Irena Kopáčová sa živí ako vzťahový poradca, ale pritom sama má partnera, ktorý ju podvádza. Irenu jej prax profesionálne deformuje a nevera jej priateľa ju posilní v presvedčení, že muži sú primitívne bytosti, ktoré len smrdia, pijú pivo a prdia. Jedného dňa sa jej averzia voči mužom vystupňuje a ona po dvoch fľašiach vína vyhlási, že chce byť muž, aby sa tiež mohla správať ako tupec a mať všetko na svete jednoduchšie. Druhého rána sa Irena prebudí s hlavou ako zvon a s hrôzou v očiach zistí, že sa jej nočné prianie vyplnilo. Avšak iba fyzicky. Z Ireny je Iren. Má podobu päťdesiatnika Karla Kráľa z prvého dielu. Cez počiatočnú nechuť k sebe samotnému sa musí Irena o seba postarať a to nie je jednoduché, pretože prišla o prácu a ani nie je nikto, kto by jej spočiatku uveril, že je to stále Irena. Nakoniec jej podá pomocnú ruku jej sused Radim. Je odjakživa do Ireny zamilovaný. Ešte ako Irenu ju mnohokrát pozýval na rande, ale tá jeho lásku nikdy neopätovala, ba čo viac, bol jej priam odporný. Radim jej verí a dúfa, že niekde tam vo vnútri toho postaršieho chlapíka je jeho milovaná susedka Irena a on ju len musí, ako správny princ vyslobodiť.
Urobiť zo ženy muža nie je ľahká úloha, a tak má Radim s Irenom vo výcviku poriadne ťažkosti. Iren je totiž stále hlavne žena v mužskom tele a podľa toho sa tiež chová. Radim mu ponúkne prácu  v stavebnej firme a vezme ho do futbalového oddielu, ktorý hrá najnižšiu súťaž a samozrejme tiež do krčmy. Irena sa tak dostane prvýkrát do čisto mužského kolektívu a nestačí sa čudovať, ako sa muži medzi sebou bavia a ako sa správajú. Sprvu je to ešte horšie, než čakala, ale postupom času do ich myslenia dokáže lepšie a lepšie preniknúť a ak treba tak im aj pomôcť s ich partnerskými a sexuálnymi problémami, pretože im ponúkne ženský protipohľad, ktorý sú muži schopní akceptovať, pretože ho počujú od muža . Irena začne mať Radima rada, páči sa jej, že je na ňu dobrý a pozorný a so všetkým jej pomáha a hlavne ju dokáže počúvať. Problém ale je, že nastávajú situácie, kedy by si obaja chceli byť akosi bližšie, ale stále tam pre Radima pretrváva tá Irenina mužská podoba, a tak Irena musí zabojovať o svoje pôvodné ja a zmeniť sa do svojej ženskej podoby, aby o Radima neprišla. (Cinemart SK)

Sa.sa

Mě se to líbilo a nemám s tím problém... Prostě film na sobotní večer v telce... No do kina bych na to nešel... Jinak fajn, vč obsazení i námětu... ()

JB001

Tak to bylo hodně slabé. Měl jsem problém to vůbec dokoukat. Trošku zábavné to bylo, když tam zpočátku hrála Polívková. Pak už to stalo za hovno. Se slzou v oku vzpomínám na Okresní přebor... To byla přímo oscarový komedie ()

Cesty timem

Stále nevidím rozdíl mezi Polívkovou a Langošem :DD .... A také skoro rozdíl v mém hodnocení a recenzi mezi 1 a 2 ... Takže zopakuji svůj koment z jedničky: Tak 3,5*. Za to, že jsem to čekal horší a docela jsem se bavil, tak to zaokrouhlím na 4*. Ale jestli to nebudu chtít vidět při nějaké repríze, tak tu čtvrtou smazat můžu vždycky. ()

Dstar

Občas se člověk pobaví, občas je to trapné, no 59% v korelaci s kvalitou díla...stručně jasně řečeno: jsou i horší díla hele :)) ()

kritička

Musím říct, že dvojka předčila jedničku snad o míli. Tohle bylo fakt vtipný, kdežto jednička se mi vlekla. Neuvěřitelný představení Langmajera, kterému to sedlo! ()

Enon

Místy pobavilo, ale jako celkově se jedná o klasický hloupý, snadno zapomenutelný, vymaštěný český film. Děj moc nedává smysl, ani konec nedává smysl. Ale je mi jasné, že to není mířené na mou cílovou skupinu. Ale třeba čtyřicátníci se u toho budou bavit. Dokážu si představit, že na tohle půjdou po práci do kina aby přišli na jiné myšlenky. Ale pro mou věkovou skupinu je to prostě trapná hloupost. Prostředních 20 minut, kdy Jirka Langmajer zkouší, jaké je to být ženou bylo opravdu vtipných, že sem se zasmál i já. Takže alespoň něco. Mé hodnocení tudíž představuje 42% ()

Nellaron

Prvý diel Po čom muži túžia si celý pre seba ukradla Anna Polívková, akožto chlap v tele ženy. Išlo o one woman show a ja som sa dusil smiechom. Dvojka je v opačnom garde, takže tu máme Langmajera - ženu v tele chlapa. Langmajer išiel fakt dobre, tie jeho priteplené ťahy vyčarili nie jeden úsmev na tvári. Bolo vidno, že má napozeranú a nacvičenú gestikuláciu Polívkovej dosť detailne. Celkovo som sa ale zabavil o niečo menej, ako pri jednotke. Najmä časť s futbalovým zápasom bola taká chladnejšia sprcha inak dobre rozbehnutej komédie. ()

Montmorency

Langmajer nehrál ženu v mužském těle, ale infantilního zženštilého homosexuála, což ale nevadilo a docela pobavilo..... líbilo víc než první díl ()

gapa466

Pokud jsem dal jedničce 4*. tak toto je horší. Taková nastavovaná kaše, ale jednou je to dokoukatelné. Možná po čase. Je to české, Langoš občas rozesměje a  Anna Polívková hraje dobře. Příšerní Pavel Šimčík a Jiří Maryško. ()

Bubikm

Vykon Jiřího Langmajera výrazně předčí výkon Anny Polívkove z prvního dílu, ale to nestačí aby dosáhl film úrovně americké předlohy. Pointa i dej výrazně kopírují první díl, ale scény jsou více vtipné. ()

JMA

Langmajer je v tomhle filmu naprosto boží! Za tuhle roli by měl snad dostat nějakou cenu. Díky němu ten film není úplnej odpad, naopak ho dost zvedá. Zasmála jsem se jak dlouho ne. DOPORUČUJU, když si potřebujete zvednout náladu. Za mě 5* ()

ohneta

Po prvdím díle, nasleduje dvojka, která ma společné, jen hlavní představitele. Vše tentokráte otočeno opačeně, Já se bavil, dost dobrých forků , spokojenost. ()

Benigni odpad!

Rypadlo na prachy. Ani jednou jsem se nezasmála a styděla jsem se za všechny, co se před kamerou i za kamerou o něco snažili. ()

patril

opravdu netuším pro koho tento film byl-jako ženu mě Langmajerovo ztvárnění spíš uráželo, odpuzovalo-byl to spíš velmi afektovaný gay-chápu, že potřebovali vytěžit z toho kontrastu, ale Polívková se tolik afektovaně, jako pipina (jako třeba tady Kostková) nechovala......pro muže myslím romance mezi Langmajerem a Taclíkem taky příliš přitažlivá nebude-možná se budou koukat kvůli fotbalu?! No asi si tam obě pohlaví něco málo pro sebe najdou, ale není to na 90 minut času a cenu lístku do kina ()

tein

Langmajer sice hraje echt buznu (nemysleno gaye) ale rozhodne nehraje jako zenska v muzskem tele. Ona totiz ani samotna Polivkova se pred promenou nechova jako totalni neschopna vymastena pipina, a tak to pusobi strasne debilne a rozhodne ne vtipne. Ve finale to az vypada, ze Langmajer prehrava. Celou dobu jsem jen ocekaval, ze rekne neco jako "bozinku hosanci", coz se nastesti nestalo, ale nebylo od toho daleko. Taclik je dobrej ale ten to neutahne a to Langmajerovo przneni proste nezachrani. Kdyby Polivkova uz od zacatku hrala vypatlanou blondynu a fiflenu ala Paris Hilton, tak by ta "promena" asi az tolik nebolela a mozna by si to zaslouzilo hodnoceni jako prumer - stejne jako prvni dil. Takhle to ale je hodne velkej pruser a jen ten zminovanej Taclik + par docela dobrych scen to zachranuje od odpadu. Na zacatku 90. let by to mozna uspelo, ale rok 2022 je uz opravdu uplne jinde. ()

Zažijte Vary naostro!

Zažijte Vary naostro!