Třídílná minisérie Případ Roubal nevypráví pouze o životě a trestné činnosti Ivana Roubala. Rovnocenný prostor je věnován i neodbytné touze policisty Jakuba po jeho dopadení a státní zástupkyně Markéty po co nejtvrdším trestu, který má být několikanásobnému vrahovi uložen. Na straně Roubalovy obhajoby stojí zkušený advokát - kariérista Hynek Pokorný a jeho koncipientka Daniela. Ta v průběhu procesu začne na vlastní pěst tajně pátrat a odhalí tak skutečnosti jednoznačně prokazující Roubalovu vinu. V souvislosti s tím začne řešit zásadní morální dilema: Má se i nadále angažovat v případu klienta, který se jí hnusí a o jehož vině je jednoznačně přesvědčena? Nebo má naopak porušit profesní zásady, vydat orgánům činným v trestním řízení důkazy usvědčující klienta, a připravit se tak o budoucí kariéru elitní advokátky, k níž díky svým ambicím a inteligenci míří? (Voyo)

Marze

Miniserie maji nyni trend vybrat pribeh podle skutecne udalosti ,s kontroverznim hrdinou ci antihrdinou a cele to zabalit do spolecenske zavaznosti. A nesmi chybet znami herci a dobre filmove remeslo. ()

marhoul

Nebýt slabého obsazení ve vedlejších, ale výrazných, rolích, šla bych s radostí do plného hodnocení. Rozpor mezi výkony excelentními a absolutně nevýraznými, až amatérskými, mě vyrušoval ve všech částech. Kromě Hynka Čermáka, tvl. toho už asi nechci nikdy potkat osobně 😆, Davida Švehlíka, paní prezidentové i podivné dívčiny s naslouchátkem, velmi chválím zapojení madam Reginy, naprosto skvělé to herecké dámy, přeji si ji vídat častěji a Jituš v roli bordel mamá taky perlila ve velkém stylu. Tereza Kopáčová opět zabodovala, však pokud při výběru herců musela z nějakých zevních vlivů dělat kompromisy, je to škoda, protože má na herce výborné oko. A pokud se jen sekla, nevadí, utnout se může i mistr a koneckonců laťku si nedávným Ochráncem hodila sama vysoko. Jinak parádní retro, výborně poskládané, svižné, finální díl vyvolal až nečekané emoce, no opravdu mi pil krev, jak už dávno nikdo, takže chválím a těším se na další tvorbu. ()

Ivoshek

První díl mne přitáhnul, zbylé dva to ale dost zabily. Největší problém je úplně zbytečná, špatně napsaná a neméně špatně zahraná linie s koncipientkou. Místo toho, aby se děj točil kolem zajímavých věcí, jako byly samotné vraždy, vyšetřování a soud, řeší se tu půl času FIKTIVNÍ postava a její trable, který jsou mi úplně u prdele. Přitom Čermák super, Čečenský super, Veškrnová dobrá, Švehlík zajímavej... Velká škoda, že to autorka takhle spatlala. ()

honajz

Technicky je to natočené velmi dobře, žánrem je to především soudní drama s flashbacky, ale mám s tím pár problémů. Za prvé mi lezou krkem seriály, minisérie a filmy o skutečných zločincích. Snad všichni novodobí lumpové mají svůj film, Kajínek, Mrázek, Roubal, Krejčíř a další. Teď manželka sleduje 7 schodů k moci, to je o další podobné lumpkyni (abych ji popsal správně genderově). Za druhé mi vadí, že Hynek Čermánk hraje všechno na jedno brdo, ať je to Rapl, Gangster Ka nebo koneckonců i ta Národní. Pořád tam vidím Čermáka, jak hraje Roubala, než postavu Roubala. Ale jak říkám, atmosféru to má a natočené je to solidně. ()

hansel97

PLUSY - geniální Hynek Čermák, vysokorozpočtová výprava, skvěle ukázaná atmosféra 90. let                 MÍNUSY - nepovedené obsazení vedlejších rolí, zbytečně soustředěné na roli Kamily ()

