Na místě brutální vraždy se najde figurka z kaštanů a na základě téhle stopy pak dvojice detektivů pátrá po vrahovi, který má prsty ve zmizení dcery známé političky. (Netflix)

Bolex

Scénář je pestrý, skutečně nabitý napínavým dějem. V závěrečných epizodách však vyžaduje od diváka toleranci věrohodnosti a logiky. ()

Tr0nic

Ide o klasickú detektívku napísanú podľa šablóny. Atmosféra je super s dejom, ale hlavne s hlavnými postavami to už je horšie. Postupné odhaľovanie deja vždy vykreslí čo sa stane v nasledujúcich minútach a tak neprichádza ku žiadnemu prekvapeniu. Seriál má síce 6 častí no tá posledná je zbytočná ak sa nebojíte o život detektívov, nakoľko Vás ich osud ani osobný život vôbec nezaujal. Odporúčam nepitvať sa v hereckom obsadení, znalci by mohli odhaliť páchateľa už tu. ()

visor_13

Musím říct, že mě tento krimi seriál zaujal a s chutí jsem se na něj podíval. Bohužel nemůžu se zbavit dojmu, že některé věci byli přitažené za vlasy a seriál, který se má blížit realitě bohužel dostává tvrdé zářezy, kvůli navýšení dramatu. Nechci tu spoilerovat a proto jen okrajově. Policie všude na světě pracuje minimálně ve dvou lidech a tady se to porušovalo snad v každém díle. Seriál se snaží o navýšení dramatu a mě v tu chvíli vyskočilo proč je tam k sakru sám, sama. No a úplný závěr 6 epizody. Za mě to nedává smysl takže pro mě bylo finále vlastně zklamání. ()

Sopholojong

Sprvu mensie zmatenie, zvykanie si na svojskych vysetrovatelov, znasanie zbytocne dlhych rodinnych rozhovorov (ministerka) a od druhej casti vynikajuco gradovane napatie (pri najdeni "podzemnej kobky" som ani nedychal) s prekvapivymi mordami (odseknute koncatiny) a najzamotanejsimi pripadmi (identita pachatela na konci piatej casti ma uplne odstrelila, mal som tipy, ale uplne ine) v serialovej tvorbe asi za posledne dva roky. Najdepresivnejsi serialovy audiovizual roka - sychrave pocasie, chladne budovy (ich tmave pivnice a sklady), depresivne charaktery, "dismembered" mrtvoly, ponura hudba. Z dua hlavnych detektivov samozrejme najlepsi "brylaty" Mikkel Folsgaard, ktoremu to pali viac, ako vacsine kriminalneho oddelenia. Mnohi sa tu "povznasaju" nad komunikacnymi chybami, nelogickostou jednania postav (ano, po podani kluca spod kvetinaca, by som ho hned odbachol), ale prave pre tuto "clovecinu" (nikto nie je dokonaly, vsetci niekedy urobime taku chybu, ze si neskor tukame na celo, preco?) mi to sadlo najviac. Dokonale zakoncenia kazdej casti a tych sest dielov je presne akurat na tento typ kriminalky (ziadne 10 az 12-dielne otravy). Jedina vycitka smeruje k dlhsim rodinnym konverzaciam (uz spomenutym), ako by mali byt. 9/10 ()

Sidenius

Kniha smysl dávala ( a byla ještě víc brutaĺní) do seriálu se vešla tak 1-2/3 knihy a postrádá pro mě smysl. Od neschopnosti policie, přes mířícího poldu na vraha beze zbraně kde vždy polda dostane na zadek až po agenty co někoho hlídají a jdou si pro pizzu :-/ alespoň zajímavé rozuzlení. ()

MartinNewman

Kaštánek je povedená severská série se vším co tam nahoře umějí. Temné počasí, zvláštní kamera která ještě umocňuje onu náladu, zamotaný děj hluboce spjatý s temnou minulostí. Prostě všechno co má správná krimi mít. Hvězdu ubírám za to , že ta malá vypadala po roce v zajetí úplně v pohodě. Měla být v úplně jiném stavu, kdy by si každý kladl otázku, opíchal ji z pomsty ten vyšinutý zmrd, nebo ne. Každopádně plná čtyřka. ()

Metuje

Jednoznačně overrated. Už ani nevím, kdo mi o Kaštánkovi jako první říkal, ale pamatuju si, že na seriál pěl chválu. Na začátku jsem měl problém s originálním zněním, to si ale po chvíli sedlo. Hlavní hrdinové byli sympatičtí, naprosto nepochopitelně je srážely orgie scénáristů. ()

InaGeorgia

Četla jsem knihu, která se mi hodně líbila a patří mezi jednu z mých nejoblíbenějších ze severského krimi žánru. Seriál zůstal věrný své předloze a až na pár maličkostí, nemám co vytknout. Za mě super a doporučuji. ()

SpeedShot

Prvních 5 ušlo, ale tak 6 to zabila. Týpek politej benzínem hoří a je v pohodě, a záporák se pak nějak z auta teleportuje na větev... ()

FakinAdsso

Asi nejvíc overrated krimi posledních dob. Ano, má to poměrně dobrou kameru a asi 2 postavy nejsou úplně nudný, ale tím to tak končí. Vrahem mohl být celou dobu naprosto kdokoliv a nic by se nezměnilo - doslova si dosaďte libovolnou postavu krom dětí a voila. Napětí se vlastně ani nesnaží budovat kolem toho, kdo je vrahem. Lehce proč to dělá, ale to je vlastně vysvětleno v jednom díle. Zbývá nám tak dopad na všechny okolo a k tomu jejich vlastní životy. Na to 6 dílů nestačí.     Nuda, nuda, šeď, šeď. ()

WillH.

Práve – teraz mám viacej času a chystal som sa na niečo „severské“ – mi padla „do rúk“ táto kriminálka, tak som sa potešil. Vyzeralo to sľubne, začiatok super; a mám slabosť pre Dobré severské seriály a filmy, hlavne krimi. Určite aj preto, že som tam šesť rokov žil. A hoci som už pár tých detektívok skúšal – tak okrem švédsko-dánskej produkcie Bro(e)n, či dánskej sérii krimi-filmov z oddelenia Q (okrem posledného, kde vymenili hlavné postavy – ktoré to výrazne tiahli), a islandského Trapped (už som zvedavý na tretiu sériu) – sú väčšina iných titulov už len akýmsi odvarov tých mnou zmienených. To – čo sa tu v „Kaštánkovi“ začalo rozmotávať (postavy, dej, vraždy, atmosféra chladného a tajomného severu...), zamrzlo kdesi na mŕtvom bode. Neuveriteľné náhody, ktoré vyšetrovateľom padajú do klína, sú jakoby strácajúca sa chuť koláča, ktorý ste si rozjedli. Scenáristom sa časom míňajú nápady, dôvtip a vyzerá to akoby si nechceli potrápiť svoje mozočky a „hop“ iba len narýchlo zbúchať scenár čo to dá. Po tretej časti sa im to už nedarí, ešteže udržali ako-tak napätie, ale mne to nestačí. Rôzne prešľapy pri postupoch policajtov (ktoré sa dnes nielenže v reáli – ale už ani v Kinematografii nerobia!) – hlavne v poslednej časti – ma „vťahujú“ do obyčajnej kriminálky akých sa na svete robia tisíce jak na bežiacom páse a pre diváka, ktorý nemá absolútne chuť pátrať po kvalite – len si nechá napustiť do žíl iba to, „čo práve dávajú dnes večer v telke“ . A pri tom množstve chrliacich noviniek na streamovacích službách sa obávam, aby tam nevpadol aj Netflix (ostatných hráčov až tak nesledujem). Nakoniec som bol fakt rád, keď už to skončilo; pri poslednej časti to už na mňa pôsobilo ako ťažký filmársky a hlavne seriálový pôrod so všetkými dejovými pátosmi a gýčmi; pre toho mainstreamového diváka pred bežnou TV stanicou v sobotu večer. Čo sa však musí tvorcom uznať sú vynikajúce herecké výkony (pre mňa doteraz neznámych hercov), kumšt filmového štábu a vôbec celej produkcie, s výpravou a efektami sa nešetrilo a je vidieť, že to nebolo natočené „rýchlokvaseným“ materiálom. Len veľkým mínusom je ten nepodarený a mnohokrát - a i teraz sa to potvrdilo – Sakra dôležitý scenár, ktorý takto môže ozaj Veľkou mierou znehodnotiť Celý výsledok. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD