Sousední města Piltover a Zaun proti sobě válčí a dvě sestry stojí v souboji magických technologií a protichůdných názorů na opačných stranách barikády. (Netflix)

oasismanik

Keby mi niekto povedal, že to najlepšie príde na konci roka a že to bude steampunková, animovaná blbostička z prostredia počítačovej MOBA hry určenej hlavne deckám, tak si asi poviem, že je to úplny blázon. Nikdy som lolko nehral, dlhé, naozaj dlhé roky som bol fanúšik Doty a už niekedy v čase, keď prišla Dota 2 /2013 cca/ som si hovoril, prečo niekto z tohto prostredia nevyťaží viac? Prečo sú seriály/filmy podľa hier vždy iba béčkové blockbustery, na ktoré si o mesiac už nikto nespomenie? Prečo niekto do toho okrem vidiny obrovského zárobku nevloži aj trochu toho "srdca"? To fakt musel prísť až Riot a v spolupráci s Netflixom spraviť takúto pecku? No...očividne musel. Špičková záležitosť po úplne každom smere, tu sa píšu dejiny vážení! ()

darthvader77

"I never would have given you to them. Not for anything. Don't cry. You're perfect."  "I never would have given you to them. Not for anything. Don't cry. You're perfect." "I never would have given you to them. Not for anything. Don't cry. You're perfect." "I never would have given you to them. Not for anything. Don't cry. You're perfect." "I never would have given you to them. Not for anything. Don't cry. You're perfect." "I never would have given you to them. Not for anything. Don't cry. You're perfect." "I never would have given you to them. Not for anything. Don't cry. You're perfect." "I never would have given you to them. Not for anything. Don't cry. You're perfect." "I never would have given you to them. Not for anything. Don't cry. You're perfect." "I never would have given you to them. Not for anything. Don't cry. You're perfect." "I never would have given you to them. Not for anything. Don't cry. You're perfect." "I never would have given you to them. Not for anything. Don't cry. You're perfect." "I never would have given you to them. Not for anything. Don't cry. You're perfect." ()

Renie42

Nemusíte znát LOLko, ani ho hrát, jako v mém případě a tenhle seriál vás tak jako tak uchvátí. Skvělá animace, příběh, dala jsem to nadvakrát. Skončil jeden díl, musela jsem vidět další. Jelikož se tyto postavy objevili ve hře PUPG, kterou hraji, tak mě začalo zajímat, co jsou, jaký je tam příběh. Některé scény byly drsné a Jinx mi připomněla trochu Harley Quinn, prostě takovej prdlouš, obě sestry mají něco do sebe. Jsem zvědavá, jak to bude pokračovat. ()

germiny

LoLko jsem teda nikdy nehrál (a nejspíš ani nikdy nebudu), takže jsem do toho šel tak nějak na blind. OK, viděl jsem vysoké hodnocení na ČSFD, tak sem byl hodně zvědavý co z toho vyleze. Ale teda že to bude taková šleha jsem nečekal. Za mne - tady v tom snad funguje úplně všechno. Super animace, skvělý soundtrack (i samostatně výborně poslouchatelný) pěkně odbíhající a přehledná akce a celkově skvělá steampunk atmosféra a fungující emoce. Dostalo mě to naprosto do kolen. Jestli toto byl jenom start do dalších sérií (jakože byl), tak laťka je, řekl bych, až nesmyslně vysoko pro pokračování. Druhá série to bude mít fest težké, ale ať už je tady!!! 95% ()

Demonn

Asi ten nejnadhodnocenější seriál, co jsem viděl! Chápu, že pro hráče lol to bude asi citovka, ale myslím, že nikoho jiného to moc neosloví protože děj je průměrný a pořád je to jen animák. V recenzích, co to chválily, jsem četl například, že to je skvělé, protože to má uvěřitelné postavy...to jako vážně? Představuju si, že by mohli existovat různí lidé ale ne takoví :D. No prostě čistej průměr a nic víc. 65% ()

adamix

Veľmi som to chcel mať rád a nadľudským výkonom pre mňa bolo udržanie všetkej pozornosti. Nepochybujem o tom, že to je technicky zvládnuté na jednotku a že sa to snaží tak strašne pracovať s postavami a s príbehom a nezaviesť diváka do tradičných koľají, kde všetko skončí tak, ako to očakávate a kde viete, kto je ten zloduch a kto najväčší dobrák. Tu má každý za ušami ale každý je istým spôsobom svätec. Ale tá nútená snaha je v tomto prípade jej najväčším nedostatkom. Neobľúbil som si NIKOHO. Nezaujímalo ma NIČ. Väčšinu času som sa NUDIL a stále som čakal na NIEČO, čo vyzdvihne tento (akože miľník) nad všetky jemu podobné. Čo robí tento výtvor taký (vraj) unikátny, to neviem. Možno je to tým, že nie som ani hráč a možno aj tým, že aj keď je to technicky pekné, orgazmy som pri tom nemal. A možno som videl úplne iný seriál, ako videli všetci. Znížim nakoniec na 2*, pretože nedávno som dal druhým Peaky Blinderom o hviezdu vyššie. Aj keď ani to nebola žiadna sláva, šmrnc to malo a v rukáve herecké esá, ktoré zážitok trochu spestrili. Toto ale nebude moje ihrisko na hranie. Ďalšia séria ma nezaujíma. Závidím tým, ktorých to chytilo. ()