Necrotongue

Na tuto českou minisérii jsem se těšil, a o to víc jsem byl zklamán. Z případu jednoho z nejznámějších českých sériových vrahů se dalo po filmařské stránce jistě vytěžit hodně, tvůrci seriálu ale podle mě v tomto bodě selhali. Tady bylo jasně vidět, že nestačí jen obsadit Hynka Čermáka a Davida Švehlíka, kteří pro celou záležitost odvedli svůj díl práce, příběh by potřeboval lepší scénář, kvalitněji napsané dialogy a mnohem lepší casting. Fakt jsem měl pocit, že někteří herci jen čekali na konec denního natáčení, aby už mohli domů. Tuším ale, že pro některé diváky byly tři epizody málo, Kamila Trnková tak totiž mohla předvést jen troje kalhotky. ()

Morholt

Chyběly mi vedlejší linky a komplexnější pohled na Roubala. Všechno se vlastně točí jen kolem soudu a dokazování. Nic proti procesním postupům, ty tu byly zvládnuty bravurně, ale pokud nepočítám samotného Roubala, působily na mě ostatní postavy jako bez života. A je to sakra škoda, protože vedle jako vždy výborného Čermáka tu byl další z našich nejvýraznějších herců David Švehlík, který bohužel neměl pořádně co hrát. Kamila Trnková a její sporé herectví mě sice bavilo, ale její postava právničky, které jde především o pravdu, byla na můj vkus až příliš klišovitá. Ale upřímně řečeno z negativ nelze vinit režisérku, protože ta je zárukou kvality. Tady by se měli chytit za nos zadavetelé. Každopádně s daným materiálem se Kopáčová dokázala poprat důstojně a vytěžila z něj maximum. 70% ()

Padme_Anakin

Mýma očima zdařilé kriminální drama, líbila se mi možnost nahlédnout do různých složek obtížného případu (vyšetřování kriminalistů, právnická kancelář, soudní jednání). Herecký ansámbl sympatický, pro Davida Švehlíka mám slabost, Hynek Čermák jako vždy výborný, zajímaví jsou i mladí - Kamila Trnková a Vojtěch Vodochodský.. Celkově spokojenost, Tereza Kopáčová to se mnou umí.. ()

petrsv

Na Novu velmi dobrý počin. Až na Veškrnovou-Havlovou skvěle zahráno, doplněno vhodnými zvuky, atmosféra 90. let se taky povedla. Naprosto excelentní je pak Čermák v roli Roubala. Slabé místo je především v obsazení role státní zástupkyně. S tou svědkyní v "akci" to taky nevyznělo moc reálně. ()

halogenka

Na to, že to je o sériovém vrahovi, je to poměrně vlažné, bezpohlavní, postrádá to tah na branku a jakoukoli výpovědní hodnotu. Většinu času máte pocit, že herci tak nějak nemají co hrát (i když Čermák se opravdu snaží). Největší trolling tu předvedl Jan Slovák, který si z toho podle mě dělal půl série prdel, než mu na to přišli. V nestřežených chvílích se při Roubalovi přistihnete, že raději než sledovat tu přehlídku promarněných šancí posloucháte hudbu, která se jako jediná fakt povedla. PS - bylo by super, kdyby filmaři konečně pochopili, že Duchoslav není a nikdy nebyl herec, a přestali ho obsazovat. ()

kajas

Díky důmyslně sestříhaným televizním upoutávkám jsem očekávala podobnou podívanou, jakou byl před lety Příběh kmotra - snaha vyšetřovatelů o chycení zločince spolu s vyobrazením jeho brutálních činů. Minisérie z produkce TV Nova, respektive její platformy Voyo, ale zachycuje prakticky jenom okolnosti soudního řízení s titulním záporákem. Čermák v hlavní roli nemá absolutně co hrát, může se maximálně tak zle tvářit během výslechů nebo diskuzí s advokátem. Nejvíce prostoru v minisérii tak dostává mladá koncipientka asistující právě Roubalovu advokátovi. Její herecká představitelka je ale bohužel stejně nevýrazná a mdlá jako další postavy. Dočetla jsem se, že celková příprava minisérie od napsání scénáře až po premiéru trvala půl roku. Asi to bylo málo. ()

kinderman

Třetí hvězdička je za pokus o sklepácký nástup Jana Slováka. Škoda, že mu pak zřejmě režisérka důrazně vysvětlila, že se točí seriózní drama Případ Roubal, nikoli Mlýny v Kouři. A dvojnásobná škoda, že Dagmar Havlové nevysvětlila nic. Možná se bála. ()

