Irena Kopáčová sa živí ako vzťahový poradca, ale pritom sama má partnera, ktorý ju podvádza. Irenu jej prax profesionálne deformuje a nevera jej priateľa ju posilní v presvedčení, že muži sú primitívne bytosti, ktoré len smrdia, pijú pivo a prdia. Jedného dňa sa jej averzia voči mužom vystupňuje a ona po dvoch fľašiach vína vyhlási, že chce byť muž, aby sa tiež mohla správať ako tupec a mať všetko na svete jednoduchšie. Druhého rána sa Irena prebudí s hlavou ako zvon a s hrôzou v očiach zistí, že sa jej nočné prianie vyplnilo. Avšak iba fyzicky. Z Ireny je Iren. Má podobu päťdesiatnika Karla Kráľa z prvého dielu. Cez počiatočnú nechuť k sebe samotnému sa musí Irena o seba postarať a to nie je jednoduché, pretože prišla o prácu a ani nie je nikto, kto by jej spočiatku uveril, že je to stále Irena. Nakoniec jej podá pomocnú ruku jej sused Radim. Je odjakživa do Ireny zamilovaný. Ešte ako Irenu ju mnohokrát pozýval na rande, ale tá jeho lásku nikdy neopätovala, ba čo viac, bol jej priam odporný. Radim jej verí a dúfa, že niekde tam vo vnútri toho postaršieho chlapíka je jeho milovaná susedka Irena a on ju len musí, ako správny princ vyslobodiť.
Urobiť zo ženy muža nie je ľahká úloha, a tak má Radim s Irenom vo výcviku poriadne ťažkosti. Iren je totiž stále hlavne žena v mužskom tele a podľa toho sa tiež chová. Radim mu ponúkne prácu  v stavebnej firme a vezme ho do futbalového oddielu, ktorý hrá najnižšiu súťaž a samozrejme tiež do krčmy. Irena sa tak dostane prvýkrát do čisto mužského kolektívu a nestačí sa čudovať, ako sa muži medzi sebou bavia a ako sa správajú. Sprvu je to ešte horšie, než čakala, ale postupom času do ich myslenia dokáže lepšie a lepšie preniknúť a ak treba tak im aj pomôcť s ich partnerskými a sexuálnymi problémami, pretože im ponúkne ženský protipohľad, ktorý sú muži schopní akceptovať, pretože ho počujú od muža . Irena začne mať Radima rada, páči sa jej, že je na ňu dobrý a pozorný a so všetkým jej pomáha a hlavne ju dokáže počúvať. Problém ale je, že nastávajú situácie, kedy by si obaja chceli byť akosi bližšie, ale stále tam pre Radima pretrváva tá Irenina mužská podoba, a tak Irena musí zabojovať o svoje pôvodné ja a zmeniť sa do svojej ženskej podoby, aby o Radima neprišla. (CinemArt SK)

Filooos

No ještě,  že  tam má Polívkovaá dost nepodstatnou roli. Ona vážně neumí zahrát ani opilou. Langoš s Taclíkem solidně vše zachraňují. ()

majorzeman13

Hodně průměrný snímek. Film,který mne neurazil ani moc nenadchnul tedy. Jednička byla je zajímavější a o něco lepší,kvalitnější podívaná. Taková česká jednohubka v rámci tuzemské kinematografie. ()

community

Člověk  by se tak rád zasmál. Rád by se pobavil. Mé nároky nejsou veliké, já se směju všemu,...skoro. Nehodlám tady jako někteří rozebírat společenské stereotypy.. Je to přece jen film, zábava, žádné školení, prokrista. Mustr nám  předvedli již před lety v jůesej. Trochu jiný, ale princip zůstává stejný, Gibson, slyší, co si ženy myslí. No ano, Langmajer dobře napodobuje pohyby Polívkové. Kolik to asi stálo času, úsilí, to mě během filmu napadlo. V jedničce mi ale Polívková nepřišla jako lesba, zato Langmajer spolehlivě jako bukvice působí. Bohužel. To asi nebyl záměr. Já opravdu nečekám nějaké spásné poselství  doby apod. Ale dejte trochu srandy, prosím. ()

