Stín samoty

• Španielsko La bestia (viac)

Rodinu žijící v 19. století na samotě navštíví zlá bytost, která se živí strachem. Podaří se malému Diegovi zachránit matku před netvorem a před ní samotnou? (Netflix)

Kienast

Kluci španělský z toho šlo vytřískat mnohem víc, skvělá lokalita na strašení i atmosféra hutná, ale k čemu to, když zbytek stál za starou belu ... Pusťte si radši znovu Babadooka! 4/10 ()

Prochy38

Skvělá atmosféra, nádherná I. Cuesta a vynikající A. Flores. Toliko klady. Bohužel se dost vleklo a po necelé hodině už mi bylo jedno, jak to dopadne. Závěr to malinko zachránil. Trochu škoda. ()

petikacka

Exteriérový vizuál se mi hodně líbil ovšem toho tam moc nebylo. Děj se převážně odehrává ve tmě, což bylo celkem na ho+no, protože nebylo nic vidět. Jinak jako studie postupně vznikajícího šílenství celkem dobrý. Jak známo nejhorší nepřítel člověka je jeho vlastní strach a toho se tady ukázalo něúrekom. Povězme si to, ale upřímně, byla to fuuck nuda...Za mě 55% ()

bozka10

Snaha o atmosferický horor o príšere, ktorá sa ale bohužiaľ nedostavila pri točení na plac.Zato sa dostavila hysterická narušená psychomatka pobehujúca celý film s brokádu v ruke, ktorá páli jeden brokový naboj za druhým že úplne do ničoho. ()

BOURQUE

Horor zo Španielska s minimalistickými prostriedkami. Ten však viac straší zachytením mentálneho rozkladu matky hlavnej postavy, ako nejakými efektmi, prípadne tým, že ich domov je uprostred ničoho. Z hľadiska hereckých perfromancov je tu dobrá chémia medzi mladým Asier Flores a skúsenou Inma Cuesta. Príbeh má niekoľko nie príliš vypracovaných častí a i ten záver nie je úplne korektný (čo sa nakoniec stane s malým Diegom, kam ide ?). Tretia hviezda na režisérsky debut D. Casademunta putuje I. Cuestovej. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

MickeyStuma

Izolovaný život v pustině a strach z neznámého. Temný příběh v plné jednoduchosti coby režisérská prvotina španělského filmového tvůrce Davida Casademunta, který si napsal i scénář, čímž se pustil do nejednoduché psychologické stránky jedné malé rodiny. Temná mysteriózní atmosféra je sice hlavní devízou příběhu, ale David Casademunt jde na všechno opatrně, čímž sice buduje atmosféru, ale vlivem očekávání, co se z čeho vyvrbí, i určité divácké zklamání. V celém aspektu děsivosti se sází na vzájemný vztah a respekt matky se synem, což nejvíce hýbe dějem. Vše, co je k vidění, cílí k pochybnosti v rámci strachu v osamělosti a zároveň vede k přesvědčení, že na místě je skutečně něco paranormálního v rámci psychického rozpoložení jedince, které společně s pevnou představivostí může s jedincem udělat divy. Vizuální stránka tedy vypadá skromně, ale ve skutečnosti je ohromná. Právě oním neuspěchaným tempem v dějovém vývoji se to místy může sice zdát až moc zdlouhavé, ale má to smysl právě v budování onoho strachu. Casademunt nic nepřepaluje do extrémnosti a naopak nechává vše ze všeho jen lehce vyplynout. Že nějaká děsivost nefunguje? Přijde na to, kdo má kde svou hranici strachu. Jednoduše řečeno, kdo se lekne pavouka a kdo ne. V centru dění je chlapec, který má svou hranici přirozeně nízko, a tak se může zdát budovaný strach dosti slabý, či snad vůbec žádný. Snímek ve svém temném zápalu především využívá symboliku, na kterou diváci po ohromném množství nejrůznějších slasherů prostě už nejsou zvyklí. Snímek svůj potenciál má, jen ne takový, jaký by leckdo očekával. ()

helraiser

Ale jo, nějaký náznak atmosféry to má a monstrum vypadá slušně když se tedy konečně objeví,ale co si budeme říkat, to je to všechno co se dá tak nějak pochválit. Tohle se klukům španělským tedy moc nepovedlo, z této látky se dalo vytřískat mnohem víc. ()

Solverino

Jedna hvězda z milosti. Za tu depkoidní atmosféru a slušný obraz. Ale je to velké mrzení na to koukat, jak i docela slušný námět a pěkný vizuál dokáže tragické režijní vedení poslat totálně do kopru. ()

Pitryx odpad!

