Deň po tom

• Česko Den poté (viac)

Čo keď sa začína nová doba ľadová? Taká otázka straší klimatológa Jacka Halla (Dennis Quaid), ktorého výskumy naznačujú, že globálne otepľovanie by mohlo spustiť prudkú a katastrofálnu zmenu zemskej klímy. Jeho prieskum ľadovcového jadra v Antarktíde dokazuje, že k takej udalosti došlo už pred 10-tisíc rokmi. Preto teraz varuje štátnych úradníkov, že by rovnaká situácia mohla nastať opäť, ale jeho varovania prichádzajú neskoro. Všetko sa už začalo, keď sa Hall stal svedkom odlomenia ľadovej kryhy o veľkosti Rhode Islandu z Antarktického ľadového pólu. Na celej zemeguli nasledovali prudké zmeny počasia – v Tokiu padali krúpy o veľkosti grapefruitu, rekordný hurikán vyvádzal na Havaji, v Dillí napadol sneh a cez Los Angeles sa prehnala ničivá séria tornád. Telefonát zo Škótska, od kolegu profesora Terryho Rapsona (Ian Holm), potvrdil Jackove najhoršie obavy. Prudké zmeny počasia sú príznakom veľkej globálnej zmeny. Množstvo vody z polárnych ľadovcov narušilo morské prúdy stabilizujúce náš klimatický systém. Globálne otepľovanie posunulo planétu na pokraj novej doby ľadovej, ktorá nastane v priebehu jednej globálnej super búrky. Kým Jack varuje Biely dom pre blížiacou sa klimatickou zmenou, jeho sedemnásťročný syn Sam (Jake Gyllenhaal) uviazol v New Yorku, kde sa s niekoľkými priateľmi zúčastnil na akademickej súťaži stredných škôl. Teraz si musí poradiť s prudkou záplavou a rýchle klesajúcou teplotou na Manhattane. Zo svojho útočiska v mestskej knižnici volá otcovi, ktorý ho stihne len varovať, aby za každú cenu zostal vo vnútri. Kým obyvateľstvo evakuujú na juh, Jack mieri proti prúdu, hádam ako jediný sa ponáhľa na sever, aby zachráni syna. Ani Jack však nie je pripravený na to, čo sa stane – jemu, jeho synovi a jeho planéte... (TV JOJ)

Brandon

Pane Emmerichu, scénář příště raději přenechejte někomu jinému. Kdepak fujavica, hloupé dialogy a přitroublé scény, to byla skutečná katastrofa. Navíc, každý se ve filmu tvářil, jako by měl porodit ježka. Oceňuju zvládnuté počítačové efekty, až na nepovedené nadržené vlky. ()

dANo

Úplne klasický priemerný katastrofický film, ktorého pozeranie môže zaujať jedine počítačovými efektami, avšak ani tie podľa mňa nie sú ničím fascinujúce... Scenár je proste úbohosť sama o sebe aj napriek tomu, že námet vychádza z reálnej možnosti takýchto klimatických zmien. ()

Danny F.

Jelikož nejsem přímo milovníkem takovýchto filmů, musím přiznat že mě tento film zaujal. Dějově má svou úroveň a efekty jsou decentní. Naprostá jednička ve svém žánru. 60% ()

PetrPan2

Mexičani uzavírající hranice před miliony amerických uprchlíků mě opravdu rozesmály... expert, který od oka udělá čáru na mapě USA a řekne odtud evakuujte obyvatele a odtud už ne (skutečnost, že celá Kanada byla vyhlazena očividně nikoho netrápí) je taky zábavný... I přes velké triky a velký rozpočet je to spíše béčkoví film a to především díky až zábavně hloupoučkému scénáři (zabijácký mráz byl opravdu "cool")... Nicméně kouká se na to pěkně :o) ()

sskrblik

Destrukce, tornáda, tsunami to vše mě vždycky lákalo a zajímalo. Tenhle film je, ale pouze o tom a o ničem jiném a to mu moc nesluší - pokud bychom to nebrali jako fiktivní dokument. ()

