Old Henry

• Kanada Old Henry (viac)

Henry Mccarty (Tim Blake Nelson), muž, ktorý podstúpil v živote už veľa výziev, sa usadil ako farmár. Žije na území Oklahomy so svojim synom Wyattom (Gavin Lewis). Pri rúbaní dreva na večer farmár zbadá v diaľke uviaznutého koňa. Na ceste pomôcť mu nájde takmer mŕtveho muža a lup. Odvedie ho späť na farmu, aby mu pomohol, keď ho vyrušia traja jazdci, ktorí prišli hľadať muža aj korisť. (Arsenal83)

Kothy

Klidný western s dost pomalým tempem. Závěr ale stojí za to. Příběh se zaměřuje na farmáře Henryho, který žije se svým synem. Jednou objeví zraněného muže s brašnou peněz a rozhodne se mu pomoci. Tím ale na sebe strhne pozornost gangu, který po něm jde. Je tedy otázkou času, než si pro něj přijdou. Starý Henry ale skrývá jedno tajemství. Závěr je vážně povedený a zvrat celkem nečekaný. Dost dobrá přestřelka. "Odkud tě znám?" ()

verbal

Docela solidní nápad na zreznutí Mladých pušek, který i vcelku svižně, záživně a sysluplně plyne, dokud se ovšem nedostane do finále, dopraseného snad tou nejpičatější přestřelkou v dějinách Divokého západu a filmů o něm. Vilém Dítě byl sice zjevný mentál už podle xichtu na dochované ferrotypii, ovšem s tímhle přístupem by se dostal leda tak do legend desperátních downboyů, co si ustřelili všech 21 prstů, když se snažili z laufu svého nabitého koltu vyšťourávat výbrus, aby se jim tolik neprověšovaly kulky. ()

Cervenak

Nič objavné, iba poctivý, neokázalý, zemitý western. Jedna farma, zopár chlapov, kolty, brokovnica, sekera, lovecký nôž... Ani náznak ženskej postavy či humoru. Pôsobí to dojmom, že niekto napísal pre Clinta pokračovanie Unforgiven, o jeho ďalších osudoch na farme s prascami trénovanými v kanibalizme, ale film v závere prekvapí zvratom, pri ktorom sa ukáže, že to naozaj bolo od začiatku cielené na skvelého Tima Blakea Nelsona a jeho úchvatnú "držku". 7/10 ()

Radek99

Malý, ale fungující minimalisticky laděný komorní western o tom, že minulosti se nedá utéct... Nezávislý snímek Potsy Ponciroliho je světem bez žen, oldschoolově pojatým světem drsných mužů, světem westernových legend... ()

Fr

„…POSLOUCHEJ… JESTLI MÁŠ V MOZEK HLAVĚ, MUSÍTE TY I TVŮJ KLUK OKAMŽITĚ ZMIZET…“ ///    To se zase starouš Henry zamotal do pořádný polízanice. A protože udělal pár špatnejch rozhodnutí, jde teď o kejhák nejen jemu, ale i jeho klukovi. Western. Poklidný tempo vyprávění, role jsou brzo jasný, stejně jako to, že starouš nedá svoji kůži zadarmo. Vystřílí se celkem dost nábojů a snažej se překvapit překvapením. Ovšem zejtra si už na nic z toho nebudete pamatovat.   ///  NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Všichni žvaněj něco o parádní roli pro Tima Blake Nelsona a já nevím, kdo to je. 2.) Často nacházím pytlíky s prachama. Občas je s nima i člověk. /// Thx za titule „saurix“.       /// PŘÍBĚH  ***  HUMOR  ne  AKCE  *  NAPĚTÍ  * ()

EvilPhoEniX

Western roku a dost možná i Indie překvápko roku. Zpočátku jsem film ignoroval a přiznám se, že se mi do filmu příliš nechtělo, ale jsem mile překvapen. Ano není to žádný Godless, ale od Hostiles a Salvation si působivější Western nevybavím, byť klasické propriety Westernů zde nejsou, ale na minimalistický počin velmi dostačující. V první půli je film komorní Western drama, kde zaujme poctivé řemeslo, Eastwoodovský nádech, vypjatá atmosféra a velmi dobří herci ( Tim Blake Nelson v roli farmáře úžasný a záporák Stephen Dorff si rval pozornost na sebe kdykoliv se objevil). Finále se však přelomí do nádherně akční a brutální Western jízdy, kde hlavní hrdina sám proti všem v Assassin módu za pomocí brokovnice, koltů, nože a seker udělá pěknéj bordel a navrch dva solidní zvraty k tomu. Tohle si myslím od tak nenápadného počinu nečekal nikdo. Sice nic objevného, ale dostatečně poutavého, aby zabavilo na nudný chlapský večer. Go for it and enjoy it ! Příběh 4/5, Akce 4/5, Humor 0/5, Násilí 3/5, Zábavnost 4/5 Hudba 4/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 4/5, Napětí 4/5, Emoce 4/5, Herci 5/5. 8/10. ()

dO_od

// Komorní westernovej Nobody s jednou solidní přestřelkou a dvěma slušnými herci na opačných stranách barikády. Odhalení na konci hezký, ale ta melancholická atmosféra od začátku do konce mi příliš nesedla. 6/10 ()

Gilmour93

Rozporuplné pocity. Na jedné straně špinavost, přímočarost a patřičně zkažený muž zločinu Dorff. Líbil se mi moment, jak Henry překročil podobně jako Llewelyn Moss v No Country for Old Men „point of no return“ a vlastním rozhodnutím, které rozhodně nebylo nevyhnutelné, nasměroval svůj osud k nevyhnutelnosti. A tady se dostáváme k těm „ale“, protože jak se ukázalo, Henry ta rozhodnutí činil už mnohem dřív. Nevím, jestli mi víc vadil ten lehce trapný twist, který byl geekům na Divoký západ velmi brzy dost natvrdo napovězen a do kterého jste si mohli myslet, že Tim Blake Nelson doslova klame tělem (a on neklamal), a nebo to špatně zahrané jinošské buřičství, které za dané situace otravně nahrazovalo posrání se až za ušima. V tomhle žánru je méně slov vždycky více.. ()

Eliott

Výjimečné drama o nenápadném farmáři na divokém západě, který je nucen vlivem nepříznivých okolností, navrátit se ke své temné minulost a ochránit tak rodinu. Celkový vývoj filmu se mi mimořádně líbil a vlastně mne mírně zklamala až přestřelka na závěr. Souboj ve kterém se většina zúčastněných (především šerif se synátorem) projeví jako naprosté lopaty a vůbec celá scéna balancovala na hranici uvěřitelnosti. Nicméně se mi velice libily vykreslené postavy a také způsob, jakým nakonec příběh potvrdí legendu o tajemném pistolníku. S odřenýma ušima uděluji čtyři hvězdy. 72% ()

Kaka

Malý, rychlý, zemitý western. Poctivě natočený za pět švestek s pár herci, ale taky s láskou k filmařině, se skvělým Blakem Nelsonem v hlavní roli. Nic objevného, či inovativního se nekoná, ale všechny ty zábavné aspekty, které divák chce při dobrém westernu vidět, tu jsou. ()

*CARNIFEX*

Jednoduchý námet, jemne líznutý dramatom okolo vzťahov “v domácnosti”, zasadený do “divokej doby”, a máte western, ktorý má nielen hĺbku, ale aj jasný smer. Záver je vďaka rozuzleniu čisto thrillerovský, akurát škoda, že sa človek musí občas za hlavu chytiť, nad akými nelogickými pasážami musí rukou mávnuť. Ľahký nadpriemer. ()

