Mission: Impossible 3

• USA Mission: Impossible III (viac)

Ethan Hunt (Tom Cruise), špičkový agent IMF, opustil aktívnu službu a venuje sa výcviku nováčikov. Usadil sa a je zasnúbený so sympatickou zdravotnou sestrou Juliou (Michelle Monaghanová), ktorá však netuší nič o jeho minulosti ani súčasnej práci. Myslí si, že pracuje na ministerstve dopravy. Okolnosti však Ethana donútia vydať sa ešte raz do terénu, keď ho požiadajú, aby viedol záchranný tím s cieľom oslobodiť agentku Lindsey Farrisovú (Keri Russellová), ktorú zajal priekupník so zbraňami Owen Davian (Philip Seymour Hoffman). V riskantnej akcii ju síce oslobodí, ale mladá žena zomrie v odlietajúcej helikoptére, keď exploduje mikronálož, ktorú jej Davian implantoval do mozgu. Jediným výsledkom akcie je poškodený počítačový disk, z ktorého experti zistia, že Davian chce predať vo Vatikáne neznámemu kupcovi za 850 miliónov záhadnú ničivú zbraň zvanú Králičia packa. Ethan sa rozhodne obchod prekaziť, ale ešte predtým sa ožení s Juliou. V komplikovanej akcii sa jeho tímu síce podarí preniknúť do Vatikánu, prekaziť schôdzku a zmocniť sa Daviana, Ethan sa ho však márne pokúša vypočuť. Navyše jeho tím prepadnú dva vrtuľníky. Oslobodený zločinec Ethanovi sľúbi, že sa mu pomstí na jeho manželke Julii. Podľa odkazu, ktorý mu pred smrťou stihla poslať Farrisová, je šéf IMF zradca, spolupracujúci s Davianom. Ethan ponáhľa do nemocnice, príde však neskoro. Davian uniesol Juliu a Ethanovi dáva 48 hodín, aby mu priniesol Králičiu packu ako výkupné za jej život. Ethan zbraň získa, ale potom ju musí vydať do rúk nepriateľa. Pri krutom mučení síce zistí, kto je zradca v radoch IMF, ale do mozgu mu implantujú mikronálož, ktorá ho môže kedykoľvek zabiť. Zvládne v tejto situácii ešte niečo urobiť? Môže zachrániť svoju lásku a svet pred skazou? (TV JOJ)

Puol

Namiesto efektnej akcie vsadil J.J.Abrahams na emócie, nechal vyniknúť hercov a poťeší aj dobrý scénar, ktorý veľmi chýbal v predchadzajúcich častiach. Tom Cruise si môže odškrtnúť ďalší dobrý a nepochybujem že ani úspešný letný popcorňák. Zo série MI zatial asi najlepší. Zaujímavá narážka na americké presadzovanie demokracie vo svete v závere filmu, potéší aj pan Sobotka a pekná Maggie Q. ()

zelda82

Nechapu, co na tomhle dile vsichni maji... Zachrana rodiny (pribuznych, pratel) ze sparu demonickeho zaporaka je originalni asi jako dalsi dil Rodinnych pout. Zatimco ale v Komandu byla zachrana dcerusky jen zaminkou k poradnemu masakru (podobne treba take Pravdive lzi), tak tady je zachrana Huntovy snoubenky pouze prostredkem k rozehrani jakychsi pseudopsychologickych vztahu, ktere nejenze sem nepasuji, ale navic pusobi trapne. A navic byl motiv agenta - zradce uz v predchozim dile... Pokud tenhle film uz nikdy neuvidim, nebude to vubec skoda.... ()

Vodny

Mise: Nemožná 3 se jedním slovem povedla. Cruise je stále ve formě, všechny kaskadérské kousky dělá na vlastní pěst a tak je radost pohledět co všechno se za ta léta naučil. Je vidět, že má zkušeností na rozdávání a mnozí profi kaskadéři by mu mohli závidět. Filmu nemám téměř co vytknout. Akce je pěkně sestříhaná, plynulá a má šmrnc. Při té demolici na mostě jsem si vzpomněl na Bad Boys 2 a zamáčkl slzu. Příběh není špatný, ale trošku mi tam chyběla větší vykreslenost hlavního záporáka, kterého Hoffman zahrál pěkně drsně. V jedné chvíli jsem se trošku ztratil v příběhu a nevěděl jsem, proč ten to peče s tím a co z toho vlastně bude mít a tak. Celkově, Mise: Nemožná se podařila. A co na to Hunt?: "V Šanghaji jsem ještě nebyl." ()

Beranek

Jasně nejlepší díl série, teda zatím (prý už je potvrzeno čtvrté pokračování). Prostě skvělej akčnák, lepší než lecjaká bondovka. Naprosto souhlasím s komentářem Tsunami_X. ()

clump

rozhodne se mi to libilo nejvic z cele serie. celkem originalne postavene a podane. ale ethanuv osobni zivot me vubec nezajimal, a tak mi zamilovane sceny prisly bezduvodne dlouhe a diky tomu dost mimo. ale akce je svizna, nechybi nadhled, dobry zapornak, takze ve vysledku spokojenost. ()

Adm.Nelson

Najlepšia scéna príde hneď na začiatku, poriadne vyrazí dych a navnadí na film, ktorý je o triedu lepší ako jeho predchodcovia. Ubieha svižne, akčné scény sú vynikajúce, špionážne akcie s prehľadom natočené. Až na ten koniec, ktorý mal byť jednoducho... iný. Mňa skrátka dosť zamrzelo rozuzlenie tohto (ináč vynikajúceho) filmu. 7/10 P.S.: P.S.H rulez. ()

FilmWave

"Tom Cruise je poněkud Lost" - I přes řadu pochvalných recenzí MI3 z mého pohledu očekávání vůbec nenaplnila. Po trestuhodné dvojce, při které jsme se definitivně rozloučili s uměním Johna Woo, trochu svitla naděje, že MI3 bude zajímavý projekt díky účasti režiséra Davida Finchera. Ale ani on, ani Joe Carnahan (velmi slibně se předvedl filmem "Narkotika") se nebyli schopni s Cruisem domluvit. Povedlo se to až zázračnému dítěti televizní zábavy J.J.Abramsovi autorovi seriálů "Lost" a "Alias". JJ nám představuje Ethana Hunta po svém. Ne jako Jamese Bonda, ale jako profíka ve svém oboru, který má svůj soukromý život, své radosti i strachy. Udělat z akčního hrdiny charakterního herce ale nestačí, chtělo by to ještě příběh. Ten tu sice je, ale dost prázdný a hlavně stokrát obehraný (když jsi mi překazil stomilionový obchod s chemickou zbraní, tak ti za to zmučím manželku, fízle). Osvěžení občasnou méně čekanou pointou je příjemně "lostovské", ale tak na úrovni průměrných epizod zmíněného seriálu. Hlavní problém ale vidím ve dvou věcech: akci a humoru. To druhé nefunguje vůbec, respektive schází. To první je velmi průměrně natočené (v případě uvodní mise dokonce velmi podprůměrně). ()

-Marc-

Zcela určitě nejlepší je to ta nejlepší Mission: Impossible (a to se jen tak nevidí aby 3 díl předčil první dva). Nejvíce mě dostalo to jak Cruise zamumlal na tom letišti něco česky, to mě vážně dostalo a když někoho u sebe mam tak mu to hned ukážu, protože tohle se už vůbec nevidí. Ale jinak velká spokojenost. ()

Radek.SCH

Je to možná lepší než jednička i dvojka, ale pořád to zůstává někde hóóódně daleko za Bournem a taky za Bondem. Bondovi bych možná i tu nerealističnost věřil (hlavně proto že je to bráno s humorem a nadsázkou), ale pan Hunt se bere až moc vážně a je tam moc logických kotrmelců. Proč, když spěchá do nemocnice a je někde na druhém konci města raději nezavolá policajty, aby tam jeli? Vždyť by tam museli být dřív. Jaktože, když má ta bloncka na začátku tu bombu v hlavě, tak jakmile se jí to aktivuje, tak nemůže chodit a je celá mimo, ale Ethan může v pohodě skákat po Hoffmanovi? atd. atd. atd. ()

agassi68

"Nářez", ktorý vám nedá vydýchnuť ani na chvíľu.. Plus skvelé prevedenie zápletiek. Kamera a strih fantastické! Porovnať možno tak s Bourne identity. ()

hazaba

Nemůžu si pomoct, ale tohle pro mě byl nejslabší film z celé série. Jakmile se do špiónského filmu zaplete láska, začne to smrdět.... Nicméně průlet vrtulníkem mezi větrnými elektrárnami byl dost efektní, stejně tak i autíčko, kterým jela Maggie Q do Vatikánu mělo něco do sebe. Mimochodem, všimli jste si, že ve všech filmech jsou bídáci z řad agentů a Ethan musí vždycky něco ukrást? A do přísně střežených budov se nejlépe dostává shora? Že by to měl být trademark M:I? :-) ()

DHDV

Hoffman je rozhodně výtečný zloduch, Maggi Q je krásná ale to je tak všechno, co můžu u tohoto filmu vychválit. Akce jsou opravdu akční, ale bez atmosféry (ikdyž scéna na mostě je dobrá)… Teoreticky dostanete film, který se tváří jako výborný film ale ve skutečnosti je to „sterilní“ průměr. ()

strikeman

V mých očích jednoznačně nejlepší film série - nejlepší režie, nejkvalitnější záporák, dynamická akce, fungující napětí. 85% ()

hEROic

jasne nejlepsi dil, ktery bych asi jako jediny z cele serie mohl doporucit... navic to udelam rad, protoze me to opravdu bavilo... ()

Páně

Plno kulervoucích scén zachrání a přebije i hluchá místa. Pokud budete chtít shlédnout čistý akční nářez bez hloubkomyslného filozofování, jasná volba přátelé. ()

*Colorado

Nečekaně potěšující záležitost. Cruise si vzal něco z toho, co prohlásil Rimmerův otec před tou nešťastnou sebevraždou, a sice že "čerstvý krátký sestřih a nablýskané holinky a zvládneš všechno na světě" a nechal se pro trojku opět ostříhat :) Co se děje týče, tak je to pořád víc akční film než lehce krimi jednička, ale vzhledem k tomu, že byla snaha být více realistický (ono po dvojce být více nerealistický snad ani nešlo), tak to není až taková vada na kráse. Nebudu si nic nalhávat, je to dobrý akční film, ale série se bohužel pro mě vydala špatným směrem :) ()

Star Trek 3 v rukách debutanta?

Star Trek 3 v rukách debutanta?

10.05.2014

Hollywoodská studia zřídkakdy vkládají sto a více milionů dolarů do rukou někoho, kdo ještě nikdy nenatočil celovečerní film. V poslední době ale dostali takovou důvěru třeba Rupert Sanders (Sněhurka… (viac)

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

25.08.2013

Posledním dílem ságy, která byla natočena na klasický 35 mm film, byla Skrytá hrozba. V Klony útočí a Pomstě Sithů už Lucas experimentoval s digitálními kamerami. Tvůrci Epizody VII (a dalších) však… (viac)

Brutální Nikita se vrací

Brutální Nikita se vrací

23.02.2010

A tentokrát bude nejen krásná a smrtící, ale bude mít i dobré kung-fu. Maggie Q se sice narodila na Havaji (americkému otci a vietnamské matce), ale jméno si udělala v hongkongských filmech plných… (viac)

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

12.06.2009

Zdá se, že čtvrtá mise je docela „possible“. Dokonce za účasti Cruise a Abramse. Mission: Impossible 3 se jim povedla a přestože nesplnila komerční očekávání, těch 400 milionů dolarů na celosvětových… (viac)