Natabar

Pouhá bombastičnost a dobré triky mě samy o sobě ze židle nenazvednou. Uznávám, že jsou lidé, kterým to stačí, já ale od filmu čekám i něco víc - a ne to, co se už vidělo v x jiným filmech. A pak k tomu ty ekologické kecy - co jsem komu udělal?!?!? ()

sochy.zirafka

Ve své trapné snobské póze filmy tohoto typu vidím jako prach u svých nohou. Jsem ochoten připustit, že to někoho baví, že když se mi to nelíbí, nemusím se na to dívat, bla bla bla...Ale prostě mi uniká smysl. Nikam to nesměřuje, je to nuda...V zásadě situační komedie, která někde přišla o tu komedii. Ano, jsem zaujatý proti popkornu (film i kukuřice). Ano, South Park to zpracoval mnohem zábavněji. ()

harryy

Bol som príjemne prekvapený keď všetky katastrofy i záchranná akcia do seba zapadli ba čo viac že nie sú dosť dobré vymyslené.Napokon si uvedomujem že to nie je tak málo hoci Emmerich mohol dodať viac. V každom prípade spĺňa film svoj účel celkom dobre a čo je najdôležitejšie tie fantastické špeciálne efekty o ktorých sa hovorilo už tri mesiace pred premiérou sú skutočne miestami dychberúce ako sľubovali prví nadšenci. 80% ()

VanTom

Nereálné jistě, přehnané určitě, patetické taky, ale "Pozítří" je zejména pitomé (i proto, že se tváří zcela vážně). Na trikově efektní monumentální katastrofy globálního měřítka způsobené náhlým zhoršením počasí se krásně kouká, zcela však selhávají všechny drobné osobní příběhy, rádoby hrdinné či dojímavé (až na čestné výjimky, např. poslední sklenka Iana Holma). Prostě emocionálně s člověkem ty směšně "dramatické" úniky v posledním možném okamžiku (třeba i před mrazem) ani nehnou. A ti digitální vlci, WTF? 5/10 ()

Spock

Některé věci jsou opravdu přehnané, ale jinak to je zcela jistě nadprůměrně dobrý film. Navíc pro mě bylo chytlavé i téma. Film sice nemá žádné hluboké poselství, ale je postaven na zajímavé myšlence. Dá se o tom přemýšlet. ()

Kosmik 1

Katastrofický snímek jak se patří. Spousta dobrých vizuálních efektů v podobě velkých vln, bouří, sněhu, ledu a vlastně všeho možného. Zkrátka a dobře, příroda dá amíkům pěkně na prdel, co víc si člověk může od katastrofického filmu přát? :-) S odstupem času se mi Den poté líbil ještě více a opět se jedná o film, který je zde značně podhodnocen. 80% ()

Autogram

Čo je absolútny mráz? Keď zamrzne americká vlajka a prestane plápolať. Pred takým mrazom sa dajú iba zabuchnúť masívne dubové dvere a prihriať sa pálením kníh. Alebo možno ešte zatiahnuť zips na horolezeckom stane. Dosť bolo nezmyslov, niektoré efekty sú vo filme aj dobré (záplava) a niektoré trápne (digitálni vlci, čo veľa pili a rozbijú si hlavu o stenu). Celkovo film nefunguje v ničom. ()

Almásy

ruky prec. takto som sa v ziadnom filme dlho nesklamal. prvu polku prehikate nad efektami, druhu prechrcite nad neskutocnou stupiditou. neviem co sa do toho stval jake gyllenhall ()

MTV Movie Awards 2005

MTV Movie Awards 2005

07.06.2005

Štrnásty ročník odovzdávania filmových cien MTV Movie Awards moderovaný hercom Jimmym Fallonom sa už tradične blýskal hviezdnými menami, no zároveň sa (narozdiel od vážnych Oscarov) niesol vo veľmi… (viac)