Láske na veku, ani mieste nezáleží. Nikdy nevieme, kedy a kde nás stretne. Môžeme sa zamilovať v škôlke, na dôchodku, na ulici, v parku. Kedykoľvek a kdekoľvek. Josef (Boleslav Polívka) sa teší, že si po odchode do penzie konečne splní svoj dávny sen a stane sa pouličným klaunom. Svojím šarmom očarí aj ráznu Marušku (Eliška Balzerová), majiteľku pojazdnej kaviarne. Akoby sa tí dvaja hľadali celý život. Ale nie je na osudovú lásku predsa len trochu neskoro? Navyše sa k Jozefovi do vily práve sťahuje jeho dcéra Anička (Jana Pidrmanová) aj s päťročným Honzíkom. Domnieva sa, že s chlapmi definitívne skončila, ale stretnutie s dávnou láskou Pavlom (Matouš Ruml), ju zasiahne priamo do srdca. K Honzíkovi do škôlky nastupuje nové dievčatko Alenka. Honzík prvýkrát zažíva pocity spojené s láskou, úplne sa v nich neorientuje a tak zbiera rady od mamičky, dedka Jozefa alebo sympatického strýka Karla (Vladimír Polívka). Aj toho stretne v škôlke láska, keď sa zamiluje do Honzíkovej pani učiteľky Elišky (Kristína Svarinská). A aby toho zbližovania nebolo málo, Karlov basset Valček si veľmi rozumie s Eliškinou bassetkou Šalinou. Láska prináša do životov našich hrdinov nádej a krásu, ale aj komplikácie a prekážky, ktoré budú musieť s úsmevom a dobrou vôľou prekonať. (CinemArt SK)

hero_bk

Tento film je jako pít Meltu. Není to špatné, ale hluboký zážitek (umělecký či gastronomický) z toho taky mít nebudete. Přehlídka usměvavých krásných sympatických lidí (s výjimkou kostnaté Pidrmanové a Taclíka, jako vždy hrajícího sám sebe), kteří mají každý jednu charakterovou vlastnost. To, že se dozvíme, kdo připravil Pidrmanovou o panenství, ale nevíme nic o tom, kým ona je (rozuměj: profese, vzdělání, zájmy, koníčky) ani jaká je, považuju za scénáristickou zkratku hraničící s neschopností. Bolek Polívka je vdovec, který nemá doma jedinou fotku se svou zesnulou ženou. Všechny postavy chodí pořád ve stejném oblečení (a když si toho všimnu já, který si obecně nevšímám toho, co má kdo na sobě, znamená, že už to bylo opravdu do očí bijící). Pětiletý Honzík hláškuje vtipy, za které by se styděl i Troška v Kameňáku (semínka od melounu!), a tvůrci spoléhají na to, že stokrát slyšené bude z úst dítěte roztomilé. Ačkoliv nejsem milovník psů a ačkoliv považuju basseta za jednu z nejošklivějších ras, tak vlastně dvojice psů podala nejlepší herecký výkon. P.S.: Ačkoliv jsem odpůrce přístupu "homosexuála má hrát homosexuál", opravdu nemáme nějakého herce na vozíku? Vladimír Polívka s namakanýma nohama, kterýma přitom nemůže pohnout, nepůsobí příliš věrohodně. ()

Dominik 261

Veľmi príjemná, nenáročná a predvídateľná romantická komédia. Sympatické herecké obsadenie, jednoduchý príbeh a sem tam aj vtipné hlášky. Taká feel good oddychovka. Slabšie 4*. ()

DJ Kritik

Pohodový film, z ktorého srší pozitívna energia. Príjemný herci, ktorý dodávajú filmu práve tú pohodu. Vtípky sú prevzaté z konverzácií, ktoré momentálne kolujú spoločnosťou, takže ich každý pozná. ()

shade000

Láska nebeská po česky. Bože takýto fell-good film som už dlho nevidel. Som neskutočne milo prekvapený, prosím viac takýchto filmov. Film plný klišé, no tešil som sa na každú jednu sekundu. Áno, viem, že toto hodnotenie je momentálnym psychickým rozpoložením, no stojím si za ním a píšem si do denníčka, čo si pozrieť, keď budem mať zlú náladu... ()

Blenny

Tak todle je opravdu divný. Nevadilo mi to, nestyděl jsem se, většinou to nebylo ani nějak extra trapný. Vlastně na to, že to je strašně slaboduchej a odhadnutelnej film, kde je jasný, že to prostě dopadně, tak jak to dopadne, tak to bylo celkem fajn. Linka Polívka - Balzerová se mi kupodivu líbila docela dost. Takhle může vypadat randění 60+. Škoda, že tam větší roli neměla Khek, protože jak Pidrmanová, tak Svarinská jsou podstatně míň sympatický. Koukalo by se na to líp a ta trojka by byla plnější. Takhle je to s odřenejma ušima. ()

ostravak30

Ano, ano, ano... A pak, že to nejde. Viděl jsem všechny filmy Martina Horského. A on tohle prostě umí. V lecčems mi připomíná Jiřího Vejdělka. Takhle komedie je totiž stejně povedená jako jeho ostatní díla. Opět vytvořil laskavý, humorný, zajímavý a řemeslně kvalitní film. Navíc je dobře obsazen, takže šance zklamat je pramalá. Pravda, některé zápletky jsou dost předvídatelné. Když se zjistí, že učitelka z mateřské školy je zadaná, trochu jsem čekal, kdy dojde k objevu, že je jí přítel nevěrný. Jako by tvůrci nenašli jinou, zajímavější zápletku. Naopak originální je nevěra, kterou zažije Anička. Načapá manžela s chlapem. Jedna má bývalá kolegyně měla kamarádku a té se to stalo, takže možné to je a přitom to reflektuje trochu i současnou dobu. Škoda, že nebyla tato část více rozvinutá a závěrečné odhalení se nestalo pouze vrcholem. Část s Matoušem Rumlem je totiž též více méně očekávaná, jen se to různými peripetiemi oddaluje. Tak jako tak jsem potěšen, že po mnoha...mnoha...mnoha...a ještě stále mnoha průměrných či podprůměrných komediích rádoby romantických, které všechny byly na jedno brdo se tu objevuje taková, na kterou se dá dívat, je zde romantika opravdu zastoupena a dokonce je i vtipná a přitom není trapná. Jsou zde umělci, kteří to umí, už jsem nevěřil... ()

Tominni

Příjemné pohlazení ve filmu, kde jde hlavně o lásku v takřka všech podobách. Sice hodně předvídatelné a bez jakéhokoliv překvapení, ale všechny dvojice fungují dobře, včetně dětských rolí. Za mě velmi solidní 3 hvězdičky. ()

PlysovyMacko

Romantická komédia o tom ako všetci nájdu svoju polovičku. Film vyznieva neutrálne-nic tragické sa nestane, ani nič neprekvapí. Najviac som fandila vozičkárovi a havkovia boli zlatí. ()

nula87

Je to milé, snad až roztomilé, není to debilní (což se u čedských romantických komedií stalo téměř pravidlem) ale ta neuvěřitelná pozitivita to dost sráží. Připomíná mi to obrovskou hromadu růžové cukrové vaty  - vypadá to krásně, chvíli to i chutná, ale pak vám z toho úplně dobře nebude. 45% ()

tsatsiki

Martin Horský to umí a natočil další pěknou, vtipnou a milou romantickou komedii,  na kterou se člověk rád podívá znovu a znovu a stejně se vždy zasměje jako u Žen v běhu. Jen škoda, že tu nehrál i Hoffman a Adamovská.Jinak slušný scénář, výborné herecké výkony a 90 minut mě to bavilo a nemohl jsem se odtrhnout.75%. ()

blondboss

Klasická česká romantická komédia, ktorých sa točí v Česku ozaj na mraky a ktorá je ťažko predvídateľná a dejovo klišoidná. Na druhej strane ale prinesie dobrú náladu, tú správnu romantickú atmosféru a celkom zaujímavú plejádu hereckých výkonov. Tí basketi nemali chybu a Kristína Svarinská milo potešila na srdiečku. 60 % ()

Prubner

Nesnesitelně idylická a přeslazená "komedie" (nezasmál jsem se ani jednou), v níž jsou všichni na sebe hodní a všichni si nakonec najdou svou druhou polovičku, třeba i děti nebo psi. Určitě existují diváci (či spíše divačky), kterým ten film sedne, ale já to nejsem. ()

JenYu

Nejvtipnější hlášky ukázány v traileru, takže na film samotný zbývá ta trocha české instantní romantiky. Nejvíc mě asi zaujal malý synek se spoustou zvídavých dotazů. ()

Salvator

Film se dokázal vyhnout laciným přisprostlým vtipům a nabídl obsah, který - a to i díky délce snímku - vcelku pobaví. Současně se ale zařadí mezi ty, které vznikly víceméně pouze z důvodu nechat herce vydělat. ()

Zažijte Vary naostro!

Zažijte Vary naostro!