Mission: Impossible 3

• USA Mission: Impossible III (viac)

Ethan Hunt (Tom Cruise), špičkový agent IMF, opustil aktívnu službu a venuje sa výcviku nováčikov. Usadil sa a je zasnúbený so sympatickou zdravotnou sestrou Juliou (Michelle Monaghanová), ktorá však netuší nič o jeho minulosti ani súčasnej práci. Myslí si, že pracuje na ministerstve dopravy. Okolnosti však Ethana donútia vydať sa ešte raz do terénu, keď ho požiadajú, aby viedol záchranný tím s cieľom oslobodiť agentku Lindsey Farrisovú (Keri Russellová), ktorú zajal priekupník so zbraňami Owen Davian (Philip Seymour Hoffman). V riskantnej akcii ju síce oslobodí, ale mladá žena zomrie v odlietajúcej helikoptére, keď exploduje mikronálož, ktorú jej Davian implantoval do mozgu. Jediným výsledkom akcie je poškodený počítačový disk, z ktorého experti zistia, že Davian chce predať vo Vatikáne neznámemu kupcovi za 850 miliónov záhadnú ničivú zbraň zvanú Králičia packa. Ethan sa rozhodne obchod prekaziť, ale ešte predtým sa ožení s Juliou. V komplikovanej akcii sa jeho tímu síce podarí preniknúť do Vatikánu, prekaziť schôdzku a zmocniť sa Daviana, Ethan sa ho však márne pokúša vypočuť. Navyše jeho tím prepadnú dva vrtuľníky. Oslobodený zločinec Ethanovi sľúbi, že sa mu pomstí na jeho manželke Julii. Podľa odkazu, ktorý mu pred smrťou stihla poslať Farrisová, je šéf IMF zradca, spolupracujúci s Davianom. Ethan ponáhľa do nemocnice, príde však neskoro. Davian uniesol Juliu a Ethanovi dáva 48 hodín, aby mu priniesol Králičiu packu ako výkupné za jej život. Ethan zbraň získa, ale potom ju musí vydať do rúk nepriateľa. Pri krutom mučení síce zistí, kto je zradca v radoch IMF, ale do mozgu mu implantujú mikronálož, ktorá ho môže kedykoľvek zabiť. Zvládne v tejto situácii ešte niečo urobiť? Môže zachrániť svoju lásku a svet pred skazou? (TV JOJ)

Sollozzo

Sice pořád akčnák, ale konečně nabral trošku (opravdu jen trošku) reálnější rozměry. Akce natočená perfektně a příběh jasně směřuje ke svému cíli. Těším se na čtyřku. 80%. ()

RajCZitko

Tada z celé zatím uvedené série je toto suverénně nejlepší MI. Děj má hlavu a patu, vše je tam pro každého diváka docela dobře vyobrazeno. Má to zvrat i v posledních chvílích, člověku to vedle těch všech mašinek, kterými tam disponují i věří, že by něco takového možná bylo i možné, a to je u těchto filmů nejdůležitější. Jinak samozřejmě je to celé nadopované parádní akcí. ()

godspeed

Parádní jízda i na druhé shlédnutí po řadě letech. Nicméně, na pět **** tomu chybí buď lepší scénář nebo ještě víc WOW momentů, méně slabých dialogů a lepší/zapamatovatelná atmosféra snímku. ()

Izz

Pro někoho možná kvalitativní spása série Mission: Impossible,pro mě definitivní odsun elegantního špionážního thrilleru ke kinetické akci,která mě jednoduše nebere.Uznávám Abramsovo režijní nadání a obdivuji jej,že z Cruise vykřesal to,co z něj vykřesal (plus fantastický Hoffman),ale třetí nesplnitelná mise u mě nedostála pověsti,které se těšila. ()

Miro_CZ

Po nudné dvojce zase příjemná změna. Pěkná retrospektiva která mě nutila celej film přemejšlet jak se k tomu nakonec dopracujou. Nechyběly ani akrobatický kousky. Jednoduše shrnuto - výborně strávené dvě hodiny života :) ()

TommyDiamond

Etan Hunt je opět na scéně. Třetí díl mission impossible byl lepší než ten druhý. Bylo tam mnohem víc povedenějších scén a i příběh byl mnohem zajímavější. Na první díl to sice nemá, ale nějakou větší hrubici jsem nezaznamenal. Když budu hodnotit celou trilogii, tak musím konstatovat, že se vydařila a že se k ní někdy ještě určitě vrátím. Celkově 75% ()

departed

Poznat dobrý film od špatného je jednoduché. Stačí se podívat kolik má film stopáž a jakmile se, dejme tomu u dvouhodinového filmu jako tento, podíváte na hodinky a zjistíte, že už zbývá jen dvacet minut do konce a vy máte pocit, jakoby uběhla teprve půl hodina, tak v tom případě se jedná a zatraceně dobrej film! Jo, jinak nedoporučuji třetí MI epileptikům, to fakt ne. ()

Taffey

Největší hvězdou filmu je Hoffman. Takového záporáka jsem ještě neviděl. Jeho schopnost udělat cokoli brutálního, aby dosáhl svého, to tu ještě nebylo. Poprvé v životě jsem se, díky jemu, do filmu vžil totálně a měl jsem obavy, kdy a kde se objeví. Byl to výkon roku, to mi nikdo nevymluví. ()

Rimland

Povedený revival! M:I III je autentičtější, dostatečně akční, velmi stylové, s humornými prvky a disponuje skvělým hereckým obsazením, kterému suverénně dominuje Hoffman v roli záporáka. Akce v Římě a na mostě jsou highlighty filmu, takže je škoda toho pomalejšího tempa ke konci. Akorát za tu závěrečnou scénu jak ze středoškolské romance bych majznul režiséra ratanovou tyčí po kebuli... (btw, Cruisova čeština jek popukání - jak na vietnamské tržnici :-D) ()

Lavinia

Šablonovitý špionážně-akční thriller s polidšťováním Ethana, jako obyč se jeho ženitba děje pouze za účelem vylepšení osobnosti našeho hrdiny, chuděra manželka, vcelku nezajímavého zjevu, protivně pitomá, je předem odsouzena k záhubě, která se pěkně vleče. Co vlastně proti nám ženám všichni mají? Bourna skoro žádná nepřežije, kolem Bonda to taky vymírá ... Prostě akční hrdina potřebuje manželku asi jako mrtvý zimník, leda tak jako důvod k pomstě. A tak ji zachraňuje a zachraňuje, až ho musí zachraňovat ona, kdo to sakra vymyslel? ()

RAFT

Po těch dalších letech, tu máme další pokračování a zase, s jiným režisérem ,no tady u této série se rejžové mění jak na běžícím páse.A vzhledem k tomu ,že další režisér je taková ta trefa do černého.Se to zase jednou podařilo .Přestřelka na mostě ,tak ta byla dosti podívaná se vším všudy.Nejlepší jak herec zdrhá ,no to se občas za směju ,jako by měl pořád něco u prdele.Samé honičky ,přestřelky,z baráku no však to znáte.Ve filmu se konečně zase vrátili staří dobří známý ,no nebudu je tu jmenovat všechny na 100% známe.Na koho bych nemohl zapomenout ,co mě ve filmu překvapil ,tak to by dosti dobrý záporák Philip Seymour Hoffman,roli záporáka zahrál přímo dokonale.75% ()

Mkartaylas56

Tak tady musím ocenit práci J. J. Abramse, protože se mu povedlo natočit moderní a svěží akčňák, který zároveň skvěle rozvíjí dějovou linku z předchozích dílů MI a nijak těmto předešlým dílu nehatí reputaci, ba naopak; třetí Mission Impossible je zatím nejlepším dílem série a já už se nemohu dočkat, až se dostanu k dalším pokračováním, protože pokud jsou alespoň tak dobré, jako tady trojka, tak musejí být naprosto skvělé. 80% ()

Knor

Mnohem lepší než předchozí zbabranina č. 2. Je to uvěřitelnější a vážnější, což k M:I prostě sedne víc, než bezúčelná přemrštěná akce. Nejlepší na celém filmu je bezpochyby záporák P.S. Hoffman, kterej je naprosto dokonalej šmejd. Třetí díl určitě napravil reputaci, je to dostatečně zábavná špionská oddychovka, ale jako nějaká megabomba to zrovna taky není. ()

GudMen

JJ je vážnej jak učitelka dějepisu v Buchenwaldu a vyhrocenej finiš předešlých dílů střídá patetickej blemc skoro na každým oprýskaným rohu. Na druhou stranu chce udělat z Hunta člověka, což kvituji s povděkem. ()

Godhaj

,,It’s old school.“ Třetí Nemožná mise má zdánlivě vše, co se na dobrý akčňák sluší. Sympatického protagonistu, zlotřilého padoucha, barvité prostředí a zajímavou akci. Přesto jsem se nebavil tak, jako u prvního dílu, který byl uvěřitelné špionážní drama s trochu přepáleným koncem. Tady je ta akce tak megalomanská, že mi připadá těžko uvěřitelné, že je z prostředí tajných služeb. Větší porce civilnosti by určitě neuškodila. Také mi nesedlo příliš rychlé střídání prostředí a kontinentů, raději bych na jednom místě strávil déle času. Takhle to působilo jako reklamní video od cestovní kanceláře. Nicméně oproti druhému filmu je tento mnohem lepší a koukatelný. ()

papadoce

Kto by nechcel zajačiu packu z Číny za 850 mega, že? No neviem si predstaviť, že by ju dokázal chcieť niekto horlivejšie, presvedčivejšie a excelentnejšie než práve Philip Seymour Hoffman. Toto bola vysoká škola zlodušstva. Je docela škoda, že si už nič podobné Philip nestrihne, bohužiaľ. Pre značku MI: bol tretí diel vynikajuci návrat ku koreňom po katastrofe s Johnom Woo. V tej dobe som už v oživenie značky ani neveril, ale po zhliadnutí mi srdce plesalo blahom. Rovnako tak je to aj po rokoch. Stále sa v hodnotení hýbem medzi štvorkou päťkou a nástojím na poctivých 90tich. Ethan Hunt ma vždy bavil viac ako Bond, i keď Craigov Bond je rozhodne top. Toto je po jednotke asi najklasickejší diel série. Som spokojný jak leňochod na konári. Super. ()

J.e.r.e.c

Abramsův debut vypadá jako dílo zkušeného mazáka. Oproti předchůdcům má trojka o poznání našláplejší tempo, lens flare everywhere a Jar Jar hrne na diváka jednu atrakci za druhou bez šance na vydechnutí. Tímto přístupem zničil třeba Epizodu 9, ale do čistokrevného akčňáku se hodí, přestože z hlediska dějové logiky dává tahle mise nejmenší smysl ze všech. PSH je (byl) skvělý herec, ale tomužel zde má výrazně menší roli, než by si jeho záporák zasluhoval. Na druhou stranu, sám Cruise po vyoraném syslovi z jedničky a frajírkovi s divným hárem z dvojky konečně našel ten správnej ksicht a definoval Ethana Hunta tak, jak ho známe dnes. Ty lepší díly ale měly teprve přijít. 71 % ()

Star Trek 3 v rukách debutanta?

Star Trek 3 v rukách debutanta?

10.05.2014

Hollywoodská studia zřídkakdy vkládají sto a více milionů dolarů do rukou někoho, kdo ještě nikdy nenatočil celovečerní film. V poslední době ale dostali takovou důvěru třeba Rupert Sanders (Sněhurka… (viac)

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

25.08.2013

Posledním dílem ságy, která byla natočena na klasický 35 mm film, byla Skrytá hrozba. V Klony útočí a Pomstě Sithů už Lucas experimentoval s digitálními kamerami. Tvůrci Epizody VII (a dalších) však… (viac)

Brutální Nikita se vrací

Brutální Nikita se vrací

23.02.2010

A tentokrát bude nejen krásná a smrtící, ale bude mít i dobré kung-fu. Maggie Q se sice narodila na Havaji (americkému otci a vietnamské matce), ale jméno si udělala v hongkongských filmech plných… (viac)

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

12.06.2009

Zdá se, že čtvrtá mise je docela „possible“. Dokonce za účasti Cruise a Abramse. Mission: Impossible 3 se jim povedla a přestože nesplnila komerční očekávání, těch 400 milionů dolarů na celosvětových… (viac)