Davies182

Je už asi konečně na čase si přiznat, že moderní westerny jsou mým zdaleka nejoblíbenějším filmovým žánrem - marvelovky, horory, blockbustery a festivalová dramata prominou. Sám vlastně moc netuším, jak přesně jsem k tomuhle prozření dozrál, ale minimálně to chtělo tisíce shlédnutých filmů, a taky více než třicet let poctivého fandění nejen Hollywoodské kinematografii. Nicméně opravdu jen povedené westerny (kterých je méně než šafránu) ve mně probouzí ohromnou zamilovanost k poctivým příběhům, vášeň pro citlivou režii, a běsný adrenalin během napínavých přestřelek. A zejména to příjemně nepříjemné brnkání na obnažené nervy u zdánlivě klidných scén před bouří, kdy se s postavami na plátně může stát doslova cokoliv, a kde nikdo nemá scénářem garantováno přežití. Takže ano, pro tohle já žiju. Láska. ()

gogo76

"Nedržal zbraň ako farmár..." Old Henry je po dlhšej dobe naozaj kvalitný western. Tim B. Nelson sa do role Henryho skvele hodil. Iba nedávno nás tento na prvý (možno aj na druhý) pohľad 50-kilový chlapík pobavil v úvodnej scéne westernových poviedok bratov Coenovcov Balada o Busteru Scruggsovi. Že zvládne aj túto drsnejšiu polohu nepochybujte. To bude ako s pochybami o tom či Joe Pesci známy zo Sám doma zvládne mafiána... Zvládol to senzačne, film má dobrú atmosféru a dokáže vybudovať silné napätie obyčajným rozhovorom pri stole. Režisér to zvládol výborne a keď by som mal niečo vytknúť tak jedine stopáž, pretože ma to vtiahlo tak, že by som kľudne bral aj 30 minút naviac. Poctivé 4*. 80%. ()

Xmilden

Old Henry překvapí jak svou kvalitou, tak skvělou hlavní postavou a více už prozrazovat nebudu. Pravděpodobně nejlepší western za posledních 10 let. Možná životní role pro Tima Blakea Nelsona. 75% ()

pornogrind

Tak tohle mi fakt sedlo. Děj je sice prostej ale nemůžu říct, že bych se byť jen na chvilku nudil. Vše povyšuje hereckej výkon Tima Blake Nelsona, kterýmu tahle role byla psaná snad na míru. Sice bych pár menších výtek našel ale není to nic co by mi dokázalo zkazit celkovej dojem, kterej po dokoukání filmu mám. Jsem zvědavej s čím se P. Ponciroli vytasí příště. Za mě 5 hvězd. Ikdyž ta pátá hvězda není úplně plnohodnotná(4,5 hodnotit nejde) tak tomuhle filmu rozhodně sluší víc než 4 hvězdy. ()

DwayneJohnson

V záplavě netflixovských seriálů z poslední doby tak trošku zjevení. Pravý, nefalšovaný western jak ze staré školy. Krásná příroda, balík peněz a pak už jen klasická hra kdo z koho. Jasná, přímočará a krvavá. Tak to má asi nějak vypadat, když vládnou chlapi a ženy nikde v dohledu. Poctivá řež okořenená hereckým výkonem T.B.Nelsona, kterého jsem asi už v nějakém filmu viděl, ale po tomhle vím na beton, že už na něj nikdy nezapomenu. I kdyby už v životě nic nenatočil. Čtyři a něco. ()

Rocky62

Divoký západ jak se sluší a patří. Nekompromisní ostřílení drsňáci, syrová atmosféra, ponuré prostředí a těžké charisma postav (famózní T.B. Nelson a Stephen Dorff). Svižný děj a několik vytříbených momentů. Určitě se nejedná o nějakou inovativní záležitost, ovšem v rámci novinek nadprůměrný film. (SPOILER!) Autoři si možná mohli odpustit prozrazení identity hlavní postavy a ponechat jí tak její tajuplnost, protože jak známo, méně je někdy více... ()

Nejlepší letošní filmy podle Baracka Obamy

Nejlepší letošní filmy podle Baracka Obamy

19.12.2021

Jako každý rok, i letos si bývalý americký prezident a zároveň obří filmový fanoušek Barack Obama sedl, aby sestavil své oblíbené kulturní žebříčky. Vedle knížek tak došlo pochopitelně i na filmovou… (viac)