Irena Kopáčová sa živí ako vzťahový poradca, ale pritom sama má partnera, ktorý ju podvádza. Irenu jej prax profesionálne deformuje a nevera jej priateľa ju posilní v presvedčení, že muži sú primitívne bytosti, ktoré len smrdia, pijú pivo a prdia. Jedného dňa sa jej averzia voči mužom vystupňuje a ona po dvoch fľašiach vína vyhlási, že chce byť muž, aby sa tiež mohla správať ako tupec a mať všetko na svete jednoduchšie. Druhého rána sa Irena prebudí s hlavou ako zvon a s hrôzou v očiach zistí, že sa jej nočné prianie vyplnilo. Avšak iba fyzicky. Z Ireny je Iren. Má podobu päťdesiatnika Karla Kráľa z prvého dielu. Cez počiatočnú nechuť k sebe samotnému sa musí Irena o seba postarať a to nie je jednoduché, pretože prišla o prácu a ani nie je nikto, kto by jej spočiatku uveril, že je to stále Irena. Nakoniec jej podá pomocnú ruku jej sused Radim. Je odjakživa do Ireny zamilovaný. Ešte ako Irenu ju mnohokrát pozýval na rande, ale tá jeho lásku nikdy neopätovala, ba čo viac, bol jej priam odporný. Radim jej verí a dúfa, že niekde tam vo vnútri toho postaršieho chlapíka je jeho milovaná susedka Irena a on ju len musí, ako správny princ vyslobodiť.
Urobiť zo ženy muža nie je ľahká úloha, a tak má Radim s Irenom vo výcviku poriadne ťažkosti. Iren je totiž stále hlavne žena v mužskom tele a podľa toho sa tiež chová. Radim mu ponúkne prácu  v stavebnej firme a vezme ho do futbalového oddielu, ktorý hrá najnižšiu súťaž a samozrejme tiež do krčmy. Irena sa tak dostane prvýkrát do čisto mužského kolektívu a nestačí sa čudovať, ako sa muži medzi sebou bavia a ako sa správajú. Sprvu je to ešte horšie, než čakala, ale postupom času do ich myslenia dokáže lepšie a lepšie preniknúť a ak treba tak im aj pomôcť s ich partnerskými a sexuálnymi problémami, pretože im ponúkne ženský protipohľad, ktorý sú muži schopní akceptovať, pretože ho počujú od muža . Irena začne mať Radima rada, páči sa jej, že je na ňu dobrý a pozorný a so všetkým jej pomáha a hlavne ju dokáže počúvať. Problém ale je, že nastávajú situácie, kedy by si obaja chceli byť akosi bližšie, ale stále tam pre Radima pretrváva tá Irenina mužská podoba, a tak Irena musí zabojovať o svoje pôvodné ja a zmeniť sa do svojej ženskej podoby, aby o Radima neprišla. (Cinemart SK)

blondboss

Film, ktorý v podstate len prachsprosto kopíruje jednotku a kde si Langmajer s Polívkovou len vymenia role. Podľa mňa trošku urážka pre diváka, nakoľko toto pokračovanie nemalo žiadnu pridanú hodnotu, vtipy tie isté a Langmajer nemal šancu tromfnúť Polívkovou z jednotky. Jednoducho to vôbec nefungovalo, vtipné scénky minimum a keď to mám porovnať s ozaj kvalitnou jedničkou, tak toto je len slabý odvar a tak trošku žmýkanie peňazí od diváka. 40 % ()

harycek

Bylo to pěkné, ale předchozí díl se  mi líbil více !Asi to bylo tím , že tam zářila Anna Polívková!?!?Jirka Langmajer byl skvělý , ale chlap v ženském těle je zábavnější, zvláště v podání Aničky Polívkové!!!!!! ()

ZHODNOTITEL odpad!

Pokračovaní za každou cenu. Bez opodstatnění. Ani to nevypadá jako film, ale jako jeden z tisícovky dílů Ordinace v růžové zahradě, nebo Ulice. Přijdou doby, kdy budeme s láskou vzpomínat na Kameňáky Zdeňka Trošky. ()

Prubner

Na dobrou komedii musíte mít fungující a nápaditý scénář, což zde chybí. Pouhý fakt, že Langmajer napodobuje ženu, nestačí. Další nevtipná česká komedie. A Rudolf Havlík postupně kvalitativně klesá. ()

wowylgu313

No... Jednička v sobě měla skoro všechno a fungovala. Proč přesně se natáčela dvojka, nechápu. Příběhově to nijak nenavazuje, je to prostě další samostatný film na stejné téma (jen opačné proměny) se stejnými herci. Dobře není to hnedka nějaký odpad, nechybí humor, furt to je jistým stylu vtipný. Jen už občas i trapný oproti jedničce. Neurazí to ale zároveň už to bylo celé asi zbytečné. 60-65% a jestli vyjde trojka, tak se obávám že už klesneme na pade ... :D ()

AndrewNewman

Jednotka bola svižnejšia a mala Táňu Pauhofovú, ktorá svojim šarmom spríjemní hocijakú vec, v ktorej sa objaví. Ale za to táto dvojka ma viac pobavila. Langmajer síce Polívkovú neprekonal, ovšem je to aj preto, že samotná Anna (nič proti nej) má pomerne chlapské rysy, za to Jiří tie ženské nie. Každopádne bolo vidieť, že sa celkom snažil a stačilo to na nenudiacu, vcelku príjemnú komédiu. ()

Muff

Jestliže jsem se u jedničky občas zasmál, dvojka je trapná zoufalost, kterou nezachrání ani místy zábavné přehrávání Langoše, ten scénář je prostě totálně zoufalý. ()

mstychov

První půlka super. Šíleně mě bolelo břicho smíchy. Druhá už nebyla tak dobrá. Sem tam klišé, zato super hlášky. Jedničku jsem neviděla a nevadilo mi to. ()

Karbos

Tenhle jednoduchý, prvoplánový humor je díky Langmajerovi  většinou skutečně více vtipný než trapný. A že je ta hranice u takovýchto typů českých komedií opravdu velice tenká. Ten člověk fakt zahraje cokoliv, když si srovnám tuhle jeho roli s rolí trenéra Hrouzka v Lajně, tak je až k neuvěření jak velký má ten chlapec rozptyl a přitom vše na vysoké úrovni. Sám bych si sice tento film v nabídce kin nevybral ale jako vesnické letní kino je to ideální volba ()

rigby

Asi podobné jako u prvního filmu. Trochu divoká a tak trochu ulítlá komedie. Ty se v české filmové historii často objevují, takže ani tentokrát neurazí. Námětově ani obsahově to není žádný zázrak. Nic nepochopitelného, není třeba nijak zapojovat mozek. Tentokrát dostal spoustu prostoru (nebo vlastně téměř celý) Jiří Langmajer, který se pěkně vyřádil, jak to umí jen on. Na nikoho dalšího už nic nezbylo. Za něj jednu hvězdičku, zbytek je opravdu blbina. ()

Dawe2

Tenhle film je Langoše, který je naprosto vynikající. Na nenáročné koukání bez přemýšlení a k občasnému pousmání určitě dobré. ()

allegria

Jednu hvězdu za Annu Polívkovou, která je skvělá vždycky, nakonec Langmajer taky dobrej, oni dva za ubohej scénář nemůžou. Protože "rozdíly" mezi muži a ženami byly v tomto filmu to nejtrapnější, co se kdy ve filmech objevilo, a nesmáli by se tomu a nevěřili snad ani ti nejmenší diváci, natož pak dospělí. ()

Sympy

Jednička nenadchla z důvodu krátkého použití Langoše, avšak dvojka bomba. Pro zajímavost jsem si přečetl komentáře, abych věděl co národ na to a je mi již jasný, že normální veselý člověk si podle názorů na csfd komedii nevybere. Langoš se tu opravdu předvedl, dle mého mu ženský ukazovali jak na jednotlivé situace reagují a on si to pečlivě najel, a je to fakt pecka převedený. Kostková v pro ní netypické roli, taky milé překvapila. Začátek mi děsil, i když jak to jinak udělat?, ale od proměny to jede... Z CZ kom rozhodně doporučuji.!! ()

Zažijte Vary naostro!

Zažijte Vary naostro!