Chainsaw Man

Dendži o korose (E06)

(epizóda)
  • Japonsko Denji o Korose (viac)
TV spot

Uvízlí na osmém patře hotelu Morin jsou Denji a jeho kolegové nuceni vymyslet plán, jak zastavit ďábla, který způsobuje časovou anomálii. Odpověď získají, když jim ďábel navrhne, že je nechá jít, ovšem výměnou za Denjiho život. (mikki089)

TV spot

muti

Seriál ovplýva ozaj krásnym vizuálom, scény ako spacifikovanie členky tímu s nožom v ruke je úplne precítená. Eternity Devil je konečne silný súper ktorý úplne rozseká morálku celého tímu a dovedie ich na okraj príčetnosti pričom sa škerí nad ich strachom. Členovia prepadávajú zúfalstvu z bezvýchodiskovej situácie. Ako by povedal klasik - It must be impossible to get out of this situation. Actually super easy, barely an inconvenience. Vrrrrr!!!!! ()

TheDarKnig

SPOILER Vůbec nejlepší epizoda doposud, nejenom kvůli přímo neuvěřitelným produkčním hodnotám (tak to má zatím celá série, ale tady jsem měl pocit, že to MAPPA při absenci akce schválně ještě vyhnala do overdrive), ale je tady hlavně naprosto výborně využitý koncept "uvízl jsem někde, kde nechci být např. ala Breaking Bad epizody v labáku nebo na poušti (myslím, že tomuhle typu epizody se říká bottle episode)" pro skvělé, hlubší prokreslení jednotlivých postav (ne úplně všech, ale většiny) a jejich rozmanitých a zajímavě/vyspěle/seinen-stylem napsaných charakteristik a následně se na tom budují vzájemné vztahy/konflikty, čemuž pomáhá všudypřítomná úzkost/bezvýchodnost (doslova :), nemožnost nic dělat/užírající nuda pomáhající vzrůstající paranoii/zoufalství kvůli uvěznění v smyčce (divák měl spolu s postavami cítit tu "intenzivní, nepříjemnou nudu", co z toho plynula, a to se jim povedlo myslím taky náramně :). No a to vše je posilněné výše zmíněnou úžasnou produkcí - detaily obličejů, kamerové úhly, použití jiných kamerových čoček, brilantního střihu, kompozic obrazu atd. Režie a storyboarding vskutku odveden na jedničku s hvězdičkou. Skoro bych to opravdu přirovnal k mistrovské práci Vince Gilligana. ()

Arkanoid

Mám rád survival stories. Tento je však veľmi mierny, až slniečkový ku zradcom, ktorý si vyberajú ľahšiu cestu. Okrem ozrutného pažravého monštra trochu podobnému tomu z tejto epizódy Saishū Senbetsu iného anime, tu máme aj trochu psychológie postáv riedenej humorom a trochu nostalgie o tom, ako Aki začal fajčiť. Opäť to stojí na najsilnejších charakteroch - Denjim a Akim, ktorí predvádzajú svoje najlepšie rozhodnutia vo vyhrotenej situácii. Celá epizóda bohužiaľ slúži ako príprava cliffhangeru Denjiho rozhodnutia v závere. Chýbala mi väčšia vyhrotenosť a neústupnosť. ()