Kolonie

• Kanada The Colony (viac)

Nepriaznivé zmeny podnebia spôsobia, že v roku 2045 sa preživší ľudskí obyvatelia Zeme zdržiavajú v izolovaných podzemných kolóniách. Prvoradou úlohou týchto útočísk je ochrana pred epidémiami a vytváranie dostatočného množstva potravín, ktoré dokážu populáciu uživiť. Veliteľ Siedmej kolónie Briggs (Laurence Fishburne) sa spolu s niekoľkými vojakmi vydáva do vzdialenej Piatej kolónie potom, čo od nich zachytia volanie o pomoc. Vzdorujúc extrémne studenému počasiu sa skupina dostáva do cieľa, kde nájdu jedného preživšieho. Na základe jeho svedectva a nájdených stôp Briggs a ostatní odhalia hrozbu, ktorá ohrozuje aj ich vlastnú kolóniu. Aby upozornili ostatných, musia sa predrať ruinami kedysi známeho veľkomesta, ktoré sa nachádzajú na trase medzi dvomi kolóniami. Po návrate však Briggs čelí nepríjemným prekvapeniam, ktoré prekonajú aj zistenia z Piatej kolónie. Zodpovednosť za nečakané zmeny leží na pleciach Briggsovho kolegu Masona (Bill Paxton), ktorý je známy svojou násilníckou povahou. A Mason svoje diabolské plány ešte iba rozbieha... (Incantator)

S.Quentin QUALE

Naprosto průměrný postapokalypťák, který, na to že má poflakujícího se Fishburna a sadistickýho Paxtona, mohl být aspoň trochu originální. Všecko jsme to už viděli, příběh je velké nic vytřžené z kontextu, ale na druhou stranu pro příznivce tematiky je to pohodová devadesátiminutovka v horkým letním dni. 65% ()

J*A*S*M

Tak ošklivě digitální fujtajbl exteriéry jsem už dlouho neviděl. Jasně, je to laciné hororové kanadské béčko, takže na výpravnost nebyly peníze, ale The Colony je občas na pohled opravdu tak strašně hnusná, že to až ruší. Každopádně i když se odpoutám od nepěkného vizuálu, zbyde mi jen tuctová klišovitá naháněčka, která nemá čím zaujmout. Zpočátku nuda, ke konci sledovatelná průměrná jednohubka. ()

Kothy

Jsem dost na vážkách. Film to sice úplně špatný není, ale něco mu chybí. Z nápadu se jistě dalo vytěžit víc. Kromě Laurence Fishburnea a Billa Paxtona tu vlastně ani nikdo známý nehraje. Téma postapo zasněžené Země mě ale vždycky lákalo. Nikdy nevíte, jestli se to někdy nestane. Děj je taky dost předvídatelný. Akce je celkem v pohodě. místy mě docela zaujala příjemná hudba. "Nech ji otestovat!" ()

liskam

No když jem šel loni v změ na chatě nakpovat jídlo na víkend, bylo oravdu hodně nasněno, a snělo pořád, vzal jsem si proto sněžnice. Sněhu o až dopasu, alejá si j nevzal, aby se mi šlolépe. To byla mormál sněná ouře 10cm sněhu napadalo za hodnu. Cesta do toho ámu mi trvala 2 hodiny, 2 hny jsem byl v krámu. Když em z krámu vyšel, sněžilo pořd a neblo vůbec nic vydět. Naštěstí sem ml jít domů podle sních stop. Prže topy, jak všchni víme sněhem nepadávají. Opravdu mému komentáři nerozumíte..?!? No tak to jste na tom stejně jako já s tímhle připitomělým filmem. Za mě 1 slunce a 30% ()

Havaj8

Katastrofy a postapo tématika je jedna z nejlepších, pokud se to teda povede. V tomhle případě tomu k dokonalosti chybělo trochu. Scénář nebyl úplně dokonale vymyšlenej, v podstatě jenom cesta z bodu A do B a zpátky, jednoduchý jak facka. I když rozjetý to nebylo nejhůř, to tajemno si to drželo nějakou dobu, bylo to zajímavý. Kanibalové taky neurazili. Ale spousta věcí tam bylo nafutrovanejch navíc, bezvýznamně. A největší událost, na kterou jsme čekali, tak v tom to utnou. ()

• Když se vrátí Sam (Kevin Zegers) ke kolonii 7, padne vyčerpáním na levý bok, avšak další záběr z jeho vlastního pohledu naznačuje, že je na boku pravém. (Ficik)
  • Natáčení probíhalo v North Bay v Ontariu v Kanadě. (Terva)