Vražedná jazda

• Česko Jízda smrti (viac)

Matt Turner s tvárou Liama Neesona je úspešný americký bankár, ktorý buduje svoju kariéru v Berlíne a snaží sa zladiť náročnú prácu s rodinným životom. Veľmi sa mu to však nedarí. No práve dnes sľúbil manželke, že aspoň odvezie deti do školy. Počas cesty autom po rannom Berlíne mu zazvoní telefón a záhadný neznámy mu oznámi, že pod jeho sedadlom je bomba, ktorá vybuchne hneď, ako sa niekto pokúsi vystúpiť z auta. Ak rýchlo nevykoná požadované úlohy, on aj jeho deti vyletia do vzduchu. Ako dôkaz mu volajúci predvedie niekoľko výbuchov, ktorých obeťami sa stanú nevinní ľudia. Uväznený vo svojom aute a v plnej rýchlosti sa Matt vydáva na zbesilú jazdu mestom, počas ktorej musí plniť čoraz šialenejšie a nebezpečnejšie pokyny. Čoskoro má navyše v pätách políciu. Sám proti všetkým, proti času a proti tikajúcej bombe sa snaží zachrániť svoje deti a zistiť, kto s ním rozohral túto smrtiacu hru. Jediná cesta k vykúpeniu a odplate je tá na plný plyn... (Bontonfilm SK)

Morholt

Nenáročná béčková blbina, ve které šofér Neeson s bombou pod zadkem plní instrukce z telefonu. Předchozí verze neznám, takže jsem neměl potřebu porovnávat, ale nemyslím si, že by se nějak výrazně odkláněl. Ono ani není moc tam. Upřímně řečeno film je hloupý a předvídatelný, ale to, že je hlavní hrdina pořád v pohybu, ho dělá celkem zábavným. A nic víc od neesonovek nečekám. Antal nicméně i tady ukázal, že nejlépe mu je na domácí půdě. 60% ()

Lacike

Ťažko povedať, či by mi americký remake nemeckého originálu sadol viac, keby som predtým nevidel nejakú inú verziu. V mojom prípade kórejský remake. Keďže sa do veľkej miery jedná o doslovnú kopírku, tak ma po väčšinu času film ničím neprekvapil. Ale aj bez ohľadu od toho, tak mi prevedenie filmu pripadalo strašne tuctové. Napätie poriadne nefungovalo. Môže za to aj to, že tentoraz mi ústredné postavy pripadali nesympatické a celkom som im prial, aby ich zloduch vyhodil do luftu čo najskôr a ten nudný film sa skončil. Keby Neesonov chraplák obsadili do úlohy zloducha, tak by to malo iné grády. Ako vyjukaný nesympatický otec príliš nefunguje. No a potom tu je záver, ktorý neviem do akej miery kopíruje originál, ale od kórejskej verzie sa líši. Tentoraz bol zloduch obyčajný chamtivec na rozdiel od toho z kórejskej verzie, ktorému išlo o morálne zadosťučinenie pre chamtivého hlavného hrdinu. To som trochu kritizoval, lebo vďaka tomu nebol dostatočne démonický, ale ten šupák z tejto verzie je úplný tragéd. Takže celkovo je táto verzia strašná nuda bež poriadneho napätia a Nimród Antal po skvelom debute definitívne ukázal, že je len tuctový remeselník, ktorému ani blbé remaky poriadne nejdú. Možno by mohol skúsiť natočiť zase raz niečo originálne. 4/10. ()

JohnCZ

Standardní neesonovka posledních let. Průměrný akční thriller, který neurazí, nenadchne, ale obzvlášťňuje ho alespoň evropský setting. Ani španělský originál nebyl žádné intelektuální veledílo a německý remake jsem neviděl, takže nevím, jestli poměrně zásadní zásahy do scénáře provedli už Němci nebo až Američané, ale každopádně v téhle podobě je to snad ještě o něco více přitažené za vlasy. ()

Steven47

Marně hledám alespoň jeden důvod, proč Jízdu smrti někomu doporučit. Tempo je na akční thriller až k uzoufání nudné a jakékoliv vypjaté momenty absentují. Děj se sice odehrává prakticky jenom v jednom autě, přesto z něj kamerově určitě šlo vytěžit více, aby byl film po vizuální stránce atraktivnější. Takhle se prakticky střídají tři různé záběry pořád dokola jako v reklamě na auto. A nejhorší je, že mi ve výsledku bylo úplně jedno, co se přede mnou odehrává. Postavám nikdo nevěnoval žádnou péči, několik z nich působí naprosto zbytečně a v kombinaci s prkennými výkony zkrátka není šance si ke komukoli vybudovat alespoň náznak vztahu. Do toho se přidávají logické nedostatky ve scénáři, které ještě více kazí už tak marné snahy snímku působit osudově. A když už konečně přijde velký zvrat v závěru (čti stane se to, co divák téměř s jistotou ví zhruba polovinu filmu), tak ani nepřijde pořádné zakončení a objeví se závěrečné titulky, aniž by bylo jasné, jak to dopadlo. Jediné štěstí, že stopáž má pouhých 90 minut. 2/10 ()

sofiapetra

Ztráta času. Liam Neesom v extrémně nesympatickém balení, scénář nudný a odfláklý (a to jsem se teď ještě dočetla, že to byl remake něčeho španělského). Jediný nápad, kterého se dopustili, byl lehce odhadnutelný. Design jak z béčkového 30 let starého filmu. ()

ilemas

Začátek slabý, pak stupńující napětí, ale v záplavě mnohem lepších thrillerů na podobné téma jako starý snímek Odsouzená střela nebo Nebezpečná rychlost je to na dnešní dobu velmi slabé. Nenudí ani nenadchne, na to že měli v autě bombu jsou děti docela v pohodě. ()

William_

Tak to byl průser jako Brno! Do kina jsem přicházel s dobrou náladou a představou užitého večera s lehce nadprůměrným thrillerem a odcházím zklamaný z naprosto podprůměrného braku, který se ale nehodí ani na takové to poklidné domácí pokoukání. Styděl bych se za toto vybírat peníze za vstupné. Tak otřesný scénář, děj, postavy jsem už dlouho neviděl a 90 minut trvalo jak 3 hodiny. Všichni kdo se mnou byli v kině na ČSFD projekci si už přáli, aby ta hrůza co nejdřív skončila a mohli si jít umýt oči na záchod. Tady to prostě nemohl zachránit ani jinak sympatický a charismatický Liam. Tomuto braku se na kterékoliv platformě vyhněte velkým obloukem a pusťte si raději Telefonní budku nebo Collateral. 1/10. ()

M.i.k.e

Retribution se sice po dlouhé době tváří jako áčková neesonovka, ovšem výsledek je ještě tristnější než ty přiznané béčkové. Neeson nejspíš uznal, že žádnou velkou akci už nedá a tak tu většinu času sedí v autě s bombou a je nucen plnit požadavky tajemného záporáka. Ten má ďábelský plán o kterém tvrdí že myslel na všechny alternativy, ale už mu uniká, že absolutně nedává smysl. Nemluvě o tom, že to o koho se jedná je dopředu celkem snadno odhadnutelné, čímž se film připravil nejen o jediný zvrat, ale taky o poslední náznak napětí. Neeson už by se na tenhle žánr měl definitivně vykašlat...20% ()

Fleinka

Snímek u kterého můžete vyžehlit, vypít plechovku piva, vyvenčit psa a vůbec nevadí, že až se vrátíte z procházky zpět běží závěrečné titulky. V televizi neurazí, nenadchne...ale v kině je to silný podprůměr, který nezachránil ani Neeson a 'týpek' ze Stranger Things. Možná tématům jako Telefonní budka, Nebezpečná rychlost, Ambulance, Jízda smrti od/dozvonilo. Patos, dojímací hudba, motivační citáty (jako od Revolty). Dávám 1 a půl hvězdy-> zaokrouhleno nahoru. ()

bourec

Německá verze byla opravdu úděsná. Ty ostatní dvě jsem neviděl, ale tu s Liamem sem si nemohl nechat ujít. Průměrná věcička, ale veskrze koukatelná. Oproti německý verzi ubylo hysterie, a ubylo nepěknejch skopčáckejch ksichtů. Celkem v poho. 50%. ()

Juto

Tento film sa mi nepáčil. V kine pri sledovaní som si uvedomil, že som videl Nemecku verziu, a ani tá sa mi nepáčila. Musíte naplno vypnúť mozog a to stále asi nebude stačiť. Aj keď dokážete ignorovať úplný nedostatok logiky, postavy a dialógy robia tento film skoro neznesiteľný. Hlavným problémom je, že nikto nepočúva nič, čo kto hovorí. Každá scéna sa opakuje aspoň raz ak nie viackrát. Nestojí to za výlet do kina, aj keď som to sám urobil. Pripomína to druh filmu, ktorý by ste si mohli náhodne pozrieť v televízii pri prepínaní programov. Liam Neeson je v poslednej dobe na zlej vlne s filmami. 4/10 ()

PabloFuentes

Tak tohle se moc nepovedlo. Může za to hlavně přehršel nelogičností, děr v příběhu (a ne, ty opravdu nejsou způsobené výbuchem bomby) a extrémní množství klišé. Bohužel film nezachrání ani originální prostředí Berlína. Prý se jedná už o čtvrtou předělávku. Tak možná to vyjde příště. ()

Johnny.ARN

Nemecká verzia ma bavila viac, hlavne preto, že nemali potrebu to nasilu stmavovať a ešte som nepoznal twist. Preto verím, že španielsky originál musí byť pecka. Neeson týmto filmom asi potreboval splatiť hypotéku alebo čo, prípadne sa na sklonku kariéry upísal reamakom európskych filmov pre americké publikum? Neviem, rozhodne, som mu tu neveril nič. Rád by som to videl očami niekoho, kto tento príbeh nepozná. Zbehne to pomerne rýchlo a kamerové vychytávky sú zachované, avšak kino je zbytočnosť. Slabé 2 z 5 (Kino Stropkov) ()

oveckaoa

Liam Neeson nám začíná Butlerovatět (narážka na Geralda Butlera)  jeho poslední filmy za moc nestojí a ani tento není výjimka. Byznysman nasedne do auta a veze své děcka do školy někdo mu zavolá, že v autě má bombu a pokud vystoupí tak to auto vybuchne a chce po něm převést peníze z účtu v Saúdské Arábii. Do toho tam zabíjí lidi co jsou jeho kamarádi, aby to padlo na něho. Ve filmu je řečeno, že ta bomba je napojená na mobil a odpaluje se nějak dálkově on vjede na místo kde není signál (policie ho vypnula) tudíž kdyby tam vystoupil nevybuchlo by to ačkoliv ten policajt říká něco jiného. Dále na konci zjistíme, že on musel přežít jelikož jediný zná ten kód  tudíž kdyby ho ten pachatel zabil je nahraný to neřeším to, že na konci vystoupil z auta a nevybuchlo to hned. Na konci dále zjistíme, že pachatel je jeden z těch mrtvých a fingoval svou smrt což je sice pěkné, ale policie to auto prohledávala a pokud tam nenajde tělo tak zjistí, že žije.  P.s. plusové body, že nám to ukáže jací jsou ekologičtí aktivisté svině a útočí na policajty 40 procent jsem rád , že nevyšlo kino. ()

mab

Na koncept rodině se nevěnujícího otce by měl Liam Neeson mít patent - nicméně je to už trochu okoukané a spíš to už nudí. Závěr filmu se dal tušit, ale i tak, pokud chcete nenáročný a celkem svižný film na takovéto domácí žvýkání od kterého nečekáte, že bude řešit složitá filozofická témata, ani že ho budete chtít vidět 4x za rok, tak proč ne. ()

fabecc1222

Liam nám zřejmě nějak odmítá stárnout, takže ačkoliv už píše sedmej křížek, tak stále může hrát otce od rodiny a nikomu to nepříjde divné. Teda asi jen jemu a tvůrcům, divák si asi všimne, že jeho pozice už by měla být někde jinde. A to vlastně platí i o filmech jako takových. Jízda smrti je z dalších klasických Neesonovek, kterými si před lety Liam v podobě 96 hodin na podzim života pořádně nakopnul kariéru. Ale už tomu prostě dochází pára a Jízda smrti tak jen prohlubuje jejich úpadek v podobě její sterility, nezáživnosti a neoriginality. ()