No, ono by se dalo dát něco za tu obludu ve tmě. Ale protože jsem toho hodně přejel kapánek vyšší rychlostí, nedám ani jedno procento. Možná to mohlo mít zajímavý konec, ale to už mi bylo všechno naprosto fuk. Celý film zvládl tři a půl herců, nepočítám-li několik sekund toho cizince. To by mi nevadilo, ale to, že se tam vlastně nic nedělo, to mne štvalo. A taky mne štval ten chlap, že té babě nedal pořádně po čuni. ()

JerryMalfoy97

Pro mě osobně velké zklamání a to téměř ve všech směrech.. podle traileru to nevypadalo vůbec špatně ale.. například dlouho sem neviděl tak hloupý, nudný a předvídatelný příběh..taky fakt nechápu kdo psal chudákům hercům scénář jelikož mi přišlo, jakoby je zrovna pustili z odvykačky nebo co. 😀 Co se týče hudby, průměr. Atmosféra byla celkem fajn, ale monstrum stejně odfláknuté...no nevím. Nezachránila to ani poměrně pěkná kamera. Za mě 42% ()

xxmurphyxx

Takéto filmy sa recenzujú najhoršie no zároveň najrýchlejšie. Škrabem sa na hlave aj na zadku, zapekám závity ale ani za Pána neviem čo k tomu dodať. Sú dobré filmy, kde sa človek môže rozplývať a rozpisovať do zbláznenia o tom, čo všetko stálo za to. Sú filmy ktoré sú tak zlé, že sa na nich môže človek vyblbnúť do hlúpa, trollovať a hejtovať. A potom sú tu takéto filmy, ktoré sú jednoducho len nudné, zbytočné, ničím výnimočné, okamžite zabudnuteľné kde človek nemá ani o čom písať lebo sa tam nič nedialo. Tu, niekde na samote v Španielsku behá ženská, ktorej zjavne jeblo v hlave z toho, že jej chlap vzal rohy a nechal ju osamote s deckom po chalupe a po poli so vzduchovkou a strieľa Bohu do okien. Nič sa tu nedeje, dej sa nikam neposúva, charaktery sa nijako nevyvíjajú a najstrašidelnejší je pár sekundový záber na konci na digitálne monštrum vo forme vyhorenej zápalky s konármi miesto rúk, ktoré sa doserie z malého uškriekaného zasrana. The end. Jediné pozitívum filmu je, že sa to dalo pretáčať a pekné prostredie s peknou španielkou. Kým jej nehrablo. ()

moviepill

Začiatok sľubný, zvyšok filmu nepochopený. Niekto tu poznamenal, že mohlo ísť o metaforu vojny. Prečo nie. Ale je to film pre veľmi okrajovú skupinu ľudí. ()

Maraboy

Tak jsem se těšil na nějaký dobový atmosferický horor, na samotě uprostřed ničeho a místo toho jsem čekal hodinu a půl na nějakou bubákovskou uschlou větev. Jediný co je na tom strašidelný je ta stopáž. Vizuál by celkem ušel, i nějaká ta gore scénka vypadá dobře, ale to je málo. 15% ()

Ironhead

Tak nevím, jestli "příšera" měla být metaforou války, moru, samoty nebo hladu... možná kombinace všeho toho?!? Natočené to bylo hezky, ale tak nějak celkově o ničem. ()

SpicyNugget

19. století, malá dřevěná chajda. Tady žije tatík se svou ženou a jejich klukem. Melou si tam pšenici a z ní dělají domácí chleba. Potud to bylo zajímavé. A pak se tam objeví… Vlastně neobjeví! Nějaká bytost, která je chce zabít. Jenže do posledních minut nevíme, co je to za bytost a ani proč si vybrala zrovna je. Takže člověk dlouho reálně uvažuje, jestli v palici mrdá matce, klukovi nebo divákovi. Možná od každého něco. Toto jakože drama (s hororem to fakt nemá nic společného) se fakt nepovedlo. Pointa žádná, rozuzlení žádné, smysl žádný. Od ničeho k ničemu. Dala bych odpad, ale za ten domácí chleba dám jednu hvězdu, ať nežeru. ()