Vincent

Tim Burton

Scenár:

Tim Burton

Vincent Price

Vincent Malloy je sedemročný chlapec, ktorý fanaticky obdivuje hororvú legendu Vincenta Pricea. Dokonca si myslí, že on sám je týmto slávnym hercom a svoj život vidí ako sled morbídností páchaných najmä na jeho matke... Krátkometrážny animovaný film VINCENT je oficiálnym debutom slávneho Tima Burtona. K bábkovému príbehu nahovoril komentár Burtonov obľúbený herec, a to sám Vincent Price. (Avathar)

Petrus1

Jedním slovem – nádhera. Burton už ve svých začátcích ukázal, kam bude jeho práce směřovat. A díky bohu za ni. Vincent mi spíše připomínal ošklivou holčičku, ale to neva. Musím přiznat, že jako dítě jsem loutkové pohádky neměla moc ráda (teda až na Hurvínka, toho jsem vždycky zbožňovala). Jedinou takovou loutkovou delší pohádku, kterou jsem kdy viděla, byla Lakomá Barka. A ta mě možná od těchto „dřevěných“ pohádek odradila. No, a kdybych jako dítě viděla Vincenta, tak bych se loutek asi bála až dodnes. Ale jelikož už jsem velká holka, dnes už jsem se nebála, ale královsky si to užívala. Takže Tim mi vlastně ukázal, že loutky jsou bezva a já je začínám mít moooc ráda. A kdybych já byla režisér, natočila bych filmeček, ve kterém bych vzdala holt právě Burtonovi. Takže ještě jednou díky Time! ()

TomasKotlant

Krásný poetický komentář okořeňující důmyslně konstruované scény, které se postupně během obrazu dokáží velmi kreativně přeměnit. Úžasně stylizované postavy, hra se stíny a další odkazy na mistrovské úrovni. *** Ve zkratce: Shall be lifted - evermore. ()

El-Barto

Obdivuju Burtonovu tvořivost a fantazii, se kterou nám dokázal na ploše šesti minut představit jednoho zvláštního klučíka tak zajímavým způsobem, že musím dát pět*. ()

tragos

Balada o sedmiletém itelektuálovi, který se přímo vyžívá v sebetrýznění a má rád vše, čeho se obyčejné malé děti bojí. Že to zní jako horor? Ale no tak, vždyť je to Burton :) Vincent, jeho první známější dílo, nese Burtonův jasně čitelný rukopis - hrůznou a přitom poetickou atmosféru, lehký černý humor, melancholii s trochou romantiky. K tomu přidejte povedené verše a víte, na čem jste. Možná nejlepší Burtonův film. ()

Faila

Kolik hrůzy, brilantního příběhu a vizuální dokonalosti dá se narvat do 5 minut? Záleží na tom, dělá-li na tom Tim Burton (zaujatost je samozřejmá) ... Tohle dílko je vážně bezchybné, má pořádný šmrnc a spád a ať se snažím sebevíc, nevím, co bych mu mohla vyčíst. ()

ex.it

Paráda! Měla jsem pocit, že mě už Tim Burton nemůže překvapit, že takřka jako jeho obdivovatelka už mám od něj shlídnuto skoro všechno. Ovšem Vincent mě překvapil. Je to jeho start, jeho začátek a je vidět, že vystartoval velice dobře. ()

smrtacik

Malo to byť pre deti, ale ja by som to deťom nepúšťal. :-) Vďaka veršovačkám inšpirovaným Edgarom Allanom Poeom vzniká veľmi intenzívna, chvíľami absurdná fantázia, ktorá otvorila Burtonovi dvere skutočného filmového biznisu, kde sa potom dokázal uplatniť so svojou predstavivosťou a inklinovaním k veciam na hrane života a smrti, či na hrane duševného poblúznenia. Krátky filmík s temnou, ale zároveň úchvatnou atmosférou, väčšinu Burtonových vecí potom išlo presne takouto cestou. Veľkým plusom je charizmatický hlas Vincenta Pricea ako rozprávača a Burtonovho hrdinu z detstva, scenár, design a réžia bola samozrejme Burtonova. Hodnotenie: 90% ()

Nail

Zajímavý krátkometrážní snímek od Tima Burtona s prvkama horroru. Také dík hlasu Vincenta Price, který krásně rýmuje a zní to tak temně. ()