Príbeh sa odohráva v Amerike v druhej polovici 19. storočia. Páchateľa lúpeže v klenotníctve pomôže usvedčiť modus operandi - individuálny spôsob jeho práce. (TV Dajto)

SOLOM.

Modus operandi je dosti průměrným dílem, který nám sice nabídne vcelku zajímavý děj, nicméně jsem se při jeho sledování bohužel tolik nebavil, jako tomu bylo u většiny jiných dílů. Herecké výkony většiny zúčastněných rovněž hodně průměrné, atmosféra jakbysmet. Přeci jenom jsem už viděl lepší a hutnější díly (co se atmosféry) týče, i tak si ale myslím, že takových 60% je odpovídajících nabídnuté kvalitě… ()

Necrotongue

Tentokrát za slabší hodnocení nemůže umístění příběhu do Spojených států, protože se tu nevyskytoval legrační Steve, měl jsem ale dojem, že se tvůrci příliš nesoustředili na policejní práci, spíš to vypadalo tak, že se zaměřili na ohňostroje. Vyšetřovatel byl poděs a já jsem se příliš nebavil. ()

Anderton

Keď niekde uplatniť nižšie hodnotenie ako obvykle, tam medzi tie relatívne slabšie diely osobne budem radiť Modus operandi. Thomas Byrne bol proste svojráz a jeho drzosť nie je vždy úplne na mieste a zrejme taký aj bol. Čo dosvedčuje aj záverečný dovetok. Roztekaný nie je iba on, ale aj celá časť. ()

Jara.Cimrman.jr

"Máš na krku pět vloupaček. Za to už ti soudce ušije mundúr nejmíň na desetiletí." Anebo tě propustí, když budeš mí schopného advokáta. Inspektor Byrnes tímto případem vstoupil do dějin a světa velké politiky, což se mi líbilo, ale tam pozitiva končí. Celý slavný "modus operandi" totiž tentokrát znamenal pouze to, že Byrnes poznal práci Pašáka Guse a hlukové podmínky, za kterých je vykonávána. Za největší průšvih považuju to, že padouši Bendžo, advokát Hummel i starosta mi byli mnohem sympatičtější než úlisný Byrnes. ()

• Natáčelo se na zámku Kačina a v Praze. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)