Černá komedie sleduje tři generace nefungující rodiny, jež přijíždějí na pohřeb do Rhode Island. Je to opravdu vydařená rodinka. Syn Daniel tajně hraje v pornografických filmech, dcera Lucy je lesbička a hodlá se provdat za svou lásku Judy, což vyvolá hysterickou reakci její neurotické sestry Alice. Pak je tu další bratr Skip a jeho dva nevychovaní synové, vdova Charlotte, která je tak vytočená ze svých potomků, že se pokusí o sebevraždu, a to nejsou ještě všichni. Dávná rodinná tajemství se odhalují, staré rány otvírají a je zaděláno na nové. (oficiálny text distribútora)

MkSallam

Mám hned několik důvodů proč zaokrouhluju nahoru. Solidní herecké obsazení, dobrá porce příjemné zábavy,která se nijak nevylučuje s mírně tragickými okolnostmi a Zooey Deschanel ve své téměř až trademarkovité roli. ()

ataman329

pre mňa zábavné. výborne zobrazené charaktery, slovo "disfunkčnosť" v tejto rodinke naberá nový význam. už po prvom predstavení som sa tešil na ďalšiu a ďalšiu scénu s dvojčatami, ktoré boli tým potrebným korením pre film ("erase, erase"). atraktívna famke ma zaujala viac ako napríklad zooey, ktorej hlas a flegmatickosť mi už (po zhliadnutí Flakes a 500 dní) začínajú vadiť. ak sa na pohreboch nudíte, tu sa určite nebudete. ()

Dubron

Silné herecké obsazení kontra hodně hluchých míst. OST: 1. Doctor My Eyes - Paula Cole 2. Crying, Laughing, Loving, Lying - Rod Stewart 3. Fascination - Better Days 4. Willow - Joan Armatrading 5. Let's Get Together - The Youngbloods 6. Comets - Adrianne 7. Drinks - George S. Clinton 8. Diamonds & Rust - Joan Baez 9. Walk on Water - Aruna 10. Traveling Music - George S. Clinton 11. Three Family's - George S. Clinton ()

Mocoft

Mírně nadprůměrná černá komedie o rodině plné bizardních lidiček, kteří se sejdou na pohřbu dědečka. Na svěží Zooey se pěkně kouká a nezapomeňte na vtípky po titulcích :) ()

boombang

Blbost, kterou z podprůměru vyzvedávají jen herci - jeden bod za Zooey, druhý za Hanka, třetí za dvojčata. Víckrát to vidět nechci. ()

jaqubko

Vtipná konverzačka odohrávajúca sa počas prípravy pohrebu v jednej hromade dysfunkčnej rodine. Takto by sa to asi dalo celé zhrnúť. Na to, že ide o úprimnú a docela uzemnenú trpkú komédiu, scenáristi sa v rámci daných pravidiel vybláznili a obzvlášť posledná polhodina je jeden výborný gag za druhým s explozívnou bodkou na záver. Dokázali trafiť presné tu notu, kedy nefunkčné vzťahy či personality v rodine sú vtipné, ale nie už trápne. ()

Rapollo

Poetika filmu je jaksi ospalá a moc se jí nechce vytáhnout čumák ze zaprděné deky. Nicméně maličko se přeci jen odhalí, ale nepomůže jí k tomu ani tak scénář jako spíše samotní herci. Díky tomu se najde i pár velmi zdařilých scén, i když mi připadá, jako by režisér vydal na place příkaz: "OK, guys, act but don´t be funny." Zooey jako jediná z rodiny je duševně střízlivá a funguje to náramně (a hlavně je tak neskutečně půvabná, roztomilá, krásná, slaďoučká, miloučká... jejda, nechal jsem se unést...) a zdatně ji sekunduje i filmový otec Hank Azaria, i když vzhledem k věku (Zooey bylo v době natáčení 33 let) by asi těžko mohl být jejím otcem. U ostatních už to bylo o dost horší: Paní Travoltová i Ray Romano byli jak z jiného hereckého světa a Famke Janssen mi tedy jako lesba vůbec nepřipadala. Chování dvojčat přesahovalo úroveň rodinné ztřeštěnosti a bylo "násilně násilné", protože si zřejmě někdo z tvůrců řekl: "Jo, tuty dva budou fakt huuustý!" Jenomže nebyli. Byli rozmazlení, krutí a zvrácení, ale rozhodně ne hustý. Co je ovšem velký klad tutoho filmu, to je závěr. A to nejen poslední šot s výměnou videokazet, ale už počínaje zapalováním rakve. V tutom duchu kdyby tak byl celý film, hned bych s radostí přidal nějakou tu hvězdičku navíc. ()

lineker

Bohužel jsem se cítil oklamán. Pod pojmem černá komedie v mém podvědomí nadále figuruje dějově podobné Horší než smrt, u které si má bránice nedopřála odpočinku. Toto byl opravdu jen slabý odvar, kde na jeden slušný vtípek navazovalo dvacet minut nudy. ()