M.i.k.e

na tuzemeské a hlavně na novácké poměry velmi slušná minisérie,která má sice hafo nedostatků,ale díky skvělému Čermákovi jí dá leccos odpustit.Nejvíc je to vidět v posledním díle,který sleduje "rozhodující" soud a místo dramatu tak divně skáče z místa na místo a z pohledu lajka by Roubal za takových podmínek nemohl být vůbec odsouzen.Je to velmi pravděpodobně dané tím,že se to celé muselo vejít do cca tři čtvrtě hodiny,ale tahle zvláštní zkratkovitost případu víc ubližuje.Nakonec tedy za čtyři,ale velmi opatrné s tím,že ta čtvrtá je spíš pro již zmíněného Hynka Čermáka...70% ()

rakovnik

Ačkoli je to avizováno, byl jsem zklamaný ze způsobu podání jednoho z našich velkých vražedných případů. Nejvíce v tom, že samotnému pachateli je věnována nejmenší pozornost. Soudní drama není špatně natočené, ovšem okolní omáčka je příliš řídká a občas nechutná. Pevně doufám, že v budoucnu bude případ ukázán z pohledu krimi až horroru s velkým důrazem na život a činy Roubala (i za cenu určité licence). ()

bourec

O kus lepší než Guru. Sice těch vypjatej scén ve filmu moc není, ale natočený je to fakt dobře. Jedinej, kdo mi moc nesedl, byla Dáša Veškrnová. Jinak pochvala. 80%. ()

PROCESOR

Já byl spokojený, akorát ten hudební doprovod mi šel dost na nervy. Mělo to spád a já se nestačil nudit. Při sledování podobných filmů mě napadá, že byla škoda, že byl u nás zrušený trest smrti... ()

zette

Ja jsem spokojeny, urcite to nebylo horsi nez jsem si myslel. Pred zhlednutim, jsem patral v pameti a kouknul na Roubaluv "zivotopis" na Wikipedii a mohl si pustit vsechny dily za sebou. Zpracovanim i samotnym pribehem me to bavilo. Chvalim i vypravu a zvuk. Skoda, ze Cermak dostal jen malo prostoru, na neho jsem se tesil nejvice. Na druhou stranu mne nijak nevadila ani druha dejova linie s mladou koncipientkou v hlavni roli. Jako televizni film to je slusne. ()

Flynn

Pani Veškrnová byla teda šílená. Ta si mohla podat ruce s tim otcem koncipientky a jit s nim potrenovat do ochotnickeho divadla. Nevim jak moc si pribeh pokrivili pro sve potreby, pribeh Roubala znam jen z medii. Čermak ho vsak zahral skvěle. Škoda všech těch vedlejších postav (krom Švehlika). Působili všichni hrozne prkenně a amatérský , v čele s porcelánovou paní Veškrnovou. ()

Pajky3

Nechal jsem se nalakát Devadesátkami a doufal jsem, že se v Čechách podaří další krimi z té doby založená na skutečnosti. Navíc mě lákalo obsazení, Hynek Čermák mě baví a tahle role mu sedne jako ulitá, škoda jen, že nemá víc prostoru se do toho naplno položit. Vlastně to působí tak, že víc než o Roubala, jde v téhle minisérii o postavu zástupkyně v podání Kamily Trnkové. Největší problém vidím v tom, že jde o zpracování soudního procesu a ten bohužel nedokáže nabídnout takové drama, jako by nabídly samotné případy. Čekal jsem víc z těch případů než jen dokazování viny či neviny. Chybí tomu prostě něco navíc, něco co by seriál vystrčilo ze zástupu podobných dramat. Bohužel z toho ve finále vypadne jen průměrné soudní drama, které se zakládá na skutečnosti, ale podle mě jí nedokáže pořádně vytěžit. Je to škoda, protože to mohlo dopadnout o dost líp. ()