Sousední města Piltover a Zaun proti sobě válčí a dvě sestry stojí v souboji magických technologií a protichůdných názorů na opačných stranách barikády. (Netflix)

Klajnik

Animace je skvělá. Pravděpodobně je to nejsilnější aspekt celého projektu. Jistě to dalo ohromné množství práce. League of Legends jako hru nesnáším, ale seriálu se to nijak nedotýká. Poprali se s tím docela dobře. Zvlášť první tři díly první série mají skvělé fázování obsahu a jsou docela strhující, ačkoliv se to celé pohybuje ve známých v šablonách. To však nemusí být vyloženě zlé, pokud je to udělané dobře a tady jakž takž jsou. Přesto jsou to stále šablony, čímž trpí i onen marxisický příběh o těch nahoře a o těch dole, který by si zasloužil hlubší rozpracování. Zkrátka nevím, jestli některá tvůrčí rozhodnutí byla vhodná. Výsledek je totiž ve výsledku stále příliš povrchní. Od čtvrtého dílu do konce první série mě to už ale bavilo už podstatně méně. Dění mi začalo být volné a postavy nesympatické. Alespoň že byly napsané tak, že divák může rozumět jejich motivacím. ()

DaeGurth

Skvělé provedení, musím uznat, ale ty stokrát omleté archteypy mě nebetyčně dráždily. Nějak jsem se prokousal do konce a rozumem chápu, že to spustě lidí sedne. Srdcem ovšem ne. ()

Blue.Shark

Neuvěřitelný audiovizuální nářez na poli animovaných seriálů. Nedostižně za sebou nechává veškerou konkurenci kvalitou animace, kvalitou soundtracku, ztvárněním světa, ztvárněním postav i jejich chování a možná ne až tak originálním, ale perfektně smysluplným scénářem. Ač jsem o LoLku slyšel jen z rychlíku, tohle je lahůdka a jeho znalost není ani v nejmenším třeba. ()

TheSpearCZ

Ačkoliv nejsem pařmenem "Lolka" ani originem políbený a ani jsem zpočátku neměl v plánu se na Arcane podívat, tak mě nakonec přemohly všechny ty převážně pozitivní reakce lidí, které ale byli mnou očekávány, člověku totiž stačí vědět jaké hry jsou dlouhodobě nejvíce hrané, ať už tady v ČR, tak po celém světě a ještě se podiví, jakto že to nevyšlo už pár let nazpět. Měl jsem tedy možnost hodnotit seriál čistě bez nějakých větších znalostí a musím říct, že to je bezpochyby parádně udělané, samozřejmě animace je to hlavní s čím si tady tvůrci vyhráli a vyloženě jsem si užil první tři díly, kde se seznamujeme s hlavními postavami a je tu spousta "čisté akce". To už je ale všechno co můžu pochválit. Poslední tři díly byly paradoxně jen do počtu, protože tam, kde se to mělo nejvíc urvat z řetězů se to vleče a už to spoléhá jen na to, aby se tu ukázalo co nejvíce postav a nejlépe, aby ukázali všechny svoje zbraně, což se bude zajistě líbit pařmenům téhle hry, ale u ostatních už solidně pochybuju. Co se mi vyloženě nelíbilo bylo rádoby cameo od Imagine Dragons společně s její úvodní písní, ale to už je věc vkusu. Celkově hodnotím lehce pozitivně, uvidíme, co na to druhá série. 1. série - 80% ()