Connik

Krásný nový styl animace. Na rozdíl od ostatních zde recenzujících mě to chytlo spíše až ke konci a srovnání s prvními řadami Hry o trůny, jak tu již taky zaznělo, určitě není od věci. Věřím, že pro fanoušky LoLka je to ještě o řád lepší, nicméně k nim už nějakou tu dobu nepatřím a tak mi asi unikají ty pomrknutí jichž je tu plno. Celé si to však bez problému obhájí titul zatím nejpovedenější herní adaptace. ()

Estwen

Arcane plní díru ve steampunkovém animovaném herním nerdím žánru, staví na základně fanoušků LoL, bere s sebou ale i širokou veřejnost. Animace, soundtrack ladí, příběh místy jednodušší a předvídatelný, ale to lze odpustit. ()

JosefTomas

Dokonalost sama o sobě, doprovázená nejen dechberoucím vizuálem, ale v mých očích i skvělou propracovaností a hloubkou postav, kde lze každou chápat i jejich motivace. Ve výsledku tak fandíte prakticky každé z nich, dokonce i těm záporným, navzdory možnému ztrácení se v jménech. Jenže to stejně nebrání, abyste o ně neměli strach, jedněm nepřáli pomstu, dalším smrt, některým pochopení a jinde soucit. Takovou barevnou paletu emocí a charakterů zřejmě jinde nenajdete, stejně jako výtečný soundtrack, velmi nápadité a brutální bitky i naprosto bleskové tempo každé epizody. Jo, prokletí adaptace her bylo prolomeno a status nejlepšího seriálu posledních 10 let pokořen. Chcete něco víc? ()

dudo24

Wow, wow, wow. Riot Games proste vie. Všetko okolo League of Legends je skvelé. Ich hudba, ich video klipy a teraz si odškrtli ďalšie majstrovsky zvládnuté odvetvie zábavného priemyslu. Animácia a dizajn postáv boli božské. Hudba úplne mega. A tá variácia, moderná, klasická, rytmická, ťahavá, a hlavne tá epická. Dve a trištvrte hodinový audio soundtrack celej série sa stala moja primárna hudba do pozadia. Niekedy sa pozabudnem a v určitých úsekoch si myslím, že počúvam Lord of the Rings. Scenár bol tiež super. Vyvážené tempo, dostatok priestoru pre rozvoj kvalitných postáv, bez hluchých pasáží a jedna z najdôležitejších kvalít bola šedosť všetkého. Ani dianie ani postavy neboli čierno-biele, aj hlavný antagonista mal svoje stránky s ktorými som sympatizoval, a žiadny čin sa nezaobišiel bez reťazovej rekcie pozitívnych aj negatívnych dôsledkov. Posledný bod ktorý spomeniem, čím si ma seriál naisto získal, je tragédia, serióznosť a drsnota. Srdcervúci príbeh sestier ktorým jednoduchý život nešiel v ústrety, plus smutné osudy ostatných postáv, malo to dušu, malo to srdce, malo to neskutočné emócie. Bez váhania hodnotím plnými piatimi hviezdami. Určite budem pozerať znovu a nesmierne sa teším na už ohlásenú druhú sériu. ()

Luswani

No já nevím... Rozhodně je to povedený seriál, ale určitě ne až tak, aby měl takto extrémně vysoké hodnocení. Nejvíc oceňuji prostředí a celkovou stylizaci. Hudba to taky šoupla o několik levelů výše. Co se týče animace, tak jsem měl pocit, že se tvůrci nedokázali rozhodnout, jakým směrem se vydat. Částečně animovaná klasika, občas hyperrealističnost a občas zcela naivní vykreslení (především animace kouře, některých výbuchů apod.) Takže na první pohled velice krásná animace, ale poněkud nesourodá. A bojové scény mi občas připadaly až moc rychlé a nepřehledné. Příběhově si to taky nedrželo úplně stejnou úroveň a někdy jsem se ztrácel v tom, kdo je kdo a o co jde. Od prvních zajímavých dílů se dostáváme k několika natahovaným epizodám, které drží nad vodou jen pár scén. Každopádně můj celkový dojem zachránila poslední epizoda. Zejména finální scéna u stolu. Ta byla opravdu parádní. Na druhou řadu se určitě taky podívám, ale něco mi říká, že už to bude jen taková nastavovaná kaše plná politiky a citových výlevů mezi Vi a Powder. ()

Veskoslav

Tohle je mistrovské dílo, vážně. A pokud znáte herní svět, tak ani neváhejte. Ale pokud Vám nic neříká, přesto doporučuji shlédnout. Není to jenom překvapení roku, ale překvapení za posledních 5-10 let. Tohle je něco, co se zapíše jako nejlepší herní adaptace v historii. Seriálové zpracování Doty bylo více než nadprůměrné, ale vedle tohoto vypadá jako chudší a ošklivější příbuzný. ()

IZFNP

9,5/10. Preboha, to čo, to kde, to ako? Zachytila som prvé vlašťovky, že je seriál dobrý, ale len podvedome, nakoľko som ho hneď označila ako nie príliš lákavú adaptáciu hry, ktorú nepoznám. A zrazu naň pozerám v ponuke Netflixu a s podivne chvejivím očakávaním, s voľnou sobotou pred sebou a brutálnou kocovinou stláčam play. A koniec, vážení, toto je seriálová pecka roku, s brilantnou animáciou a úžasným scenárom, ktorá stojí na prepracovaných postavách a dychberúcom steampunk svete. Ktorá je totálny zásah do čierneho, či už ide o štylizáciu, hudbu, strih, tempo alebo emócie. A len vďaka ktorej som prežila deň. ()

prosty_divak

Když pominu nanicovatou, rozbředlou a prvoplánově podbízivou znělku bez špetky invence a uvěřitelných emocí (tj. písničku Enemy od kapely Imagine Dragons, kteří si v seriálu střihnou i jakési kýčovité cameo), tak se z Arcane kupodivu vyloupne mnohovrstevnatý žánrový opus, kterému rád leccos dokážu „odpustit“. Například odpouštím ohranost zápletky kolem „třpytu“, dvou sester, vůle k moci apod. – zpracováno je to totiž tak šikovně, že tato klišé odsunete do pozadí. A do popředí vystoupí celkem plastická psychologie člobrdů (vývoj ne nepodobný genezi postavy v RPG hrách), odtajní se různá zákoutí a odbočky, jako bychom se sami toulali uličkami Undercity. Odpouštím i spektakulárnost výjevů, panorámat a soubojů – to prostě k žánru patří, jakkoliv to je třeba vyumělkované, jaksi dekorativně „secesní“. Zkrátka u Arcane rád přistupuji na pravidla hry, ačkoliv jsem LoL nikdy nehrál (a ani na to nemám chuť) a přestože nejsem skalní fanda žánru. Je to kvalitně provedené žánrové povyražení, co dokáže oslovit i člověka mimo bublinu. Tahle univerzalita tu je asi díky mnohotvárnosti témat, motivů: každý se může "chytit" toho svého, a to se velice cení. Nemyslím si tedy, že by Arcane bylo „jen“ pro gamery a herní influencery, přestože to tak vlastně vzniklo. Co mě ale opravdu trápí (krom úvodní písně od Imagine Dragons): zdejší komentář jakéhosi trolla, který zmiňuje cosi o neomarxistické agitce. A to už jsem myslel, že doba jaksi a kamsi pokročila. A ono ne… pořád cpeme všude ideologii a třídní boje. Co když tam ale o žádné společenské třídy, pány a kmány nejde? ()

spoock

Ta stylizace je neco unikatniho. Scenar je hodne na vysi a spolu s audiovizualem, ktery by obstal na velkem platne je to dokonaly mix. Neveril jsem, ze by Castlevanii mohlo neco byt jen konkurovat, ale podarilo se. ()

Marcas

O Arcane tu toho bylo napsáno už snad všechno. Takže za mě jenom v krátkosti. Lolko jsem nikdy nehrál a svět neznám, přesto to Rioti dokázali udělat tak, že se v tom zorientovali všichni. Dokonalá animace, fantastický příběh a pecková hudba dělají z Arcane asi nejlepší letošní seriál a možná nejenom letošní. Doufám, že budou takhle pokračovat i dál, ať se máme na co těšit. ()

cerdax2

Vcelku ubhiajici pribeh zasazeny do prostredi LoL s prvky steampunku, skrobrtajici az v posledni tretine, kde si tvruci chystali pudu na dalsi sezonu. Pro me do oci bijici inspirace (ci vykradani, je na vas, jak si to pojmenujete) Jokerem, Harley Quinn a Sebevrazednym oddilem ci z oblasti herniho prumyslu Malou Tinou ze serie Borderlands. 70% ()

muti

Výborná animácia, vývoj a prerod postáv, príbeh sestier ba boj o novú technológiu, drsné, realistické. lolko som ináč nehral, ale ten svet sa mi páči, snáď magic the gathering tiež už čoskoro ()

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

28.01.2023

Herním adaptacím se po letech nezdarů a posměchu začíná mimořádně dařit. Sony slaví úspěch s Uncharted nebo The Last of Us, Netflix zase s Arcane podle světa League of Legends, no a Amazon teď zkusí… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD