Chainsaw Man

Džúsei (E08)

(epizóda)
TV spot

Denji zažívá svůj první, ale zároveň nepovedený polibek. Opilý Denji je následně odvlečen do Himenina domu, kde se Himena pokouší Denjiho svést. Ten se cítí rozpolcený mezi Makimou, kterou obdivuje, a Himeno, která se mu nabízí. (mikki089)

TV spot

Arkanoid

Denjiho vzťahovo sexuálne patálie sú odtrhnuté od reality, keďže sa chová tak, ako by sa chlap pri týchto možnostiach nechoval a radšej vzhliada ku žene, ktorá je síce ku nemu milá, no na sex s ňou musí zabiť najväčšie monštrum, aké v tomto fikčnom svete existuje a to ho pritom ani nikto nevie nájsť. Našťastie sa neostane len pri tomto. Agenti sú napadnutí presne cielenými útokmi. Ten, ktorý vidíme ako posledný, je podporený najnebezpečnejšími zápornými hrdinami, ktorí nachytávajú tých kladných výrazne nepripravených, čo pôsobí ako jatky a meranie síl, kde naši hrdinovia ťahajú za kratší koniec, ale o to viac sa dá táto depresia užiť. ()

cesmine

Z téhle epizody mi nebylo dobře. Začátek měl za mě docela silnou rapey pachuť, což mě dost mrzelo, protože zrovna Himeno-san je jedna z mých nejoblíbenějších postav, ale naštěstí to nakonec tvůrci vybalancovali dobře a odpornost noci se zajedla toustem k snídani. Nevěděla jsem, jak epizodu ohodnotit, ale nakonec jsem se se rozhodla brát to jako umělecký záměr, protože začátek byl jen předzvěstí toho, jak bude celá epizoda uncomfortable a mě to zasáhlo na těch správných místech. Jsem ráda, že seriál sleduju až po tom, co jsou venku všechny epizody, protože čekat, jak se tohle vyvine několik týdnů bych opravdu nechtěla. ()

TheDarKnig

SPOILER Předtitulková scéna nejen že dobarvuje, zesiluje a vlastně mění i vyznění závěru předchozí epizody způsobem, jaký se příliš často ve fikci nevidí.. ale mám pocit, že vznikla částečně už jen proto, aby MAPPA mohla znovu pořádně zaflexit. Nicméně ve zbytku epizody se mi poprvé naopak u několika scén zdálo, že animace pokulhává. Pokud to tedy nebyl tvůrčí záměr vzhledem k celkovému obsahu a vše mělo mít stejně jako děj této epizody ten kontrast syrové/thrillerové autenticity a šokující nemilosrdnosti reality a života x emocí, lásky a jakési tragické poetiky. Od scény ve vlaku přes ticho před bouří nad Tokiem až k závěrečnému brutálnímu střetu s nádherně emočním podkresem. Prostě práce s postavami, očekáváními, atmosférou a budováním napětí až k šokující explozi jak u klasických dramat/thrillerů (s fantasy/horor béčkovou polevou). To je Fujimoto. Jo a další banger ED, který doplňuje podle mě vystihuje druhou typickou lidskou reakci na krutost žití, na ztrátu. Hněv, vzpoura a carpe diem (a přitom funguje taky jako ponurá rozlučka). Od zpěváka, co nazpíval kultovní "Unravel" OP Tokyo Ghoula (jen kdyby i tahle mistrovská temná manga dostala podobně skvělou adaptaci jako CSM, věčná škoda). ()

muti

Symbiotický systém niečo za niečo je zaujímavý, postavy ktoré uzavreli kontrakty s démonmi si vedia vypožičať ich schopnosti na určitú dobu, avšak za nejakú cenu. V prípade, že treba väčšiu silu sa dá obetovať o čosi viac. Give me your everything, I will also give you everything. Pri niektorých bytostiach sa však aj menší démoni držia v pozadí, lebo vidia nerovnosť síl. Vidieť hand démona v plnej sile bol silný zážitok, ako aj surovú silu sword démona. A potom prišiel Snake démon... Don't die on me, Aki, so that when I die you can cry for me. Čistá topka ()