maty39

Kdyby jsem na Arcane neslyšel chválu ze všech stran, dokonce i od lidí co moc nekoukají na filmy a seriály, tak by mě ani nenapadlo koukat na něco podobného. League of Legends znám pouze z pár videí a z toho co jsem viděl by mě nikdy nenapadlo, že z toho vyleze něco jako Arcane. Arcane má zajímavý příběh, zajímavé postavy, zajímavé prostředí a vše je v dokonalé rovnováze. Ale ani Arcane není perfektní. Pokud prohlédnete skrz vše co je nabaleno na základní dějovou linku a soustředíte se jen na ní, tak je to víceméně archetypální příběh dvou dříve spřízněných postav na opačné straně barikády. Jsou tady i další dějové linky, postavy a témata, které dávají hlavní příběhové lince potřebný kontext a osudovost. Problém je, že jsou často jen načrtnuté a jejich pokračování je odloženo až do druhé řady. První řada Arcane je poměrně krátká. Když odečteme úvodní a závěrečné titulky tak se celá první řada vejde do pěti hodin, což není moc. Na druhou stranu v těch pěti hodinách dostanete překvapivě hodně. Dobře napsané postavy, drama, akci, zvraty a emoce. Arcane je pro mě to nejlepší co letos vyšlo jak mezi seriály tak i filmy (opakuji...z toho co jsem viděl). ()

husokachna

Moc pěknej vizuál, moc slibnej začátek, ale v průběhu série mě to dokázalo znudit. Politikaření, pro mě zbytečné dějové odbočky, nové postavy...a přitom všechno, co bych chtěl vidět, je kulervoucí akce s pomocí magických udělátek. A nebo aspoň plnohodnotný příběh dvou hlavních hrdinek, rozdělených sester. Ale žádná z postav nedostane dost prostoru jen proto, aby bylo kdy nahodit rozmáchlý obraz světa, který ale spíš nudí, než cokoliv jiného. A jedna subjektivní výtka - Powder/Jinx, kterou všichni teď tak "cosplayují" je otravná, nesympatická postava, která v dětství všechno posere, aby jí pak mohlo hrábnout a mohlo všechno posírat i v dospělosti. Úplný závěr pak trochu spravil pachuť, která mi po každém dílu zůstala, ale nakonec je to pro mě víc než cokoliv, promarněný potenciál...a přitom stačilo tak málo. Víc se pověnovat oběma sestrám a jejich "tragédii", zúžit zorné pole a mohlo to být super. Díky za každý podobný projekt, ale příště trochu lépe prosím. Tři OK pneumatický rukavice. ()

majec4

Hru evidujem, ale v živote som to nehral, takže som si to púšťal len kvôli tomu, že to z traileru vyzeralo zaujímavo. Oslovil ma dosť ten steampunkový štýl, ktorý hlavne na Caitlyn vyzerá, že wau. A veru neľutujem, že som šiel do toho. Páčili sa mi postavy, animácia je interesantná a zaujal aj samotný vývoj deja. Najviac som si ale užíval súboje doplnené o nejakú hlasnú drsnú hudbu. Teším sa na ďalšiu sériu. ()

Pidzey

League of Legends miluji stejně tak jako nenávidím. V této hře sem utopil spousty hodin svého života a většinu času mě lezla spíš na nervy. V čem hra vynikala především, aniž by musela (vždyť se jedná o rubačku deseti postav v aréně), je příběh. Každá postava má svůj příběh, minulost a tudíž vám je pak bližší když za ní hrajete. Oznámení seriálu ve mně vzbudilo velké očekávání, vždyť Riot do té doby dělal spousty filmečků a vždy měli velmi dobrou kvalitu. Co sem nakonec dostal? Fakt hodně dobrej seriál s vynikající animací, který je stejně tak dobrý pro znalce hry jako pro hrou nepolíbený (šťastlivci.) První akt je fajn, dozdává karty, představuje postavy. Ač sem fanda Vi (kterou jsem, pro mě z nepochopitelných důvodů, hrával) tak od začátku mě nejvíce bavil hlavní padouch. První Akt je fajn. Příběhově nic z čeho bych se posadil na prdel, ale ani to neurazí. Druhý akt už trochu šlape na plyn a přitahuje šrouby. Třetí Akt pak je za mě úplně boží. Postavy dostávají své ikonické zbraně a především samotný závěr vedený komornějším způsobem je geniální. Jak už sem říkal, seriál má skvělou animaci (za mě srovnatelnou se skvělým Spider manem: Paralelní světy.)  Nejvíce je to vidět v akčních scénách, které jsou fakt boží. Určitě má seriál svoje problémy a jistě je jiní uživatelé vytáhnou na povrch, ale já se fakt moc dobře bavil a chci další seroš. Klidně s jinejma postavama v jiné zemi. Takže co říci závěrem? Není to hodně dobrej seroš: Tohle je skvělej seroš a jsem rád že vznikl.   A ne, nehrňte se po vzhlédnutí seriálu k počítačům a nestahujte LOLko, dobře vám radím. ()

Doomcourier

Lolko mě nebaví, ale přesto jsem si Arcane dokázal na plno užít. Když pominu první slabší epizodu, tak se nám dostane špičkové podívané, kterou si opravdu nechcete nechat ujít. Arcane nemá jen skvělé charaktery, animaci, ale dokonce má i dobrou atmosféru a příběh. Ikdyž se dá najít i pár slabších stránek, tak Arcane si svou pozornost rozhodně zaslouží. ()

Mallyyy

Mazec, sice LoLko jsem nikdy nehrál. Jsem věrnej fanoušek Doty, ale tohle je fakt mega pecka. Chvíli jsem si zvykal na animaci, ale jen fakt chvíli. Už aby byla další sérka. ()

barteca

Má to look verneovky pro 21.století, výtvarně skvostné. Je to naprosto dokonaléééé, bohatý vizuál, super hudební doprovod, košatý napínavý příběh. ()

zahadum

Hru som nikdy nehral a seriál ma zaujal svojou originálnou štylizáciou ktorá je na jednotku a perfektne napísané dialógy a rôzne strety strán konfliktu. Ku konci trošku kleslo napätie ale finálna scéna otvára mnohé čo sa udeje v druhej sérii. Za mňa teda seriálové prekvapenie roku 2021. poctivých 80 % ()

Grizzly

LoL jsem hrál naposledy čtvrtou, možná pátou sezónu a to už je hodně, hodně dávno. Ačkoli postavy si samozřejmě pamatuju velice dobře, o lore nevím zhola nic a nevěděl jsem nikdy. Ani mne to nikdy absolutně nezajímalo. O to víc mne překvapilo jak perfektně vymyšlený a propracovaný svět LoL vlastně má. Ale ani to by nestačilo, kdyby byl seriál stejně špatný a stupidní jako většina herních adaptací. Ale on není. Je vynikající. Příběh klišoidní, ale zábavnej. Animace nádherná. A režie, detaily, hravost..paráda. Je to moc dobrý a doufám, že to nastaví tolik potřebný precedens podobným projektům. 90% ()

sirien

Nečekaně excelentní - příběh, postavy, animace... nebylo co vytknout. Naopak, mnohé věci byly výborné - nebo nevšední, včetně například "rozdělení" vyprávění v čase, práce se stereotypy postav a s očekáváními atd. (Herní předlohu vlastně neznám, nijak to nevadilo) Popravdě to je tak dobré, že vlastně moc nevím, co víc k tomu dodat - výborný alchemypunk, možná trochu společensky temná stylizace? ()

gumbo

Perla. Modrá perla. Absolutní překvapení. Mnohovrstaevnatá podívaná, plná skvěle napsaných a "zahraných" postav. Skvěle plynoucí příběh, plný akce, nebojící se jít na hranu brutality, plný emocí a nečekaných zvratů. Ale jsou to hlavně prokreslené charaktery, které to vynášejí do výšin. K tomu skvělý vizuál a hudba. Tady prostě není prakticky co vytknout. Seriál roku a asi to nejlepší co zatím Netflix vyprodukoval. 95% P.S. Ač animované, tohle rozhodně není pro děti. ()

KHkomiks

Animace je krásná , vizuál super. Na to,že jde o sérii podle hry, tak i vpohodě příběh. Brutalita je fajn ,tu bych tu nečekal. Určitě ale kromě toho vizuálu nejde o nic světoborného. ()

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

28.01.2023

Herním adaptacím se po letech nezdarů a posměchu začíná mimořádně dařit. Sony slaví úspěch s Uncharted nebo The Last of Us, Netflix zase s Arcane podle světa League of Legends, no a Amazon teď zkusí… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD