Arco

Jakmile jsem se dozvěděl, že netflix vypustil do světa další okultní kousek, nedalo mi to a musel jsem to omrknout. U hororově laděných seriálů mám obavy, zda scénář snahou o vybudování temné, hrůzu nahánějící atmosféry nezačne přešlapovat na místě a já se nezblázním nudou. Tento potenciál zde byl, ale seriál se čtvrtou epizodou nabral větší spád a s menšími hluchými místy v podstatě nepřestal až do samotného závěru, který by se nakonec v kontextu celého dílka mohl zdát až za hranou přepálenosti. Já byl ale spokojen. Dostal jsem zajímavou a slušně konstruovanou zápletku, divně se chovající lidi, od druhé poloviny rychlejší posun v ději, jen toho okultismu mohlo být přeci jen o trochu víc a kratší stopáž by rovněž nic nezkazila. ()

kotrlak

Filmový výplachy jako tenhle se asi musej hodnotit s ohledem na věk diváka, pro kterýho jsou určený. Teenagers na tom asi ulítávaj, pro starší generaci je Archive 81 nezáživná "Phantasmagoria" duchařina. Děj je vycucanej z prstu a podle toho to vypadá. Cast - kromě M.Donovan a M.Athie je tu panoptikum absolutně nesympatickejch a divnejch lidí, např. A.Neal, která ve svejch osmnácti hraje čtrnáctiletou a vypadá jak mírně obézní trpaslice. Stejně tak křivohubá D.Shibabi, co pobíhá po baráku celou dobu s kamerou v ruce a s umělohmotným úsměvem otravuje sousedy. Děj moc nevodsejpá, celý je to taková zamotaná koule kde furt není jasný co z ní nakonec vypadne, dimenze se prolínaj že by Hawking jenom zíral, mrtvý navštěvujou živý atd. atd.. A hlavně - nějak to nenahání strach. Ale nebudu zdržovat a hezká slabší dvojka ja na světě...jo, a ještě - za těch $100 litrů bych těch pár magnetofonovejch pásek taky vyndal v bílejch rukavicích z krabiček a převinul. Počítám že za dva dny bych jel s prachama v kapse zpátky domů do mýho milovanýho NY... ()

Dr.Love

I taková stupidní a neschopná společnost jako Netflix, která dokáže pohnojit i absolutní úspěch. Ehmmm Kovboj Bebop: Lovec odměn. Tak jednou za čas vyprodukuje neskutečný zázrak. A ano, tohle je ono. Zkrátka a dobře unavený štěstí si sedne i na vola. A díky bohu se unavilo pořádně. Hlavní charakter příjemnej a umí aspoň trochu hrát. Potěšil svou přítomností i Martin Donovan a Dina Shihabi neumí jen hezky vypadat ale i umí něco zahrát. Pak tu máme klasický nášup lekaček, občas i jebaček, podivné zvuky vycházející ze zdí za které nemohou jebačky, ale jiné sračky, postupně odvíjíme bludné klubko záhad. Sny se míchají s realitou a pochopitelně si užijete pořádnou dávku mindfuckingu. Co mě překvapilo je fakt že i po čtvrtém dílu příběh stále drží gradaci a udrží mě v pozoru po celou dobu. Třeba v porovnání s Chapelwaite, který se ihned po druhém dílu začal dost táhnout a unaveně se doplížil až k nabušeným posledním dvou dílů. Tak tohle se do vás zahryzne jak Insidious nebo V zajetí démonů. Doporučuje se pro všechny kteří mají rádi, strah a děs, lekačky a mysteriózní záležitosti, ti co čekají bloodfest nechť si nechají zajít chuť. ()

Lamac79

Na jedno podívání ok.. Ale zbytečně natahané scény a zbytečně překombinované.. Spokojil bych se s jakýmsi upside down světem bez těch “kouzel” a blbostí okolo.. Na seriálu jsou fajn ty depresivní zvuky.. Relativně děj okej.. Ale šlo to střihnout na pohodu za 5 dílů a nerozmazávat nějaký scény zbytečně.. Za mě průměr, tak 55%.. ()

flyer.nick

Kdyby to byly dva dvouhodinové filmy tak by to bylo super. Hrozně dlouho tomu trvá než se to rozjede, až jsem měl párkrát chuť to vypnout a dál se nedívat, navíc hlavní hrdina je hrozně nesympatický, tak jsem mu ani nezačal fandit. Ale někde od 6. dílu to chytne trochu grády a začne to být zajímavé. Bohužel ale ne moc děsivé, protože tím jak je to roztahané a směřující jen k jednomu cíli, nemá to žádné mezipříběhy, tak to ztratí časem na napětí. Postav je tam mraky, ale stedujeme jen dvě hlavní, o ostatních se nic nedozvíme. Každopádně přechody mezi skutečností, fantazií, minulostí, současností... jsou udělané super. ()

Titi14

Škoda, že mě před tím nikdo nevaroval, ušetřil bych dost času. z toho důvodu tak činím já. Je to upřímně otřes, děj se odehrává v 6 ateliérových prostorech, vše v interiéru, vyjma zahrady opuštěné vily, kde nadějný restaurátor renovuje požárem poničené pásky. Přičemž ona náročná renovace tohoto talenta spočívá v odšroubování 4 šroubků z krytu kazety a namotání pásky na nové cívky, aby se následně mohl na obsah záznamu podívat. Děj doprovázený nekonečnými kecy, až jsem si u šestého dílu uvědomil, že nevěřím žádné z postav a naopak jsem si ke každé z nich vybudoval náležitý odpor. Plochý děj o kultu vyvolávajícím jinosvět, seance zaznamenané na VHS kazetách završený úkazem marťana. To bylo asi nejvíc. Viděl jsem dost, ale toto byla obrovský bída. (na recenzi jsem si dal několik dní prostoj, jinak by byla ještě tvrdší). ()

Slack

Takúto ''hudbu'' sme tu mali už dávno. Základ je veľmi fajn (cestovanie dimenziami). Pripomenulo mi to časopisové romány z PNS 90tych rokov. Herci robili čo mohli ale keď nie je dobrý scenár a dialógy, skrátka to nemôže skončiť dobre. Škoda , lebo potenciál to malo. ()

zekon

Zpočátku obrovské překvapení a hlava mi nebrala že něco takového jde z odpadu Netflix. Bohužel poslední 3 epizody ukázaly zač je toho Netflix a totálně pohřbily a zničili celý seriál. Guláš, zmatek, logika v háji.....a konec? 3* za první půlku. ()

Tr0nic

Úplný odpad dať nemôžem atmosféra je tam dobrá, aj keď nie horrorová. Prvá časť ma zaujala, potom to však šlo downhill a keď sa začali diať paranormálne javy, tak som stratil záujem a vypol to na štvrtej časti. ()

johankazarku

Zaujímavá mysteriózna miniséria s dobrou napätou atmosférou a hlavne výbornými zvukmi, ktoré naozaj dokážu vyvolať zvláštne pocity. Aj keď prvá časť miestami slabšie a pomalšie rozbiehajúca celkový dojem nesklamal. Veľmi sa mi páčilo striedanie časových úsekov a prostredia. ()

Mukade

Jeden zo scenáristov má meno Bobak a ajhľa, v tomto seriály sa vyskytuje jeden big bada bubák! xDD To nemôže byť náhoda lol. ...................... Teraz k príbehu: Zaujmavá, dobre natočená filozofická zlátanina právd (málo) a výmyslov. Vcelku dosť veľká zábava sledovať, ako "fantasy". ()

babuška

co to jako bylo ten konec, zlá bílá babizna osvobodí bílou holku na úkor černýho, tak jo konec jo, jako nápad moc né, dát popsledná dva díly do jednoho a třetí se čtvrtým, pak by to stačilo, protože i blbovi musí dojít, že jde o nějakej ten kult a magii, no viděl jsem a to je všechno, pro mně teda. ()

cheesephobia

ďalšia rýchlovka od Netflixu, ale prekvapujúco dobrá. je mysteriózna, mierne strašidelná a zároveň zaujímavá. neviem, či je to spôsobené finančnými problémami alebo autorskou víziou, ale koniec sa mi zdá useknutý. viac informácií o centrálnej božskej/démonickej entite by neuškodilo. čo sa týka otvoreného konca - tento je otvorený ako dvere na záchode vo vlaku Nitra - Trnava. ()

lineker

Prvních šest dílů pro mne bylo naprostou peckou. Strašně totiž miluju nevědět a zde si tvůrci s divákem doslova hráli na všechna možná vyústění. Mix found footage a reálného děje dělá seriál daleko přístupnější. Skvělá hudba jejíchž mručivá modlitba mne v hlavě doteď rezonuje. Mělo to prostě našlápnuto hodně vysoko. Bohužel poslední dva díly byly přímo duplicate předešlých Wanových filmů. Jeho výlety do druhých dimenzí mne nebavili ani tehdy a tady bohužel spolehlivě zabily důstojný závěr. ()

davidh76

Docela dobrý seriál. Nejlepší díl být čtvrtý. Ke konci už mi to nepřišlo zas tak zajímavé. Žádné brutální odhalení, žádný skvělý zvrat. Jelo si to svou linii až do konce. Já jsem po prvních čtyřech dílech čekal víc. Něco, z čeho si Sednu na prdel. A že se tak seriál dlouho tvářil! Nestalo se to, je to škoda, nevyužitý potenciál. I tak je to ok. 75%. ()

ArdeliaLortz

Jestli hledáte něco, u čeho nebudete ani dýchat a celou dobu budete mít sevřený půlky a necháte se radši vycévkovat, abyste nemuseli pauznout projekci kvůli čůrání, našli jste... ()

zdenda87

Netflix zkusil něco na ve stylu Stranger Things. Jako film by to fungovalo lépe. První 2-3 díly vcelku zaujaly, pak to začalo být unyle dlouhé. No ke konci těžká slabota. Chybělo mi tam rozvinutí mytologie a proboha proč by vůbec chtěli toto přivést k životu a jak na to vůbec přišli. ()