Při loupežném přepadení autoservisu zemřou dva muži. Z jejich vraždy je obviněn Ivan Roubal. Major Jakub Miller ho podezřívá ze spáchání dalších šesti. Advokátní koncipientka Daniela dostává u soudu první příležitost dokázat, co v ní vězí. A k překvapení všech zúčastněných pěkně zamíchá kartami. (Voyo)

Ukážka z filmu

jefff

Musím velmi ocenit věrnost, s jakou celý případ Roubal tvůrci natočili. Kopáčové styl se mi líbí - kombinace faktů a dobré řemeslné práce i trochu jinak, než vyloženě rutinní vypravěčskou metodou. Baví mě prolévání časů a sledování případu skrze právníky. Méně mě baví linka s koncipientkou, která by byla z filmového hlediska pochopitelná, kdyby nebyla sama herečka tak nesympatická. Její sluchové postižení mi přijde zbytečně navíc, ale uvidíme. Čermák je jako Roubal geniální, to je role na něj ušitá a těším se jak to ještě jistě rozjede. Baví mě i Čenský, který mě potěšil návratem už v seriálu Ochránce. Havlová hodně přehrává, ale dá se na to zvyknout. Zatím palec nahoru. ()

castor

Lehce rozpačitý rozjezd. Solidní řemeslo, známí herci a další reálné kontroverzní téma, které tehdy hýbalo společností. A psychopaty či vrahy diváci prostě můžou, obzvlášť když má Roubal na krku v tuzemsku nevídané množství vražd. Dráždivá kauza jedné z nejvýraznějších postav české zločinecké historie je rozhodně zajímavá, sériový vrah Ivan Roubal si své oběti vybíral bez hlubších motivů, třeba jen na základě antipatií. Hynek Čermák zároveň skvěle vystihl jeho „dobrácké“ charismatické vystupování. Jenže se o něm až tolik nedozvíme. A to je možná první problém. Je to takový Roubal bez Roubala. Víc než o ponoru do jedné děsivé duše je to o morálním dilematu, kterému bude čelit od dětství hluchá budoucí právnička – musí volit mezi pravdou nebo nadějně rozjetou kariérou. Kriminalisté mezitím sbírají (i ztrácí!) důkazy, tvůrci párkrát nepěkně škobrtnou a divák se musí mimo jiné vyrovnat se „zvláštním“ hereckým uchopením postavy dívčina otce, renomovaného advokáta, předvídatelností i mizernou thrillerovou náladou. ()

madline24

Takhle nevyužitý potenciál se málokdy vidí a o tom hereckém přehrávání ani nemluvím (Havlová například, to bylo peklo). Nevěděla jsem, jestli koukám na krimi podle skutečných událostí, nebo nepovedenou tragikomedii amatérského divadla. Nedokážu odhadnout, jestli za to může režie nebo únava hereckého materiálu, ale nezachránil to ani Švehlík, který mi jako jedinej přišel normální. ()

Hombre8

Co "zaujalo"?    S výjimkou (snad Švehlíka) vrholně nesympatické až nechutné postavy. U Roubala pochopitelné, u ostatních možná záměr, aby tvůrci zdůraznili prohnilost a nemohoucnost devadesátkové justice. Uvidíme. Taky začátek příběhu od konce Roubalovy "kariéry" je zvláštní a na sledovatelnosti moc nepřidává. Nu, uvidíme dále... ()

jauahaoas

Nova neNova, je to po prvním díle dobré. Čermák se vyhrál a s podobnými, leč na druhé straně barikády, snímky má zkušenost a má do toho co dát. Veškrnová slabé, a ještě si dovolí říct na kameru v reklamních předpremiérových spotech, že se musela naučit stohy textu scénáře, tak nevím. Čenský, jako vždy lehce zkoprnělý ztopořený, ale maskéři a kostyméři u něj za 1A. Trnková, nevím v čem jede, to mohli ukázat a ne, že drtí lahví neznáme tabletky, ještě snad ukáže tu svou(hereckou podobu) - snad nápodoba z "Dámský gambit". Duchoslav omyl. Kdy už producenti pochopí, že to není herec a naposledy zamrzl po "Sněženky a machři". ()

• Ve scéně v metru do stanice přijíždí stará souprava, v dalším záběru však přijíždí modernizovaná souprava a v další scéně je opět souprava stará. (Matias215)
  • Většina výslechů Ivana Roubala (Hynek Čermák) se koná v budově Olšanská 6, tehdejší Telecom a později Cetin a.s., dnešní majitel Central Group. Policejní garáže jsou za touto budovou taktéž. Jde o jedinečný pohled na architekturu tehdejší doby, zvláště, když se budova začne v roce 2026 bourat. (petr020202)
  • Ve 2. minutě vidíme v pozadí televizi, ve které můžeme slyšet skladbu „Spoutaná“ od české zpěvačky Jany Feriové, která se proslavila pod uměleckým pseudonymem Karya. Píseň vyšla na jejím debutovém album s názvem „Karya“, které vyšlo v roce 1993. (Trajektt)