy jako v knizkach, ale trochu vetsi je. Vsechno resi přímočare, dava na budku uplne vsem bez rozdilu a sam ma maximalne propocene tricko, tak si v sekaci bez problemu koupi dalsi. A i kdyz je známo, ze budky seka jak na bezicim pasu, stejne to na nej zkousi kdekdo o hlavu či dve mensi. Divil jsem se, ze hned na zacatku nenabehl na ocividne padouchy a nevymlatil to z nich rovnou, mohli jsme si usetrit par dilu. Pet sest by stacilo. Nekdy se to vlece. Reacher obcas pusobi parodicky tim supermanstvim a nekdy i prehnanou krutosti. Tezko by takovy pripad unikl FBI a nechali ho vysetrovat nejake lokalni, ac sympaticke poskoky. Casting se opravdu povedl, ale rozhodne nebudu zavrhovat Cruise jako Reachera. Prvni film je super, druhy jsem nevidel. Druha rada jiste bude, tak si cekani ukratim přečtením nejake z knih. ()

milan.opava

Velke zklamani.Videl jsem prvni dva dily a zaujali me.Od tretiho dilu jde vse razem dolu ,dej prehnany.Jsem u 7 dilu a prijdu si jak v pohadce.10 ran pohrabacem,v bezvedomi na dne bazenu a nasledne zmrtvychvstani.Kdyby se serial natacel na zacatku 90 let,asi by zaujal cely svet.Ale v roce 2022?To fajt nemysli vazne :D.Za me strop 1 hvezdicka.Zlata kniha,ta je super od zacatku do konce ()

Nick_Riviera

Je to tam! Jako fanošuk knížek jsem se těšil opravdu dlouho a velmi a nejsem zklamaný. Reacher konečně vypadá jako Reacher, a taky se tak chová (mimo jiné oceňuji časté využití loktů). Nečekal jsem tak doslovné zobrazení knižních brutalit a vůbec mi nevadí. Rovněž se přidávám k předřečníkům a prosím o pokračování. Jedna hvězda je nekriticky navíc za splnění fanouškovského snu. ()

hupicek

Já jsem maximálně spokojená. Reacher jak vyšitý. Role Ritchsonovi sedla jak prdel na hrnec. Přesně podle knihy. Dialogy, hlášky, úsporný styl mluvení pro někoho poněkud toporný Jackův projev, ale přesně takový Jack v knihách je. První zpracovaná kniha se povedla, tak doufám, že i další série bude skvělá. Dávám plný počet bodů 👍👌 ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD