Sousední města Piltover a Zaun proti sobě válčí a dvě sestry stojí v souboji magických technologií a protichůdných názorů na opačných stranách barikády. (Netflix)

Krnac

9,4/10 úžasné. Hru som v minulosti hrával, sledoval cinematici a prečítal niekoľko príbehov sveta. Dnes ma to už prešlo a zo zjavných dôvodov nepočítal s priveľkou kvalitou seriálu od herného štúdia. Preto je pre mňa tento seriál asi najväčší šok aj najmilšie prekvapenie roku. Aj keď zahodím túto moju starú stránku seriál vo mne zachoval neuveriteľné dojmy aj prácou s postavami o ktorých sa v hre nikdy nijako nezmienilo a prácou so všetkými dejovými linkami, vizuálom, prepojenosťou oboch ,,miest" aj réžiou, áno boli tu veci v scenári pri ktorých som si klopal na čelo že to bolo na silu alebo že toto bolo 100-krát inde ale väčšina s tých vecí fungovala a tomu seriálu ide naozaj málo čo vytknúť. Odporúčam všetkým bez ohľadu na to či ste hru hrali, mimochodom upozornenie animácia tu neznamená detský seriál, toto by som ohodnotil tak 15+ pre krv a násilie a dosť agresívne vizuálne vyjadrenie depresie. ()

Tr0nic

Nepovažujem sa za anime znalca, preto iba stručne. Pozrel som si to, pretože LoL hrám už roky aj s prestávkami.  Animácie sa mi páčili, či už prostredia alebo boje samotné. Čo sa zápletky týka je to už taká klasika boj dobra so zlom a otázky o tom čo je a čo nie je správne . ()

bigmatko

Hru nepoznám keďže herná mánia ma nijakým spôsobom nezasiahla. o to viac sa môžem sústrediť na samotné spracovania postáv a príbehu a animáciu. Všetko je naozaj perfektné. Skvelá hudba to iba podtrháva. žiadalo by si to asi viac erotiky ale zas pre také potreby existujú iné webovky a nie streamovacie služby. Arcane radím k najlepším animákom na Netflixe. ()

Endor

Od seriálu Arcane jsem popravdě toho nečekal příliš hodně. Já osobně nejsem ani úplně aktivní hráč hry League of Legends, nýbrž pouze příležitostní hráč, který si zahraje pouze jednou či párkrát za určitou dobu. Po vydání prvních tří epizod jsem byl ale zvědaví a tak jsem si seriál pustil. Po zhlédnutí první epizody jsem však byl v šoku a to pozitivně. Celkově mě všechny epizody první řady neskutečně bavili a nadchly. Animace, dabing i děj je prostě skvělý a do budoucna se určitě ubírá tím správným směrem. Jelikož nemám co seriálu vytknout, tak musím celkově dát první řadě 10/10 ()

Sopholojong

Audiovizualne "najkulervoucejsi" animak roka, prekonavajuci na body (o jeden) i disneyovsku alternativu marvelovskeho univerza What If...? . Perfektne zobrazeny svet triednej spolocnosti, kde korupcia je na kazdej strane, so steampunkovymi, cyberpunkovymi a neviem este akymi anime stylmi a podobnost s Matrixom naozaj opravnena (spomalene bojove akcie, v podzemi zijuca spodina, kovove casti tela etc.). Lenze je to vlastne klisovity pribeh o dvoch rozdelenych sestrach, zlych "bossoch" a fantasy krystaloch, ktore robia divy. V tomto, po scenaristickej stranke, bol What If? viditelne lepsi. Paradoxne prve tri komornejsie casti s mladsimi deckami sa mi pacili viac ako "Couple of years later", tam to uz zacalo zavanat samoucelnostou a prilisnou nevierohodnostou postav (v jednej scene sa objimaju, v druhej na seba palia z tazkych zbrani). Jednoznacne vsak najlepsia zalezitost podla PC (alebo akej) hry so far. To 4. miesto medzi naj serialmi v case pisania tejto recenzie je podobne prepaleny overhype ako pred kratkym casom priemerny Squid Game. Toto je ale aspon chvalabohu vizualne chutnejsie. ()

matous20063

Skvělý seroš pro lolkaře i pro normies. Animace skvělá, dabing výborný, prostě nemám co vytknout. Je smutný že Riot umí lépe natočit seriál než balancovat šampiony. Je právem Rated tak vysoko. 90% ()

Updated_Cake

Jde těžko vyjádřit slovy, co tu tvůrci stvořili. Filmových a seriálových adaptací na hry začíná být pomalu jako králíků na jaře a jedna druhou předhánějí v tom, která bude horší. To tak nějak není případ Arcane. Naopak. Hru hraji pár let, ale nikdy jsem nebyl bůh ví jakým fanouškem lore, i když některé příběhy jsem si občas přečetl. Nutno ale přiznat seriálu, co mu patří: je skvělý. Ať už to vezmeme z pohledu vyprávění příběhu, animace nebo z pohledu samotných postav, či hudby, seriál je dotažený do konce a podle reakcí nadchne i člověka, který nemá s League of Legends nic společného. Jako třešničku na dortu studio přidává český dabing, který se jednoznačně povedl a je propracovaný. Dovedl bych si do budoucna představit například integraci překladu i do samotných textů ve snímcích seriálu (protože to je tak nějak to, o co se pokouší i hra) nebo méně zmatečných událostí, jako byly v 8. epizodě. Ale to jsou všechno spíše drobnosti, které se dají najít na jakémkoliv seriálu nebo filmu. Nejvíc mi asi přirostl k srdci příběh Viktora, který, předpokládám, se bude vyvíjet v 2. sérii. Autoři se zde nebáli zabíjet oblíbené postavy, nebáli se mít otevřený konec u nového seriálu v 1. sérii a nebáli se propojit steampunk s tak riskantním příběhem a hudbou. Velmi dobře zpracováno, vyhlížím 2. sérii :) ()

everything

Ani jsem netušil o čem to bude, neviděl jediný trailer nic, jen jsem viděl, že to přistane na Netflixu za nějakou dobu a že to má něco společného s lolkem.  Po prvním díle už bylo jasné o koho se příběh zajímá a Jinx byl dobrý výběr. I bez znalostí všech hrdinů (Viktora mi museli ukázat) se mi to líbilo asi nejvíc ze všech seriálů za letošní rok. Doporučuji všem, ta animace je prostě nepopsatelná a nutná ke shlédnutí! A hudba? Zakomponování Imagine dragons přímo do děje... Riot tohle vyhrál, takový film Warcraft proti tomuhle dílu je jak písnička Friday od Rebeccy Black oproti Pink floyd.... ()

RoyBatty444

Najprv som si hovoril toto vyhypovali fanboyovia LOL-ka, ale po pozretí som zmenil názor. Atmosférou to pripomína svet steempunkového Dishonored od Arcane Studios. Má to, ale svoj svet a v celku zaujímavý. Postavy sú dobre stvárnené. Majú dobre odprezentované príbehy a dej je zaujímavý aj keď nie úplne originálny. Spracovanie je dynamické a farebnosťou asi kopíruje LOL-ko.  V kocke je to zábava pre nácť ročných s dobrým dôrazom na rozprávanie a morálku. Aj keď rozhodnutia sú často skôr také, ktorým sa treba vyvarovať. Pre akčnosť deja ich bolo nutné podstúpiť. Hudba nie je podľa môjho gusta. Asi je to štýl dnešných pubošov. Sem sa väčšinou hodila. ()

Tuard

Seriál tohoto roku. Nechybí mu absolutně nic. Hráči LoL se konečně dočkali a dostali to, co všichni chtěli. Naprostý SKVOST. ()

Pucek

Seriál čerpá z roky budovaného loru hry League of Legends. Animace jsou opravdu hodně povedené. Základní myšlenka příběhu i jeho zasazení jsou vhodně zvolené pro seriálové zpracování a hudební doprovod k tomu sedí. Woodkidovo Guns for Hire jsem si pak ještě několikrát přehrál. Souhlasím s tím, že jde o jednu z nejlepší herních adaptací vůbec, ale řekněme si na rovinu, zas tolik to neznamená, když si uvědomíme jak vypadá konkurence. Rating TOP10 nejlepšího seriálu si to podle mě zdaleka nezaslouží. ()

RadaRAW

Tento seriál bych zařadil jako asi největší překvapení roku, poněvadž opravdu snad nikdo nečekal že může dosáhnout takových kvalit. Dějově ke to klasická tragédie která opravdu člověka chytí a musí hltat každý příběhový zvrat, který tvoří opravdu překvapivě rozsáhlý děj. Čekal jsem že seriál bude zaměřen jen na pár postav s nějakým poměrně uzavřeným příběhem. Však místo toho se zde objevilo spousta dobře zpracovávaných charakterů, které s radostí budu sledovat ve druhé sezóně. Samozřejmě nemůžu upřít vizuální stránku, která je jednoduše řečeno prostě krásná. ()

Malda26

Bombička na druhou, luxusní animace a ten příběh ... neskutečný. Takovou kvalitu jsem neočekával a jde vidět jak kvalita je důležitější nad kvantitou. 6 let na 9 dílný seriál ... 11/10 ()

Kusbi

Asi budu jeden z mála škarohlídů, ale vůbec mi to nepřirostlo k srdci. Má to vyloženě dobré momenty, nečekané zvraty a tím to občas připomíná spád GoT. Ale jinak je tam hned několik vcelku hluchých epizod, některé postavy jsou poměrně ploché a závěr bez závěru tedy taky nenadchnul. Nehledě na to, že použitá animace mě taky nějak extra nenadchla, některé počiny např. z Love, Death & Robots vypadaly a působily mnohem víc originálně. LoL jsem před x let hrál, ale Arcane si bohužel mé sympatie zrovna nezískalo. ()

Elan1

Arcane Po pozretí tohto seriálu som bol nadmieru spokojný. Je vidieť že tento seriál sa robil veľmi dlho ale stálo to zato. Najkrajšia animácia ktorú som kedy videl, skvelý príbeh, skvelé charaktery postáv a v neposlednom rade skvelá akcia. Príbeh Vi a Jinx ako dvoch sestier je veľmi prepracovaný a zaujme svojim veľmi citovým priebehom. Myslím si že je to asi najlepší seriál tohto roka. Dávam 5 hviezd. ()

TheGent

Nikdy jsem nehrál League of Legends a popkultura spojená s tímto světem mě minula, nicméně i přesto jsem ze zvědavosti ke shlédnutí serrálu přinutil. Příběh je srozumitelný a má dynamiku (není díl ve kterém byste se nudili). Vizuály jsou super a možná jsou tím hlavním důvodem proč jsem to dokoukal. Celý seriál totiž doprovází Imagine Dragons a jiné líbivé popové skladby ála Suicide Squad (ten první), což na začátku nevadí, ale u sedmého dílu už víte co tam bude cca hrát do pozadí při příští akční scéně. Kromě toho ačkoliv má scénář spád a je poměrně zajímavý, tak dialogy postav jsou protkané infantilními hláškami a nelogickými tvrzeními u kterých jsem nejedenkrát "cringeoval". Myslím si, že kdyby mi bylo znovu 16 a expil bych na kompu svého dark elf palladina ve wowku tak bych tomu dal i 5*, takhle dávám 3* za svěží sérii na Netflixu a za perfektní vizuály. ()

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

28.01.2023

Herním adaptacím se po letech nezdarů a posměchu začíná mimořádně dařit. Sony slaví úspěch s Uncharted nebo The Last of Us, Netflix zase s Arcane podle světa League of Legends, no a Amazon teď zkusí… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD