Chainsaw Man

• Japonsko Chensoman (viac)
Japonsko, 2022, 4 h 49 min (Minutáž: 24–25 min)

Predloha:

Tacuki Fudžimoto (komiks)

Scenár:

Hiroši Seko

Kamera:

Teppei Itó

Hudba:

Kensuke Ušio

Toja Kikunosuke, Tomori Kusunoki, Šógo Sakata, Ai Fairouz, Šiori Izawa, Marija Ise, Karin Takahaši, Taku Jaširo, Kendžiró Cuda, Maaja Učida, Nacuki Hanae (viac)

Japonsko. Lidstvo žije v neustálém ohrožení ďábly/démony, kteří ztělesňují lidský strach. Čím větší je strach, tím silnější je ďábel. Proti tomuto všeobecnému ohrožení bojují „lovci ďáblů“ – jak ti posvěceni vládou, tak i další na volné noze. Denji je teenager, který nesní po ničem jiném, než po normálním životě, ve kterém bude mít dostatek jídla, hezký domov a nakonec snad i přítelkyni. Jeho největšími tužbami je jednou jíst i něco jiného, než suchý chleba, a dívčí objetí. Místo toho musí žít na úplném okraji společnosti v rozpadající se chajdě a splácet obrovský dluh po otci, kvůli němuž mu Yakuza hrozí smrtí. Když jednou náhodou narazí na malého, překvapivě roztomilého a zraněného ďábla Pochitu a pomůže mu k zotavení tím, že mu nabídne svou krev, začnou spolu pro zmíněné gangstery lovit další ďábly, kteří sužují japonský venkov. Yakuza má však s ulovenými monstry vlastní plány a Denji i Pochita se brzy stanou postradatelnými. (TheDarKnig)

Tranda

Myslel jsem si, že dostanu klasicky říznutý anime se stylem shounenu troškou toho hororu (krve) a lehce vtipnými laděné filleramy. No nedostal a jsem zatraceně spokojen, takže se můžou fanoušci Naruta a spol. sbalit kufry neboť tohle není pro ně. Jeden z těch nejvíce progresivních anime za poslední roky a to díky svým nekonvenčním stylem až skoro artovkým filmovým prvkům, kde jen sledujeme v dlouhých záběrech civilní každodenní činnosti střídající krvelačnou akcí je to radost sledovat. Tohle je pro filmové fajnšmekry a jsem rád, že patřím mezi ně i já. Určitě to není pro každého, ale za pokus to stojí a udělat si vlastní obrázek. Osobně budu tenhle anime doporučovat všem na potkání se samozřejmostí ať nečekají nic klasického. 9/10 ()

RoyBatty444

Mladý tím paktujúci s démonmi a z démonov zložený, bojuje za ľudstvo. Zaujímavé postavy s drsnými osudmi v reálnom svete. Dynamická a štylizovaná forma anime s dobrou hudbou. Fajn sa na to pozerá, ale príbeh je klišoidný. ()

Damnsinead

Tak nevím. Chainsaw man je ptákovina, která měla tolik nudných momentů, že jsem měla sto chutí vykašlat sena o a začít sledovat něco jiného. Ty vychvalované souboje až na pár výjimek stály za houby.  Démoni jsou většinou dementi, půlka hlavních postav taky. O vývoji postav si můžeme nechat zdát, a nemám moc nadějí, že by se to do budoucna změnilo. Ale pokaždé se objevilo pár momentů, kvůli kterým to stálo za to dokoukat. 50% ()

Rikoz99

Wow. Tohle jsem opravdu od Chainsaw Mana nečekal. Co jsem čekal? Řezačku s týpkem s motorovkama. Co jsem dostal? Řezačku s týpek s motorovkama s dobrým příběhem, který ve mě vzbudil nějaké emoce! Jakože, není to Cyberpunk: Edgerunners, ze kterýho mám depku ještě teď, ale i tak to je skvělý. A ta animace? Ty vole. První dílo od studia MAPPA, co jsem viděl a chci víc! Anyway, akce byla skvělá, rock/metal hudba do soubojů úžasně seděla (a jakožto fanoušek obou žánrů toto oceňuji ještě víc), jenom kdyby se do toho tolik nekecalo. To je asi jediná moje výtka k tomuto anime. Postavy byly taky fajn. Těším se na druhou sérii! 90% ()

Thalin

Hype okolo tohohle anime mě úplně minul a nebýt jednoho žebříčku na youtube, tak si ho  nespíš ani nevšimnu, protože mangu nečtu. Ale z převážně nadšených recenzí a komentářů jsem čekala něco trošku víc.  Ano, čekala jsem lidsko-démoní řežbu a tu jsem vcelku i dostala. Ale taky jsem čekala nějaký příběh a hlavně vývoj postav a tam už to pokulhává. Jak mi v prvním díle ještě Denji přišel jako životem zkoušený a relativně rozumný kluk, co se jen snaží přežít, tak s nástupem mezi lovce se ukázalo jeho dementní já, co má v hlavě jen kozy. A jejich mačkání a vrznout si jsou jeho motivace v boji. Nehledě na jeho střídání nálad a tužeb. A mě tím děsně lezl na nervy. Ano, byl jiný, nebyl to ustrašený ťulpas nebo tichý introvert, čímž se nějak lišil od jiných hlavních hrdinů, ale jeho výbuchy a buranství mělo level, který mě dost vytáčel.  Mnohem víc mě bavily jiné postavy kolem něj. Třeba Makima mi prostě přišla zajímavější a to se ani nemusela moc projevovat, stejně tak takový Aki. Který byl charakterově zajímavější a hlubší než Denji a hrozně otravná Power dohromady. Ty dva totiž hnala jen tužba si nacpat břicho a vše kolem jim bylo ukradené. Místy byla jejich laxnost a neschopnost brát situace aspoň trošku vážně celkem vtipná, ale převažovaly momenty, kdy byli akorát na pěst. Animace jako taková se mi líbila, celkově vzato je koukatelná záležitost a má to pár vážně dobrých momentů a sem tam padne celkem dobrá hláška, ale jinak je to vcelku průměrné. ()

AtomCZ

Asi největší překvapení jaké jsem kdy viděl! Obecně jsem nerozuměl hypu při oznámení adaptace a ve výsledku jsem se na dílo podíval spíše z neustálého tvrzení z okolí o jak velké dílo se jedná. A ono... to je pravda! Chainsaw se řadí mezi velkou trojku "Dark Shonenů" a své místo si rozhodně zaslouží. Za základní a velmi... mužskou premisou o puberťákovi co si chce sáhnout na kozy, se ve skutečnosti skrývá velmi temný, smutný příběh o hledání domova, smrti a a o tom jak vlastně chutná člověk... 10/10 ()

ondyGAMESTV

No, byla to solidní řežba, ale příběh je pro mě asi taková zábava jako strčit si do p*dele motorovou pilu. První epizoda byla cool a myslel jsem si, že se nějak podobně bude odvíjet zbytek. Avšak od druhé epizody se z hl. hrdiny stala úplně jiná osobnost a jeho cíl jako by neexistoval, stejně jako děj. A to jsem ještě nezmínil docela divné chování postav a pořádné nechutnosti, které si troufám říct jsou i na tenhle svět dost bizár. Z reakcí to vypadalo jako by se mělo jednat o téměř historickou událost. Přitom Chainsaw Man není nic víc než pouhé špatně natočené (disgusting/torture) p*rno, co se může líbit leda těm, co ho vytvořili. Mě však jejich tvorba od nějakých "aktivit" silně odradila. 40% ()

Leftysk

Chainsaw Man je explozívne anime, ktoré rozpúta svoju temnú a divokú energiu, aby divákom prinieslo jedinečný zážitok, aký málokto dokáže ponúknuť. Tento sériový thriller nás zavedie do nekonečne temných a nekompromisných svetov, kde sa bezohľadne prelína realita a fantázia. Jedným z najväčších lákadlami tohto anime je jeho unikátny príbehový koncept. Na prvý pohľad môže byť Chainsaw Man považovaný za ďalší akčný titul, ale čoskoro zistíte, že je to omnoho viac. Seriál bravúrne manipuluje s očakávaniami diváka, preniká do hĺbky psychológie postáv a prezentuje strhujúce súboje medzi dobročinnosťou a zlobou. Jeho temné a nevyspytateľné zápletky vás poženú na emocionálnu jazdu, ktorú nezabudnete. Okrem fascinujúceho príbehu sa Chainsaw Man vyznačuje aj svojimi výnimočnými postavami. Hlavný protagonista, Denji, je komplexná postava so zaujímavým vývojom, ktorý vás pritiahne svojím skromným a autentickým charizmom. Okolo neho sa rozvíjajú ďalšie postavy s rôznymi motívmi a túžbami, čo pridáva do príbehu ďalší rozmer a napätie. Vizuálna stránka Chainsaw Man je tiež úžasná. Akčné scény sú dynamické a brutálne, pričom každý boj je choreograficky dobre vykonaný. Animácia podporuje temnú atmosféru série a zároveň ponúka pôsobivé vizuálne efekty, ktoré vás vtiahnu do každej scény. Celkovo povedané, Chainsaw Man je nádherným príkladom toho, ako anime môže byť zároveň vzrušujúce a provokatívne. Jeho jedinečný prístup k príbehu a postavám, spolu s nádychom temnej atmosféry a vizuálnym majstrovstvom, ho robia jedným z najvýraznejších titulov súčasnosti. Ak máte radi akčné série s hĺbkou a intenzitou, Chainsaw Man je pre vás povinným materiálom. Moje hodnotenie: 4.5/5 ()

Pentapus

Tak jsem to přehypoval. Rozjezd to mělo fenomenální, ale pak se to obsahově sotva někam posunulo, postavy se chovají hloupě, zřejmě jsou nepoučitelné, podle všeho vůbec neuvažují a celé jako by to byly jen akční scény (jsou řemeslně dobře provedené, což o to, ale to dnes není moc velký nadstandard), mezi kterými je jakási vata interakcí postav, jež má předcházet podrobnějšímu rozkreslení jejich charakterů, ale k tomu pořádně nedojde. Na odreagování asi v pohodě, to zbožštění mi však přijde poněkud ulítlé. A k tomu ta 3d animace... Asi se to může někomu líbit, ale jestli tohle má být budoucnost průmyslu, tak zůstanu raději v minulosti... Shrnutí: Vlastně jen další průměrný shonen. ()

pLaysTick

Průměr 5/5* naprosto adekvátní a můžu podepsat. Naprosto famózní podívaná, asi nejlepší věc, co se japonské anime kinematografie v roce 2022 objevila. MAPPA ukázala, že umí a předvedla nám ukázkovou řežbu, jako z učebnice prolévanou kvalitním příběhem a naprosto dokonalým ozvučením. Anime, které musí vidět každý mladík pubertálním a post-pubertálním věku. Spousta z nic se v tom i dokáže najít. Výběr a výkon dabérů je skvělý, je to super oddych od toho mainstreamového japonského dabingu. Postavy jsou pečlivě promyšlené a všechno jako celek dává smysl. ()

supEnoc

Mělo by to mít nálepku i komedie, ty první dvě třetiny jsem smál, jak je to stupidly hilarious. Ale zároveň not bad. Ten koncept toho, že démoni jsou silnější, čím víc se jich bojí lidí, má taky kousek pravdy v sobě. Fun little anime. Weird ending. 80% ()

Raichu.Cz

Pozor může trochu obsahovat spoilery: Nazývat tohle jako nejlepší anime bych radši brzdil bo se našlo spoustu věcí které mi na Chansaw Manovy  vadilo a je toho celkem dost či že rovnou k věci... začnu první pozitivně, seriál má geniální nápad a to funkci mezi člověkem a démonem kdy něco může člověk obětovat třeba svoji ruku, nohu nebo dokonce kůži a tím něco získá jako je samotná moc démona což zní hodně geniálně a začne to dávat celkem dobrý smysl... dál je tu design samotného Chainsaw mana kterej mi naprosto rozdrtil myšlenky až jsem si více užíval scény kde drtí démony na cimpr campr. Tentokrát negativita, Seriál bohužel trpí divně napsanejma postavama kdy vlastně u nich nechápem motivace proč něco takového dělaj, nemaj dostatek vžití a to dokáže zanudit až začnete na postavy zapomínat že v seriálu jsou... příběhově tam nevychází dost věcí, vidíme prostě jenom jak nějací lovci démonů drtí démony a to je vše... na 3d grafiku bohužel nemám co říct jelikož dle mého názoru 3d grafika prostě do anime nepatří i když je pravda že mi 3d grafika nevadila u Danganronpa a Girls und panzer... jestli se však Chainsaw Man dočká 2 série tak tomu šanci dám.... Za mě 56% ()

Keks

Po precteni mangy to sice na predlohu (kterou velmi doporucuji) nema ale stale jeden z nejvtipnejsich, skvele michajicich drama, humor a gore pribehu co znam...4,75/5 ()

Puxina

Super námět a parádní syrové akce. Sice to mělo ze začátku pomalý rozjezd, aby se to následně rozjelo na plné obrátky, ale ke konci je docela dost zatažená ruční brzda. Holt důvodem je to, že si šetří příběh a různé vysvětlovačky na další sérii či na film, který má být. I tak super krvavá a originální akce. Líbí se mi to zapojení démonů do světa lidí (přece jen mám jeden takový příběh rozepsaný, ale v trošku jiném stylu). ()

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD