Reptiliáni existují a přistání na Měsíci bylo jeden velký podvod. Pro nespolečenskou, ale geniální vědkyni a její partu podivínů jsou konspirační teorie denní chleba. (Netflix)

Djkoma

Super tajná organizace, která zakrývá všechny ty pravdivé konspirace (nejlepší je retušování fotek z vesmíru, aby Atlantida nebyla vidět!). Za mě perfektní zábava, hromada vtipů v každém díle, i když jejich děj není vždy úplně ideální. Obrovská hromada vtipů a pomrknutí na popkulturní tématiku od Bondovek přes scifi 80-90 léta až po politickou tématiku. Tohle mě bavilo opravdu hodně a poslední dvoj díl ukazuje zajímavý potenciál a výbornou představivost autorů. ()

Nin

Seriál s pěkným námětem o tom, co kdyby všechny konspirační teorie byly pravdivé... Teda kromě té, že je Země placatá. To už je natolik přitažený za hlavu, že si z toho pěkně dělají v jednom dílu srandu. Inside Job je pohodový seriál, který není pro děti, ale zároveň se nesnaží nijak šokovat, chce prostě jen pobavit. A to se mu daří. Má barvité rozličné postavy, které nejsou nic extra (hloubkou charakteru, vzezřením jsou to často šílenosti), ale jsou v pohodě. Osobně mám nejradši Bretta, který celý svůj život vždy dělal ty správné věci, je atraktivní a sympatický, ale zároveň je trochu natvrdlý a povrchní. Zde to ale není žádný záporák, jak by mohl být, protože je plný optimismu a má srdce na pravém místě. Což je v kontrastu s drtivou většinou postav, kteří jsou většinou mentálně narušení sobci s různými úchylkami. Příběhy jsou fajn a nenudí, a to i přesto že mají délku kolem 30 minut, ne dvaceti. Poctivý animák pro dospělé. (7/10) ()

luka4615

Skvěle střižený komediální seriál, který celou svou premisu zakládá na všeobecně známých i neznámých konspiračních teoriích. Pokud tedy hledáte nekonvenční a šílenou animovanou zábavu pro dospělé publikum, Inside Job je rozhodně tou správnou volbou jak strávit volné odpoledne. Skvělá práce! PS: Nejlepší postavou je jednoznačně servítky si neberoucí mimozemšťan Magic Myc! (Netflix) ()

Lucasion

Yes! Konečně další seriál u kterého si mohu chrochtat blahem. Další seriál, který mi sedne jako prd*l na hrnec. Chvála Netflixu! Vizuál Ricka a Mortyho (2013) a příběh laděný jako Futurama (1999). Není to tak sprosté a nechutné jako Rick s Mortym, což není ani výtka ani chvála. Nijak mi to nevadí, ani neuráží. Druhá postava Bretta je skoro stejná jako Phillip J. Fry z Futuramy. Prosťáček k pohledání. Inside Job mi v mnohém Futuramu a Ricka připomíná. Našel jsem tu skvělý humor, odkazy na popkulturu a hlavně i zajímavou dějovou linku. Jen tleskám, protože takhle jsem se dlouho nebavil. Vždy jsem vděčný za jakoukoli novou IP namísto pokračování, ač milovaných, zaběhlých sérií. Tohle je prostě pecka! Nejlepší seriálový objev roku! Konspirační teorie dostanou na frak! (90 %) ()

liquido26

Premisa s konspiračními teoriemi, tajnou organizací, stínovou radou, reptaliány atd. je super, ale myslím si, že z toho mohlo jít vytřískat mnohem víc. Díly byly celkem zábavné, ale tak nějak jsem se pořád nemohl zbavit pocitu, že podobné zápletky, podobné postavy atd. jsem už několikrát někde viděl. Nicméně pokud bude druhá série, tak se rád kouknu. ()

grogodil

Ten vibe Ricka a Mortyho je v podaktorých epizódach citeľný, no za mňa takýchto scifi adult animákov nie je nikdy dosť, takže každá vydarená konkurencia vítaná. Inside Job sa zatiaľ drží pri zemi, že si nepotrebujete robiť poznámky a kresliť schému, aby ste vôbec pochopili smršť nejakých metascenáristických vývrtiek, ktoré do toho ešte kopia jeden running joke len pre zasvätených za druhým a sú občas už ďaleko za nejakým kritickým bodom únosnosti... Áno, na teba pomrkávam, Dan Harmon. Toto je priamočiarejšia zábava, jednoduchší humor, kopa popkultúrnych odkazov a od druhej sezóny pritlačili na väčší dôraz na postavy a ich vývoj a zároveň to má nejakú ústrednú linku, ktorá sa priebežne stále odvija na pozadí, takže to stále niekam smeruje. Okrem toho to má zábavné a dostatočne nosné konšpiračné lore, z ktoreho môžu čerpať niekoľko ďalších sezón. A po vyrovnanej výbornej druhej sezóne bez jedinej slabej epizódy určite budem u toho aj nabudúce. ()

M.i.k.e

poměrně vtipný animák s dobrým nápadem,pro který jsou tři hvězdy málo,protože sem se bavil (hlavně všechny ty popkulturní odkazy a narážky na různé konspirace jsou super) a čtyři naopak moc,protože Inside Job má svoje mouchy a přes to všechno není zas až tak originální - nejednou sem v tom viděl Ricka & Mortyho a nejen je.Každopádně pokud bude druhá řada,rád se mrknu...70% ()

haluska11

Pokud jste viděli Futuramu a/nebo Ricka a Mortyho, bude to pro vás pěkně matoucí déja vu jízda. Ačkoliv seriál přichází s novými scenářemi a koncepty, nedokážu se zbavit pocitu, že jsem ho už někdy viděla. Svět, ve kterém jsou konspirační teorie pravda, má silný potenciál pobavit: ve výsledku je to ale takové nemastné neslané meh. Nadupanost popkulturními referencemi zodpovídá standardům pro dnešní animáky pro dospělé a občas je úsměvná, ale na Bojacka Horsemana to nemá. Animace je jednoduchá a postavy nepříliš zajímavé či ztotožnitelné. Za zmínku stojí vyparáděná úvodní znělka, která je snad jedinou známkou, že seriál vytvořil někdo z týmu autorů Gravity Falls. Jinak je to ale takový sežvýkanec existujících animáků, který nemá moc co nového říct. ()

Hollohlaway

Zajímavě střelená zápletka a často třeskutě vtipné. Postavy jsou zábavné a i přes kolísavou úroveň jednotlivých dílů je to příjemně dospělý animák. ()

JamesSi

Na můj vkus moc odkazů na jiné filmy, seriály a jiné události. A to mě asi nejvíce štvalo. Vtipy na mě moc nefungovali - i když jsem se párkrát usmál. Jinak některé momenty mezi postavami celkem šly- vztahy mezi Bradem a Reagan nebo Reagan a jejím otcem. I to však není něco, co by jsme neviděli jinde (konkrétně Rick a Morty). Animačně je to jistě nad úrovní příšerností typu Chicago Party Aunt nebo The Prince, ale rozhodně to nemá na Gravity Falls nebo Ricka a Mortyho. Opět jednoduchá Toon Boomová ploška. Prostě lehký nadprůměr. Jet fuel can't melt steel beans/10. PS: Překlad byl fakt nic moc. Jako například přeložili "You are fucking robot?" jako "Ty jsi k*rva robot?", když to v tom kontextu mělo znamenat otázku jestli spí s robotem. A podobné chyby - ve stylu Italian anti-defamation league přeloženo jako italská anti-semitistická liga? Cože? Spíš by to mělo být něco jako liga proti urážkám Italů nebo tak (Anti-Defamation League je skutečná organizace na ochranu proti anti-semitismu, ale oni naráží na její neexistující italskou variantu). ()

Mafiapau

Hodně zběsilá a podrobná jízda kde fanoušek už musí mít něco projeto aby pochopil všechny reference napěchované do dvou sezón. Bohužel, více jak 2 série nedostaneme jelikož Netflus, doslova flusnul na Takeuchiho hlavu, a pokud série 3 nebude hozená na jinou platformu, tak budeme muset tomuhle skvostu co se brutálně rozjel, dát hořké sbohem. ()

Zik2

Vtipný animák na velmi aktuální téma konspiračních teorií. Je to jako nepravděpodobný kříženec Kanclu s Rickem a Morty, ale je vtipnější než ten první dává větší smysl než ten druhý. ()

Ricky_CZ

Bylo by to vlastně i na 3 hvězdy, ale budu milosrdný, protože ta premisa její ukotvení se moc povedly. Samotné díly a jednotlivé děje už tak originální nejsou. Nicméně o svěží vítr se Piklírna pokusila úspěšně a hlavně ukojila hlad po žánrovce tohoto typu. Na případnou další sérii se podívám rád. ()

Sharpooter

Hlavní myšlenka, kdy tajná organizace ovládá svět byla zajímavá. Každopádně příběh jednotlivých dílů mi až tak nesedl, kromě několika výjimek byla většina dílů průměrem. Ani jsem se moc nezasmál, ale ani jsem se nekoukal na hodinky, takže to bylo OK. Některé postavy byly fajn, ale některé mě vůbec nezajímali. Animace normální, stejná jako v mnoha dalších projektech, nic převratného. Bylo zde pár odkazů na jiné filmy, seriály, což neberu ani jako klad ani jako zápor, prostě to tu bylo. Celkově byla Piklírna lehký nadprůměr. Alespoň už víme kde se berou konspirační teorie xD. 6/10 ()

Rayen1

Koment je na obě série. Je to zajimavej seriál, napechovanej gagy a dělajíci si prdel snad úplně ze všech moznejch konspiračních teorií. Bavil jsem se, ale co mě trochu zklamalo, bylo to, že tvůrci nedokázali s materiálem, kterej měli, pracovat na maximum, a nakonec to vyznělo dost hluše. Přitom první série měla slušně našlápnuto, líbilo se mi propojení dílů, kdy se z toho nestal nekončící slet gagů, ale snažili se i o nějakej ten příběh do celý série. Pak to ale ztratilo dech a seriál byl zrušenej dřív, než to dokázal nějak dotáhnout do konce. Škoda. Mohlo to bejt zajímavý. Takhle máme jen otevřenej konec bez pointy, kterou už tvůrci nedotahnou do konce. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD