Dobrodružstvá kriminalistiky

• Československo Dobrodružství kriminalistiky (viac)
všetky plagáty
TV spot 12
Československo / Západné Nemecko / Francúzsko, (1989–1993), 21 h 36 min (Minutáž: 49–52 min)

Hudba:

Karel Svoboda

Boris Rösner, Petr Kostka, Ladislav Mrkvička, Ondřej Havelka, Vlasta Fabianová, Nelly Gaierová, Ladislav Frej st., Daniela Kolářová, Luděk Munzar (viac)

Recenzie používateľa mira007 k tomuto seriálu (8)

Dobrodružstvá kriminalistiky (1989)

Nejlepší český seriál , který díky skvělému tématu mohl být prodán do mnoha zemí na světě. ( úspěšnější možná byla jen Arabela ) - herecké obsazení, scénář, temná excelentní muzika, kvalitní režie. ()

Tím (1989) (S01E08)

Fritz Opitz jako malý německý McGyver zločinu dvacátých let - dle mne po dílu s Rosnerem nejlepší díl prvé řady, který vypadá jako předchůdce různých kriminálek Miami a spol, které se koncentrují na technickou stránku pátrání. Odvyprávěno trochu zrychleně, ale poutavě. ()

Písmo (1990) (S02E01)

Soft verze Kladiva na čarodějnice, ale v rámci seriálu Dobrodružství kriminalistiky jeden z nejtemnějších dílů se skvělou středověkou atmosférou ... ikdyž už středověk nebyl. ()

Modus Operandi (1990) (S02E03)

Amerika natáčená v Československu trochu kulhá, ale je přesvědčivější než v díle z golfového hřiště Otisk. Miloš Vávra jako inspektor ranař excelentní - ten se pro tento typ rolí narodil. Jako perlička je vtipné vidět začínajícího M. Hanuše ( alias Hložánek z ulice ) jako malého kapsáře. ()

Antropológia (1990) (S02E04)

Kostra neznámého zahrabaná ve stodole ale syn, který tvrdošíjně tvrdí, že on je vrah. Řekl bych, že jeden z nejlepších dílů druhé řady. ()

Mechanoskopia (1990) (S02E06)

Nejkomediálnější díl z celé série díky skvělému Heřmánkovi a Postráneckému a přesto to kriminalisticky jde do nadprůměru. je zajímavé, že když se díly Dobrodružství kriminalistiky odehrávají ve Francii, tak to má takovou vážnou až strašidelnou atmosféru, zatímco díly odehrávající na našem území mají atmosféru zábavnou - pivko, muzika, sousedi. ()

Lúč (1990) (S02E08)

Koncert Andyho Hryce jako malíře van Meegerena, který před odbornou komisí dokazuje, že není kolaborant a obchodník s kradenými obrazy, ale geniální padělatel. Taky si pamatuji historku z natáčení, kdy český štáb partizánsky točil v ulicích Amsterdamu jakože hoši v historických kabátech nesou nějaký obraz z auta a někdo na ně zavolal skutečnou policii. Ve scéně, kdy kamelot dobově oblečený na ulici huláká titulek novin jsou vpravo na půl sekundy vidět Amsterďanané v moderním oblečení . ()

Volavka (1993) (S04E02)

Čtvrtá řada Dobrodružství kriminalistiky už je jen slabý odvar prvních dvou řad, ale díl Volavka patří mezi lepší. Téma obchodu se ženami celkem nadčasové ale jediné velké mínus je, že dřív v závěrečných titulcích něco napsali o skutečných aktérech, ale tady vůbec nic. ()