Korpy22

Opravdu tohle někomu připadá vtipné? Film, který je akorát analogickým otiskem mužů v naději 1. Langmajer se probudí v ženských šatech, poté co se Polívková den před tím opila a přála si být chlap. Práce na námětu a scénáři? Není. Prostě jen vykrádačka prvního dílu. Zároveň má film na to, že přišel do kina v roce 2022, až moc stereotypů. Copak všechny ženy si lakují nehty, neumí hrát fotbal a nakupují? A chlapy jsou naopak prasata, co smrdí, jsou agresivní a koukají na fotbal? Myslím, že tenhle film absolutně nereflektuje rok 2022 a vývoj společnosti. Film považuji za buranský, nevtipný a myslím že pro někoho možná až urážlivý. Co musím ocenit je herecký výkon Langmajera a řemeslnou práci s výrobou filmu, zde ale dobře odvedená práce končí. ()

k.adelaide

Pod vlivem okolí, že to je super film, jsem se na něj s velkým očekáváním podívala. No, nebylo to špatné. Výkon Jiřího Langmajera byl fajn a ženskou dělal skvěle, ale jaksi tomu něco chybělo. Sama nevím co, asi nějaká větší nálož, větší odvaz. Jednička se mi líbila více. Já dávám 4*. ()

Ivana09

Moc nerozumím tady tomu nízkému hodnocení. Langmajer to hraje výborně. Bála jsem se, že to bude spíš taková parodie na ženu, ale fakt je to uvěřitelný, že je jakože žena. Dokonce se mi to o trochu líbí víc jak jednička. Člověk se hodně nasměje. ()

Itanek

PROČ? Dejme tomu zajímavý námět, možnost vtipů atd. Ale co mi vadí je: 1/ ženská nemá absolutně žádný vkus? To jako nevidi jak se chlapy oblíkají? Manželky běžně oblékají své muže, tady si Polívková obléká Langmajera jak buznu. Triko do kalhot, elasťáky, hlavně růžová, a co je nutné, nosit podprsenku. Ano ženský jsou nadšené z nošení podprsenky, taky ji manželka doma furt nosí a bere si ji na noc? 2/ máme duši Polívkové v těle Langmajera, ale jak ovládá jeho tělo? Nedělají problém pohyby přesto nemá vůbec žádnou sílu. I ženská unese lopatu písku, tady s Langmajerovými svaly si nabírá hrstičku. Ale potí se jak chlap, tady testosteron zas funguje. Zas na druhou stranu dvě malé piva ji totalně odrovnají, ikdyž má mužské tělo.. 3/ plno žen normálně fungují v mužském kolektivu, tady se Langmajer chová víc žensky než ženská. 4/ co ta sbíječka? Krom langoše jsou největší zženštilí buzeranti tvůrci tohoto díla. Vždyť je to žába (výbušný pěch)! Já vím, že to je komedie a neměl bych řešit detaily, ale mne prostě do očí bijící nesmysl vadí. ()

VerJer odpad!

Tak to byl slusnej prujem. Polivkova opet dokazuje jak je neschopna herecka. Jeji herecke vykony zpusobuji neustale krvaceni z oci. ()

Vesprem odpad!

První díl nebyl moje krevní skupina, ale aspoň mě neurážel. Ve druhém díle se žena v těle muže chová, jako naprosto neschopná, hloupá, jednoduchá a povrchní. Neumí házet míčem, nabrat písek na lopatu a plno každodenních jednoduchých věcí je prostě problém. Je mi líto herců, kteří zde hráli. To, co zde reprezentují uráží ženy. ()

k.rakonos

Snad ještě lepší než jednička, zábavná komedie. No a zejména Langmajer se fakt vyřádil. Nepochopím tak nízké hodnocení, bylo by to na 4,5 *, ale kvůli nízkému hodnocení dávám za plný počet. ()

ptady

Tak to byla nejhorší role Langoše a to ho mám jako herce rád. Přece jen hraje lépe sukničkáře než ufnukanou ženskou. Nebylo to k smíchu ale k pláči. ()

Zažijte Vary naostro!

Zažijte Vary naostro!