Irena Kopáčová sa živí ako vzťahový poradca, ale pritom sama má partnera, ktorý ju podvádza. Irenu jej prax profesionálne deformuje a nevera jej priateľa ju posilní v presvedčení, že muži sú primitívne bytosti, ktoré len smrdia, pijú pivo a prdia. Jedného dňa sa jej averzia voči mužom vystupňuje a ona po dvoch fľašiach vína vyhlási, že chce byť muž, aby sa tiež mohla správať ako tupec a mať všetko na svete jednoduchšie. Druhého rána sa Irena prebudí s hlavou ako zvon a s hrôzou v očiach zistí, že sa jej nočné prianie vyplnilo. Avšak iba fyzicky. Z Ireny je Iren. Má podobu päťdesiatnika Karla Kráľa z prvého dielu. Cez počiatočnú nechuť k sebe samotnému sa musí Irena o seba postarať a to nie je jednoduché, pretože prišla o prácu a ani nie je nikto, kto by jej spočiatku uveril, že je to stále Irena. Nakoniec jej podá pomocnú ruku jej sused Radim. Je odjakživa do Ireny zamilovaný. Ešte ako Irenu ju mnohokrát pozýval na rande, ale tá jeho lásku nikdy neopätovala, ba čo viac, bol jej priam odporný. Radim jej verí a dúfa, že niekde tam vo vnútri toho postaršieho chlapíka je jeho milovaná susedka Irena a on ju len musí, ako správny princ vyslobodiť.
Urobiť zo ženy muža nie je ľahká úloha, a tak má Radim s Irenom vo výcviku poriadne ťažkosti. Iren je totiž stále hlavne žena v mužskom tele a podľa toho sa tiež chová. Radim mu ponúkne prácu  v stavebnej firme a vezme ho do futbalového oddielu, ktorý hrá najnižšiu súťaž a samozrejme tiež do krčmy. Irena sa tak dostane prvýkrát do čisto mužského kolektívu a nestačí sa čudovať, ako sa muži medzi sebou bavia a ako sa správajú. Sprvu je to ešte horšie, než čakala, ale postupom času do ich myslenia dokáže lepšie a lepšie preniknúť a ak treba tak im aj pomôcť s ich partnerskými a sexuálnymi problémami, pretože im ponúkne ženský protipohľad, ktorý sú muži schopní akceptovať, pretože ho počujú od muža . Irena začne mať Radima rada, páči sa jej, že je na ňu dobrý a pozorný a so všetkým jej pomáha a hlavne ju dokáže počúvať. Problém ale je, že nastávajú situácie, kedy by si obaja chceli byť akosi bližšie, ale stále tam pre Radima pretrváva tá Irenina mužská podoba, a tak Irena musí zabojovať o svoje pôvodné ja a zmeniť sa do svojej ženskej podoby, aby o Radima neprišla. (CinemArt SK)

Bozvav

Jednička byla jednoznačně lepší. Nápad na prohození rolí není v jádru marný, ale zpracování bylo dost bídné. Začátek se vlekl jak čekání v čekárně  na ortopedii, dialogy hloupoučké a závěr patetický a navíc předvídatelný. Nicméně Langmajer to dal na jedničku a Terezka Jostková a Marek Taclík byli také super. Za ty tři dávám jednu hvězďuli. ()

Luk Skywalker

Neoriginální dvojka je postavena na výkonu Jirky Langmajera a on to to zvládl na jedničku. Pan herec utáhl celý film a jeho přehrávání bylo dokonalé, že bych fakt věřil, že je žena v mužském těle. Zábavná podívaná. ()

Olík

Navlečeme Langmajera do podprsenky, necháme ho se nechlapsky zakroutit a je hotovo, můžeme se začít smát. Neříkejte mi, že je krize, musíme se začít uskromňovat a podobně, když jsou peníze na pokračování úplně zbytečných (až hloupých) filmů, jako jsou všechny ty Špindly, Šťastné nové roky nebo právě těla si měnících Langmajerů. A to jedním dechem musím dodat, že jednička toužících mužů byla kvalitativně o hvězdičku jinde. Nechci si tady hrát na Mirku Spáčilovou, ale i já čekám od komedie víc, než jen prdícího Leoše Nohu. Ženy jsou křehké, muži pijí pivo a ženská v mužském těle neumí s lopatou….to je opravdu jako všechno? ()

FeriusParfax

Tak je to tady. Chytili mě, mučili mě strašným způsobem. Řekli, že se budeme dívat na Po čem muži touží 2, jedničku jsem neměla to štěstí vidět, takže si nasazuji své nejlepší tenisky a dávám se na útěk lesem. Mí pronásledovatelé jsou ale houževnatí. Proto mě dohání a skočenou rybičkou mě sklátí k zemi. Bezmocně sebou mrskám a prosím o milost. Není to nic platné. Svážou mi ruce, nohy, dají mi roubík (asi, abych je svým smíchem nad touto humornou komedií nerušila) a přivazují mě k židli z ocele, která je titanovými lany přibitá k podlaze. Zapínají televizi… Z absolutně strašného hereckého umění se začínám potit. Nevěřím hercům ani nos mezi očima. Jejich herectví se v této komedii propadá do středu země. Ale nyní nastává zřejmě humor. Vedle mě se smějí. Nevěřím svým očím a začínám křičet a prát se o svoji svobodu. Marně. S nožem u krku po mně vyžadují smích. Nejde to. Jde o tak tragickou komedii, že zavírám oči a jen poslouchám, co se na obrazovce děje… už je téměř konec a já si můžu oddechnout. Konečně mě pouští a pod pohrůžkou puštění prvního dílu se zavazuji, že dám jednu hvězdu. Takže tady je ta jedna hvězda a prosím, ať mi už nikdy nikdo nepouští české rádoby komedie s panem Langmajerem (ano, mám na něj pifku). Je mi sebe samotné líto. Ale přežila jsem. Proto ta jedna hvězda. ()

anitae

První třetina dobrý, až na ožralou Polívkou - to jí fakt nešlo.  Pak mě celkem pobavila ženská v mužském těle na stavbě.  A pak se to nevtipně táhlo. ()

Razzor_82

"Muži jsou jako vši." Opakovaný vtip už není vtipem. Recyklace celkem originálního prvního dílu. Přehlídka sexistických narážek na muže i ženy. Langoš už zoufale přehrává. Zbytečné pokračování. 2/10 ()

tomik99

První díl měl své mouchy, ale byl na jednu stranu poučný, nesl poselství a alespoň otvíral dveře pro nějaký vážnější herecký výkon. Dvojka je ale to samé jako jednička, pouze si role vyměnili dva hlavní herci. Asi největším problémem je to, že dvojka nepřináší absolutně nic nového. Vše okopčené od začátku do konce, filmu chybí jakákoliv originalita. Jiří Langmajer celý film zachraňuje, lepší a jistější si je rozhodně ve druhé pasáži filmu, v té první na můj vkus až moc přehrával, což mi bylo proti srsti. Asi žádnému Pražákovi neuniklo, že prakticky celý film je točen v jednom parku na Karlínském náměstí a blízkém okolí, takže i lokačně je film poměrně „nudný“. Z milosti nakonec dávám tři hvězdy, ale prosím – třetí díl už nedělejte. ()

chrispe

Mně se to líbilo. Nemůžu se ubránit se srovnáním s další tuzemskou tvorbou v tomhle žánru a tohle je prostě dobrý. Oddechový, hezká kamera, blbý vtipy založený na stereotypech… to už je na každým, čemu se bude smát, každý máme tu hranici jinde. ()

DAPDO

Nemám rád, když někdo ve filmu na sílu hraje opilýho. Tady to bylo hned ze startu a navíc to bylo snad nejhůř zahraný opilství co jsem kdy viděl. Hodně trapný byly i scény z fotbalu, ale to je prakticky ve všech filmech. Jinak komedie celkem v pohodě, jednička mi přišla o krapet lepší, každopádně si Langoš svou roli viditelně užil. ()

John80

Rovnako blbé a primitívne ako prvá časť len s rozdielom Zmeny ženy na chlapa, česi vedia točiť aj lepšie filmy v tomto žánri 2* ()

rublik05

Po čem muži touží 2 je ve své podstatě taková kopírka jedničky, kdy šablona zůstala naprosto totožná, změnila se jen ústřední dvojice a několik dalších prvků. Jiří Langmajer hraje perfektně, postará se o hned několik výborných komediálních scének, z ostatních herců nejvíce pobaví Marek Taclík a Leoš Noha. Snímek má fajn odlehčenou atmosféru, příběh je opět jednoduchý, nicméně naprosto dostačující a odpovídající danému žánru a námětu. Přestože mě jednička bavila o trochu víc, musím uznat, že se Rudolfu Havlíkovi povedlo znovu natočit příjemnou oddechovou komedii, která by nikoho urazit neměla. 6/10. ()

Likan7

Nevěříl bych, že to řeknu, ale Anna Polívková, hnací motor prvního dílu, je o několik tříd lepší komediální herečka než může být kdy Langmajer. Polívková tomu dala vtip, sice prostý, ale furt nějaký prvoplánový humor, který fungoval. Langmajer je proti ní jen kopie, která dělá všechno hůř. K tomu tu nefunguje pořádně ani scénář, jednotlivé scény ani ostatní postavy. Tedy přesně TO, co dělalo první díl tak fajnovou komedií. Tady mi bylo Langmajera spíš líto. Snaží se, občas to zafunguje, ale většinou je mimo mísu. Havlík vstoupil podruhé do stejné řeky a tentokrát se utopil.. A Filip Oberfalcer není Radka Třeštíková. ()

bearmeedek

První a původní film se mě docela líbil. Tady jsme přišli o zásadní překvapení, ale nevadí, mohli jsme se bavit na druhé straně. A to moc nešlo. Párkrát to bylo úsměvné, Langoš hrál chlapa s teplou duší slušně a to je všechno. Vlastně málo. ()

Zažijte Vary naostro!

Zažijte Vary naostro!