Old Henry

• Kanada Old Henry (viac)

Henry Mccarty (Tim Blake Nelson), muž, ktorý podstúpil v živote už veľa výziev, sa usadil ako farmár. Žije na území Oklahomy so svojim synom Wyattom (Gavin Lewis). Pri rúbaní dreva na večer farmár zbadá v diaľke uviaznutého koňa. Na ceste pomôcť mu nájde takmer mŕtveho muža a lup. Odvedie ho späť na farmu, aby mu pomohol, keď ho vyrušia traja jazdci, ktorí prišli hľadať muža aj korisť. (Arsenal83)

Happens

Hodně kratičký western, je to taková povídka ze samoty jeden den cesty od zapadákova. Co se stane, když legendární zabiják odloží zbraně a začne farmačit, ale psanci mu zkříží cestu. Střet charakterů a prozaické vyprávění nejprostějšího příběhu, ale do kterého se vešla DOSLOVA celá historie jedné legendy. ()

Arsenal83

Pre fanúšikov westernov pohladenie na duši, dýcha z toho retro a je to pekne natočené. Všetko sa odohráva v prostredí, kde ženy už asi vyhynuli. Dobre zfilmované, dobrá hudba, ale pamätný western sa z toho nestane. Iritujúci bol hlavne Gavin lewis, ktorý nevie hrať, na druhej strane Tim Blake bol vynikajúci. Na rozdiel od Clinteastwoodovky je tento film zabudnuteľný, nemá v sebe to čaro komplexnosti. Nemá ani scény, na ktoré človek bude spätne spomínať. Je to ale dobrý film, ale dobrý je hlavne preto, že sa dnes točí už príliš veľa balastu, medzi ktorým už vynikne kadečo. ()

Chrustyn

Pomalý ale překvapivě vtahující komorní western, který si vystačí s jednou farmou a skvělými herci v čele s Nelsonem, kterého jsem neviděl hrát lépe. Pokud divák přijme pomalé tempo, dostane herecky silný film s parádní závěrečnou přestřelkou. P.S. Stephen Dorff se velice zdařile pokouší o comeback a klidně bych mu nějakou sólovku dal. ()

Flego

Poctivý minimalistický western s parádnym prekvapením. Hlavný predstaviteľ Tim Blake Nelson bola vynikajúca voľba. 4+ ()

hrona

Být film ještě o něco vygradovaný, finální přestřelka na stopáž filmu byla zbytečně krátká, bylo by to za jasných pět. Hodně dobrý western, byť komornějšího ražení s překvapivým koncem, který tady zbytečně někteří vycancali do komentů. Doporučuji o filmu nic nečíst a nejdříve se podívat. Suché drsné, nekompromisní, takové, jako to bývalo v dřívějších dobách. Děkuji za kvalitní westernový zážitek. ()

Necrotongue

Po čase jsem se zase dostal k ještě celkem čerstvému westernu a v podstatě jsem byl spokojen. Je vidět, že i jen několik postav, jednoduchá zápletka a vyvedená atmosféra stačí k tomu, aby vznikl solidní film. Tim Blake Nelson byl ve své roli ošklivě skvělý a pomalé tempo mě nikterak neodrazovalo, protože jsem tušil, že děj ještě nabere na rychlosti. Původně jsem uvažoval o čtyřech hvězdičkách, ale v průběhu finálních událostí došlo několikrát k vážné inzultaci logiky, takže jsem se rozhodl, že tři kousky postačí. I tak se jedná o snímek, který stojí za shlédnutí. ()

JASON_X

Sice je už 20.století (1908), ale western je to parádně oldschoolovej, skoro jako z časů Divokýho Západu. Komorní, zádumčivej, přímočarej. A i přes dnešní úchylný trendy v západních společnostech je kupodivu taky bez buzerantů, tranďáků, barevnejch, zoofilů, nekrofilů, koprofilů a všelijakejch jinejch menšin. Takže je vlastně xenofobní a rasistickej. No, vlastně je i bez ženskejch, jak nad tím teď tak přemejšlím... A je v něm mj. zajímavej návod na likvidaci mrtvoly, i když jsem ho už znal z nějakýho filmu o mafii. Jenom nechápu, že když McCartymu (sic) nešlo o ty prachy, tak proč se na toho postřelenýho chlápka nevybodnul, když mu muselo bejt jasný, že to přinese problémy, zase takovej altruista přece nebyl. ()

Morholt

Pistolníků na odpočinku, kteří jsou pod tíhou okolností nuceni znovu tasit kolty, by se člověk asi nedopočítal. Ale od westernu vlastně něco podobného čekám a vlastně i požaduji, takže potud v pořádku. A fajn bylo i zpracování. Pravda, místy se to trošku moc táhne, ale sychravá atmosféra mi seděla, brutalita nepůsobí samúčelně a herecky, pokud nepočítám toho portivného hošíka, to bylo na úrovni. Navíc je fajn vidět, že i s malým rozpočtem se dá natočit fajn žánrovka. Zvrat či vysvětlení, které přišlo v závěru, by mě asi normálně přivodilo kyselý výraz, ale tady se mi to líbilo. Za mě dobrý. 70% ()

oLí

Nevědě o snímku předem nic jak z komentářů či trailerů, těšil jsem se na můj oblíbený westernový žánr tímto novodobým přídavkem jakožto horké želízko v ohni na možnou dobrou podívanou, nechal jsem si projekci na vhodnou dobu.  No a takové jsem to nečekal... Komorní, ale fakt dobrý, dokud se nevysvětlilo, proč Tim Blake Nelson hraje s takovou divnou držkou a ještě divnějším účesem, o přízvuku ani nemluvě. Ta pointa pro mě byla celkem, řekl bych až epická a prostě popíči dobrej nápad ( scéna s odhalením a k tomu hrající hudba vrchol snímku ), ale pak to zase celé sklouzlo do lehkého nadprůměru, takže velká škoda. Hlavně v akci. Ale 7/10 tomu dám s klidným svědomím a věřím, že snímek může potěšit fanouška westernu. ()

agentmiky

Pustit se v dnešní době to natáčení westernu vyžaduje doopravdy velkou odvahu! Tento žánr totiž většinou nepřiláká do kin masy lidí....bohužel to už tak netáhne, což se negaitvně samozřejmě odráží v ziscích. Takže jsem enormně šťastný, že pořád tyto snímky vznikají! Old Henry sází na špinavou bezútěšnou atmosféru. Fakticky zde moc optimismu nenajdete. Herecky nemám asi sebemenších výtek, Tim Blake Nelson mě už uhranul v jedné z povídek díla bratří Coenů (Buster Scruggs), takže jsem věděl, že tady tvůrci rozhodně nešlápnou vedle. Dorff jako uhrančivý záporák též skvělý. Potěší krásné lokace a fantastická hudba (na poměry tohoto žánru až překvapivě nadstandardní). Kdyby se autoři odhodlali ještě k nějaké větší přestřelce v průběhu, šel bych výše. Ale díky tomu tomu překvapivému twistu v závěru následovaném efektní krvavou lázní si to pořád odnáší solidní čtyři hvězdy. Jen tak dále! 8/10 ()

AffectedFace

Old Henry je i přes všechny svá klišé poctivá zábava pro milovníky akčních westernů. Napětím se zde určitě nešetří. Každá scéna má něco do sebe a od začátku mne snímek vtáhl dovnitř světa plného outlaws a starých legend. Atmosféra jenom houstne až do finální přestřelky, která je správně brutální a nekompromisní. Nějaký ten zvrat to má a pošpinění hlavního hrdiny je více než smutné. Potsy Ponciroli jako začínající režisér natočil velmi pěknou jednohubku, které přidám hvězdičku navíc za skvělé herecké výkony a scénář. Práce s kamerou je na velice nadprůměrné úrovni. Ze začátku film působí jako thrillerové drama zaměřující se na farmaření a pohodový život na starém západě, ale hlavního hrdinu přece jenom minulost dožene. Jedná se spíše o one-place záležitost, ale zde mi to vůbec nevadilo stejně jako tehdy u Tarantinova Osm Hrozných. Chtělo by to více podobných chlapských jízd jako je tahle. Čisté čtyři hvězdy si počin určitě zaslouží. ()

PP66

Tomu se říká dobře střižená kovbojka - akorát dlouhá, napínavá, trochu fantasy zápletka, všichni darebáci zemřou ;o) ()

M.i.k.e

Old Henry je důkazem,že k natočení dobrého westernu není třeba vymýšlet nic objevného.Stačí vsadit na slušnou atmosféru,dobré herce a jednoduchý příběh s hezkým pidizvratem.Tima Blakea Nelsona mám zafixovaného spíš v odlehčenějších rolích,ale tady mu to sedlo a věřil sem mu obě polohy...70% ()

Martin741

Moj pristup k tomuto filmu  je naprosto ambivalentny. Co sa tyka westernov, stale tvrdim, ze najlepsie sa tocili v 30., 40. a 50. rokoch minuleho storocia, toto je len radoby pokus o znovuzrodenie prakticky mrtveho zanru. Je to spinave, drsne, ale scenaristicky jednoduche  - nejaka ta farma, par chlapov a zbrani. Ide sa natocit western., Vysoke hodnotenie  nedam uz len preto, ze ide o reziserovu prvotinu  : 55 % ()

moviefreak

A pozerám čo to je za film, za nesympatický ujo v ňom, a western? To nie. Ale, pozerám na kolegov hodnotiacich a začal som byť zvedavý. A áno, nakoniec malý veľký film nakrútený s poriadne krvavým a prestreleným srdiečkom. Twist ma neskutočne potešil, a spravil z nesympatického uja poriadneho mega killera. Chlapi z CSFD diky :) ()

C0r0ner

Pár lidí, jedno místo, jedna legenda a celkem extrémní procentuální killcount - tedy nezemře celkově až tolik lidí, ale ze všech co se vůbec objeví na obrazovce, je to tedy naprostá většina. Že westerny obecně nemám rád, tak tohle bylo moc pěkné a zajímavé. 85% ()

Nejlepší letošní filmy podle Baracka Obamy

Nejlepší letošní filmy podle Baracka Obamy

19.12.2021

Jako každý rok, i letos si bývalý americký prezident a zároveň obří filmový fanoušek Barack Obama sedl, aby sestavil své oblíbené kulturní žebříčky. Vedle knížek tak došlo pochopitelně i na filmovou… (viac)