V zapadlém městečku Nejdek žije své rutinní životy skupinka svérázných přátel, kteří pomalu začínají přicházet o své ambice, mladickou energii i zdraví. Při vzájemných setkáních se Horst, Fery, Hugo, Pučma a Vladěna pravidelně nostalgicky vracejí do zlatých časů devadesátých let, kdy jejich tým získal mistrovský titul v národní házené. Ve sportovní disciplíně, která je tak trochu pozapomenutou sestřenicí mezinárodní házené. Z šedi všedních dní vytrhne zlenivělé sportovce pozvánka na první klubové mistrovství veteránů v národní házené na Slovensku. Není čas ztrácet čas, usedlost a pohodlí musí jít stranou. Teď je potřeba dát starou partu dohromady a za bojového pokřiku „Míč v ruce, národka v srdci“ začít společně trénovat na nadcházející veteránské klubové mistrovství. Nikdy totiž není pozdě. Dokud není pozdě (Voyo)

TV spot 1

zodiak217

Tak tento seriál má fakt baví. Už dlho som nevidel komediálny seriál, ktorý by ma fakt rozosmial. Dobre na kombinované herecké obsadenie, príbehy aktérov a to, že turnaj zasadili do Serede na Slovensko má fakt pobavilo. Tie hlášky ma dostávajú. Je to také prirodzene vtipné a spontánne. Nie je tam cítiť silenost a zároveň je tam taká dedinská prirodzenosť. Výborný projekt. Doporučujem ako oddychovku na rozptýlenie. ()

Jara.Cimrman.jr

"Peníze se neválej na zemi. Na rozdíl od vás." Národní házená je dostatečně debilní sport, takže v souběhu s nachmelenejma veteránama bylo zaděláno na slušnou zábavu. Jenže úvod byl slabej. Fórů sice bylo dost, ale většinou nevybroušenejch, takže často padaly pod stůl a mě se pro ně nechtělo ohýbat. Jakmile však na konci třetího dílu sejmul Huga semafor, tak už se to svižně rozjelo do Seredě. Každá návštěva hřiště byla skvělá. Bavil mě konkurz na gólmana, dvojka mlha s převozníkem, strečink plic i Vejprtín Predators. Jen to doporučuju pro větší zábavu sledovat v menším kolektivu s rychlou obsluhou výčepu. A kdyby mi někdo nabídnul podepsanej dres Rudy Weissmann - Sieberta ze Schwechatu, tak si za odměnu může hodit na slepýho Šebestu nebo toho hyperaktivního gólmana z Kolína. Ten mě fakt dostal. ()

kajas

Suchánkův scénář nabízí několik vtipných momentů a pár hlášek, které mají šanci takříkajíc zlidovět ("Halbich, když tě vidím, s*al bych"), jinak se ale opírá o hodně jednoduchý humor a zápletku, která na 8 epizod úplně nestačí. Seriál nemá ani tak silnou podporu v hercích, Pechlát a Neužil jsou fajn, ale chybí tahoun typu Vetchý nebo Novotný v Okresním přeboru. Na jedno podívání to ale špatné nebylo. ()

motyka52

"Paže túž, vlastni slúž". Zásadní problém Národky je to, že jsou v ní desítky minut vaty, které příběh absolutně nikam neposouvají. Je to takové skečové cvičení, kde se střídají fóry dobré s fóry průměrnými i výrazně podprůměrnými. Seriálová historie - tak jako v případě Okresního přeboru - se tady zkrátka nepsala. Ale herecké obsazení tahá tenhle výtvor dost nahoru, zejména Neužil s Vrškem jsou skvělí a Suchoš si to taky uměl napsat na tělo. Buď vám to sedí, nebo jděte o dům dál. Já se u každého dílu párkrát zasmál, ačkoliv mi bylo úplně u prdele, o čem to je. ()

Big Bear

Tak jsem to dokoukal a ač nemám rád M. Suchánka, tady férově musím uznat, že se mu scénář povedl. Herci si evidentně také sedli a po prvním dílu, kdy jsem si nebyl jist zda tenhle seroš byla správná volba se to solidně rozjelo. Současné hodnocení jednotlivých dílů v podstatě odpovídá tomu mému. První tři díly pomalejší rozjezd, ale pak to nabere solidní rychlost a nakonci vám bude líto, že je konec. Podtrženo sečteno, dávám na triko za 4 nášivky Sokola Nejdek! * * * * ()

• Původně měl seriál režírovat Jakub Kohák, který nakonec nemohl. (VSVB)

Na Voyo míří tým opotřebovaných házenkářů

Na Voyo míří tým opotřebovaných házenkářů

25.03.2022

Voyo svým předplatitelům od 25.3.2022 nabídne každý pátek dvě epizody nového komediálního seriálu ze sportovního prostředí, Národní házená. Děj osmidílného seriálu se točí kolem partičky značně… (viac)