Malý kluk a boháč v letech se sblíží díky knihám i svým prvním iPhonům. Jejich záhadné přátelství pak přetrvá i po starcově smrti. (Netflix)

filmmovier

Předloha lepší, což asi nepřekvapí, ale film je povídce věrný a zpracování je to skvělé. Pochyboval jsem o tom, že je to materiál na celovečerák, ale nějakým zázračným způsobem se to povedlo zadaptovat tak, že to celou hodinu a tři čtvrtě opravdu nenudí a příjemně to uteče. Jen to fakt není horor, ani povídka není horor, je to prostě King, jehož adaptace se zase jednou povedla. Jistě, není to nic, k čemu bych se vracel, ale na jedno podívání je to úplně super film, který rozhodně ničím neurazí. A navíc je velmi příjemně obsazen, hlavní dvojice je fakt skvělá. A je to od Netflixu, takže to mohlo dopadnout jakkoliv, Dopadlo to dobře, a vlastně je to tak trochu zázrak. Tvůrci rozhodně nemají jediný důvod, proč se za výsledek stydět. Jsem spokojen, lépe to asi dopadnout nemohlo, ale hůř ano. 70 %. ()

oveckaoa

Nenechte se oklamat tohle nemá s hororem absolutně nic společného pokud do toho půjdete jako do hororu a nedej bože budete od toho něco čekat můžete být hodně nasraní.  Tady by se měly rozdávat zlaté maliny a ve velkém minimálně pro Sutherlanda.  Kluk chodí k dědkovi a čte mu knížky jednou ten dědek umře a dá tomu klukovi prachy. Ten kluk mu dá do hrobu mobil a píše a volá si s ním s tím, že ho  občas prozvoní  zpátky nebo mu píše zprávy jako C C C nebo G H G .  Mezitím umírají lidé co ubližují tomu klukovi nebo jeho kamarádům a to je celý film. Pointu to nemá děj to ani nemá tak, že byla to náhoda, že umřela nebo zasáhla vyšší moc nedozvíme se (pokud to vysvětluje kniha omlouvám se tady to vysvětleno není)  Ono taky čekat od režiséra průměrného thrilleru Střípky zázraky bych chtěl asi moc. 40 procent ani nevím za co. ()

Pavlínka9

Dávám lepší 3*. Narovinu jsem nevěděla, že je to povídka od KInga. Hodně mě to vtáhlo, je to zajímavý, hlavní představitel Martell mě hodně oslovil, ten film má hodně zajímavou myšlenku - jak bychom na to reagovali, kdybys mě měli takové možnosti, jako mladý "kluk"? Jak jsem jednou už řešila - štve mě, že ten telefon když zvonil - tak ho nezvedl - mě by vážně zajímalo, co by se ozvalo na druhé straně, když by to zvedl! Myšlenka ohledně toho, že telefony jsou zkáza lidstva - stručně, jasně, ale zajímavě podáno, protože s tím naprosto souhlasím. ()

lykan9

Četl jsem toho mnoho od Stephena Kinga, ale tuto povídku neznám a pro film samotný je to možná dobře. Telefon pana Harrigana není sice nijak děsivý, ale při nejmenším je zajímavý a byl jsem po celou dobu napjatý, co se bude dít a jak to dopadne. Co však bylo výborné, tak herecké výkony. Donald Sutherland není nijak překvapivý, přece jenom je to herecká legenda, ale Jaeden Martell mu skvěle sekunduje - vlastně mě nezklamal v žádném filmu, co jsem ho viděl a čí dál víc mě zajímá, jak se bude posouvat. Rozhodně se k tomuto filmu jednou vrátím a jsem si jist, že si ho opět užiju. ()

Skeksis odpad!

Ešte, že sme starkú pochovali s iPhonom 14. O týždeň mi zavolala, že prečo sme ju pochovali bez okuliarov, lebo teraz nevidí. Ja jej na to, že nemá čo vidieť, lebo je mŕtva. A ona, že nie, nie, nie, že sa stále cíti živá. A že sme ju navyše pochovali bez zubnej protézy, preto teraz šušle. Keď mi zavolala už päťdesiaty raz (neviem prečo práve mne, veď mohla zavolať aj komukoľvek inému) a presne o polnoci, tak som sa nasrala s takou intenzitou, že som bola odhodlaná zabiť ju aj keď je už mŕtva. Zavolala som teda mame, že ideme vykopať starkú, lebo mi furt vyvoláva. Tak sme sa v noci vkradli na cintorín a rozkopali hrob. Vtom sme začuli z truhly búchanie a odšroubovali víko. A zistili sme, že starká žije. Doktori sa vraj trochu pomýlili a prehlásili ju predčasne za mŕtvu. Teraz starká pokojne surfuje na internete s novými okuliarmi a so záluskom na iPhone 15. Mimochodom, ešte raz sa budem musieť pozerať na to protivné decko, tak ma radšej zabite. Nezachránil to ani Sutherland. ()

Dakken

Zaujímavá poviedka, len to prevedenie je na 2 veci. Veľká nuda. Ale nič som nečakal, takže nemôžem byť sklamaný. Neurazilo a veru ani nepotešilo. ()

jefff

Mě se Telefon pana Harrigana líbil. Svou atmosférou, vyprávěním i přesahem, typickým pro Kinga. Opravdu to není úplně horor. Spíš vůbec. Nebudete se bát ani se lekat. Je to spíš psychologický příběh o dospívání a s pár filosofickými moudry s lehce mysteriózní linkou. Označení horor je tady bohužel nepravdivé. ()

coscarelli

S.K. knihy nepoužívam, nechávam im slobodu v bibliotéke. No prekrútkou nepohrdnem. V tomto (ďalšom) prípade veľa požívačov uspí a unudí. Myslím, že som bol dobre nastavený, pretože toto Pokojné, Milé, Obojstranné a Veselé NIČ Ma oslovilo. A takto to ja rád. H-čko a T-čko ani omylom. Skôr Mystery: Čo ma na tom tak nadchlo? Preto o level vyššie. A Javier vie napísať jeseň do nôt, myslím že sa v jeseni narodil. ()

sedm.1

Telefon pana Harrigana je velice slabá adaptace jedné z Kingových povídek, jelikož nedisponuje ale opravdu naprosto ničím, co by mohlo potencionálního diváka zaujmout, tedy krom výrazných hereckých představitelů jednotlivých postav, samozřejmě na čele s Jaeden Martellem, toť ovšem skutečně vše. Tedy je ještě dost zvláštní pravda, že na to, o jak prázdný film se vlastně jedná, tak jsem se kupodivu nudil vážně jen chvílemi, a i spád to mělo poměrně slušný, zvláštní to je ale prostě z důvodu, že prakticky v žádném ohledu tento film nefunguje. Zásadní vinu na tom dle mého názoru každopádně nese miniaturní zápletka, která je zkrátka obsahově na stominutový film absolutně nedostačující, což jak jsem již zmiňoval, tak z toho sice John Lee Hancock vybruslil ještě nadmíru dobře a se ctí, nicméně celý příběh kvůli tomu jednoduše ztrácí na intenzitě a na působivosti, chybí zde jakékoliv napětí, jediný moment překvapení, absentují emoce, nepřítomna je jakákoliv gradace příběhu, na hraně je to pak i s atmosférou, která je sice taková klasicky ,,kingovská,, ,což by mělo být v pořádku, jenže na druhou stranu pro film samotný nepředstavuje prakticky žádný význam a rozhodně nikterak nezvýrazňuje výsledný dojem, samozřejmě k lepšímu. Závěrečná pointa na mě navíc zapůsobila nevídaně katastrofálním způsobem, zcela bezvýsledně, prázdně, prostě úplně o ničem, takže opakuji, při sledování Telefonu pana Harrigana sice pocity nudy a nezáživnosti úplně nehrozí, na druhou stranu se jedná o natolik bezvýznamný příběh, se oželet tuto podívanou může určitě každý. ()

Kienast

Rodinný souboj ve zfilmování "telefonních povídek" vyhrává ten černý od Joe Hilla. Horor v kolonce žánru je za mě úlet. Tohle mystery drama je zbytečně dlouhé, utahané, vlastně bez pořádného příběhu, až je mi vlastně líto Martella a Sutherlanda, kteří se opravdu snaží a jen díky nim jsem koukal na obrazovku TV, místo do mobilu. Nemastné neslané. Víc emocí ve vás vyvolá jakýkoliv díl Věřte Nevěřte. 4/10 ()

klukluka

Trochu se o toho kluka bojím. Vyrůstat v té depce s tím zádumčivým tátou, hlavu si chodit čistit ke starému podivínovi, přestávky ve škole trávit beze slov čuměním do mobilu, zásadně nepíchat, jezdit v nudné káře, bez práce se topit v penězích, problémy za sebe nechat řešit nebožtíky, starý mobily uklízet do rybníka…hochu, hochu, ty jsi marnej. ()

borec999

Kto filmu priradil žáner horor ho na 100% nevidel, pretože horor to nie je ani omylom...  Najväčším pozitívom filmu sú herci: Donald Sutherland (tak ako mu hovorí Martell v 1 scéne) "aj keď je už viditeľne na pokraji síl a zoslabnutý, tak z neho vyžaruje istá sila" a po dlhom čase som ho videl v poriadnej úlohe. A znova potvrdil, že je to kvalitný herec, podobne ako jeho filmový parťák Jaeden Martell (známy hlavne z IT). Páni majú medzi sebou fajn chémiu a ich vzájomné rozhovory sú najlepšími pasážami inak dosť pomalej drámy, ktorá neprekvapuje, nedesí, nešokuje ani ničím extra neinovuje. Proste len tak voľne plynie a dosť povrchne zabrdne do viacerých možných oblastí vývoja, pričom žiadnej z nich sa nevenuje do hĺbky. Ale i keď je to film z kategórie "dokopy sa tu vlastne nič nedeje" nebola to vyslovená nuda a na jedno pozretie ma to nijako nepohoršilo (sám vlastne ani neviem prečo, pretože to ako nuda podľa popisu znie). Čiže ako jednohubka okej, ale film ktorý by som niekomu odporučil Telefon pana Harrigana 100% nie je. 50% ()

Prochy38

Velmi povedené atmosférické drama. Prvky hororu bych asi hledal marně, ovšem napětí by se krájet dalo. Hodně tomu pomohla fakt perfektní volba herců hlavních ale i vedlejších postav. Za mě super. Sice to asi z hlavy pustím, ale jako lahůdka k večernímu vínu to hodně potěšilo. ()

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

09.05.2023

Fanoušci Stephena Kinga by měli zbystřit, následující filmová novinka by jim totiž mohla udělat velkou radost. Do adaptace povídky The Life of Chuck byli totiž čerstvě obsazeni herci Tom Hiddleston … (viac)