Bývalým hráčům národní házené TJ Sokol Nejdek přijde pozvánka na První klubové mistrovství světa v národní házené. Pro veterány, kteří posledních dvacet let nesáhli na míč, je to výzva, kterou není snadné přijmout. (Voyo)

Marcos22

„V národce se formuje charakter člověka.“ A proto se sešla parta těch největších lidských looserů v pokročilém věku, aby ze dne na den změnila své nenaplněné životy a našla smysl svého života. ❗SPOILER "První díl diváka stručně seznamuje s životem pěti ústředních postav, Horsta, Pučmy, Feryho, Huga a Vladěny, které jsou ve svých soukromých životech silně pasivní. A ač jim to na první pohled nevyhovuje, nebojují proti tomu, dokud nepřijde pozvánka na světový šampionát po dvaceti letech." ❗ Toto je ta pravá anti-reklama na národní házenou, jak za pár let jako její hráč rozhodně dopadnout nechceš. Jako by k divákovi promlouvala metafora, vyhni se tomuto sportu, stejně jako tomuto seriálu. Jedna hvězda, zatím prvotřídní seriálové kamikadze. 👎 (26.03.2022) ()

mira007

Ty kráso, hodnocení prvního dílu přes 70%? Opravdu jsem viděl jako ostatní  ten samý první díl Suchánkova seriálu o partě přestárlých házenkářů, kteří se chystají na poslední akci ? Suchánka mám rád, ale kdykoliv se pokouší o humor ve vlastní tvorbě (Večírek (2021)) tak je to jako tady naprosto nekonečné čekání na něco aspoň trochu úsměvného v pásmu frekvence trapno. Já to málem ani nedokoukal, notabene, když si to na sílu pomáhalo ukřičeností a permanentním sprostým slovníkem. Příští díl nastoupí Langoš, tak možná dám i druhý díl, ale tohle byla ukrutná bída, která měla jen zajímavý námět a výborné obsazení. Další z pokusů Tv Nova pro svoje Voyo, který u mne na pět hvězd nedosáhne. Budu si muset počkat na další pokus - Ondříčkův Král Šumavy (seriál) (2022) , který se teď natáčí. To vypadá nadějněji. ()

Big Bear

Se sportovními seriály se nám začíná trhat pytel, přičemž na začátku všeho byl nepřekonatelný Okresní přebor. Pak tu máme Lajnu a teď Národní házenou. Přistupuji k tomu mírně zakomplexován, protože nemusím Suchánka a Langoš teď snad už hraje úplně ve všem, což si myslím, že není dobré dobré. Základní kostra je jasná a v podstatě nevybočuje ze základního schématu Okresního přeboru. Partička z nějaké té Horní Dolní (zde v Nejdku) se pokusí navázat na své dřívější slavné časy před 40 lety. Co figura to originál a první díl je takový klasický seznamovací. Nevadí mi když se ve filmu mluví sprostě, ale musí to mít nějaký důvod. Tady se občas mluví sprostě spíše na efekt u jednoduššího diváka (jakože humor), ale mně to přišlo zbytečné a laciné. Každopádně šanco tomu dám, protože takovýchto partiček je spousta, ale většina z nich jen o starých časech vypráví v hospodě. Tihle se s tím rozhodli něco dělat což vzbudilo můj zájem. A Suchánka snad rozdejchám. * * * ()

Necrotongue

No, je jasné, že se na seriál podívám, když už ho mám doma, ale že by mě první epizoda zaháčkovala, to se tedy říct nedá. Na celou záležitost jsem se začal dívat jen proto, že v ní účinkuje Martin Pechlát a jeho Antonín mě taky bavil, Václav Neužil taky odevzdal to svoje, ale jinak nic moc. Ty nejslabší dialogy/ monology, které Michal Suchánek pro úvodní díl napsal, si i odrecitoval a já jsem se ujistil v názoru, že i on patří mezi ty scénáristy, kteří nepochopili největšího Mistra divadla, sportu, přírodních i jiných věd a všeho ostatního a nenaučili se používat Šrapnel. / Poučení: Vždy vymazávej nepožádanej sperm. ()

husokachna

To nejvtipnější, co Suchánek za posledních minimálně 10 let předvedl je, že zařval Partička v Ostravě ožralej. A Národní házená na tom dle všeho nic nezmění. Nevtipná nuda, která šustí papírem, vtipy na úrovní základky (Berouskovi se zabil medvěd na motorce...to bylo dno) a nic na tom nezmění ani sympatické obsazení. I když se Neužil (asi nejvýrazněji) snaží seč může a svými hereckými schopnostmi přináší do té šedi trochu života, Suchánek se rozhodl, že když už posral scénář, tak si to nenechá někým "kazit" a posílá svým neschopným herectvím a kurva piča ubohostí Národní házenou do kolen. ()